Dyrekcja Generalna ds. Badań Naukowych - Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora (grupa zaszeregowania AD 14) - Dyrekcja "Zdrowie publiczne" (RTD.F) Bruksela (art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego) - COM/2008/10064.

DYREKCJA GENERALNA DS. BADAŃ NAUKOWYCH

Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora (grupa zaszeregowania AD 14)

Dyrekcja "Zdrowie Publiczne" (RTD.F) w Brukseli

(art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego)

COM/2008/10064

(2008/C 76 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 27 marca 2008 r.)

W związku z rozszerzeniem Unii Europejskiej Komisja Europejska poszukuje kandydatów na stanowiska urzędników wyższego szczebla z dwunastu nowych państw członkowskich (Bułgarii, Cypru, Republiki Czeskiej, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Malty, Polski, Rumunii, Słowacji i Słowenii).

Reprezentujemy

Dyrekcję Generalną ds. Badań Naukowych, odpowiedzialną za przygotowywanie, opracowywanie i realizację inicjatyw politycznych Komisji w zakresie tworzenia europejskiej przestrzeni badawczej.

Nasze działania mają charakter dwustronny - z jednej strony celem ich jest wykorzystanie badań naukowych do realizacji wyznaczonych celów politycznych, a z drugiej - propagowanie uwzględniania problematyki badań naukowych w innych obszarach polityki wspólnotowej.

Zajmujemy się koncepcją i realizacją działań wspólnotowych, których celem jest stworzenie europejskiej przestrzeni badawczej, a zwłaszcza ramowych programów badań naukowych i rozwoju technologicznego.

Dyrekcja Generalna ma swój wkład we wdrażanie strategii lizbońskiej na rzecz zatrudnienia, podnoszenie konkurencyjności UE na arenie międzynarodowej, realizację reform gospodarczych i zwiększanie spójności społecznej w Unii Europejskiej, zwłaszcza w ramach tworzenia obszaru edukacji, szkoleń, badań i innowacji.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: http://ec.europa.eu/research/index.cfm.

Oferujemy

Pracę na stanowisku Dyrektora Dyrekcji F "Zdrowie Publiczne" (RTD.F).

Działalność Dyrekcji RTD.F "Zdrowie Publiczne" przyczynia się do stworzenia europejskiej przestrzeni badawczej i obejmuje koncepcję i realizację inicjatyw badawczych w dziedzinie zdrowia publicznego oraz w dziedzinie odnośnych badań podstawowych. Dyrekcja prowadzi i koordynuje bieżące prace oraz przygotowuje przyszłe działania obejmujące wiele różnorodnych dziedzin, w szczególności takich jak choroby zakaźne, sekwencjonowanie genomów, starzenie się populacji, zwalczanie chorób zakaźnych itp.

Dyrekcja RTD.F "Zdrowie Publiczne" zatrudnia około 150 osób, składa się z sześciu jednostek, a jej budżet w 2008 r. wyniesie około 729 mln EUR.

Do obowiązków dyrektora należeć będzie zarządzanie pracami dyrekcji i ich planowanie, zgodnie z priorytetowymi celami określonymi w programie działań Dyrekcji Generalnej. Jego zadaniem będzie również zapewnienie kompatybilności prac dyrekcji z działaniami realizowanymi przez pozostałe dyrekcje Dyrekcji Generalnej.

Poszukujemy

Kandydatów posiadających:

– solidne wykształcenie naukowe,

– doświadczenie i rozległą wiedzę z dziedziny badań w zakresie zdrowia publicznego;

– zdolności do kierowania dużą jednostką administracyjną odpowiedzialną za dużą ilość zleceń;

– umiejętność promowania współpracy między poszczególnymi jednostkami administracyjnymi, wewnętrznymi i zewnętrznymi, jak również powiązań między programami i doświadczenie w tym zakresie,

– zdolność do reprezentowania Komisji i prowadzenia negocjacji w europejskich i międzynarodowych kręgach politycznych i naukowych;

– znakomite umiejętności w zakresie komunikacji ustnej i pisemnej.

