Konkurs na Pomysł daje ogromne możliwości młodym ludziom oraz szansę na rozwój bez obaw o koszty pomocy prawnej. Najlepszym tego dowodem są zakończone sukcesem poprzednie edycje konkursu oraz to, iż jeden z laureatów otrzymał złoty medal na 41. Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów w Genewie. Dla zwycięzców oferowana jest profesjonalna obsługa prawna w zakresie własności intelektualnej, obejmującą dokonanie wszelkich czynności i opłat związanych z procedurą zgłoszeniową wynalazku (wzoru użytkowego) przed Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. Warto podkreślić, że Konkurs na Pomysł jest objęty honorowym patronatem Ministra Gospodarki.
31 października 2013 roku zakończyła się IV edycja Konkursu na Pomysł. Po raz pierwszy dla finalistów zostało zorganizowane szkolenie z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz komercjalizacji własnych projektów. Swoją wiedzą podzielili się Robert Jarzynka i Michał Jędrzejewski, rzecznicy patentowi z Kancelarii Prawno-Patentowej Jarzynka i Wspólnicy oraz Rafał Kander z Fundacji Polski Instytut Badań i Rozwoju.
Po zakończeniu poprzedniej, już 4 listopada wystartowała V edycja. Aby wziąć udział w konkursie – należy wypełnić formularz na naszej stronie internetowej, w którym trzeba krótko opisać swój pomysł (projekt). Na podstawie przesłanego formularza jury wybiorą zgłoszenia, które przejdą do kolejnego etapu. Kolejność zgłoszeń nie ma wpływu na rozstrzygnięcie. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2014 roku.
Serdecznie zapraszamy wszystkie młode i kreatywne osoby do udziału w konkursie. Więcej informacji o samym konkursie, relacje z poprzednich edycji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej oraz profilu Facebook.
Kontakt: konkurs@konkursnapomysl.pl
"Konkurs na Pomysł" szansą na rozwój bez obaw o koszty pomocy prawnej
Konkurs na pomysł jest inicjatywą Pro Publico Bono, organizowaną od 2009 roku przez Kancelarię Prawno-Patentową Jarzynka i Wspólnicy. Konkurs skierowany jest głównie do studentów oraz łączy w sobie możliwość rozwinięcia talentów i okazję do uzyskania praw w zakresie własności intelektualnej. Organizatorzy chcą Was zainspirować do twórczego działania, a także doprowadzić do prawnego sfinalizowania pomysłów, które powstały lub powstają w Waszych głowach.