Celem stażu jest wskazanie młodym absolwentom celów i problemów związanych z integracją europejską, dostarczanie wiedzy na temat zadań i pracy sekretariatu Rady UE oraz zdobycie doświadczenia na temat codziennej pracy Radyj.
Wymagania wobec kandydatów:
- obywatelstwo państwa członkowskiego UE;
- wykształcenie wyższe – ukończony najmocniej trzyletni cykle studiów;
- kandydaci z państw członkowskich muszą posiadać bardzo dobrą znajomość przynajmniej jednego z języków roboczych Rady Unii Europejskiej (angielski lub francuski);
- o staż w nie mogą ubiegać się osoby które: korzystały lub korzystają z jakiegokolwiek stażu (formalnego lub nieformalnego, płatnego lub bezpłatnego) w instytucji europejskiej lub organie europejskim lub były lub są w jakikolwiek sposób zatrudnieni w instytucji europejskiej lub organie europejskim, w tym od kogokolwiek, kto jest lub był asystentem posła do Parlamentu Europejskiego, wewnętrznym konsultantem lub badaczem, pracownikiem zatrudnionym na czas określony, pracownikiem kontraktowym, pracownikiem pomocniczym lub pracownikiem tymczasowym jakiejkolwiek instytucji, organu, biura delegacji lub reprezentacji UE.
Stażyści otrzymują miesięczne stypendium, którego wysokość z roku na rok jest aktualizowana – wysokość stypendium to ok. 1000 euro.
Dodatkowe informacje dostępne na stronie Rady UE.