1. Kurator (AD 7)
2. Edukator muzealny (AD 7)
3. Konserwator - osoba zarządzająca konserwacją i zbiorami (AD 7)
EPSO/AST/136/15
1. Asystent kuratora (AST 3)
2. Asystent ds. zarządzania konserwacją i zbiorami (AST 3)
(2015/C 201 A/01)
(Dz.U.UE C z dnia 18 czerwca 2015 r.)
Termin składania zgłoszeń: 23 lipca 2015 r., godz. 12.00 (w południe) czasu brukselskiego.
Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) organizuje konkursy otwarte na podstawie kwalifikacji i testów w celu stworzenia list rezerwowych osób, spośród których Parlament Europejski będzie rekrutować nowych urzędników służby publicznej na stanowiska administratorów i asystentów (grupy funkcyjne odpowiednio AD i AST) zatrudnianych w Domu Historii Europejskiej.
Liczba laureatów w poszczególnych konkursach i profilach:
Kurator (AD 7): 20
Edukator muzealny (AD 7): 15
Konserwator (osoba zarządzająca konserwacją i zbiorami) (AD 7): 5
Asystent kuratora (AST 3): 10
Asystent ds. zarządzania konserwacją i zbiorami (AST 3): 5
Niniejsze ogłoszenie o konkursie wraz z Przepisami ogólnymi mającymi zastosowanie do konkursów otwartych, opublikowanymi w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej C 70 A z dnia 27 lutego 2015 r. (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=OJ:C:2015:070A:TOC), stanowią prawnie wiążące zasady przedmiotowej procedury doboru.
Niniejsze ogłoszenie dotyczy dwóch konkursów, z których każdy obejmuje kilka profili. Kandydaci mogą zgłosić się tylko do jednego profilu w każdym z konkursów. Wyboru należy dokonać w momencie rejestracji elektronicznej. Po zatwierdzeniu i przesłaniu formularza zgłoszeniowego drogą elektroniczną nie ma możliwości zmiany.
JAKIE BĘDĄ MOJE OBOWIĄZKI?
Kuratorzy odpowiadać będą za organizację wystaw muzealnych, zwłaszcza wystaw czasowych i objazdowych, aktualizację treści ekspozycji stałej, wyszukiwanie treści i eksponatów, wzbogacanie zbiorów muzeum i redagowanie powiązanych publikacji. Będą oni również reprezentować Dom Historii Europejskiej w kontaktach z zewnętrznymi zainteresowanymi stronami. Asystenci kuratora będą wspomagać kuratorów w realizacji niektórych wspomnianych powyżej zadań.
Edukatorzy muzealni będą odpowiedzialni za opracowywanie i wdrażanie strategii uczenia się i programów związanych z wystawami. Do ich zadań należeć będzie zapewnianie wszystkim grupom docelowym atrakcyjnej i zróżnicowanej oferty szkoleniowej. Odpowiadać będą oni także za kontakty ze szkołami i organizację warsztatów.
Do obowiązków konserwatorów należeć będzie ochrona kolekcji muzealnej Domu Historii Europejskiej i wypożyczonych eksponatów - zajmować się oni będą monitorowaniem warunków przechowywania i ekspozycji, prowadzeniem dokumentacji konserwatorskiej, badaniem stanu eksponatów, proponowaniem prac konserwacyjnych i restauracyjnych oraz szacowaniem ich kosztów. Będą oni również nadzorować realizację umów przez zewnętrznych dostawców. Asystenci konserwatora będą wspomagać konserwatorów w realizacji niektórych wspomnianych powyżej zadań związanych z ochroną kolekcji.
Więcej informacji o typowych zadaniach na stanowiskach w poszczególnych konkursach i profilach znajduje się w ZAŁĄCZNIKU I.
CZY SPEŁNIAM WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE?
Kandydat musi spełniać WSZYSTKIE poniższe warunki w chwili przesyłania zgłoszenia.
