(2017/C 348/09)(Dz.U.UE C z dnia 17 października 2017 r.)
WPROWADZENIE
Współpraca z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego w dziedzinie kształcenia, szkolenia i młodzieży ma ogromne znaczenie dla stworzenia powszechnego poczucia odpowiedzialności i zaangażowania w odniesieniu do strategii i polityki w zakresie uczenia się przez całe życie oraz uwzględnienia pomysłów i problemów zgłaszanych przez zainteresowane strony na wszystkich szczeblach. Jest ona istotna dla podnoszenia świadomości na temat strategii UE na rzecz zatrudnienia i wzrostu gospodarczego, strategicznych ram europejskiej współpracy w dziedzinie kształcenia i szkolenia (ET2020), poszczególnych agend polityki, takich jak proces boloński w zakresie szkolnictwa wyższego lub proces rysko-kopenhaski w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego, a także strategii UE na rzecz młodzieży. Jest również istotna dla zapewnienia aktywnego udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu reform polityki w różnych krajach, promowania ich uczestnictwa w programie Erasmus+ i innych programach europejskich oraz rozpowszechniania zasad polityki i wyników programu oraz dobrych praktyk za pośrednictwem rozległych sieci ich członków. W kontekście programów prac przedkładanych w ramach niniejszego zaproszenia organizacje składające wniosek zachęca się również do powiązania swoich działań z Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego, który będzie obchodzony w 2018 r.
W świetle powyższego celem niniejszego zaproszenia do składania wniosków jest zapewnienie finansowania w ramach dwóch następujących grup:
1. Współpraca ze społeczeństwem obywatelskim w dziedzinie kształcenia i szkolenia (grupa 1) 2. Współpraca ze społeczeństwem obywatelskim w dziedzinie młodzieży (grupa 2)
|
W ramach niniejszego zaproszenia do składania wniosków organizacja może złożyć tylko jeden wniosek, dotyczący grupy 1 lub 2, ale nie obu grup jednocześnie.
ELEMENTY WSPÓLNE OBU GRUP
ELEMENTY SZCZEGÓŁOWE
GRUPA 1
Współpraca ze społeczeństwem obywatelskim: kształcenie i szkolenie
1 Więcej informacji na temat kryteriów przyznawania finansowania - zob. sekcja 9 wskazówek dotyczących składania wniosków.
2 Wszelkie dodatkowe dokumenty administracyjne określone we wskazówkach dotyczących składania wniosków należy przesłać pocztą elektroniczną do Agencji Wykonawczej do spraw Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego w terminie do dnia 14 grudnia 2017 r. (południe czasu obowiązującego w Brukseli) na następujący adres:Grupa 1: EACEA-CIVIL-EDU@ec.europa.eu - Grupa 2: EACEA-YOUTH@ec.europa.eu.
3 Dalsze informacje na temat wymaganych załączników - zob. sekcja 14 wskazówek dotyczących składania wniosków.
4 ENGO jest zobowiązana przedstawić dowód na potwierdzenie, że wszystkie krajowe organizacje/oddziały posiadają statutowe powiązania z europejskim organem/sekretariatem.
5 ENGO jest zobowiązana przedstawić dowód na potwierdzenie, że wszystkie krajowe organizacje/oddziały posiadają statutowe powiązania z europejskim organem/sekretariatem.