Stworzono unikalną i w pełni skuteczną metodę komunikowania, w postaci specjalnej platformy internetowej – Extranet. Bardzo sobie cenię to rozwiązanie. Dzięki niemu mam sposobność być na bieżąco ze wszelkimi istotnymi informacjami dotyczącymi terminów egzaminów, składania prac pisemnych etc. Za pośrednictwem Extranetu otrzymuję od wykładowców niezbędne materiały dydaktyczne, a także mogę się zapoznać np. z przeglądem prasy.
Wykładowcy, z którymi przychodzi mi się spotkać w trakcie zajęć, to doświadczeni radcowie prawni, sędziowie, którzy są bardzo wymagający. Stwarzają tym samym wyjątkową okazję, aby poznać prawo w praktyce i nauczyć się go stosować. Uczą pisać opinie prawne, pisma procesowe oraz przedstawiają rozwiązania kazusów, które niejednokrotnie pochodzą prosto z wokandy.
W ramach pragmatycznego aspektu odbywania aplikacji, aplikanci obowiązani są do odbywania praktyk sądowych w różnych wydziałach. Przyznam szczerze, że jest to dla mnie nowe doświadczenie. Dzięki temu mam możliwość poznać pracę tych, którzy orzekają w imieniu sprawiedliwości. Sędziowie spełniają bardzo często rolę tutorów, którym zależy na przekazaniu wiedzy, jakiej nie sposób znaleźć w podręcznikach.
Okręgowa Izba Radców Prawnych wymaga od aplikantów, aby posiadali swojego patrona, odpowiedzialnego za przygotowanie do samodzielnego wykonywania zawodu. Mam ten komfort, że moim patronem jest profesor, u którego uczęszczam zarazem na seminarium doktoranckie. Możliwość kontaktu z osobą o ogromnym dorobku naukowym oraz bardzo dużym doświadczeniem radcy prawnego, to spory przywilej. Osobom, które nie znalazły we własnym zakresie patrona, samorząd radcowski przydzielił opiekunów z Okręgowej Izby Radców Prawnych. Nikt nie pozostał więc bez wymaganej opieki.
Aplikacja radcowska, to dzisiaj w pełni nowoczesne i profesjonalne szkolenie aplikantów, zapewniające unikalną okazję do zdobycia wiedzy oraz niezbędnej do wykonywania zawodu radcy prawnego praktyki.
Piotr Podgórski, aplikant radcowski. W ramach seminarium doktoranckiego specjalizuje się w prawie własności intelektualnej. Dotychczasowe doświadczenie prawne koncentruje na szeroko rozumianym prawie cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego.
Zapraszamy do zadawania pytań w komentarzach do artykułu!
Przygotowujesz się do egzaminów na aplikacje? Zdaj na aplikację z LEX przed Aplikacją!
www.profinfo.pl/aplikacja