Zaproszenie do składania wniosków - DG EAC nr 85/04 - Zaproszenie do składania innowacyjnych projektów w zakresie współpracy, szkoleń i informacji, akcja 5 - działania wspierające.

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA WNIOSKÓW - DG EAC NR 85/04

Zaproszenie do składania innowacyjnych projektów w zakresie współpracy, szkoleń i informacji, akcja 5 - działania wspierające

(2005/C 30/12)

(Dz.U.UE C z dnia 5 lutego 2005 r.)

1.
CELE I OPIS

W ramach niniejszej Akcji 5 - Zaproszenie do składania projektów innowacyjnych Komisja Europejska ma na celu wsparcie innowacyjnych projektów współpracy, szkoleniowych i informacyjnych w zakresie edukacji nieformalnej. Wszystkie zgłoszenia muszą dotyczyć tematów/dziedzin priorytetowych wymienionych poniżej:

1) Różnorodność kulturowa i tolerancja;

2) Regiony najmniej uprzywilejowane;

3) Europa wschodnia - Kaukaz - Europa południowo-wschodnia;

4) Innowacja w pracy młodzieżowej;

5) Współpraca między władzami lokalnymi lub regionalnymi a młodzieżowymi organizacjami pozarządowymi.

Jest konieczne, aby promotorzy projektu wyszczególnili w zgłoszeniu elementy innowacyjne, które zamierzają wprowadzić. Projekty muszą mieć jasny europejski wymiar transnarodowy i przyczyniać się to współpracy europejskiej w sprawach młodzieży. W szczególności muszą prowadzić do tworzenia i/lub konsolidacji silnych partnerstw między organizacjami młodzieżowymi lub partnerstw między organizacjami młodzieżowymi a ciałami publicznymi.

2.
KWALIFIKUJĄCY SIĘ KANDYDACI

Osoby prawne, takie jak pozarządowe organizacje młodzieżowe, jak również władze lokalne lub regionalne, ustanowione w tak zwanych "krajach programowych", mogą składać zgłoszenia i mogą uczestniczyć jako partnerzy w kontekście niniejszego zaproszenia.

Do krajów programowych należą:

– 25 Państw Członkowskich Unii Europejskiej,

– trzy kraje EOG/EFTA (Islandia, Lichtenstein i Norwegia),

– kraje kandydujące: Bułgaria, Rumunia i Turcja.

Organizacje z krajów sąsiadujących z UE (Algieria, Egipt, Izrael, Jordania, Liban, Maroko, Syria, Tunezja, Zachodni Brzeg i Strefa Gazy, Białoruś, Mołdowa, Rosja, Ukraina, Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Albania, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii, Serbia i Czarnogóra) mogą uczestniczyć jako partnerzy w kontekście niniejszego zaproszenia; nie są jednak uprawnione do składania wniosków.

Projekty muszą obejmować organizacje partnerskie z przynajmniej czterech różnych krajów (włącznie z aplikującym), z których jeden musi być Państwem Członkowskim UE.

3.
BUDŻET I CZAS TRWANIA PROJEKTÓW

Całkowita kwota przyznana na współfinansowanie projektów w kontekście niniejszego zaproszenia wynosi 2.000.000 EUR, z zastrzeżeniem zatwierdzenia władz budżetowych na rok budżetowy 2005.

Maksymalna kwota finansowania na każdy projekt nie przekroczy 100.000 EUR na rok (12 miesięcy) działalności, a maksymalny grant nie przekroczy 300.000 EUR.

Oczekuje się, że niniejsze zaproszenie pozwoli na wsparcie około 10 - 15 projektów wysokiej jakości.

Czas trwania projektu musi wynosić co najmniej 18 miesięcy. Jeśli jest to uzasadnione, zostanie zaakceptowany maksymalny czas trwania do 36 miesięcy. Działania muszą rozpocząć się między 1 października a 31 grudnia 2005 r.

