(Dz.U.UE C z dnia 12 stycznia 2017 r.)
Termin składania zgłoszeń: 14 lutego 2017 r. o godz. 12.00 (w południe) czasu środkowoeuropejskiego
Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) organizuje konkursy otwarte na podstawie kwalifikacji i testów w celu stworzenia list rezerwowych kandydatów, spośród których Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) będzie rekrutować nowych urzędników służby publicznej na stanowiska administratorów i asystentów (odpowiednio grupy funkcyjne AD i AST) w Alicante (Hiszpania). Te konkursy otwarte są organizowane w imieniu Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej działającego jako organ powołujący (zwanego dalej "EUIPO" lub "organem powołującym").
Pożądana liczba laureatów:
EUIPO/AD/01/17: | 70 |
EUIPO/AST/02/17: | 75 |
Niniejsze ogłoszenie o konkursach wraz z załącznikami stanowi prawnie wiążące zasady niniejszych procedur naboru.
Przepisy ogólne mające zastosowanie do konkursów otwartych znajdują się w ZAŁĄCZNIKU III.
JAKIE BĘDĄ MOJE OBOWIĄZKI?
Urzędnicy zatrudnieni na tym stanowisku będą uczestniczyć lub udzielać wsparcia jako asystenci w działaniach związanych z ochroną znaków towarowych Unii Europejskiej (EUTM) i zarejestrowanych wzorów wspólnotowych (RCD). Ich obowiązki mogą również obejmować przyczynianie się do współpracy i działań harmonizacyjnych z krajowymi lub regionalnymi urzędami ds. własności intelektualnej w Unii Europejskiej, współpracę z głównymi urzędami ds. własności intelektualnej poza UE oraz z międzynarodowymi odpowiednikami i partnerami. W ramach europejskiego obserwatorium do spraw naruszeń praw własności intelektualnej utworzonego w ramach EUIPO mogą oni uczestniczyć w ułatwianiu i wspieraniu działań organów krajowych, sektora prywatnego i instytucji Unii, mających na celu zwalczanie naruszeń praw własności intelektualnej.
Więcej informacji o typowych obowiązkach znajduje się w ZAŁĄCZNIKU I.
CZY SPEŁNIAM WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE?
Kandydat musi spełniać WSZYSTKIE poniższe warunki w chwili przesyłania zgłoszenia.
Warunki ogólne |
- Korzystanie z pełni praw obywatelskich jako obywatel państwa członkowskiego UE, - uregulowany stosunek do służby wojskowej, - odpowiednie cechy charakteru niezbędne do wykonywania przyszłych obowiązków. |
Warunki szczegółowe: języki |
- Język 1: znajomość na poziomie co najmniej C1 jednego z 24 języków urzędowych UE, - język 2: znajomość na poziomie co najmniej B2 języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego lub włoskiego; musi to być język inny niż język 1 kandydata. - Szczegółowe informacje o poziomach znajomości języków znajdują się w Europejskim systemie opisu kształcenia językowego (https://europass.cedefop.europa.eu/pl/resources/european-language-levels-cefr) Językiem 2 musi być język angielski, francuski, hiszpański, niemiecki lub włoski. Kandydat musi wypełnić zgłoszenie w swoim języku 2. Roboczymi językami urzędowymi EUIPO są angielski, francuski, hiszpański, niemiecki i włoski. EUIPO zostało ustanowione jako agencja Unii posiadająca autonomię prawną, administracyjną i finansową rozporządzeniem Rady (WE) nr 207/2009 z dnia 26 lutego 2009 r. w sprawie wspólnotowego znaku towarowego, zmienionym rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2424 z dnia 16 grudnia 2015 r. W art. 119 ust. 2 rozporządzenia Rady (WE) nr 207/2009 ustanowiono szczególny system językowy Urzędu: językami Urzędu są angielski, francuski, hiszpański, niemiecki i włoski. W art. 97 i 98 rozporządzenia Rady (WE) nr 6/2002 z dnia 12 grudnia 2001 r. w sprawie wzorów wspólnotowych także potwierdzono użycie tych języków jako języków postępowania przed Urzędem. W związku z tym niniejszym informujemy kandydatów, że możliwości wyboru drugiego języka w ramach niniejszych konkursów zostały określone zgodnie z tymi rozporządzeniami oraz wynikającym z nich interesem służby. |
