Kim jesteśmy?
(Dz.U.UE C z dnia 19 marca 2021 r.)
Misją Dyrekcji Generalnej ds. Partnerstw Międzynarodowych (DG INTPA) jest przyczynianie się do zrównoważonego rozwoju, eliminacji ubóstwa, umacniania pokoju i ochrony praw człowieka poprzez partnerstwa międzynarodowe, które chronią i propagują europejskie wartości i interesy.
DG INTPA odgrywa wiodącą rolę w kształtowaniu polityki UE w dziedzinie współpracy międzynarodowej i w budowaniu partnerstw z krajami i organizacjami międzynarodowymi na całym świecie. DG INTPA współpracuje ze służbami Komisji, aby zapewnić, że zewnętrzny wymiar polityki UE wzmocni działania Unii na świecie. DG INTPA ściśle koordynuje swoją strategię z działaniami państw członkowskich w ramach silnego podejścia "Drużyna Europy", co ma służyć wspieraniu światowej agendy UE. Podstawą działalności DG INTPA są prawo międzynarodowe i multilateralizm. Dyrekcja odgrywa wiodącą rolę w wysiłkach Unii Europejskiej na rzecz realizacji globalnych zobowiązań, w szczególności Agendy ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 i celów zrównoważonego rozwoju oraz porozumienia klimatycznego z Paryża.
DG INTPA, samodzielnie bądź we współpracy z Europejską Służbą Działań Zewnętrznych, odpowiada za wieloletnie programowanie i wdrażanie unijnych instrumentów zewnętrznych. DG INTPA realizuje swoją politykę i programy za pośrednictwem delegatur Unii Europejskiej w krajach partnerskich i organizacjach międzynarodowych. W tym celu określa, ustanawia i obsługuje systemy zarządzania, nadzoru, wsparcia i kontroli. Systemy te są niezbędne, by zapewnić jak największą regularność, jakość, oddziaływanie i widoczność wdrażanych programów.
Dyrekcja ds. Bliskiego Wschodu, Azji i Pacyfiku odpowiada za opracowanie i wdrożenie programu partnerstw międzynarodowych w krajach i regionach tego obszaru geograficznego. Wyznacza również kierunek działań sekcji zajmujących się współpracą w odpowiednich delegaturach. Dyrekcja składa się z czterech działów - trzech odpowiedzialnych za różne obszary geograficzne i jednego zajmującego się kwestiami finansowymi i umowami.
Co oferujemy?
DG INTPA proponuje stanowisko dyrektora, który wskaże wizję i przedstawi wytyczne dotyczące zarządzania działaniami Dyrekcji C "Bliski Wschód, Azja i Pacyfik", w tym kierowania personelem i nadzorowania zasobów.
Do zadań wybranego kandydata, wykonywanych pod bezpośrednim nadzorem zastępcy dyrektora generalnego odpowiedzialnego za koordynację tej dyrekcji oraz dyrekcji "Afryka" i "Ameryka Łacińska i Karaiby", będzie należeć:
Kogo poszukujemy? (kryteria naboru)
Idealny kandydat musi być wybitnym i dynamicznym profesjonalistą spełniającym następujące kryteria:
Senat bez poprawek przyjął w środę ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Zmiana, która wejdzie w życie 1 stycznia 2026 roku, ma kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie ma skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzaja Dudy.
23.04.2025Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 22 kwietnia, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze, przedłożony przez minister przemysłu. Chodzi o wyznaczenie podmiotu, który będzie odpowiedzialny za monitorowanie i egzekwowanie przepisów w tej sprawie. Nowe regulacje dotyczą m.in. dokładności pomiarów, monitorowania oraz raportowania emisji metanu.
22.04.2025Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Celem nowelizacji jest aktualizacja listy odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, tak aby zakazać stosowania w Polsce upraw, które znajdują się w swobodnym obrocie na terytorium 10 państw Unii Europejskiej.
22.04.2025Od 18 kwietnia policja oraz żandarmeria wojskowa będą mogły karać tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.
17.04.2025Kompleksową modernizację instytucji polskiego rynku pracy poprzez udoskonalenie funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia oraz form aktywizacji zawodowej i podnoszenia umiejętności kadr gospodarki przewiduje podpisana w czwartek przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Ustawa, co do zasady, wejdzie w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
11.04.2025Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Jej celem jest ograniczenie występujących nadużyć, usprawnienie procedur dotyczących powierzania pracy cudzoziemcom, zmniejszenie zaległości załatwiania spraw przez urzędy oraz pełna elektronizacja postępowań. Nowe przepisy wejdą w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
11.04.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2021.93A.1 |
Rodzaj: | Ogłoszenie |
Tytuł: | Dyrekcja Generalna INTPA - Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora (grupa zaszeregowania AD 14) (art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego) - COM/2021/10402. |
Data aktu: | 19/03/2021 |
Data ogłoszenia: | 19/03/2021 |