Sprawozdawca: Czechy1. Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją, że zgłoszona transakcja stanowi koncentrację w rozumieniu art. 3 ust. 1 lit. b) rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw.
2. Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją, że zgłoszona transakcja ma wymiar unijny w rozumieniu rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw.
3. Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z definicjami właściwych rynków produktowych i geograficznych, określonymi przez Komisję w następujących rozdziałach projektu decyzji:
a) pośrednictwo w zakresie ryzyka handlowego
b) pośrednictwo reasekuracyjne
c) rozwiązania emerytalne
d) rozwiązania inwestycyjne
e) rozwiązania w zakresie świadczeń zdrowotnych i socjalnych.
4. Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z oceną Komisji, że transakcja w takiej formie, w jakiej została zgłoszona, doprowadzi do powstania pozycji dominującej i jej skutkiem będzie znaczne zakłócenie skutecznej konkurencji na następujących rynkach:
a) pośrednictwo w zakresie ryzyka handlowego na rzecz dużych przedsiębiorstw międzynarodowych ("LMCS") w odniesieniu do następujących rodzajów ryzyka, na poziomie globalnym: ryzyko majątkowe i wypadkowe, ryzyko finansowe i z tytułu prowadzenia działalności zawodowej (FinPro) oraz ryzyko w cyberprzestrzeni;
b) pośrednictwo w zakresie ryzyka handlowego na rzecz klientów innych niż duże przedsiębiorstwa międzynarodowe w odniesieniu do następujących rodzajów ryzyka: ryzyko w cyberprzestrzeni (Hiszpania);
c) zarządzanie świadczeniami emerytalnymi w Niemczech.
5. Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z oceną Komisji, że jest prawdopodobne, a nawet bardzo prawdopodobne, że transakcja w takiej formie, w jakiej została zgłoszona, doprowadzi do znacznego zakłócenia skutecznej konkurencji na następujących rynkach:
a) pośrednictwo w zakresie ryzyka handlowego na rzecz klientów innych niż duże przedsiębiorstwa międzynarodowe w odniesieniu do następujących rodzajów ryzyka: ryzyko majątkowe i wypadkowe (Niderlandy);
b) pośrednictwo w zakresie ryzyka handlowego na rzecz wszystkich klientów, w tym LMCS, w odniesieniu do następujących rodzajów ryzyka, na poziomie globalnym: przemysł lotniczy i kosmiczny;
c) pośrednictwo w zakresie obligatoryjnych i fakultatywnych umów reasekuracyjnych dotyczących ubezpieczeń innych niż ubezpieczenia na życie na poziomie globalnym.
6. Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z oceną Komisji, że należy pozostawić otwartą kwestię prawdopodobieństwa tego, czy transakcja w takiej formie, w jakiej została zgłoszona, doprowadzi do znacznego zakłócenia skutecznej konkurencji, w świetle zakresu środków zaradczych, na następujących rynkach:
a) doradztwo w zakresie świadczeń emerytalnych w Niemczech.
7. Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z oceną Komisji, że jest mało prawdopodobne, by transakcja w takiej formie, w jakiej została zgłoszona, wywołała horyzontalne lub wertykalne skutki, które doprowadziłyby do znacznego zakłócenia skutecznej konkurencji na pozostałych określonych w projekcie decyzji rynkach, na których występują skutki horyzontalne lub wertykalne.
8. Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją, że ostateczne zobowiązania zaproponowane przez stronę w dniu 12 maja 2021 r. są wystarczające w świetle zastrzeżeń Komisji dotyczących konkurencji.
9. Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją, że pod warunkiem pełnego zrealizowania ostatecznych zobowiązań zaproponowanych przez stronę zgłaszającą w dniu 12 maja 2021 r. transakcja nie powinna znacznie zakłócić skutecznej konkurencji na rynku wewnętrznym lub na jego istotnej części.
10. Komitet Doradczy (12 państw członkowskich) zgadza się z Komisją, że zgłoszona transakcja musi zatem zostać uznana za zgodną z rynkiem wewnętrznym oraz funkcjonowaniem Porozumienia EOG zgodnie z art. 2 ust. 2 i art. 8 ust. 2 rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw oraz art. 57 Porozumienia EOG, pod warunkiem przestrzegania przez stronę zgłaszającą warunków i obowiązków.