(C/2024/6309)(Dz.U.UE C z dnia 24 października 2024 r.)
Nazwa stanowiska: |
Dyrektor administracyjny |
Numer referencyjny: |
EPPO/2024/AD/019 |
Rodzaj umowy: |
Personel zatrudniony na czas określony (pierwsza umowa na 4 lata, z możliwością jednokrotnego przedłużenia na okres maksymalnie 4 (czterech) lat), praca w pełnym wymiarze czasu, elastyczny czas pracy. |
Grupa funkcyjna i grupa zaszeregowania: |
AD 14 |
Wynagrodzenie: |
minimalne miesięczne wynagrodzenie podstawowe w wysokości 17 237,05 EUR i dodatki (zob. dalsze informacje poniżej) |
Miejsce pracy: |
LUKSEMBURG, istnieje możliwość pracy w formie hybrydowej. |
Termin składania zgłoszeń: |
25 listopada 2024 r. 23:59 (CET) |
Prokuratura Europejska (EPPO) poszukuje odpowiednich kandydatów na stanowisko dyrektora administracyjnego posiadających udokumentowane doświadczenie zawodowe w zapewnianiu wysokiej jakości wsparcia administracyjnego w dużych organizacjach.
Dyrektor administracyjny jest powoływany przez kolegium Prokuratury Europejskiej z listy kandydatów, którzy pomyślnie przeszli procedurę naboru. zaproponowanych przez Europejskiego Prokuratora Generalnego.
Dyrektor administracyjny jest prawnym przedstawicielem Prokuratury Europejskiej do celów administracyjnych i budżetowych oraz wykonuje budżet Prokuratury Europejskiej jako urzędnik zatwierdzający.
Jeśli chcesz pracować w prężnie rozwijającej się organizacji wielokulturowej, odwiedź naszą stronę internetową 1 , na której znajdziesz więcej informacji o naszych działaniach, możliwościach kariery w EPPO oraz o życiu i pracy w Luksemburgu.
1. ZADANIA I OBOWIĄZKI
Dyrektor administracyjny jest niezależny w wykonywaniu swoich obowiązków i nie zwraca się o instrukcje do żadnego rządu czy innego organu, ani nie przyjmuje od niego żadnych instrukcji.
Do obowiązków dyrektora administracyjnego będzie należało między innymi:
- bieżące administrowanie Prokuraturą Europejską i zarządzanie personelem;
- wdrażanie decyzji podjętych przez Europejskiego Prokuratora Generalnego lub Kolegium;
- opracowywanie decyzji i polityk w celu zapewnienia skutecznego świadczenia usług w dziedzinie zasobów ludzkich, finansów i zamówień publicznych, bezpieczeństwa i usług cyfrowych;
- sporządzanie wniosku dotyczącego rocznego i wieloletniego dokumentu programowego oraz przedkładanie go Europejskiemu Prokuratorowi Generalnemu;
- wdrażanie rocznych i wieloletnich programów prac oraz składanie Kolegium sprawozdań z ich realizacji;
- przygotowywanie administracyjnych i budżetowych części rocznego sprawozdania z działalności Prokuratury Europejskiej;
- przygotowywanie planu działań w oparciu o wnioski z wewnętrznych lub zewnętrznych sprawozdań z audytów, ocen i dochodzeń, m.in. przeprowadzonych przez Europejskiego Inspektora Ochrony Danych i OLAF; wdrażanie zaleceń wynikających z obserwacji i sprawozdań dla organów audytowych i Kolegium;
- wdrażanie wewnętrznych strategii Prokuratury Europejskiej w zakresie zwalczania nadużyć finansowych, kontroli wewnętrznej i zarządzania ryzykiem oraz regularne składanie sprawozdań Kolegium;
- przygotowywanie skonsolidowanego rocznego sprawozdania z działalności Prokuratury Europejskiej (Consolidated Annual Activity Report, CAAR), które zawiera oświadczenie o zapewnieniu zgodności z prawem i prawidłowości wydatkowania środków budżetowych Prokuratury Europejskiej, oraz przedstawianie go do przyjęcia przez Prokuratora Generalnego i Kolegium;
- realizacja dochodów i wydatków budżetu zgodnie z przepisami finansowymi Prokuratury Europejskiej i zasadą należytego zarządzania finansami na własną odpowiedzialność i w granicach zatwierdzonych środków; przygotowanie wniosku dotyczącego projektu preliminarza dochodów i wydatków Prokuratury Europejskiej oraz przedkładanie go Europejskiemu Prokuratorowi Generalnemu;
- udzielanie niezbędnego wsparcia administracyjnego w celu ułatwienia pracy operacyjnej Prokuratury Europejskiej;
- udzielanie wsparcia Europejskiemu Prokuratorowi Generalnemu i zastępcom Europejskich Prokuratorów Generalnych w wykonywaniu ich obowiązków.
2. PODSTAWOWE WYMOGI KWALIFIKOWALNOŚCI
Aby dany kandydat mógł zostać uznany za kwalifikującego się, przed upływem terminu składania zgłoszeń musi spełnić każdy z następujących podstawowych wymogów kwalifikowalności:
Poziom wykształcenia:
- odpowiadający ukończonym studiom uniwersyteckim (potwierdzonym dyplomem), jeżeli zwyczajowy okres trwania studiów uniwersyteckich wynosi co najmniej cztery (4) lata oraz, po uzyskaniu dyplomu, co najmniej piętnaście (15) lat odpowiedniego doświadczenia zawodowego; albo
- odpowiadający ukończonym studiom uniwersyteckim (potwierdzonym dyplomem), jeżeli zwyczajowy okres trwania studiów uniwersyteckich wynosi co najmniej trzy (3) lata oraz, po uzyskaniu dyplomu, co najmniej szesnaście (16) lat odpowiedniego doświadczenia zawodowego.
