Język postępowania: francuski(2023/C 223/44)
(Dz.U.UE C z dnia 26 czerwca 2023 r.)
Strony
Strona skarżąca: Hansol Paper Co. Ltd (Seul, Korea Południowa) (przedstawiciele: J.-F. Bellis i B. Servais, adwokaci)
Strona pozwana: Komisja Europejska
Żądania
Skarżąca wnosi do Sądu o:
- stwierdzenie nieważności cła antydumpingowego nałożonego rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2023/593 z dnia 16 marca 2023 r. nakładającym ponownie ostateczne cło antydumpingowe na przywóz niektórych rodzajów lekkiego papieru termoczułego pochodzących z Republiki Korei w odniesieniu do grupy Hansol i zmieniającym cło rezydualne (Dz.U. 2023, L 79, s. 54) w zakresie, w jakim dotyczy ono skarżącej;
- obciążenie Komisji Europejskiej kosztami postępowania.
Zarzuty i główne argumenty
W uzasadnieniu skargi skarżąca podnosi dwa zarzuty.
1. Zarzut pierwszy dotyczący naruszenia art. 2 ust. 11 i art. 9 ust. 4 akapit drugi rozporządzenia podstawowego.
- Zdaniem skarżącej obliczenia dokonane przez Komisję w celu określenia w zaskarżonym rozporządzeniu wysokości zmienionego cła antydumpingowego na 103,16 EUR za tonę netto nie korygują błędu w zakresie ważenia stwierdzonego przez Sąd w pkt 85 i 86 wyroku w sprawie T-383/17 i potwierdzonego przez Trybunał w pkt 62-64 wyroku w sprawie C-260/20 P, a w konsekwencji naruszają art. 2 ust. 11 i art. 9 ust. 4 akapit drugi rozporządzenia podstawowego.
2. Zarzut drugi dotyczący naruszenia art. 2 ust. 1 akapit drugi rozporządzenia podstawowego.
- Skarżąca podnosi w tym względzie, że metoda zastosowana do obliczenia wartości normalnej Artone dla określonego rodzaju rozpatrywanego produktu narusza art. 2 ust. 1 akapit drugi rozporządzenia podstawowego, ponieważ Komisja skonstruowała wartość normalną Artone dla tego rodzaju produktu zamiast oprzeć wartość normalną na cenach krajowej sprzedaży skarżącej w zwykłym obrocie handlowym dla tego rodzaju rozpatrywanego produktu w rozumieniu art. 2 ust. 1 akapit drugi rozporządzenia podstawowego.