united kingdom
ukraine

Zaproszenie do składania wniosków - EACEA/10/08 - Działanie 4.5 - Zaproszenie do składania wniosków w sprawie projektów mających na celu wspieranie działań informacyjnych skierowanych do młodzieży i osób pracujących z młodzieżą - Program "Młodzież w działaniu".

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA WNIOSKÓW - EACEA/10/08

Działanie 4.5 - Zaproszenie do składania wniosków w sprawie projektów mających na celu wspieranie działań informacyjnych skierowanych do młodzieży i osób pracujących z młodzieżą

Program "Młodzież w działaniu"

(2008/C 109/06)

(Dz.U.UE C z dnia 30 kwietnia 2008 r.)

1. Cele i opis

Celem niniejszego zaproszenia jest wsparcie projektów promujących działania informacyjne i komunikacyjne o wymiarze europejskim skierowane do młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Zaproponowane projekty powinny umożliwiać szersze rozpowszechnianie informacji wysokiej jakości i zwiększać dostęp młodzieży do informacji oraz do różnych kanałów komunikacyjnych na poziomie krajowym, jak i europejskim.

Projekty te będą miały na celu zachęcanie młodzieży do uczestniczenia w życiu publicznym oraz ułatwienie im wykorzystania swojego potencjału jako aktywnych i odpowiedzialnych obywateli europejskich.

Pierwszeństwo przyznaje się projektom innowacyjnym i o dużej skali dotyczącym tematów interesujących i aktualnych dla młodzieży lub osób pracującym z młodzieżą, wpisującym się w priorytety programu

"Młodzież w działaniu", a mianowicie:

– udział młodzieży,

– zróżnicowanie kulturowe,

– obywatelstwo europejskie,

– włączanie młodzieży mającej mniejsze możliwości.

Beneficjentami końcowymi tych projektów jest młodzież i osoby pracujące z młodzieżą lub w organizacjach i strukturach młodzieżowych lub też w organach regionalnych i lokalnych.

Niniejsze zaproszenie dotyczy działania 4.5 programu "Młodzież w działaniu". Jest ono opublikowane zgodnie z zasadami przewidzianymi w rocznym programie pracy dotyczącym dotacji i zamówień publicznych w dziedzinie edukacji i kultury w 2008 r., przyjętym przez Komisję w dniu 11 marca 2008 r. zgodnie z procedurą, o której mowa w art. 4 i 7 decyzji 1999/468/WE(1).

Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego jest odpowiedzialna za przeprowadzenie procedury związanej z niniejszym zaproszeniem do składania wniosków.

2. Kwalifikujacy się kandydaci

Wnioski mogą składać organizacje lub stowarzyszenia nienastawione na zysk lub przez lokalne lub regionalne jednostki publiczne posiadających osobowość prawną oraz prawnie ustanowionych od co najmniej jednego roku w dniu złożenia kandydatury w jednym z krajów programu. Do krajów programu zaliczają się:

– państwa członkowskie Unii Europejskiej(2),

– państwa Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) będące stronami Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG): Islandia, Liechtenstein, Norwegia,

– kraje kandydujące będące beneficjentami strategii przedakcesyjnej, zgodnie z ogólnymi zasadami oraz ogólnymi warunkami i ustaleniami określonymi w umowach ramowych zawartych z tymi krajami w celu ich uczestnictwa w programach wspólnotowych (Turcja).

W projektach muszą uczestniczyć organizacje partnerskie z co najmniej 2 różnych państw (w tym zgłaszana organizacja), z których co najmniej jedno ma siedzibę w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Zaproszenie do składania wniosków jest otwarte dla organizacji prywatnych działających w dziedzinie informacji i komunikacji wyłącznie w charakterze partnerów, o ile podmioty te wezmą udział w projekcie nie osiągając zysku.

Wnioski należy przekazać Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego ("Agencja") najpóźniej do dnia 30 czerwca 2008 r. (decyduje data stempla pocztowego).

3. Budżet i czas trwania projektów

Całkowity budżet przyznany na współfinansowanie projektów w ramach niniejszego zaproszenia do składania wniosków szacuje się na 900.000 EUR.

Pomoc finansowa Agencji nie może przekroczyć 80 % całkowitych kwalifikujących się kosztów projektu. Maksymalna kwota dotacji przyznana na każdy projekt nie może przekraczać 100.000 EUR.

Rozpoczęcie działań musi nastąpić obowiązkowo w terminie między 1 stycznia 2009 r. a 31 marca 2009 r.

Czas trwania projektów wynosi minimalnie 12 miesięcy i maksymalnie 18 miesięcy.

4. Termin składania wniosków

Wnioski należy przekazać Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego ("Agencja") najpóźniej do dnia 30 czerwca 2008 r. (decyduje data stempla pocztowego).

