Wiceminister wziął udział w zorganizowanej w Centrum Nauki Kopernik konferencji zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Edukacji.
Celem konferencji było zaprezentowanie przykładów dobrych praktyk w realizowanych programach dedykowanych rozwijaniu kompetencji zawodowych i społecznych osób z mniejszymi szansami, pokazanie zastosowania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy nauczycieli, uczniów i studentów oraz i w ujęciu długoterminowym - podniesienie jakości przyszłych projektów skierowanych na rozwiązywanie problemów związanych z wykluczeniem cyfrowym.
- Musimy z jednej strony przeciwdziałać zagrożeniu powstania luki technologicznej miedzy Polską a najbardziej innowacyjnymi krajami. Wspólnymi działaniami należy sprawić, by Polska była w czołówce krajów rozwiniętych cyfrowo. Stąd wypływa idea Rządowego Programu „Cyfrowa szkoła", którego pilotaż rozpoczęło już 400 szkół w całej Polsce. Jesteśmy jednym z pierwszych krajów realizujących tego typu kompleksowe przedsięwzięcie edukacyjne. Z drugiej strony musimy przeciwdziałać zagrożeniu wykluczenia cyfrowego części polskiego społeczeństwa, dlatego program w pierwszej kolejności trafia do szkół na obszarach wiejskich, do uczniów, którzy w domach maja utrudniony dostęp do komputerów i internetu, wyrównując tym samym szanse edukacyjne uczniów w Polsce i zwiększając ich szanse w świecie - powiedział wiceminister Mirosław Sielatycki.
Więcej>>