Pierwsze serie zarejestrowano w depozycie KDPW, a wedle zamiaru Emitenta będę one w przyszłości wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu Catalyst. Bank zamierza przeznaczyć pieniądze uzyskane z emisji na średniookresowe finansowanie, które ma wspomóc rozwój działalności i poprawić strukturę zobowiązań banku.
Prawnicy FKA opracowywali dokumentację prawną programu i brali udział w negocjowaniu jej warunków z Organizatorami Programu. W pracach tych uczestniczyli: wspólnik Leszek Rydzewski oraz Tomasz Salak z departamentu instytucji finansowych i restrukturyzacji, ze wsparciem wspólnika Mariusza Aleksandrowicza oraz Marty Ignasiak z departamentu podatkowego.
Kierujący zespołem Leszek Rydzewski powiedział: „Cieszymy się, że mieliśmy okazję pracować dla Banku Ochrony Środowiska, gdy zdecydował o uruchomieniu programu emisji obligacji. Wiosną tego roku doradzaliśmy przy innym programie, który był jednym z pierwszych programów organizowanych po wdrożeniu MiFID przez polskie banki; obecnie nasza praca była równie interesująca, gdyż dotyczyła emisji z obrotu prywatnego, które jako jedne z pierwszych zostały zarejestrowane w KDPW (jest to możliwe od października br. po zmianach Regulaminu KDPW). Pierwsze emisje BOŚ jako znaczące pojedyncze emisje uplasowane prywatnie na polskim rynku wskazują, że papiery dłużne są atrakcyjną formą pozyskania finansowania nie tylko dla przedsiębiorstw spoza sektora finansowego.” Kancelaria FKA już po raz drugi doradzała Bankowi Ochrony Środowiska w zakresie emisji obligacji. Poprzednio ten sam zespół pracował przy skierowanej do grupy inwestorów instytucjonalnych niepublicznej emisji obligacji własnych Banku (seria A) o łącznej wartości 120 mln złotych, stanowiących po uzyskaniu zgody KNF zobowiązania podporządkowane banku.
Jan Lis