- Osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą liczyć na wsparcie państwa. Zaprosiliśmy do współpracy organizacje pozarządowe i liczne instytucje. Naszym celem jest popularyzacja informacji, że osoby pokrzywdzone przestępstwem nie są pozostawione bez pomocy - powiedział Minister Sprawiedliwości Cezary Grabarczyk podczas konferencji inaugurującej Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który potrwa do 28 lutego br.
Minister Cezary Grabarczyk przypomniał, że organizowany co roku „Tydzień” ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jego idea związana jest z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.
W czasie tego tygodnia zainteresowane osoby będą mogły uzyskać informacje i porady. Po pomoc można zgłaszać się do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Dyżury są pełnione od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę w godzinach od 10:00 do 13:00. Mają one charakter interdyscyplinarny dzięki zaangażowaniu się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem wielu instytucji, w tym: Prokuratury Generalnej, Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka, Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Rady Radców Prawnych, Krajowej Rady Komorniczej czy Krajowej Rady Notarialnej.
Więcej: Ministerstwo Sprawiedliwości>>>