DYREKTOR (M/K)
W DYREKCJI DS. KANCELARII, SPRAW PRAWNYCH I POMOCY CZŁONKOM
(kategoria A*, stopień 14-15)
(2005/C 192 A/01)
(Dz.U.UE C z dnia 6 sierpnia 2005 r.)
1. WAKUJĄCE STANOWISKO
Zgodnie z art. 29 ust. 2 Regulaminu pracowniczego, Komitet Regionów postanowił rozpocząć procedurę rekrutacyjną na stanowisko dyrektora (kategoria A*, stopień 14-15).
Jest to najwyższe stanowisko w Dyrekcji ds. Kancelarii, Spraw Prawnych i Pomocy Członkom.
Zgodnie z art. 63 regulaminu wewnętrznego Komitetu Regionów, organem właściwym do mianowania na to stanowisko jest Prezydium Komitetu Regionów działające na wniosek Sekretarza Generalnego.
2. OBOWIĄZKI
Dyrektor, podległy służbowo Sekretarzowi Generalnemu, kieruje Dyrekcją ds. Kancelarii, Spraw Prawnych i Pomocy Członkom. W szczególności, dyrektor jest odpowiedzialny za:
– organizację, koordynację i nadzorowanie pracy różnych działów i służb dyrekcji: Dział Kancelarii, Pomocy Członkom i Delegacjom Krajowym, Dział Prawny oraz Dział Wewnętrznej Polityki Informacyjnej, Obsługi Gości i Interesantów,
– koordynację i nadzorowanie procesów przygotowywania i monitorowania posiedzeń Zgromadzenia Plenarnego oraz Prezydium,
– zapewnianie wykonania analiz kwestii prawnych w Komitecie Regionów,
– nawiązywanie i utrzymywanie stosunków z innymi instytucjami i organami UE oraz pomoc członkom w różnych obszarach kompetencji dyrekcji,
– zapewnienie wewnętrznego systemu komunikacji w ramach dyrekcji oraz pomiędzy dyrekcjami i służbami Sekretariatu Generalnego,
– nadzorowanie organizacji i obsługi archiwów instytucji oraz zapewnienie powszechnego dostępu do dokumentów Komitetu Regionów zgodnie z unijnymi wymogami przejrzystości,
– nadzorowanie organizacji i funkcjonowania obsługi gości oraz organizacji wystaw i konferencji w obszarach odpowiedzialności dyrekcji,
– zarządzanie zasobami budżetowymi i finansowymi dyrekcji, zarządzanie zasobami ludzkimi i występowanie, w ramach uprawnień nadanych przez organ powołujący, w charakterze urzędnika zatwierdzającego.
3. WYMAGANIA
A. Wymagania ogólne
Kandydaci powinni:
– być obywatelami jednego z Państw Członkowskich UE,
– posiadać pełne prawa obywatelskie,
– mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej,
– posiadać cechy charakteru niezbędne do wykonywania określonych obowiązków.
B. Wymagania szczegółowe
– dyplom ukończenia studiów wyższych lub równoważne kwalifikacje zawodowe,
– co najmniej 15 lat doświadczenia zawodowego,
– dokładna znajomość struktury i funkcjonowania Unii Europejskiej i jej instytucji,
– duże doświadczenie w pracy administracyjnej i umiejętność wykonywania obowiązków zgodnie z metodami pracy instytucji doradczej Wspólnot Europejskich,
– umiejętność kierowania zespołem i zarządzania kilkoma wydziałami,
– dokładna znajomość różnych dziedzin działalności Unii Europejskiej i funkcjonowania władz regionalnych i lokalnych w Państwach Członkowskich,
– dobra znajomość systemu prawnego Wspólnot Europejskich,
– znakomita znajomość jednego z oficjalnych języków Unii Europejskiej(1) i bardzo dobra znajomość drugiego z tych języków. Znajomość innych oficjalnych języków Unii zostanie wzięta pod uwagę.
Wyboru kandydatów dokona się niezależnie od ich rasy, poglądów politycznych, filozoficznych lub religijnych, płci lub orientacji seksualnej oraz bez względu na ich stan cywilny lub sytuację rodzinną. Komitet Regionów stwarza zatrudnianym kandydatom równe szanse.
4. WARUNKI ZATRUDNIENIA
Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia są takie same jak w przypadku urzędników pełniących funkcję odpowiadającą stanowisku dyrektora we Wspólnotach Europejskich. W przypadku zatrudnienia osób z zewnątrz(2) kategorią zaszeregowania będzie stopień A*14.
5. PODANIA
– Kandydaci są proszeni o przesyłanie podań listem poleconym do dyrektora administracyjnego Komitetu Regionów na adres: Rue Belliard 101, B-1040 Bruksela, najpóźniej do dnia 23 września 2005 r.
– Do podania należy dołączyć szczegółowy życiorys oraz wszelkie inne dokumenty uzupełniające.
Przewodniczący
Peter STRAUB
______
(1) Oficjalnymi językami Unii Europejskiej są języki: angielski, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, hiszpański, litewski, łotewski, maltański, niemiecki, polski, portugalski, słowacki, słoweński, szwedzki, węgierski i włoski.
(2) Dla celów klasyfikacji zatrudnienie urzędnika Wspólnot Europejskich, który nie osiągnął jeszcze stopnia A*14, uważa się za zatrudnienie osoby z zewnątrz.
W ciągu pierwszych 5 miesięcy obowiązywania mechanizmu konsultacji społecznych projektów ustaw udział w nich wzięły 24 323 osoby. Najpopularniejszym projektem w konsultacjach była nowelizacja ustawy o broni i amunicji. W jego konsultacjach głos zabrało 8298 osób. Podczas pierwszych 14 miesięcy X kadencji Sejmu RP (2023–2024) jedynie 17 proc. uchwalonych ustaw zainicjowali posłowie. Aż 4 uchwalone ustawy miały źródła w projektach obywatelskich w ciągu 14 miesięcy Sejmu X kadencji – to najważniejsze skutki reformy Regulaminu Sejmu z 26 lipca 2024 r.
24.04.2025Senat bez poprawek przyjął w środę ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Zmiana, która wejdzie w życie 1 stycznia 2026 roku, ma kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie ma skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzaja Dudy.
23.04.2025Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 22 kwietnia, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze, przedłożony przez minister przemysłu. Chodzi o wyznaczenie podmiotu, który będzie odpowiedzialny za monitorowanie i egzekwowanie przepisów w tej sprawie. Nowe regulacje dotyczą m.in. dokładności pomiarów, monitorowania oraz raportowania emisji metanu.
22.04.2025Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Celem nowelizacji jest aktualizacja listy odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, tak aby zakazać stosowania w Polsce upraw, które znajdują się w swobodnym obrocie na terytorium 10 państw Unii Europejskiej.
22.04.2025Od 18 kwietnia policja oraz żandarmeria wojskowa będą mogły karać tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.
17.04.2025Kompleksową modernizację instytucji polskiego rynku pracy poprzez udoskonalenie funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia oraz form aktywizacji zawodowej i podnoszenia umiejętności kadr gospodarki przewiduje podpisana w czwartek przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Ustawa, co do zasady, wejdzie w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
11.04.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2005.192A.1 |
Rodzaj: | Powiadomienie |
Tytuł: | Ogłoszenie rekrutacyjne nr CDR/A/23/05 - Dyrektor w Dyrekcji ds. Kancelarii, Spraw Prawnych i Pomocy Członkom (kategoria A*, stopień 14-15). |
Data aktu: | 06/08/2005 |
Data ogłoszenia: | 06/08/2005 |