1 miejsce: Andrzej Jakubiak przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.
Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna sprawdził się doskonale w swojej roli, gdy pod koniec 2012 r. KNF objęła pieczą spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. W 2014 r. proces restrukturyzacji ruszył pełną parą. KNF przeprowadziła również badanie jakości aktywów i testy w bankach. Wyniki były lepsze niż w innych krajach UE! To ogromny sukces. Dodatkowo stworzenie rekomendacji i wytycznych dla banków co ma wpływ np. na dostępność kredytów lub w jaki sposób ubezpieczyciel będzie likwidował nasze szkody.

2 miejsce: Piotr Serafin szef gabinetu przewodniczącego Rady Europejskiej.
W Dzienniku Gazecie Prawnej określony jako "znawca europejskich ścieżek" To on prowadził negocjacje w Unii Europejskiej w sprawie udziału Polski w systemie instytucji europejskich. Został szefem gabinetu nie tylko Donalda Tuska, ale też Elżbiety Bieńkowskiej. Prowadził także rozmowy w sprawie zaostrzenia polityki klimatycznej w efekcie nasz kraj uzyskał dodatkowe uprawnienia emisji CO2.

3 miejsce: Jacek Męcina wiceminister pracy i polityki społecznej.
Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy w nowej wersji została przez niego przygotowana i doprowadził do jej uchwalenia Nadzorował również wdrażanie jej w urzędach pracy, co doprowadza do zmiany np. metody pracy z bezrobotnymi. "Był inicjatorem przygotowania ekspresowych zmian w ustawie antykryzysowej, dzięki którym przedsiębiorcom łatwiej będzie przetrwać skutki rosyjskiego embarga." - jak pisze Dziennik Gazeta Prawna. Negocjował z premier Ewą Kopacz zmiany w Kompanii Węglowej S.A. Dąży również do udoskonalenia zbiorowego prawa pracy.

4 miejsce: Roman Hauser prezes NSA, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa.
Jak pisze Dziennik Gazeta Prawna w historii polskiego sądownictwa nie było jeszcze osoby, która skupiałaby w swoich rękach tyle władzy.
Kieruje pracami NSA od kilkunastu lat z przerwą, w ubiegłym roku został wybrany na przewodniczącego KRS. Dzięki jego pracy sądownictwo administracyjne stało się synonimem sprawnego rozstrzygania sporów. Jego strategi opierają się na długofalowym działaniu, więc efekty pracy będą widoczne w przyszłości.

5 miejsce: Małgorzata Gersdorf I prezes Sądu Najwyższego.
Pierwsza kobieta prezes Sądu Najwyższego. Pod jej naciskiem Cezary Grabarczyk wycofał się z poparcia dla zmiany w prawie o ustroju sądów powszechnych, która stanowiła, że wiceministrowie mają prawo do przenoszenia sędziów. "A pani profesor nie tylko zaskarbiła sobie wdzięczność i szacunek sędziów, ale również obroniła honor instytucji, której przewodzi." Jak pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Więcej Dziennik Gazeta Prawna>>>

(wr/dgp)