- Muszą tylko wykazać, że mechanizm przekazywania szkół publicznych prywatnym podmiotom narusza zasady konstytucyjne – tłumaczy "Dziennikowi Gazecie Prawnej" o podkreśla, że ostatnio sędziowie podejmują rozstrzygnięcia, których mało kto mógłby się spodziewać, m.in. w sprawie działkowców czy kodeksu wyborczego. Na to, że TK do wniosku się nie przychyli, mają nadzieję samorządowcy. – Gminy realizują zadania oświatowe, nawet jeśli powierzają prowadzenie szkół innym podmiotom. Wciąż przecież taka placówka jest publiczna, a rodzice nie płacą czesnego – argumentuje Andrzej Porawski, sekretarz Związku Miast Polskich.
– Działania ZNP są śmieszne i sprowadzają się do obrony swojego egoistycznego i partykularnego interesu – dodaje. Strona samorządowa nie wyklucza również, że sama złoży do TK wniosek o zbadanie zgodności przepisów Karty Nauczyciela z ustawą zasadniczą.
Pełniejszy opis wniosku ZNP publikowaliśmy tutaj>>
Zmianom w prawie poświęcony zostanie II Zjazd Akademii Zarządzania Dyrektora Szkoły, który odbędzie się 21 marca 2013 r. w Warszawie>>