Ogłoszenie do wiadomości Organizacji Abu Nidal "ANO" - (znanej również pod nazwami: Rewolucyjna Rada Fatah; Arabskie Brygady Rewolucyjne; Czarny Wrzesień; Rewolucyjna Organizacja Muzułmańskich Socjalistów) umieszczonej w wykazie, o którym mowa w art. 2 ust. 3 rozporządzenia Rady (WE) nr 2580/2001 w sprawie szczególnych środków restrykcyjnych skierowanych przeciwko niektórym osobom i podmiotom mających na celu zwalczanie terroryzmu (zob. załącznik do rozporządzenia Rady (UE) nr 83/2011 z dnia 31 stycznia 2011 r.).

Ogłoszenie do wiadomości Organizacji Abu Nidal "ANO" - (znanej również pod nazwami: Rewolucyjna Rada Fatah; Arabskie Brygady Rewolucyjne; Czarny Wrzesień; Rewolucyjna Organizacja Muzułmańskich Socjalistów) umieszczonej w wykazie, o którym mowa w art. 2 ust. 3 rozporządzenia Rady (WE) nr 2580/2001 w sprawie szczególnych środków restrykcyjnych skierowanych przeciwko niektórym osobom i podmiotom mających na celu zwalczanie terroryzmu

(zob. załącznik do rozporządzenia Rady (UE) nr 83/2011 z dnia 31 stycznia 2011 r.)

(2011/C 183/02)

(Dz.U.UE C z dnia 24 czerwca 2011 r.)

Następujące informacje są przekazywane do wiadomości Organizacji Abu Nidal "ANO" - (znanej również pod nazwami: Rewolucyjna Rada Fatah; Arabskie Brygady Rewolucyjne; Czarny Wrzesień; Rewolucyjna Organizacja Muzułmańskich Socjalistów) umieszczonej w rozporządzeniu Rady (UE) nr 83/2011 z dnia 31 stycznia 2011 r.(1).

Rozporządzenie Rady (WE) nr 2580/2001 z dnia 27 grudnia 2001 r.(2) przewiduje, że wszystkie należące do odnośnej grupy fundusze, inne aktywa finansowe i zasoby gospodarcze zostają zamrożone oraz że grupie tej nie będą udostępniane - bezpośrednio ani pośrednio - żadne fundusze, inne aktywa finansowe ani zasoby gospodarcze.

Rada uzyskała nowe informacje dotyczące wyżej wymienionej grupy figurującej w wykazie. Po przeanalizowaniu tych informacji Rada odpowiednio zmieniła tekst uzasadnień.

Odnośna grupa może zwrócić się o przekazanie aktualnego uzasadnienia decyzji Rady o utrzymaniu jej we wspomnianym wykazie; wniosek może kierować na adres:

Council of the European Union

(Attn: CP 931 designations)

Rue de la Loi/Wetstraat 175

1048 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË

Wniosek należy złożyć w terminie 2 tygodni od daty publikacji niniejszego ogłoszenia.

Odnośna grupa może w dowolnym terminie zwrócić się do Rady, przedstawiając odpowiednie dokumenty, o ponowne rozpatrzenie decyzji o umieszczeniu i utrzymaniu jej w wykazie; wniosek należy kierować na podany wyżej adres. Wnioski będą rozpatrywane po otrzymaniu. Równocześnie zwraca się uwagę odnośnej grupy na fakt, że Rada regularnie dokonuje przeglądu wykazu zgodnie z art. 1 ust. 6 wspólnego stanowiska 2001/931/WPZiB. Aby wnioski mogły zostać rozpatrzone podczas kolejnego przeglądu, należy je złożyć w terminie dwóch tygodni od daty pisma powiadamiającego.

Zwraca się uwagę odnośnej grupy na możliwość wystąpienia do właściwych organów odpowiedniego(-ich) państwa(państw) członkowskiego(-ich) - wymienionych w załączniku do rozporządzenia - o upoważnienie do użycia zamrożonych funduszy w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb lub dokonania określonych płatności zgodnie z art. 5 ust. 2 rozporządzenia. Aktualny wykaz właściwych organów jest dostępny na stronie internetowej pod następującym adresem:

http://ec.europa.eu/comm/external_relations/cfsp/sanctions/measures.htm

______

(1) Dz.U. L 28 z 2.2.2011, s. 14.

(2) Dz.U. L 344 z 28.12.2001, s. 70.

