(Grupa funkcyjna AD, grupa zaszeregowania 7-9)(2017/C 164 A/01)
(Dz.U.UE C z dnia 24 maja 2017 r.)
KIM JESTEŚMY
Europejski Trybunał Obrachunkowy (zwany dalej "Trybunałem") jest instytucją Unii Europejskiej ustanowioną na mocy Traktatu w celu sprawowania kontroli nad finansami UE. Jako zewnętrzny kontroler UE przyczynia się on do poprawy zarządzania unijnymi finansami i jest niezależnym strażnikiem interesów finansowych obywateli Unii Europejskiej.
Trybunał przeprowadza kontrole, na podstawie których ocenia pozyskiwanie i wykorzystywanie środków finansowych UE. Bada on, czy operacje finansowe zostały właściwie zarejestrowane i przedstawione, legalnie i prawidłowo przeprowadzone oraz czy zarządzano nimi w sposób zapewniający oszczędność, wydajność i skuteczność.
Trybunał przedstawia wyniki przeprowadzonych kontroli w klarownych, rzeczowych i obiektywnych sprawozdaniach. Wydaje również opinie w kwestiach dotyczących zarządzania finansami.
Trybunał promuje rozliczalność i przejrzystość oraz pomaga Parlamentowi Europejskiemu i Radzie w nadzorowaniu wykonania budżetu UE, w szczególności w ramach procedury udzielania absolutorium. Trybunał stawia sobie za cel, aby być sprawnie działającą organizacją, która odgrywa zasadniczą rolę w zakresie przemian w dziedzinie kontroli i administracji publicznej.
Siedziba Trybunału Obrachunkowego znajduje się w Luksemburgu.
Służba prawna zapewnia Trybunałowi doradztwo i wsparcie prawne w odniesieniu do całej jego działalności, w tym do zakresu odpowiedzialności i prerogatyw Trybunału, do zagadnień prawnych pojawiających się w ramach działalności kontrolnej oraz do kwestii dotyczących pracowników i administracji. Reprezentuje ona Trybunał w procesach sądowych, w szczególności przed sądami Unii Europejskiej.
PROPONUJEMY
Na podstawie art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego urzędników Unii Europejskiej i warunków zatrudnienia innych pracowników Unii Europejskiej (zwanego dalej "regulaminem") Trybunał postanowił rozpocząć procedurę mającą na celu obsadzenie stanowiska prawnika (grupa zaszeregowania od AD 7 do AD 9) w służbie prawnej stanowiącej część Służb Prezesa oraz stworzenia rezerwy pod kątem przyszłego naboru na stanowiska, które mogą zostać zwolnione w okresie ważności listy rezerwowej. Ta wyjątkowa procedura, mająca na celu obsadzenie stanowiska wymagającego szczególnych kwalifikacji, na podstawie art. 29 ust. 1 lit. a)-c) regulaminu odbędzie się równocześnie z wewnętrzną i międzyinstytucjonalną procedurą naboru, tak aby rozszerzyć możliwość wyboru kandydata przez organ powołujący.
Prawnik, wykonujący swoje obowiązki pod bezpośrednim zwierzchnictwem szefa służby prawnej, jest odpowiedzialny za zapewnienie doradztwa prawnego na wewnętrzny użytek instytucji i obronę interesów Trybunału w postępowaniach procesowych. Do jego obowiązków należy realizowanie zadań prawnych obejmujących w szczególności opracowywanie projektów decyzji i opinii prawnych z zakresu prawa unijnego, pomoc członkom Trybunału i izbom kontroli w rozwiązywaniu kwestii prawnych, wewnętrzne doradztwo prawne w zakresie prawa instytucjonalnego, administracyjnego i pracowniczego, reprezentowanie Trybunału przed sądami, a także, w ramach wewnętrznej współpracy, pomoc służbom administracyjnym w zakresie umów i zamówień publicznych.
Rekrutacja kandydatów z listy rezerwowej będzie miała na celu początkowo obsadzenie jednego wolnego stanowiska, a następnie zatrudnianie kolejnych kandydatów w zależności od potrzeb działu i dostępności stanowisk.
Wynagrodzenie podstawowe w grupach zaszeregowania AD 7, AD 8 i AD 9 (stopień 1) wynosi, odpowiednio, 5 937,01 euro, 6 717,35 euro i 7 600,25 euro miesięcznie. Powyższa kwota wynagrodzenia podstawowego, która podlega opodatkowaniu podatkiem wewnętrznym na rzecz Unii Europejskiej i jest zwolniona z podatku krajowego, może zostać uzupełniona określonymi dodatkami i płatnościami, w zależności od sytuacji osobistej i rodzinnej pracownika, zgodnie z warunkami przewidzianymi w regulaminie.
W grupie zaszeregowania AD 7 wymagane jest osiem lat doświadczenia zawodowego, w grupie AD 8 - 10 lat doświadczenia zawodowego, a w grupie AD 9 - 12 lat doświadczenia.
Instytucje UE posiadają własne systemy emerytalne i systemy zabezpieczenia społecznego, opierające się na składkach potrącanych co miesiąc z wynagrodzeń pracowników. Dzieci pracowników UE mogą bezpłatnie uczęszczać do szkoły europejskiej.
POSZUKUJEMY
Trybunał poszukuje dynamicznych prawników - specjalistów w zakresie prawa europejskiego z doświadczeniem.