Sprawa o sygnaturze T-456/15 została wniesiona przez Foodcare - producenta m.in. napojów energetycznych - na decyzję Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) unieważniającą należący do tego przedsiębiorstwa słowny unijny znak towarowy "T.G.R. ENERGY DRINK".
Sąd Unii Europejskiej potwierdził stanowisko EUIPO, który zarzucił spółce działanie w złej wierze podczas składania wniosku o rejestrację wskazanego unijnego znaku. Zdaniem Sądu UE, zła wiara polegała na tym, że w trakcie współpracy między Dariuszem Michalczewskim a spółką Foodcare dotyczącej używania wizerunku, pseudonimu oraz graficznych i słownych znaków towarowych byłego boksera w celu promowania sprzedaży napojów energetyzujących spółki, firma Foodcare skorzystała ze stopnia powszechnej znajomości, którym cieszyły się oznaczenia "Tiger" i "Tiger Energy Drink" używane na podstawie umowy między obiema stronami i zarejestrowała bez zgody D. Michalczewskiego unijny znak towarowy "T.G.R. ENERGY DRINK", obchodząc w ten sposób zobowiązania umowne wynikające z zawartych z nim umów.
Z informacji pozyskanych od FoodCare wynika, że spółka rozważa wniesienie odwołania od wyroku Sądu UE. Foodcare nie podziela w szczególności dokonanej przez ten sąd oceny przesłanki działania w złej wierze. Zdaniem spółki niewłaściwa ocena tej przesłanki wynika z nieuwzględnienia przez unijny sąd treści Umów Promocyjnych zawartych pomiędzy stronami w 2003 oraz 2005 r.
Foodcare uważa również, że Sąd UE bezzasadnie dokonał oceny podobieństwa znaku T.G.R. Energy Drink do wcześniejszych znaków zarejestrowanych na rzecz Dariusza Michalczewskiego, podczas gdy podstawą orzekania był jedynie przepis dotyczący zgłoszenia w złej wierze.
-----------------------------
* Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu.