EPSO/AD/310/151. Kurator (AD 7)
2. Edukator muzealny (AD 7)
3. Konserwator - osoba zarządzająca konserwacją i zbiorami (AD 7)
EPSO/AST/136/15
1. Asystent kuratora (AST 3)
2. Asystent ds. zarządzania konserwacją i zbiorami (AST 3)
(2015/C 201 A/01)
(Dz.U.UE C z dnia 18 czerwca 2015 r.)
Termin składania zgłoszeń: 23 lipca 2015 r., godz. 12.00 (w południe) czasu brukselskiego.
Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) organizuje konkursy otwarte na podstawie kwalifikacji i testów w celu stworzenia list rezerwowych osób, spośród których Parlament Europejski będzie rekrutować nowych urzędników służby publicznej na stanowiska administratorów i asystentów (grupy funkcyjne odpowiednio AD i AST) zatrudnianych w Domu Historii Europejskiej.
Liczba laureatów w poszczególnych konkursach i profilach:
Kurator (AD 7): 20
Edukator muzealny (AD 7): 15
Konserwator (osoba zarządzająca konserwacją i zbiorami) (AD 7): 5
Asystent kuratora (AST 3): 10
Asystent ds. zarządzania konserwacją i zbiorami (AST 3): 5
Niniejsze ogłoszenie o konkursie wraz z Przepisami ogólnymi mającymi zastosowanie do konkursów otwartych, opublikowanymi w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej C 70 A z dnia 27 lutego 2015 r. (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=OJ:C:2015:070A:TOC), stanowią prawnie wiążące zasady przedmiotowej procedury doboru.
Niniejsze ogłoszenie dotyczy dwóch konkursów, z których każdy obejmuje kilka profili. Kandydaci mogą zgłosić się tylko do jednego profilu w każdym z konkursów. Wyboru należy dokonać w momencie rejestracji elektronicznej. Po zatwierdzeniu i przesłaniu formularza zgłoszeniowego drogą elektroniczną nie ma możliwości zmiany.
JAKIE BĘDĄ MOJE OBOWIĄZKI?
Kuratorzy odpowiadać będą za organizację wystaw muzealnych, zwłaszcza wystaw czasowych i objazdowych, aktualizację treści ekspozycji stałej, wyszukiwanie treści i eksponatów, wzbogacanie zbiorów muzeum i redagowanie powiązanych publikacji. Będą oni również reprezentować Dom Historii Europejskiej w kontaktach z zewnętrznymi zainteresowanymi stronami. Asystenci kuratora będą wspomagać kuratorów w realizacji niektórych wspomnianych powyżej zadań.
Edukatorzy muzealni będą odpowiedzialni za opracowywanie i wdrażanie strategii uczenia się i programów związanych z wystawami. Do ich zadań należeć będzie zapewnianie wszystkim grupom docelowym atrakcyjnej i zróżnicowanej oferty szkoleniowej. Odpowiadać będą oni także za kontakty ze szkołami i organizację warsztatów.
Do obowiązków konserwatorów należeć będzie ochrona kolekcji muzealnej Domu Historii Europejskiej i wypożyczonych eksponatów - zajmować się oni będą monitorowaniem warunków przechowywania i ekspozycji, prowadzeniem dokumentacji konserwatorskiej, badaniem stanu eksponatów, proponowaniem prac konserwacyjnych i restauracyjnych oraz szacowaniem ich kosztów. Będą oni również nadzorować realizację umów przez zewnętrznych dostawców. Asystenci konserwatora będą wspomagać konserwatorów w realizacji niektórych wspomnianych powyżej zadań związanych z ochroną kolekcji.
Więcej informacji o typowych zadaniach na stanowiskach w poszczególnych konkursach i profilach znajduje się w ZAŁĄCZNIKU I.
CZY SPEŁNIAM WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE?
Kandydat musi spełniać WSZYSTKIE poniższe warunki w chwili przesyłania zgłoszenia.
Warunki ogólne |
- Korzystanie z pełni praw obywatelskich jako obywatel państwa członkowskiego UE - Uregulowany stosunek do służby wojskowej
- Odpowiednie cechy charakteru niezbędne do wykonywania przyszłych obowiązków
|
Warunki szczegółowe: języki |
- Język 1: znajomość na poziomie co najmniej C1 jednego z 24 języków urzędowych UE - Język 2: znajomość na poziomie co najmniej B2 języka angielskiego, francuskiego lub niemieckiego; musi to być język inny niż język 1 kandydata
- Szczegółowe informacje o poziomach znajomości języków znajdują się w Europejskim systemie opisu kształcenia językowego (https://europass.cedefop.europa.eu/pl/resources/european-language-levels-cefr)
|
Warunki szczegółowe: kwalifikacje i doświadczenie zawodowe |
- Szczególne kwalifikacje i doświadczenie zawodowe wymagane w poszczególnych konkursach i profilach opisano w ZAŁĄCZNIKU II - Szczegółowe informacje o dyplomach znajdują się w załączniku I do Przepisów ogólnych mających zastosowanie do konkursów otwartych (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=OJ:C:2015:070A:TOC)
|
Drugim językiem kandydata musi być angielski, francuski lub niemiecki. Są to główne języki robocze instytucji UE. W interesie służby nowo zatrudnione osoby powinny być niezwłocznie zdolne do wykonywania obowiązków i skutecznej komunikacji w swojej codziennej pracy przynajmniej w jednym z tych języków.
Dodatkowe informacje na temat języków w konkursach UE znajdują się w ZAŁĄCZNIKU III.
JAK WYGLĄDA PROCEDURA DOBORU?