Ogłoszenie o naborze na stanowisko nr CDR/A/18/04.

OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO nr CDR/A/18/04

(2004/C 143 A/01)

DYREKTORA (M/K)

Dyrekcji ds. Prac Konsultacyjnych, Stosunków Międzyinstytucjonalnych i Zewnętrznych

(Kategoria A*, szczebel A*15)

(Dz.U.UE C z dnia 27 maja 2004 r.)

1.

WOLNE STANOWISKO

Komitet Regionów podjął decyzję o rozpoczęciu procedury naboru na stanowisko Dyrektora (kategoria A*, szczebel A*15) zgodnie z art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego.

Do obsadzenia jest stanowisko szefa Dyrekcji ds. Prac Konsultacyjnych, Stosunków Międzyinstytucjonalnych i Zewnętrznych.

Zgodnie z zasadą 62 regulaminu wewnętrznego Komitetu Regionów organem mianującym na to stanowisko jest Biuro Komitetu Regionów, działające na wniosek Sekretarza Generalnego.

2.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW

Działając z upoważnienia Sekretarza Generalnego, Dyrektor kieruje dyrekcją, która w ramach europejskiego procesu legislacyjnego zapewnia realizację zakresu zadań i obowiązków przypisanych Komitetowi Regionów na mocy Traktatów Europejskich. Dyrektor odpowiada w szczególności za:

– organizację pracy różnych komisji specjalistycznych, które przygotowują podstawowe prace w ramach kadry konsultacyjnej Komitetu, nadzorowanie sekretariatów tych komisji oraz uwzględnianie tych prac w stanowiskach przyjętych przez Komitet przy jednoczesnym zapewnieniu spójności działań różnych komisji;

– nawiązywanie i utrzymywanie, z uwagi na funkcję konsultacyjną Komitetu, kontaktów z innymi instytucjami i organami UE; utrzymywanie kontaktów zewnętrznych Komitetu;

– realizację rocznych i wieloletnich strategii rozwoju prac komisji, planowanie prac, biorąc pod uwagę programy pracy innych instytucji, w szczególności tych, które występują do Komitetu o konsultacje;

– zapewnienie jak najsprawniejszych kanałów komunikacji pomiędzy członkami Komitetu, w ramach zakresu zadań i obowiązków Dyrekcji, z uwagi na przynależność członków Komitetu do różnych komisji i szczególne obowiązki przewodniczących komisji, grup politycznych i delegacji krajowych;

– wnoszenie wkładu, w ramach zakresu zadań i obowiązków dyrekcji, w przygotowywanie i realizację prac wszystkich organów wewnętrznych Komitetu: prezydencji, zgromadzenia plenarnego, biura i komisji;

– zarządzanie środkami budżetowymi i finansowymi dyrekcji; zarządzanie zasobami ludzkimi, pełniąc funkcję szefa zespołu współpracowników.

3.

WYMAGANIA

A.

WYMAGANIA OGÓLNE

Kandydaci powinni:

– posiadać obywatelstwo jednego z Państw Członkowskich UE,

– dysponować pełnymi prawami obywatelskimi,

– posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej,

– przedstawić niezbędne referencje potwierdzające posiadanie cech właściwych dla pełnienia opisywanych obowiązków.

B.

WYMAGANIA SZCZEGÓLNE

– wykształcenie wyższe lub odpowiadające mu doświadczenie zawodowe;

– przynajmniej 15-letnie doświadczenie zawodowe;

– gruntowna znajomość struktury i działań Unii Europejskiej i jej instytucji, szczególnie stosunków międzyinstytucjonalnych i Komitetu Regionów;

– szerokie doświadczenie administracyjne i zdolność wykonywania obowiązków zgodnie z zasadami pracy organu doradczego Wspólnoty Europejskiej;

– gruntowna znajomość różnych obszarów działania Unii Europejskiej oraz działań władz regionalnych i lokalnych Państw Członkowskich;

– biegła znajomość jednego z urzędowych języków Unii Europejskiej(1) i bardzo dobra znajomość drugiego z tych języków. Uwzględniona zostanie znajomość innych języków urzędowych;

– kandydaci podlegać będą procedurze selekcji bez względu na rasę, przekonania filozoficzne lub religijne, płeć i orientację seksualną, a także bez względu na ich stan cywilny i sytuację rodzinną. Komitet Regionów jest pracodawcą stosującym zasadę równouprawnienia.

4.

PODANIA

Kandydaci powinni przesłać swoje podania listem poleconym na adres: Sekretariat Dyrektora Administracyjnego Komitetu Regionów [Secretariat of the Director of Administration of the Committee of the Regions], Rue Montoyer 92-102, B-1000 Bruksela, najpóźniej do dnia 7 lipca 2004 r.

Do podania dołączyć należy szczegółowy życiorys oraz wszelkie dodatkowe dokumenty.

______

(1) Urzędowymi językami Unii Europejskiej są: czeski, duński, holenderski, angielski, estoński, fiński, francuski, niemiecki, grecki, węgierski, włoski, łotewski, litewski, maltański, polski, portugalski, słowacki, słoweński, hiszpański i szwedzki.

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2004.143A.1

Rodzaj: Powiadomienie
Tytuł: Ogłoszenie o naborze na stanowisko nr CDR/A/18/04.
Data aktu: 27/05/2004
Data ogłoszenia: 27/05/2004