Zmiany w prawie

Wolna Wigilia po raz pierwszy i nowe obowiązki dla firm, które wejdą… w Wigilię

W tym roku po raz pierwszy wszyscy pracownicy będą cieszyli się Wigilią jako dniem wolnym od pracy. Także w handlu. I choć z dnia wolnego skorzystają także pracodawcy, to akurat w ich przypadku Wigilia będzie dniem, kiedy zaczną obowiązywać przepisy zobowiązujące ich do stosowania w ogłoszeniach o pracę i np. w regulaminach pracy nazw stanowisk neutralnych pod względem płci.

Grażyna J. Leśniak 23.12.2025
Centralna e-Rejestracja: Start systemu od 1 stycznia 2026 r.

Od 1 stycznia 2026 r. zacznie obowiązywać ustawa wprowadzająca Centralną e-Rejestrację. Zakłada ona, że od przyszłego roku podmioty lecznicze obowiązkowo dołączą do systemu m.in. w zakresie umawiania wizyt u kardiologa oraz badań profilaktycznych. Planowany start rejestracji na wszystkie świadczenia planowany jest na 2029 r. Kolejne świadczenia i możliwości w zakresie zapisywania się do lekarzy specjalistów będą wchodzić w życie stopniowo.

Inga Stawicka 22.12.2025
Ważne zmiany w zakresie ZFŚS

W piątek, 19 grudnia 2025 roku, Senat przyjął bez poprawek uchwalone na początku grudnia przez Sejm bardzo istotne zmiany w przepisach dla pracodawców obowiązanych do tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Odnoszą się one do tych podmiotów, w których nie działają organizacje związkowe. Ustawa trafi teraz na biurko prezydenta.

Marek Rotkiewicz 19.12.2025
Wymiar urlopu wypoczynkowego po zmianach w stażu pracy

Nowe okresy wliczane do okresu zatrudnienia mogą wpłynąć na wymiar urlopów wypoczynkowych osób, które jeszcze nie mają prawa do 26 dni urlopu rocznie. Pracownicy nie nabywają jednak prawa do rozliczenia urlopu za okres sprzed dnia objęcia pracodawcy obowiązkiem stosowania art. 302(1) Kodeksu pracy, wprowadzającego zaliczalność m.in. okresów prowadzenia działalności gospodarczej czy wykonywania zleceń do stażu pracy.

Marek Rotkiewicz 19.12.2025
To będzie rewolucja u każdego pracodawcy

Wszyscy pracodawcy, także ci zatrudniający choćby jednego pracownika, będą musieli dokonać wartościowania stanowisk pracy i określić kryteria służące ustaleniu wynagrodzeń pracowników, poziomów wynagrodzeń i wzrostu wynagrodzeń. Jeszcze więcej obowiązków będą mieli średni i duzi pracodawcy, którzy będą musieli raportować lukę płacową. Zdaniem prawników, dla mikro, małych i średnich firm dostosowanie się do wymogów w zakresie wartościowania pracy czy ustalenia kryteriów poziomu i wzrostu wynagrodzeń wymagać będzie zewnętrznego wsparcia.

Grażyna J. Leśniak 18.12.2025
Są rozporządzenia wykonawcze do KSeF

Minister finansów i gospodarki podpisał cztery rozporządzenia wykonawcze dotyczące funkcjonowania KSeF – potwierdził we wtorek resort finansów. Rozporządzenia określają m.in.: zasady korzystania z KSeF, w tym wzór zawiadomienia ZAW-FA, przypadki, w których nie ma obowiązku wystawiania faktur ustrukturyzowanych, a także zasady wystawiania faktur uproszczonych.

Krzysztof Koślicki 16.12.2025
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2011.183.9

Rodzaj: Informacja
Tytuł: Ogłoszenie do wiadomości Organizacji Abu Nidal "ANO" - (znanej również pod nazwami: Rewolucyjna Rada Fatah; Arabskie Brygady Rewolucyjne; Czarny Wrzesień; Rewolucyjna Organizacja Muzułmańskich Socjalistów) umieszczonej w wykazie, o którym mowa w art. 2 ust. 3 rozporządzenia Rady (WE) nr 2580/2001 w sprawie szczególnych środków restrykcyjnych skierowanych przeciwko niektórym osobom i podmiotom mających na celu zwalczanie terroryzmu (zob. załącznik do rozporządzenia Rady (UE) nr 83/2011 z dnia 31 stycznia 2011 r.).
Data aktu: 24/06/2011
Data ogłoszenia: 24/06/2011