Zaproszenie do składania wniosków - EACEA/20/07 - Młodzież w działaniu - Działanie 4.1 - Wsparcie dla organizacji aktywnych w dziedzinie młodzieży na płaszczyźnie europejskiej.

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA WNIOSKÓW - EACEA/20/07

Młodzież w działaniu

Działanie 4.1 - Wsparcie dla organizacji aktywnych w dziedzinie młodzieży na płaszczyźnie europejskiej

(2007/C 210/03)

(Dz.U.UE C z dnia 8 września 2007 r.)

1. Cele i opis

Niniejsze zaproszenie do składania wniosków dotyczy działania 4.1 programu "Młodzież w działaniu" i jego celem jest wspieranie stałych działań organizacji aktywnych w dziedzinie młodzieży na płaszczyźnie europejskiej i realizujących cele w ogólnym interesie europejskim.

Działania te powinny szczególnie przyczyniać się do aktywnego uczestnictwa młodych obywateli w życiu publicznym i w społeczeństwie, jak również do opracowania i realizowania działań w ramach współpracy wspólnotowej na rzecz młodzieży w szerokim tego słowa znaczeniu.

Niniejsze zaproszenie do składania wniosków odpowiada dotacjom, które zostaną przyznane na rok 2008.

Zaproszenie to przewiduje dwa rodzaje umów:

umowa ramowa o partnerstwie: organizacje pragnące nawiązać z Agencją długoterminową współpracę proszone są o złożenie wniosku w celu podpisania umowy ramowej o partnerstwie na 3 lata(1);

roczna umowa operacyjna: organizacje, które wolą nie nawiązywać długoterminowych umów w ramach partnerstwa, mogą składać wnioski o roczną dotację operacyjną.

Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego jest odpowiedzialna za przeprowadzenie procedury związanej z niniejszym zaproszeniem do składania wniosków.

2. Kwalifikujący się kandydaci

2.1. Kwalifikujące się organizacje

Aby skorzystać z dotacji operacyjnej, organizacja musi spełniać następujące wymagania:

– być organizacją pozarządową;

– funkcjonować zgodnie z prawem od co najmniej jednego roku w dniu składania wniosków - dla zawarcia rocznej umowy operacyjnej - i od co najmniej czterech lat w dniu składania wniosków- dla zawarcia umowy ramowej o partnerstwie;

– być organizacją nienastawioną na osiąganie zysków;

– być organizacją prowadzącą działalność na rzecz młodzieży lub organizacją o szerszych celach, częściowo tylko działającą na rzecz młodzieży;

– włączać młodzież w kierowanie działaniami podejmowanymi w ich interesie;

– posiadać wśród swojego personelu przynajmniej jednego stałego pracownika (pracującego za wynagrodzeniem lub bez wynagrodzenia). Wyjątek stanowią organizacje, które nie korzystały do tej pory z dotacji w ramach tego działania i planują zatrudnienie stałego pracownika w razie przyznania dotacji.

2.2. Kwalifikujące się kraje

Kwalifikują się organizacje posiadające siedzibę w jednym z następujących krajów:

– państwa członkowskie Unii Europejskiej;

– państwa będące jednocześnie członkami Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG): Islandia, Liechtenstein, Norwegia;

– kraje kandydujące do członkostwa w Unii Europejskiej korzystające ze strategii przedakcesyjnej: Turcja;

– kraje Bałkanów Zachodnich: Albania, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Serbia;

– niektóre kraje Europy Wschodniej: Białoruś, Mołdawia, Federacja Rosyjska, Ukraina;

– Konfederacja Szwajcarska, pod warunkiem zawarcia umowy dwustronnej z tym krajem.

Kandydujące organizacje ubiegające się o roczną umowę operacyjną powinny obejmować organizacje działające w co najmniej ośmiu z wyżej wymienionych krajów.

Kandydujące organizacje ubiegające się o umowę ramową o partnerstwie powinny obejmować organizacje działające w co najmniej dwunastu z wyżej wymienionych krajów.

3. Budżet

Całkowity budżet przyznany na współfinansowanie funkcjonowania organizacji działających na poziomie europejskim na rzecz młodzieży jest szacowany w 2008 r. na 2.400.000 EUR. Pomoc finansowa nie może przekroczyć 80 % całkowitych kwalifikujących się kosztów. Maksymalna dotacja wspólnotowa na organizację będzie wynosić 40.000 EUR w przypadku umowy ramowej o partnerstwie oraz 35.000 EUR w przypadku rocznej umowy operacyjnej. W przypadku ubiegania się o dwa rodzaje dotacji, uwagę kandydujących organizacji zwraca się na fakt, że należy złożyć dwa wnioski, a maksymalna dotacja, o którą organizacja się ubiega, w obu przypadkach nie powinna przekraczać 35.000 EUR.

Agencja zastrzega sobie możliwość nieprzydzielenia wszystkich dostępnych funduszy.

4. Termin składania wniosków

Wnioski o trzyletnie umowy ramowe o partnerstwie i wnioski o roczne umowy operacyjne na 2008 r. należy przesłać do

Agencji najpóźniej w dniu 31 października 2007 r.

5. Informacje dodatkowe

Wnioski muszą odpowiadać warunkom zawartym w pełnym tekście zaproszenia i zostać złożone na formularzu przeznaczonym do tego celu. Dokumenty te dostępne są pod następującymi adresami internetowymi:

– DG EAC: http://ec.europa.eu/youth/program/ingyo_en.html

– Agencja: http://eacea.ec.europa.eu/index.htm

______

(1) Podpisanie umowy ramowej nie naklada na Agencje obowiazku przyznania dotacji na lata 2009-2010

Zmiany w prawie

Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Na zwolnieniu w jednej pracy, w drugiej - w pełni sił i... płacy

Przebywanie na zwolnieniu lekarskim w jednej pracy nie wykluczy już możliwości wykonywania pracy i pobierania za nią wynagrodzenia w innej firmie czy firmach. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało właśnie projekt ustawy, który ma wprowadzić też m.in. definicję pracy zarobkowej - nie będzie nią podpisanie w czasie choroby firmowych dokumentów i nie spowoduje to utraty świadczeń. Zwolnienie lekarskie będzie mogło przewidywać miejsce pobytu w innym państwie. To rewolucyjne zmiany. Zdaniem prawników, te propozycje mają sens, nawet jeśli znajdą się tacy, którzy będą chcieli nadużywać nowych przepisów.

Beata Dązbłaż 29.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2007.210.3

Rodzaj: Ogłoszenie
Tytuł: Zaproszenie do składania wniosków - EACEA/20/07 - Młodzież w działaniu - Działanie 4.1 - Wsparcie dla organizacji aktywnych w dziedzinie młodzieży na płaszczyźnie europejskiej.
Data aktu: 08/09/2007
Data ogłoszenia: 08/09/2007