4.
OPÓŹNIENIA

Zgłoszenia muszą zostać przesłane do: SOCRATES, LEONARDO & YOUTH Technical Assistance Office najpóźniej do dnia 31 marca 2005 r.

5.
PEŁNA INFORMACJA

Pełny tekst niniejszego zaproszenia do składania wniosków oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na następującej stronie www: http://europa.eu.int/comm/youth/call/index_ en.html. Zgłoszenia muszą przestrzegać założeń pełnego tekstu niniejszego zaproszenia i muszą zostać wysłane przy użyciu właściwego formularza zgłoszeniowego.

Zmiany w prawie

Przedłużenie ważności rozporządzenia o warunkach zabudowy z podpisem prezydenta

Podczas ostatniego posiedzenia Senat nie wniósł poprawek do noweli ustawy o dostępności wydłużającej o dwa lata ważność rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Ma ono wygasnąć 20 września br. Brak rozporządzenia sparaliżowałby realizację inwestycji. W piątek prezydent podpisał ustawę.

Renata Krupa-Dąbrowska 19.07.2024
Nieczytelna preskrypcja? Farmaceuta sam zadecyduje o dawkowaniu leku

Jeśli na recepcie w ogóle nie wypisano dawkowania leku albo jest ono niemożliwe do rozczytania, farmaceuta sam będzie mógł zadecydować, jaka dawka będzie odpowiednia dla pacjenta. Będzie mógł wydać też pacjentowi maksymalnie cztery opakowania leku, a nie jak do tej pory dwa. Te zasady nie będą jednak dotyczyły leków zawierających substancje psychotropowe lub środki odurzające.

Inga Stawicka 19.07.2024
Renta wdowia będzie dużo kosztować

Współmałżonek zmarłej osoby będzie mógł pobierać równocześnie rentę rodzinną i inne świadczenie emerytalno-rentowe w wybranym przez siebie wariancie – tzw. rentę wdowią. Nie będzie już musiał, jak obecnie, decydować się na wybór tylko jednego świadczenia. Nowe przepisy miałyby wejść w życie od początku 2025 roku. Koszt wprowadzenia renty wdowiej dla państwa wyniesie tylko na początku 8-10 mld zł rocznie.

Beata Dązbłaż 18.07.2024
Nowe podstawy programowe dla kilku zawodów szkolnictwa branżowego

Od września zmienią się podstawy programowe kształcenia w zawodach: elektromechanik pojazdów samochodowych oraz technik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających i technik weterynarii. Określona też została podstawa programowa kształcenia w nowym zawodzie technik elektromobilności.

Agnieszka Matłacz 08.07.2024
Kary za wykroczenia i przestępstwa skarbowe rosną od lipca po raz drugi w tym roku

41 mln 281 tys. 920 złotych może od lipca wynieść maksymalna kara za przestępstwo skarbowe. Najniższa grzywna za wykroczenie wynosi natomiast 430 złotych. Wzrost kar ma związek z podwyższeniem wysokości minimalnego wynagrodzenia. Od lipca 2024 roku wynosi ono 4300 złotych.

Krzysztof Koślicki 01.07.2024
Przepisy o głosowaniu korespondencyjnym bez poprawek Senatu

W środę Senat nie zgłosił poprawek do noweli kodeksu wyborczego, która umożliwia głosowanie korespondencyjne wszystkim obywatelom zarówno w kraju, jak i za granicą. 54 senatorów było za, a 30 przeciw. Ustawa trafi teraz do prezydenta. Poprzedniego dnia takie rozwiązanie rekomendowały jednomyślnie senackie komisje Praw Człowieka i Praworządności, Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Komisja Ustawodawcza.

Grażyna J. Leśniak 26.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2005.30.23

Rodzaj: Powiadomienie
Tytuł: Zaproszenie do składania wniosków - DG EAC nr 85/04 - Zaproszenie do składania innowacyjnych projektów w zakresie współpracy, szkoleń i informacji, akcja 5 - działania wspierające.
Data aktu: 05/02/2005
Data ogłoszenia: 05/02/2005