– Dialog prowadzony przez Radę będzie dialogiem prawdziwym, gdzie wysłuchuje się postulatów obywatelskich. Rada ma być otwarta na różne idee, które wynikają z potrzeb Polaków. To jest nasze zobowiązanie wobec rodaków. Dzisiaj Polska tego potrzebuje, bo to jest droga do naprawy państwa – powiedział Andrzej Duda w trakcie uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Wyraził też uznanie dla ministrów powołanych do RDS, zwracając uwagę, że odpowiadają za obszary tak ważne dla obywateli. – Poprzez waszą obecność ten dialog wreszcie będzie właściwy – zaznaczył.
Prezydent Andrzej Duda powołał w piątek w skład Rady Dialogu Społecznego dziewięciu ministrów rządu Beaty Szydło i dwóch wiceministrów, przedstawicieli strony rządowej.
Na poniedziałek zaplanowano pierwsze plenarne posiedzenie Rady w nowym składzie.
Rodzice chcą większych uprawnień w szkole>>
Rada Dialogu Społecznego zastąpiła Komisję Trójstronną. W skład Rady wchodzi 59 osób – przedstawiciele pracodawców, związkowców, rządu, prezydenta, prezesa Narodowego Banku Polskiego i Głównego Urzędu Statystycznego.
Zadaniem Rady jest prowadzenie dialogu społecznego w celu zapewnienia warunków właściwego rozwoju społeczno-gospodarczego oraz zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki i spójności społecznej. Rada ma także w sposób praktyczny realizować zasadę partycypacji i solidarności społecznej w zakresie stosunków zatrudnienia.
Rodzice chcą większych uprawnień w szkole>>
Anna Zalewska w Radzie Dialogu Społecznego
Minister edukacji narodowej w Radzie Dialogu Społecznego Prezydent RP Andrzej Duda powołał minister Annę Zalewską w skład Rady Dialogu Społecznego.