Warunki ogólne |
- Korzystanie z pełni praw obywatelskich jako obywatel państwa członkowskiego UE - Uregulowany stosunek do służby wojskowej - Odpowiednie cechy charakteru niezbędne do wykonywania przyszłych obowiązków |
Warunki szczegółowe: języki |
- Język 1: znajomość na poziomie co najmniej C1 jednego z 24 języków urzędowych UE - Język 2: znajomość na poziomie co najmniej B2 języka angielskiego, francuskiego lub niemieckiego; musi to być język inny niż język 1 kandydata - Szczegółowe informacje o poziomach znajomości języków znajdują się w Europejskim systemie opisu kształcenia językowego (https://europass.cedefop.europa.eu/pl/resources/european-language-levels-cefr) |
Warunki szczegółowe: kwalifikacje i doświadczenie zawodowe |
- Szczególne kwalifikacje i doświadczenie zawodowe wymagane w poszczególnych konkursach i profilach opisano w ZAŁĄCZNIKU II - Szczegółowe informacje o dyplomach znajdują się w załączniku I do Przepisów ogólnych mających zastosowanie do konkursów otwartych (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=OJ:C:2015:070A:TOC) |
Drugim językiem kandydata musi być angielski, francuski lub niemiecki. Są to główne języki robocze instytucji UE. W interesie służby nowo zatrudnione osoby powinny być niezwłocznie zdolne do wykonywania obowiązków i skutecznej komunikacji w swojej codziennej pracy przynajmniej w jednym z tych języków.
Dodatkowe informacje na temat języków w konkursach UE znajdują się w ZAŁĄCZNIKU III.
JAK WYGLĄDA PROCEDURA DOBORU?
Rząd zamierza uregulować zagadnienia związane z funkcjonowaniem lekarza koronera właściwego do stwierdzania zgonu osoby, gdy trudno jest wskazać lekarza leczącego, który byłby zobowiązany do stwierdzenia zgonu lub konieczności dokonania czynności i ustaleń związanych ze zgonem, wymagających specjalistycznej wiedzy. Chce też wprowadzić spójne systemowo regulacje odnoszące się do karty zgonu, karty urodzenia oraz karty urodzenia z adnotacją o martwym urodzeniu.
12.05.2025Ustawa reformuje system wydawania wizy krajowej dla studentów oraz system wydawania zezwolenia na pobyt czasowy w celu kształcenia się na studiach. Zgodnie z regulacją, każdy cudzoziemiec – obywatel państwa trzeciego, który chce rozpocząć studia w Polsce - będzie musiał podczas rekrutacji przedstawić dokument poświadczający znajomość języka, w którym odbywa się kształcenie, co najmniej na poziomie B2.
10.05.2025Osoba ubiegająca się o pracę będzie musiała otrzymać informację o wysokości wynagrodzenia, ale także innych świadczeniach związanych z pracą - zarówno tych pieniężnych, jak i niepieniężnych. Ogłoszenie o naborze i nazwy stanowisk mają być neutralne pod względem płci, a sam proces rekrutacyjny - przebiegać w sposób niedyskryminujący - zdecydował w piątek Sejm uchwalając nowelizację Kodeksu pracy. Teraz ustawa trafi do Senatu.
09.05.2025Prezydent Andrzej Duda zawetował we wtorek ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Uchwalona przez Parlament zmiana, która miała wejść w życie 1 stycznia 2026 roku, miała kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie miało skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców.
06.05.2025Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2025 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie dotyczy nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.
06.05.2025W ciągu pierwszych 5 miesięcy obowiązywania mechanizmu konsultacji społecznych projektów ustaw udział w nich wzięły 24 323 osoby. Najpopularniejszym projektem w konsultacjach była nowelizacja ustawy o broni i amunicji. W jego konsultacjach głos zabrało 8298 osób. Podczas pierwszych 14 miesięcy X kadencji Sejmu RP (2023–2024) jedynie 17 proc. uchwalonych ustaw zainicjowali posłowie. Aż 4 uchwalone ustawy miały źródła w projektach obywatelskich w ciągu 14 miesięcy Sejmu X kadencji – to najważniejsze skutki reformy Regulaminu Sejmu z 26 lipca 2024 r.
24.04.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2015.201A.1 |
Rodzaj: | Ogłoszenie |
Tytuł: | Ogłoszenie o konkursach otwartych - EPSO/AD/310/15 - 1. Kurator (AD 7) - 2. Edukator muzealny (AD 7) - 3. Konserwator - osoba zarządzająca konserwacją i zbiorami (AD 7) - EPSO/AST/136/15 - 1. Asystent kuratora (AST 3) - 2. Asystent ds. zarządzania konserwacją i zbiorami (AST 3). |
Data aktu: | 18/06/2015 |
Data ogłoszenia: | 18/06/2015 |