united kingdom
ukraine

Ogłoszenie o naborze na stanowisko nr CDR/A/18/04.

OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO nr CDR/A/18/04

(2004/C 143 A/01)

DYREKTORA (M/K)

Dyrekcji ds. Prac Konsultacyjnych, Stosunków Międzyinstytucjonalnych i Zewnętrznych

(Kategoria A*, szczebel A*15)

(Dz.U.UE C z dnia 27 maja 2004 r.)

1.

WOLNE STANOWISKO

Komitet Regionów podjął decyzję o rozpoczęciu procedury naboru na stanowisko Dyrektora (kategoria A*, szczebel A*15) zgodnie z art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego.

Do obsadzenia jest stanowisko szefa Dyrekcji ds. Prac Konsultacyjnych, Stosunków Międzyinstytucjonalnych i Zewnętrznych.

Zgodnie z zasadą 62 regulaminu wewnętrznego Komitetu Regionów organem mianującym na to stanowisko jest Biuro Komitetu Regionów, działające na wniosek Sekretarza Generalnego.

2.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW

Działając z upoważnienia Sekretarza Generalnego, Dyrektor kieruje dyrekcją, która w ramach europejskiego procesu legislacyjnego zapewnia realizację zakresu zadań i obowiązków przypisanych Komitetowi Regionów na mocy Traktatów Europejskich. Dyrektor odpowiada w szczególności za:

– organizację pracy różnych komisji specjalistycznych, które przygotowują podstawowe prace w ramach kadry konsultacyjnej Komitetu, nadzorowanie sekretariatów tych komisji oraz uwzględnianie tych prac w stanowiskach przyjętych przez Komitet przy jednoczesnym zapewnieniu spójności działań różnych komisji;

– nawiązywanie i utrzymywanie, z uwagi na funkcję konsultacyjną Komitetu, kontaktów z innymi instytucjami i organami UE; utrzymywanie kontaktów zewnętrznych Komitetu;

– realizację rocznych i wieloletnich strategii rozwoju prac komisji, planowanie prac, biorąc pod uwagę programy pracy innych instytucji, w szczególności tych, które występują do Komitetu o konsultacje;

– zapewnienie jak najsprawniejszych kanałów komunikacji pomiędzy członkami Komitetu, w ramach zakresu zadań i obowiązków Dyrekcji, z uwagi na przynależność członków Komitetu do różnych komisji i szczególne obowiązki przewodniczących komisji, grup politycznych i delegacji krajowych;

– wnoszenie wkładu, w ramach zakresu zadań i obowiązków dyrekcji, w przygotowywanie i realizację prac wszystkich organów wewnętrznych Komitetu: prezydencji, zgromadzenia plenarnego, biura i komisji;

– zarządzanie środkami budżetowymi i finansowymi dyrekcji; zarządzanie zasobami ludzkimi, pełniąc funkcję szefa zespołu współpracowników.

3.

WYMAGANIA

A.

WYMAGANIA OGÓLNE

Kandydaci powinni:

– posiadać obywatelstwo jednego z Państw Członkowskich UE,

– dysponować pełnymi prawami obywatelskimi,

– posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej,

– przedstawić niezbędne referencje potwierdzające posiadanie cech właściwych dla pełnienia opisywanych obowiązków.

B.

WYMAGANIA SZCZEGÓLNE

– wykształcenie wyższe lub odpowiadające mu doświadczenie zawodowe;

– przynajmniej 15-letnie doświadczenie zawodowe;

– gruntowna znajomość struktury i działań Unii Europejskiej i jej instytucji, szczególnie stosunków międzyinstytucjonalnych i Komitetu Regionów;

– szerokie doświadczenie administracyjne i zdolność wykonywania obowiązków zgodnie z zasadami pracy organu doradczego Wspólnoty Europejskiej;

– gruntowna znajomość różnych obszarów działania Unii Europejskiej oraz działań władz regionalnych i lokalnych Państw Członkowskich;

– biegła znajomość jednego z urzędowych języków Unii Europejskiej(1) i bardzo dobra znajomość drugiego z tych języków. Uwzględniona zostanie znajomość innych języków urzędowych;

– kandydaci podlegać będą procedurze selekcji bez względu na rasę, przekonania filozoficzne lub religijne, płeć i orientację seksualną, a także bez względu na ich stan cywilny i sytuację rodzinną. Komitet Regionów jest pracodawcą stosującym zasadę równouprawnienia.