Językami roboczymi dyrekcji są angielski i francuski. Biegła znajomość tych języków będzie dodatkowym atutem.

Kandydaci powinni:

– posiadać obywatelstwo jednego z 12 nowych państw członkowskich - Bułgarii, Cypru, Republiki Czeskiej, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Malty, Polski, Rumunii, Słowacji lub Słowenii,

– legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych, który daje prawo do podjęcia studiów doktoranckich,

– wykazać się co najmniej 12-letnim doświadczeniem zawodowym liczonym od chwili ukończenia studiów wyższych, w tym co najmniej 6-letnim doświadczeniem w pracy na wysokim szczeblu kierowniczym(1),

– biegle władać jednym z języków urzędowych UE oraz posiadać dobrą znajomość innego języka urzędowego UE. Informuje się kandydatów, że proces rekrutacji prowadzony jest wyłącznie w języku angielskim i francuskim.

Niezależność i potencjalny konflikt interesów

Kandydaci mają obowiązek potwierdzić gotowość do złożenia deklaracji, w której zobowiążą się do działania w sposób niezależny i zgodny z interesem publicznym, oraz oświadczenia o ewentualnym konflikcie interesów, który mógłby zaważyć na ich niezależności.

Powołanie i warunki zatrudnienia

Dyrektor zostanie wyłoniony i powołany przez Komisję zgodnie z wewnętrznymi procedurami selekcji i naboru. Sporządzona zostanie lista kandydatów dopuszczonych do ostatniego etapu naboru, po czym kandydaci ci zostaną wezwani na rozmowę kwalifikacyjną, która będzie prowadzona przez Komitet Konsultacyjny Komisji ds. Mianowania oraz ośrodek oceny prowadzony przez zewnętrznych konsultantów ds. naboru.

Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia dla urzędników Wspólnot Europejskich w grupie zaszeregowania AD 14 określono w regulaminie pracowniczym.

Kandydatów informuje się, że regulamin pracowniczy nakłada na wszystkich nowych pracowników wymóg pomyślnego ukończenia dziewięciomiesięcznego okresu próbnego.

Rekrutacja odbędzie się w Brukseli.

Równość szans

Unia Europejska stosuje politykę równych szans.

Procedura zgłaszania kandydatur

Przed dokonaniem zgłoszenia kandydaci powinni dokładnie sprawdzić, czy spełniają wszystkie kryteria kwalifikacyjne, w szczególności kryteria dotyczące wymaganego rodzaju dyplomu oraz doświadczenia zawodowego.

Kandydaci proszeni są o zarejestrowanie się w Internecie pod poniżej podanym adresem:

http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/seniormanagementvacancies/CV_Encadext/index.cfm i postępowanie zgodnie z instrukcjami dotyczącymi poszczególnych etapów procedury.

Za dokonanie rejestracji w Internecie we wskazanym terminie odpowiadają sami kandydaci(2). Zaleca się, by kandydaci nie zwlekali z dokonywaniem zgłoszeń do ostatnich dni przed upływem terminu, ponieważ duże obciążenie łączy internetowych lub błąd połączenia internetowego może prowadzić do przerwania rejestracji w Internecie przed jej zakończeniem. Może się to wiązać z koniecznością powtórzenia całego procesu, co stanie się niemożliwe po upływie wskazanego terminu zgłoszeń.

Po zakończeniu rejestracji w Internecie na monitorze pojawi się numer identyfikacyjny, który należy zanotować. Ten numer referencyjny będzie wykorzystywany podczas całej procedury. Otrzymanie numeru przez kandydata oznacza, że rejestracja została zakończona - numer stanowi potwierdzenie, że wprowadzone przez kandydata dane zostały zarejestrowane.

Nieotrzymanie numeru oznacza, że zgłoszenie nie zostało zarejestrowane.

