Zawiadomienie dotyczące środków antysubsydyjnych obowiązujących w odniesieniu do przywozu niektórych pstrągów tęczowych pochodzących z Turcji: zmiana nazwy przedsiębiorstwa, któremu przyznana została stawka cła wyrównawczego dla współpracujących przedsiębiorstw nieobjętych próbą.

Zawiadomienie dotyczące środków antysubsydyjnych obowiązujących w odniesieniu do przywozu niektórych pstrągów tęczowych pochodzących z Turcji: zmiana nazwy przedsiębiorstwa, któremu przyznana została stawka cła wyrównawczego dla współpracujących przedsiębiorstw nieobjętych próbą

(2019/C 15/03)

(Dz.U.UE C z dnia 14 stycznia 2019 r.)

Przywóz niektórych pstrągów tęczowych pochodzących z Turcji podlega ostatecznemu cłu wyrównawczemu nałożonemu rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2015/309 1 .

Abalıoğlu Yem-Soya Ve Tekstil San A.Ş., dodatkowy kod TARIC B968 2 , przedsiębiorstwo objęte stawką cła wyrównawczego dla współpracujących przedsiębiorstw nieobjętych próbą na poziomie 7,6 %, poinformowało Komisję, że zmieniło nazwę na Lezita Balik A.Ş.

Przedsiębiorstwo zwróciło się do Komisji z prośbą o potwierdzenie, że zmiana nazwy nie wpływa na jego prawo do korzystania ze stawki cła stosowanej w odniesieniu do przedsiębiorstwa działającego pod swoją dawną nazwą.

Komisja zbadała przedłożone informacje i stwierdziła, że zmiana nazwy nie ma wpływu na ustalenia przedstawione w rozporządzeniu wykonawczym (UE) 2015/309.

W związku z powyższym w załączniku do rozporządzenia (UE) 2015/309 odniesienie do:

Abalıoğlu Yem-Soya Ve Tekstil San A.Ş. B968

należy odczytywać jako odniesienie do:

Lezita Balik A.Ş. B968

Dodatkowy kod TARIC B968, wcześniej przypisany współpracującemu nieobjętemu próbą przedsiębiorstwu Abalıoğlu Yem-Soya Ve Tekstil San A.Ş., stosuje się do przedsiębiorstwa Lezita Balik A.Ş.

1 Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2015/309 z dnia 26 lutego 2015 r. nakładające ostateczne cło wyrównawcze i stanowiące o ostatecznym pobraniu cła tymczasowego nałożonego na niektóre pstrągi tęczowe pochodzące z Turcji (Dz.U. L 56 z 27.2.2015, s. 12).
2 Zintegrowana taryfa Unii Europejskiej.

Zmiany w prawie

Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Na zwolnieniu w jednej pracy, w drugiej - w pełni sił i... płacy

Przebywanie na zwolnieniu lekarskim w jednej pracy nie wykluczy już możliwości wykonywania pracy i pobierania za nią wynagrodzenia w innej firmie czy firmach. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało właśnie projekt ustawy, który ma wprowadzić też m.in. definicję pracy zarobkowej - nie będzie nią podpisanie w czasie choroby firmowych dokumentów i nie spowoduje to utraty świadczeń. Zwolnienie lekarskie będzie mogło przewidywać miejsce pobytu w innym państwie. To rewolucyjne zmiany. Zdaniem prawników, te propozycje mają sens, nawet jeśli znajdą się tacy, którzy będą chcieli nadużywać nowych przepisów.

Beata Dązbłaż 29.10.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do połowy przyszłego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz trzeci czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa medycznego. Ostatnio termin wyznaczono na koniec tego roku, teraz ma to być czerwiec 2025 r.

Beata Dązbłaż 23.09.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2019.15.3

Rodzaj: Informacja
Tytuł: Zawiadomienie dotyczące środków antysubsydyjnych obowiązujących w odniesieniu do przywozu niektórych pstrągów tęczowych pochodzących z Turcji: zmiana nazwy przedsiębiorstwa, któremu przyznana została stawka cła wyrównawczego dla współpracujących przedsiębiorstw nieobjętych próbą.
Data aktu: 14/01/2019
Data ogłoszenia: 14/01/2019