4.

PODANIA

Kandydaci powinni przesłać swoje podania listem poleconym na adres: Sekretariat Dyrektora Administracyjnego Komitetu Regionów [Secretariat of the Director of Administration of the Committee of the Regions], Rue Montoyer 92-102, B-1000 Bruksela, najpóźniej do dnia 7 lipca 2004 r.

Do podania dołączyć należy szczegółowy życiorys oraz wszelkie dodatkowe dokumenty.

______

(1) Urzędowymi językami Unii Europejskiej są: czeski, duński, holenderski, angielski, estoński, fiński, francuski, niemiecki, grecki, węgierski, włoski, łotewski, litewski, maltański, polski, portugalski, słowacki, słoweński, hiszpański i szwedzki.

Zmiany w prawie

Będzie elektroniczna dokumentacja w zakresie urodzeń i zgonów

Rząd zamierza uregulować zagadnienia związane z funkcjonowaniem lekarza koronera właściwego do stwierdzania zgonu osoby, gdy trudno jest wskazać lekarza leczącego, który byłby zobowiązany do stwierdzenia zgonu lub konieczności dokonania czynności i ustaleń związanych ze zgonem, wymagających specjalistycznej wiedzy. Chce też wprowadzić spójne systemowo regulacje odnoszące się do karty zgonu, karty urodzenia oraz karty urodzenia z adnotacją o martwym urodzeniu.

Grażyna J. Leśniak 12.05.2025
Będą zmiany w wydawaniu wiz dla zagranicznych studentów

Ustawa reformuje system wydawania wizy krajowej dla studentów oraz system wydawania zezwolenia na pobyt czasowy w celu kształcenia się na studiach. Zgodnie z regulacją, każdy cudzoziemiec – obywatel państwa trzeciego, który chce rozpocząć studia w Polsce - będzie musiał podczas rekrutacji przedstawić dokument poświadczający znajomość języka, w którym odbywa się kształcenie, co najmniej na poziomie B2.

kk/pap 10.05.2025
Sejm zdecydował: Kandydat do pracy dostanie informację o wynagrodzeniu i innych świadczeniach

Osoba ubiegająca się o pracę będzie musiała otrzymać informację o wysokości wynagrodzenia, ale także innych świadczeniach związanych z pracą - zarówno tych pieniężnych, jak i niepieniężnych. Ogłoszenie o naborze i nazwy stanowisk mają być neutralne pod względem płci, a sam proces rekrutacyjny - przebiegać w sposób niedyskryminujący - zdecydował w piątek Sejm uchwalając nowelizację Kodeksu pracy. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Grażyna J. Leśniak 09.05.2025
Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę obniżającą składkę zdrowotną dla przedsiębiorców

Prezydent Andrzej Duda zawetował we wtorek ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Uchwalona przez Parlament zmiana, która miała wejść w życie 1 stycznia 2026 roku, miała kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie miało skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców.

Grażyna J. Leśniak 06.05.2025
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2025 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie dotyczy nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2025
Lepsze prawo. W Sejmie odbyła się konferencja podsumowująca konsultacje społeczne projektów ustaw

W ciągu pierwszych 5 miesięcy obowiązywania mechanizmu konsultacji społecznych projektów ustaw udział w nich wzięły 24 323 osoby. Najpopularniejszym projektem w konsultacjach była nowelizacja ustawy o broni i amunicji. W jego konsultacjach głos zabrało 8298 osób. Podczas pierwszych 14 miesięcy X kadencji Sejmu RP (2023–2024) jedynie 17 proc. uchwalonych ustaw zainicjowali posłowie. Aż 4 uchwalone ustawy miały źródła w projektach obywatelskich w ciągu 14 miesięcy Sejmu X kadencji – to najważniejsze skutki reformy Regulaminu Sejmu z 26 lipca 2024 r.

Grażyna J. Leśniak 24.04.2025
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2004.143A.1

Rodzaj: Powiadomienie
Tytuł: Ogłoszenie o naborze na stanowisko nr CDR/A/18/04.
Data aktu: 27/05/2004
Data ogłoszenia: 27/05/2004