(2015/C 351 A/01)(Dz.U.UE C z dnia 23 października 2015 r.)
INFORMACJE OGÓLNE
Departament |
Departament Polityki Ogólnej i Instytucjonalnej, Dyrekcja 1 - Polityka Ogólna |
Lokalizacja |
Bruksela |
Nazwa stanowiska |
Dyrektor |
Grupa funkcyjna i grupa zaszeregowania |
AD 14 |
Wymagane poświadczenie bezpieczeństwa |
SECRET UE |
TERMIN ZGŁOSZEŃ |
6 listopada 2015 r. |
O NAS
Sekretariat Generalny Rady ("Sekretariat") wspomaga Radę UE i Radę Europejską. Będący jego częścią Departament Polityki Ogólnej i Instytucjonalnej podlega bezpośrednio sekretarzowi generalnemu i działa pod zwierzchnictwem zastępcy dyrektora generalnego. Jest odpowiedzialny na stosunki międzyinstytucjonalne i zwykłą procedurę ustawodawczą ("współdecyzję"). Ponadto zapewnia sekretariat Radzie Europejskiej, Radzie do Spraw Ogólnych oraz Komitetowi Stałych Przedstawicieli (Coreper I i Coreper II). Składa się z dwóch dyrekcji: Dyrekcji ds. Polityki Ogólnej i Dyrekcji ds. Stosunków Międzyinstytucjonalnych. Dyrekcja ds. Polityki Ogólnej, którą pokieruje wybrany kandydat, zapewnia sekretariat Radzie Europejskiej, Radzie do Spraw Ogólnych i Coreperowi oraz koordynuje szkolenia dla przyszłych prezydencji. Mówiąc ogólniej - odgrywa kluczową rolę we wspieraniu Rady Europejskiej, Rady do Spraw Ogólnych i Coreperu w pracach nad politycznie newralgicznymi aktami.
KOGO SZUKAMY
Szukamy menedżera potrafiącego prowadzić i motywować niemal 30-osobowy zespół w politycznie i prawnie złożonym otoczeniu. Z ramienia zastępcy dyrektora generalnego dyrektor Dyrekcji ds. Polityki Ogólnej kontaktuje się bezpośrednio z gabinetem przewodniczącego Rady Europejskiej i służy mu doradztwem, m.in. koordynując spotkania informacyjne dla przewodniczącego Rady Europejskiej, sekretarza generalnego oraz przewodniczących Coreperu I i Coreperu II na tematy merytoryczne i proceduralne. Na bieżąco współpracuje z innymi dyrektorami Sekretariatu wspomagającymi Coreper w podległych im dziedzinach. Kandydaci muszą zatem dysponować rozległą wiedzą na temat polityk UE i zagadnień instytucjonalnych oraz w miarę możliwości doświadczeniem w pracy z rotacyjną prezydencją lub w jej ramach. Wybrany kandydat będzie reprezentować Sekretariat w kwestiach horyzontalnych na posiedzeniach Coreperu oraz prowadzić sieć dyrektorów Sekretariatu uczestniczących w posiedzeniach Coreperu. W ciągu ostatnich kilku lat został opracowany w Sekretariacie program szkoleniowy dla przyszłych prezydencji. Wybrany kandydat będzie odpowiedzialny za jego dalszy rozwój. Stanowisko to wymaga solidnej umiejętności planowania i organizowania pracy, doskonałej znajomości zagadnień politycznych i instytucjonalnych oraz doskonałych umiejętności interpersonalnych.
Sekretariat Generalny Rady propaguje mobilność kadry zarządzającej, by ta mogła poszerzać swoje doświadczenie. Dlatego kandydaci powinni być gotowi i zdolni do pracy w różnych dziedzinach przez cały okres swojej kariery w Sekretariacie.
OGÓLNY CEL STANOWISKA
ZADANIA
WARUNKI PRACY
SZCZEGÓŁOWE KOMPETENCJE
Kompetencje zawodowe
Realizacja zadań i osiąganie wyników
Umiejętności interpersonalne
Umiejętności kierownicze
POTENCJALNI KANDYDACI
W momencie ubiegania się o stanowisko kandydaci muszą spełniać następujące warunki:
Wszystkie dokumenty potwierdzające dołączone do zgłoszenia muszą być w formacie word text, pdf lub jpg, opatrzone nazwą (w jęz. angielskim lub francuskim) i kolejno ponumerowane (załącznik 1, 2 itd.). Do zgłoszenia należy też dołączyć listę wszystkich załączników. Zgłoszenia, które nadejdą poprzez system archiwizacyjny "w chmurze" lub przez platformy wzajemnego udostępniania plików, nie będą rozpatrywane.
Wybrany kandydat zostanie poproszony o przedstawienie oryginałów wspomnianych wyżej dokumentów.
PONOWNE ROZPATRZENIE ZGŁOSZENIA
Procedurę występowania o rewizję decyzji, procedurę odwoławczą oraz procedurę wnoszenia skargi do Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich przedstawiono w załączniku II do niniejszego ogłoszenia.
OCHRONA DANYCH
Zasady przetwarzania danych osobowych w związku z procedurą wyboru przedstawiono w załączniku III do niniejszego ogłoszenia.
1 Językami UE są: angielski, bułgarski, chorwacki, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, hiszpański, irlandzki, litewski, łotewski, maltański, niderlandzki, niemiecki, polski, portugalski, rumuński, słowacki, słoweński, szwedzki, węgierski i włoski.
2 Zgodnie z art. 5 ust. 3 regulaminu pracowniczego urzędników Unii Europejskiej ("regulaminu pracowniczego") kandydaci muszą legitymować się co najmniej:(i) poziomem wykształcenia odpowiadającym ukończonym, trwającym normalnie 4 lata lub dłużej studiom wyższym, potwierdzonym dyplomem; lub
(ii) poziomem wykształcenia odpowiadającym ukończonym, trwającym normalnie co najmniej 3 lata studiom wyższym, potwierdzonym dyplomem, oraz przynajmniej rocznym właściwym doświadczeniem zawodowym.
3 Dz.U. L 274 z 15.10.2013, s. 1.
4 Dz.U. L 113 z 4.5.1994, s. 15.
5 Dz.U. L 8 z 12.1.2001, s. 1.