united kingdom
ukraine

Glitnir hf - Zawiadomienie o dodatkowych sprawach, które należy rozważyć podczas zgromadzenia wierzycieli.

Glitnir hf - Zawiadomienie o dodatkowych sprawach, które należy rozważyć podczas zgromadzenia wierzycieli

(2012/C 15/04)

(Dz.U.UE C z dnia 18 stycznia 2012 r.)

Na wtorek dnia 31 stycznia 2012 r. o godz. 10.00, w hotelu Grand Hótel Reykjavík pod adresem Sigtúni 38, Reykjavik, Islandia zwołano zgromadzenie wierzycieli banku Glitnir hf, nr rej. 550500-3530, z siedzibą pod adresem Sóltún 26, Reykjavik, Islandia. Zgromadzenie wierzycieli zostało zwołane na poprzednim zgromadzeniu wierzycieli banku Glitnir hf, które odbyło się dnia 31 sierpnia 2011 r.

Oprócz zwykłych spraw, które będą poruszane podczas zgromadzenia wierzycieli dnia 31 stycznia 2012 r., rozpatrywany będzie wniosek o wypłatę na rzecz wierzycieli uprzywilejowanych w postępowaniu likwidacyjnym banku Glitnir hf. Pismo zawierające informacje dotyczące wniosku zostało przesłane do wszystkich wierzycieli. Dodatkowe informacje na temat proponowanych wypłat zostały umieszczone na zastrzeżonej dla wierzycieli stronie pod adresem internetowym banku http://www.glitnirbank.com

Jeżeli do zakończenia wspomnianego powyżej zgromadzenia dnia 31 stycznia 2012 r. nie zostaną zgłoszone żadne zastrzeżenia co do proponowanych wypłat dla wierzycieli uprzywilejowanych, mogą oni oczekiwać, że zgodnie z przedstawionym wnioskiem, płatności zostaną dokonane do dnia 29 lutego 2012 r. Płatności będą stanowiły ostateczną płatność na rzecz tych wierzycieli, bez względu na to, czy płatność jest dokonywana na rzecz danego wierzyciela bezpośrednio czy na rachunki zablokowane.

Zgodnie z art. 128 ust. 2 islandzkiej ustawy o postępowaniu upadłościowym nr 21/1991, wierzyciel traci prawo do przedstawienia zastrzeżeń co do proponowanych wypłat, jeżeli nie przedstawi on swoich zastrzeżeń najpóźniej do zakończenia wyżej wymienionego zgromadzenia. Jeżeli w tym terminie nie zostaną zgłoszone żadne zastrzeżenia do przedstawionego wniosku, proponowane wypłaty zostaną uznane za ostatecznie zatwierdzone.

Do uczestniczenia w zgromadzeniu uprawnieni są wszyscy wierzyciele posiadający roszczenia wobec Glitnir hf. Dalsze informacje są dostępne na stronie internetowej Glitnir http://www.glitnirbank.com

W imieniu zarządu likwidacyjnego Glitnir hf
Steinunn GUÐBJARTSDÓTTIR, pełnomocnik Sądu Najwyższego
Páll EIRÍKSSON, pełnomocnik Sądu Okręgowego

Zmiany w prawie

Od 17 kwietnia fotografowanie obiektów obronnych i krytycznych tylko za zezwoleniem

Od 17 kwietnia policja, straż miejska, żandarmeria wojskowa otrzymają podstawą prawną do karania tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.

Robert Horbaczewski 08.04.2025
Dlaczego ministerstwo różnicuje sytuację wcześniejszych emerytów?

Kobiety i mężczyźni z innych roczników są w nieco innej sytuacji niż emerytki z rocznika 1953. Dowiedzieli się bowiem o zastosowaniu do nich art. 25 ust. 1b ustawy emerytalnej znacznie wcześniej, bo od 2 do ponad 6 lat przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego - przekonywał w Sejmie Sebastian Gajewski, wiceszef resortu pracy. Zdaniem prawników, ministerstwo celowo różnicuje sytuację wcześniejszych emerytów, by dla pozostałych roczników wprowadzić mniej korzystne rozwiązania niż dla rocznika 1953.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2025
Przedsiębiorcy zapłacą niższą składkę zdrowotną – Sejm uchwalił ustawę

Sejm uchwalił w piątek ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Zmiana, która wejdzie w życie 1 stycznia 2026 roku, ma kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie ma skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Grażyna J. Leśniak 04.04.2025
Kandydat do pracy dostanie informację o wynagrodzeniu i innych świadczeniach

Osoba ubiegająca się o pracę będzie musiała otrzymać informację o wysokości wynagrodzenia, ale także innych świadczeniach związanych z pracą - zarówno tych pieniężnych, jak i niepieniężnych. Ogłoszenie o naborze i nazwy stanowisk mają być neutralne pod względem płci, a sam proces rekrutacyjny - przebiegać w sposób niedyskryminujący. Zdaniem prawników nowe przepisy mogą wymusić zmiany regulaminów wynagradzania w firmach czy układów zbiorowych.

Grażyna J. Leśniak 04.04.2025
Od 1 kwietnia zaktualizowana lista leków refundowanych - są nowe terapie

Z początkiem kwietnia na liście refundacyjnej znajdzie się 29 nowych leków, z czego 7 stosowanych w chorobach rzadkich. Znalazły się na niej m.in. terapia dla dzieci od drugiego roku życia chorych na mukowiscydozę i szczepionki dla seniorów na półpaśca i RSV. Ogólnie na liście znajdzie się 10 nowych terapii onkologicznych i 19 z innych kategorii.

Inga Stawicka 01.04.2025
Krajowa Sieć Onkologiczna 1 kwietnia wchodzi w życie

1 kwietnia br. nowelizacja ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej wchodzi w życie. Wprowadza ona zmiany w zakresie terminów pierwszej kwalifikacji podmiotów leczniczych na poszczególne poziomy zabezpieczenia opieki onkologicznej Krajowej Sieci Onkologicznej oraz wdrażania elementów KSO. Wcześniej wejście w życie większości elementów reformy przesunięto o ponad rok.

Agnieszka Matlacz 01.04.2025
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2012.15.5

Rodzaj: Informacja
Tytuł: Glitnir hf - Zawiadomienie o dodatkowych sprawach, które należy rozważyć podczas zgromadzenia wierzycieli.
Data aktu: 18/01/2011
Data ogłoszenia: 18/01/2012