Warunki szczegółowe: kwalifikacje i doświadczenie zawodowe |
W przypadku EUIPO/AD/01/17 - ADMINISTRATORZY (AD 6) - poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom uniwersyteckim trwającym co najmniej 3 lata, potwierdzony dyplomem, oraz zdobyte po uzyskaniu tego dyplomu co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie własności intelektualnej, na odpowiednim poziomie, związane z zakresem przyszłych obowiązków. W przypadku EUIPO/AST/02/17 - ASYSTENCI (AST 3) - wykształcenie na poziomie pomaturalnym potwierdzone dyplomem oraz zdobyte po uzyskaniu tego dyplomu co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie własności intelektualnej, na odpowiednim poziomie, związane z zakresem przyszłych obowiązków; lub - wykształcenie średnie potwierdzone świadectwem uprawniającym do podjęcia kształcenia pomaturalnego oraz zdobyte po uzyskaniu tego dyplomu co najmniej 6-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie własności intelektualnej, na odpowiednim poziomie, związane z zakresem przyszłych obowiązków. Przykładowe minimalne kwalifikacje znajdują się w ZAŁĄCZNIKU IV. |
JAK WYGLĄDA PROCEDURA NABORU?
GDZIE I KIEDY MOŻNA SIĘ ZGŁASZAĆ?
Zgłoszenia można składać przez internet na stronie EPSO http://jobs.eu-careers.eu do dnia:
14 lutego 2017 r. o godz. 12.00 (w południe) czasu środkowoeuropejskiego.
W ciągu pierwszych 5 miesięcy obowiązywania mechanizmu konsultacji społecznych projektów ustaw udział w nich wzięły 24 323 osoby. Najpopularniejszym projektem w konsultacjach była nowelizacja ustawy o broni i amunicji. W jego konsultacjach głos zabrało 8298 osób. Podczas pierwszych 14 miesięcy X kadencji Sejmu RP (2023–2024) jedynie 17 proc. uchwalonych ustaw zainicjowali posłowie. Aż 4 uchwalone ustawy miały źródła w projektach obywatelskich w ciągu 14 miesięcy Sejmu X kadencji – to najważniejsze skutki reformy Regulaminu Sejmu z 26 lipca 2024 r.
24.04.2025Senat bez poprawek przyjął w środę ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Zmiana, która wejdzie w życie 1 stycznia 2026 roku, ma kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie ma skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzaja Dudy.
23.04.2025Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 22 kwietnia, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze, przedłożony przez minister przemysłu. Chodzi o wyznaczenie podmiotu, który będzie odpowiedzialny za monitorowanie i egzekwowanie przepisów w tej sprawie. Nowe regulacje dotyczą m.in. dokładności pomiarów, monitorowania oraz raportowania emisji metanu.
22.04.2025Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Celem nowelizacji jest aktualizacja listy odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, tak aby zakazać stosowania w Polsce upraw, które znajdują się w swobodnym obrocie na terytorium 10 państw Unii Europejskiej.
22.04.2025Od 18 kwietnia policja oraz żandarmeria wojskowa będą mogły karać tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.
17.04.2025Kompleksową modernizację instytucji polskiego rynku pracy poprzez udoskonalenie funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia oraz form aktywizacji zawodowej i podnoszenia umiejętności kadr gospodarki przewiduje podpisana w czwartek przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Ustawa, co do zasady, wejdzie w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
11.04.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2017.9A.1 |
Rodzaj: | Ogłoszenie |
Tytuł: | Ogłoszenie o konkursach otwartych EUIPO/AD/01/17 - administratorzy i EUIPO/AST/02/17 - asystenci w dziedzinie własności intelektualnej. |
Data aktu: | 12/01/2017 |
Data ogłoszenia: | 12/01/2017 |