COM/2018/10383
(2018/C 460 A/02)
(Dz.U.UE C z dnia 21 grudnia 2018 r.)
Reprezentujemy
Komisję Europejską, która wraz z krajowymi organami ochrony konkurencji bezpośrednio egzekwuje przestrzeganie unijnych reguł konkurencji w celu usprawnienia funkcjonowania rynków, dbając o to, by wszystkie przedsiębiorstwa konkurowały między sobą na równi i sprawiedliwie. Jest to korzystne dla konsumentów, przedsiębiorców i całej gospodarki europejskiej.
W strukturach Komisji Dyrekcja Generalna ds. Konkurencji (DG COMP) jest przede wszystkim odpowiedzialna za bezpośrednie egzekwowanie przepisów prawa konkurencji.
Dyrekcje operacyjne w DG COMP stanowią część struktury, która pozwala zarządzać poszczególnymi aspektami prawa konkurencji (przeciwdziałanie praktykom monopolistycznym, połączenia przedsiębiorstw i pomoc państwa) w odniesieniu do najważniejszych sektorów gospodarki.
Główny ekonomista ds. konkurencji pomaga DG COMP w ocenianiu ekonomicznego wpływu jej działań w takich dziedzinach, jak: połączenia przedsiębiorstw, przeciwdziałanie praktykom monopolistycznym i pomoc państwa.
Stanowisko zostanie obsadzone na szczeblu dyrektora (AD 14). Wyłoniony kandydat zostanie zatrudniony na podstawie umowy na czas określony na trzy lata, z możliwością jej przedłużenia o maksymalnie dwa lata.
Oferujemy
DG COMP poszukuje osoby na stanowisko głównego ekonomisty ds. konkurencji, które zwolni się od dnia 1 września 2019 r.
Główny ekonomista ds. konkurencji będzie podlegać bezpośrednio dyrektorowi generalnemu. Jego główne zadania to:
Ostateczne opinie głównego ekonomisty ds. konkurencji dotyczące poszczególnych ważnych spraw z dziedziny konkurencji są udostępniane Komisarzowi ds. Konkurencji oraz, w stosownych przypadkach, Kolegium Komisarzy.
Główny ekonomista ds. konkurencji kieruje zespołem składającym się z około 30 specjalistów w dziedzinie ekonomii, z których połowa jest stałymi urzędnikami, a pozostali są pracownikami zatrudnionymi na czas określony. Główny ekonomista ds. konkurencji i członkowie jego zespołu będą w stosownych przypadkach współpracować z innymi pracownikami DG COMP, zwłaszcza z tymi posiadającymi wiedzę fachową w dziedzinie ekonomii.
Podczas pełnienia funkcji główny ekonomista ds. konkurencji może publikować artykuły naukowe i w ograniczonym zakresie prowadzić działalność dydaktyczną, pod warunkiem że nie koliduje to z wykonywaniem przez niego swoich obowiązków.
Poszukujemy (kryteria wyboru)
Idealny kandydat musi być wybitnym i dynamicznym fachowcem spełniającym następujące kryteria:
Ustawa reformuje system wydawania wizy krajowej dla studentów oraz system wydawania zezwolenia na pobyt czasowy w celu kształcenia się na studiach. Zgodnie z regulacją, każdy cudzoziemiec – obywatel państwa trzeciego, który chce rozpocząć studia w Polsce - będzie musiał podczas rekrutacji przedstawić dokument poświadczający znajomość języka, w którym odbywa się kształcenie, co najmniej na poziomie B2.
10.05.2025Osoba ubiegająca się o pracę będzie musiała otrzymać informację o wysokości wynagrodzenia, ale także innych świadczeniach związanych z pracą - zarówno tych pieniężnych, jak i niepieniężnych. Ogłoszenie o naborze i nazwy stanowisk mają być neutralne pod względem płci, a sam proces rekrutacyjny - przebiegać w sposób niedyskryminujący - zdecydował w piątek Sejm uchwalając nowelizację Kodeksu pracy. Teraz ustawa trafi do Senatu.
09.05.2025Prezydent Andrzej Duda zawetował we wtorek ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Uchwalona przez Parlament zmiana, która miała wejść w życie 1 stycznia 2026 roku, miała kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie miało skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców.
06.05.2025Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2025 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie dotyczy nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.
06.05.2025W ciągu pierwszych 5 miesięcy obowiązywania mechanizmu konsultacji społecznych projektów ustaw udział w nich wzięły 24 323 osoby. Najpopularniejszym projektem w konsultacjach była nowelizacja ustawy o broni i amunicji. W jego konsultacjach głos zabrało 8298 osób. Podczas pierwszych 14 miesięcy X kadencji Sejmu RP (2023–2024) jedynie 17 proc. uchwalonych ustaw zainicjowali posłowie. Aż 4 uchwalone ustawy miały źródła w projektach obywatelskich w ciągu 14 miesięcy Sejmu X kadencji – to najważniejsze skutki reformy Regulaminu Sejmu z 26 lipca 2024 r.
24.04.2025Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 22 kwietnia, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze, przedłożony przez minister przemysłu. Chodzi o wyznaczenie podmiotu, który będzie odpowiedzialny za monitorowanie i egzekwowanie przepisów w tej sprawie. Nowe regulacje dotyczą m.in. dokładności pomiarów, monitorowania oraz raportowania emisji metanu.
22.04.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2018.460A.6 |
Rodzaj: | Ogłoszenie |
Tytuł: | Dyrekcja Generalna ds. Konkurencji (DG COMP) - Ogłoszenie o naborze na stanowisko głównego ekonomisty ds. konkurencji (grupa zaszeregowania AD 14) (Zatrudnienie pracownika na czas określony na podstawie art. 2 lit. a) warunków zatrudnienia innych pracowników) COM/2018/10383. |
Data aktu: | 21/12/2018 |
Data ogłoszenia: | 21/12/2018 |