5. Informacje uzupełniające

Pełny tekst niniejszego zaproszenia do składania wniosków oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na następującej stronie internetowej:

http://eacea.ec.europa.eu/youth/calls2008/index_en.htm

Zgłoszenia muszą spełniać wymogi określone w pełnym tekście niniejszego zaproszenia do składania wniosków i zostać złożone na formularzu przeznaczonym do tego celu.

______

(1) Decyzja Rady 1999/468/WE z dnia 28 czerwca 1999 r. ustanawiająca warunki wykonywania uprawnień wykonawczych przyznanych Komisji (Dz.U. L 184 z 17.7.1999, str. 23).

(2) Osoby będące rezydentami kraju lub terytorium zamorskiego i w stosownych przypadkach organy i instytucje publiczne i/lub prywatne z kraju lub terytorium zamorskiego kwalifikują się do programu "Młodzież w działaniu" z zastrzeżeniem zasad programu i przepisów mających zastosowanie do kraju członkowskiego, z którym są one powiązane. Wykaz krajów i terytoriów zamorskim znajduje się w załączniku 1A do decyzji Rady 2001/822/WE z dnia 27 listopada 2001 r. w sprawie stowarzyszenia krajów i terytoriów zamorskich ze Wspólnotą Europejską (Dz.U. L 314 z 30.11.2001, str. 1).

Zmiany w prawie

Od 17 kwietnia fotografowanie obiektów obronnych i krytycznych tylko za zezwoleniem

Od 17 kwietnia policja, straż miejska, żandarmeria wojskowa otrzymają podstawą prawną do karania tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.

Robert Horbaczewski 08.04.2025
Dlaczego ministerstwo różnicuje sytuację wcześniejszych emerytów?

Kobiety i mężczyźni z innych roczników są w nieco innej sytuacji niż emerytki z rocznika 1953. Dowiedzieli się bowiem o zastosowaniu do nich art. 25 ust. 1b ustawy emerytalnej znacznie wcześniej, bo od 2 do ponad 6 lat przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego - przekonywał w Sejmie Sebastian Gajewski, wiceszef resortu pracy. Zdaniem prawników, ministerstwo celowo różnicuje sytuację wcześniejszych emerytów, by dla pozostałych roczników wprowadzić mniej korzystne rozwiązania niż dla rocznika 1953.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2025
Przedsiębiorcy zapłacą niższą składkę zdrowotną – Sejm uchwalił ustawę

Sejm uchwalił w piątek ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Zmiana, która wejdzie w życie 1 stycznia 2026 roku, ma kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie ma skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Grażyna J. Leśniak 04.04.2025
Kandydat do pracy dostanie informację o wynagrodzeniu i innych świadczeniach

Osoba ubiegająca się o pracę będzie musiała otrzymać informację o wysokości wynagrodzenia, ale także innych świadczeniach związanych z pracą - zarówno tych pieniężnych, jak i niepieniężnych. Ogłoszenie o naborze i nazwy stanowisk mają być neutralne pod względem płci, a sam proces rekrutacyjny - przebiegać w sposób niedyskryminujący. Zdaniem prawników nowe przepisy mogą wymusić zmiany regulaminów wynagradzania w firmach czy układów zbiorowych.

Grażyna J. Leśniak 04.04.2025
Od 1 kwietnia zaktualizowana lista leków refundowanych - są nowe terapie

Z początkiem kwietnia na liście refundacyjnej znajdzie się 29 nowych leków, z czego 7 stosowanych w chorobach rzadkich. Znalazły się na niej m.in. terapia dla dzieci od drugiego roku życia chorych na mukowiscydozę i szczepionki dla seniorów na półpaśca i RSV. Ogólnie na liście znajdzie się 10 nowych terapii onkologicznych i 19 z innych kategorii.

Inga Stawicka 01.04.2025
Krajowa Sieć Onkologiczna 1 kwietnia wchodzi w życie

1 kwietnia br. nowelizacja ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej wchodzi w życie. Wprowadza ona zmiany w zakresie terminów pierwszej kwalifikacji podmiotów leczniczych na poszczególne poziomy zabezpieczenia opieki onkologicznej Krajowej Sieci Onkologicznej oraz wdrażania elementów KSO. Wcześniej wejście w życie większości elementów reformy przesunięto o ponad rok.

Agnieszka Matlacz 01.04.2025
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2008.109.13

Rodzaj: Ogłoszenie
Tytuł: Zaproszenie do składania wniosków - EACEA/10/08 - Działanie 4.5 - Zaproszenie do składania wniosków w sprawie projektów mających na celu wspieranie działań informacyjnych skierowanych do młodzieży i osób pracujących z młodzieżą - Program "Młodzież w działaniu".
Data aktu: 30/04/2008
Data ogłoszenia: 30/04/2008