Kandydaci muszą posiadać adres poczty elektronicznej. Będzie on służył do identyfikacji ich zgłoszenia oraz do powiadomienia o wyniku procedury. Należy poinformować Komisję o wszelkich zmianach adresu poczty elektronicznej.

Do zgłoszenia należy załączyć życiorys w formacie Word lub PDF oraz zamieścić list motywacyjny (maks. 8.000 znaków) w trybie on-line. Życiorys i list motywacyjny należy sporządzić w języku angielskim, francuskim lub niemieckim.

Należy zwrócić uwagę, że nie ma możliwości śledzenia w Internecie przebiegu procesu naboru. Informacje o wynikach procedury kandydaci otrzymają bezpośrednio od prowadzącej nabór dyrekcji generalnej.

Osoby, które z powodu swojej niepełnosprawności nie są w stanie dokonać rejestracji internetowej, mogą przesłać swoje zgłoszenie (CV i list motywacyjny) w formie papierowej listem poleconym(3)najpóźniej w dniu zakończenia rejestracji kandydatów (decyduje data stempla pocztowego). Wszelka późniejsza korespondencja pomiędzy Komisją a kandydatem odbywać się będzie drogą pocztową. W takim przypadku do zgłoszenia należy załączyć zaświadczenie potwierdzające niepełnosprawność, wydane przez właściwy organ. Na osobnym arkuszu papieru należy także przedstawić propozycje ewentualnych udogodnień, które zdaniem kandydata mogą ułatwić mu uczestnictwo w procesie rekrutacji.

Prośby o dodatkowe informacje i/lub zgłoszenia ewentualnych problemów technicznych należy kierować na następujący adres poczty elektronicznej: ADMIN-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu.

Termin zakończenia rejestracji kandydatów

Termin rejestracji kandydatów upływa dnia 24 kwietnia 2008 r. Rejestracja elektroniczna (on-line) zostanie zakończona o godz. 12.00 w południe czasu brukselskiego.

______

(1) W swoim życiorysie, co najmniej w odniesieniu do wspomnianych 6 lat, podczas których zdobyli doświadczenie na wyższym szczeblu kierowniczym, kandydaci powinni wskazać: 1) nazwy pełnionych funkcji kierowniczych i ich zakres; 2) liczbę członków zespołu, którymi kierowali w czasie pełnienia tych funkcji; 3) wielkości zarządzanych budżetów; oraz 4) liczbę warstw hierarchicznych powyżej i poniżej ich stanowisk oraz liczbę stanowisk równorzędnych.

(2) Termin rejestracji upływa dnia 24 kwietnia 2008 r. o godz. 12.00 w południe czasu obowiązującego w Brukseli.

(3) European Commission, Directorate-General Personnel and Administration, Unit for Organisation Chart and Management Staff, COM/2008/10064 - MO-34 5/105, B-1049 Brussels..

Zmiany w prawie

Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Na zwolnieniu w jednej pracy, w drugiej - w pełni sił i... płacy

Przebywanie na zwolnieniu lekarskim w jednej pracy nie wykluczy już możliwości wykonywania pracy i pobierania za nią wynagrodzenia w innej firmie czy firmach. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało właśnie projekt ustawy, który ma wprowadzić też m.in. definicję pracy zarobkowej - nie będzie nią podpisanie w czasie choroby firmowych dokumentów i nie spowoduje to utraty świadczeń. Zwolnienie lekarskie będzie mogło przewidywać miejsce pobytu w innym państwie. To rewolucyjne zmiany. Zdaniem prawników, te propozycje mają sens, nawet jeśli znajdą się tacy, którzy będą chcieli nadużywać nowych przepisów.

Beata Dązbłaż 29.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2008.76A.1

Rodzaj: Ogłoszenie
Tytuł: Dyrekcja Generalna ds. Badań Naukowych - Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora (grupa zaszeregowania AD 14) - Dyrekcja "Zdrowie publiczne" (RTD.F) Bruksela (art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego) - COM/2008/10064.
Data aktu: 27/03/2008
Data ogłoszenia: 27/03/2008