Celem projektu jest kształcenie kadry managerskiej, która w przyszłości będzie zarządzać firmami na rynku usług medycznych i farmaceutycznych. Pierwsze zajęcia w ramach drugiej edycji projektu rozpoczną się pod koniec września br. Trzydziestu stypendystów weźmie udział w intensywnych weekendowych warsztatach, szkoleniach i spotkaniach z ekspertami w Warszawie, a najlepsi zrealizują staż w firmach partnerskich.
Aplikacje można zgłaszać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Fundacji (tutaj) do 6 lipca.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Wśród zagadnień, które zostaną poruszone podczas warsztatów są m. in. finansowanie publicznej i prywatnej opieki zdrowotnej, nowe technologie, regulacje prawne, zasady funkcjonowania rynku farmaceutycznego. Innymi ważnymi omawianymi kwestiami będą: edukacja zdrowotna, rozwiązania systemowe, modele opieki zdrowotnej na świecie, a także tzw. e-zdrowie. Nie zabraknie również spotkań z wybitnymi postaciami z tego sektora. Wysoką jakość szkoleń gwarantują praktycy i eksperci firm partnerskich, którzy przeprowadzą zajęcia.
Partnerami projektu są między innymi: Asseco Poland S.A., Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca, Magellan S.A.