Ponadto:
- obywatelstwo jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej i korzystanie z pełni praw obywatelskich;
- uregulowany stosunek do służby wojskowej zgodnie z obowiązującymi przepisami;
- przedstawienie referencji potwierdzających posiadanie predyspozycji do wykonywania obowiązków 2 ;
- stan zdrowia umożliwiający wykonywanie obowiązków 3 ; a także przedstawienie zaświadczenia potwierdzającego gruntowną znajomość jednego z języków urzędowych UE 4 oraz zadowalającą znajomość innego języka urzędowego UE w zakresie niezbędnym do wykonywania swoich obowiązków.
3. KRYTERIA WYBORU
Na poszczególnych etapach procedury wyboru oceniane będą następujące doświadczenia i kompetencje.
Uwaga:
Spełnienie wszystkich kryteriów podstawowych jest obowiązkowe. Oznacza to, że jeśli kandydat nie spełni wszystkich kryteriów podstawowych, wniosek nie będzie dalej rozpatrywany.
W formularzu zgłoszeniowym należy podać konkretne przykłady zarówno spełnienia kryteriów podstawowych, jak i dodatkowych atutów.
- Kryteria podstawowe:
a) co najmniej dziesięć (10) lat doświadczenia zawodowego na stanowiskach związanych z obowiązkami wymienionymi w punkcie "Zadania i obowiązki";
b) co najmniej pięć (5) lat doświadczenia na stanowisku kierowniczym;
c) doskonała znajomość języka angielskiego, zarówno w mowie, jak i piśmie, co najmniej na poziomie C1 5 ; ponieważ język angielski jest językiem roboczym w Prokuraturze Europejskiej, procedura naboru odbędzie się w tym języku.
- Dodatkowe atuty:
a) doświadczenie na stanowisku kierowniczym w krajowej lub międzynarodowej organizacji publicznej, w środowisku sądowniczym, organach ścigania lub organach wojskowych; lub w charakterze kierownika administracyjnego instytucji rządowej;
b) gruntowna znajomość regulaminu pracowniczego i regulaminu finansowego UE;
c) udokumentowane doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym.
- Umiejętności interpersonalne:
a) doskonałe umiejętności przywódcze;
b) doskonałe umiejętności organizacyjne i umiejętność rozwiązywania problemów;
c) doskonałe umiejętności negocjacyjne;
d) doskonałe umiejętności komunikacyjne, zarówno w mowie, jak i w piśmie.
4. WYNAGRODZENIE I DODATKI
Kandydatowi, który pomyślnie przejdzie procedurę rekrutacji, zaoferowana zostanie umowa o pracę w charakterze pracownika zatrudnionego na czas określony należącego do kategorii 2a zgodnie z warunkami zatrudnienia innych pracowników Unii Europejskiej na początkowy okres 4 (czterech) lat, z możliwością jednokrotnego przedłużenia na okres maksymalnie 4 (czterech) lat.
Wyłoniony kandydat, który otrzyma ofertę umowy o pracę, zostanie zaszeregowany w grupie funkcyjnej AD, grupie zaszeregowania 14 w stopniu 1 lub 2, w zależności od długości doświadczenia zawodowego. Podstawowe miesięczne wynagrodzenie dla grupy funkcyjnej AD 14 wynosi obecnie 17 237,05 EUR (stopień 1).
Orientacyjna data rozpoczęcia pracy to 1 marca 2025 r.
Oprócz wynagrodzenia podstawowego mogą mieć zastosowanie następujące świadczenia:
- dodatki specjalne (np. za rozłąkę, na gospodarstwo domowe, na dziecko pozostające na utrzymaniu, na urządzenie mieszkania), w zależności od sytuacji rodzinnej danej osoby i miejsca pochodzenia;
- elastyczna organizacja pracy (np. elastyczne godziny pracy, telepraca);
- możliwości szkolenia i rozwoju;
- prawo do corocznego urlopu wypoczynkowego w wymiarze co najmniej 24 dni;
- urlop macierzyński/ojcowski i urlop rodzicielski pod pewnymi warunkami;
- system ubezpieczenia od bezrobocia i ubezpieczenia chorobowego umożliwiający dostęp do opieki zdrowotnej na całym świecie;
- program emerytalno-rentowy UE (po 10 latach służby);
- możliwości rozwoju kariery kierowniczej w służbie publicznej UE.
Wynagrodzenie podlega podatkowi wspólnotowemu potrącanemu u źródła, a pracownicy są zwolnieni z podatków krajowych.
Szczegóły dotyczące całego pakietu wynagrodzeń przedstawiono w art. 62-70 i załączniku VII do regulaminu pracowniczego urzędników Unii Europejskiej 6 .
5. SKŁADANIE ZGŁOSZEŃ
1. Należy pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy Prokuratury Europejskiej, który można znaleźć na naszej stronie internetowej: https://www.eppo.europa.eu/how-to-apply.
2. Należy zapisać wypełniony formularz w następujący sposób:
NAZWISKO_Imię_Numer referencyjny.
3. Wypełniony formularz zgłoszeniowy Prokuratury Europejskiej, zapisany w formacie PDF, należy przesłać naszemu zespołowi ds. naboru i rekrutacji eu-eppo-recruitment@ec.europa.eu do dnia 25 listopada 2024 r. 23:59 (CET).
4. W temacie emaila należy podać numer referencyjny niniejszego ogłoszenia, a następnie nazwisko (Temat: numer referencyjny_NAZWISKO).
Zwracamy uwagę, że lista będzie ważna do dnia 31 grudnia 2026 r. i może zostać przedłużona.