(2017/C 025 A/01)(Dz.U.UE C z dnia 25 stycznia 2017 r.)
INFORMACJE OGÓLNE
Departament |
Dyrekcja Generalna F - Komunikacja i Informacja, Dyrekcja 2 - Zarządzanie Informacjami i Wiedzą |
Miejsce pracy |
Bruksela |
Nazwa stanowiska |
Dyrektor ds. Zarządzania Informacjami i Wiedzą |
Grupa funkcyjna i grupa zaszeregowania |
AD 14 |
Wymagane poświadczenie bezpieczeństwa osobowego na poziomie |
SECRET UE/EU SECRET |
TERMIN ZGŁOSZEŃ |
15 lutego 2017 r. |
O NAS
Sekretariat Generalny Rady ("Sekretariat") wspomaga Radę Unii Europejskiej i Radę Europejską i doradza im. Zadaniem Dyrekcji Generalnej F (Komunikacja i Informacja) jest dostarczanie i przechowywanie informacji o pracach tych instytucji. Działająca w Dyrekcji Generalnej F Dyrekcja ds. Zarządzania Informacjami i Wiedzą jest odpowiedzialna za opracowywanie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań dla wyzwań w zakresie zarządzania informacjami i wiedzą w epoce cyfrowej. Jej kompetencje obejmują zarządzanie dystrybucją informacji, opracowywanie polityk i wytycznych dotyczących zarządzania treścią informacji, archiwizację, kwestię przejrzystości oraz prowadzenie biblioteki i usług analitycznych.
Dyrekcja składa się z trzech działów odpowiedzialnych kolejno za: zarządzanie informacjami, zarządzanie wiedzą i projekty w zakresie innowacji.
Dyrektor podlega dyrektorowi generalnemu i odpowiada za wszystkie działania dyrekcji.
KOGO SZUKAMY
Poszukujemy dyrektora z doświadczeniem w zakresie kierowania zmianami organizacyjnymi i transformacją cyfrową, który może poprowadzić modernizację procesów biznesowych w Sekretariacie Generalnym. Pragniemy znaleźć osobę zorientowaną na wyniki, z udokumentowanymi zdolnościami w zakresie skutecznego opracowywania i wdrażania programów i projektów w dziedzinie informacji i zarządzania wiedzą.
Idealny kandydat powinien być wpływowym liderem w dziedzinie strategii i transformacji cyfrowej, nie tylko obeznanym ze strukturami i funkcjonowaniem Rady, ale i zdolnym do doskonałego funkcjonowania w szybko zmieniającym się krajobrazie technologicznym dzięki znajomości takich dziedzin, jak zarządzanie informacjami, sieć semantyczna lub otwarte dane. Powinna to być osoba otwarta, komunikatywna i mająca dużą zdolność do inspirowania i przeprowadzania innowacji w ramach Sekretariatu Generalnego.
Sekretariat Generalny Rady propaguje mobilność kadry zarządzającej, by ta mogła poszerzać swoje doświadczenie. Dlatego kandydaci powinni być gotowi i zdolni do pracy w różnych dziedzinach przez cały okres swojej kariery w Sekretariacie.
OGÓLNY CEL STANOWISKA
ZADANIA
WARUNKI PRACY
Miejsce pracy: Bruksela, budynek "Justus Lipsius"
SZCZEGÓŁOWE KOMPETENCJE
Kompetencje zawodowe
Realizacja zadań i osiąganie wyników
Cechy osobiste
Umiejętności interpersonalne
Umiejętności kierownicze
POTENCJALNI KANDYDACI
W momencie ubiegania się o stanowisko kandydaci muszą spełniać następujące warunki:
Wszystkie dokumenty potwierdzające dołączone do zgłoszenia muszą być w formacie word text, pdf lub jpg, opatrzone nazwą (w jęz. angielskim lub francuskim) i kolejno ponumerowane (załącznik 1, 2 itd.). Do zgłoszenia należy też dołączyć listę wszystkich załączników. Zgłoszenia, które nadejdą poprzez system archiwizacyjny "w chmurze" lub przez platformy wzajemnego udostępniania plików, nie będą rozpatrywane.
Kandydat wybrany na stanowisko zostanie poproszony o przedstawienie oryginałów wspomnianych wyżej dokumentów.
PONOWNE ROZPATRZENIE ZGŁOSZENIA
Procedurę występowania o rewizję decyzji, procedurę odwoławczą oraz procedurę wnoszenia skargi do Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich przedstawiono w załączniku II do niniejszego ogłoszenia.
OCHRONA DANYCH
Zasady przetwarzania danych osobowych w związku z procedurą wyboru przedstawiono w załączniku III do niniejszego ogłoszenia.
1 Językami UE są: angielski, bułgarski, chorwacki, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, hiszpański, irlandzki, litewski, łotewski, maltański, niemiecki, niderlandzki, polski, portugalski, rumuński, słowacki, słoweński, szwedzki, węgierski i włoski.
2 Zgodnie z art. 5 ust. 3 lit. c) regulaminu pracowniczego urzędników Unii Europejskiej ("regulaminu pracowniczego") kandydaci muszą legitymować się co najmniej:(i) poziomem wykształcenia odpowiadającym ukończonym, trwającym normalnie 4 lata lub dłużej studiom wyższym, potwierdzonym dyplomem; lub
(ii) poziomem wykształcenia odpowiadającym ukończonym, trwającym normalnie co najmniej 3 lata studiom wyższym, potwierdzonym dyplomem, oraz przynajmniej rocznym właściwym doświadczeniem zawodowym.
3 Dz.U. L 274 z 15.10.2013, s. 1.
4 Regulamin pracowniczy urzędników Unii Europejskiej i warunki zatrudnienia innych pracowników - ustanowione rozporządzeniem Rady (EWG, Euratom, EWWiS) nr 259/68 (Dz.U. L 56 z 4.3.1968, s. 1), ostatnio zmienione rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE, Euratom) nr 1023/2013 (Dz.U. L 287 z 29.10.2013, s. 15).
5 Dz.U. L 113 z 4.5.1994, s. 15.
6 Dz.U. L 8 z 12.1.2001, s. 1.