(Dz.U.UE C z dnia 23 października 2015 r.)
INFORMACJE OGÓLNE
Departament | Departament Polityki Ogólnej i Instytucjonalnej, Dyrekcja 1 - Polityka Ogólna |
Lokalizacja | Bruksela |
Nazwa stanowiska | Dyrektor |
Grupa funkcyjna i grupa zaszeregowania | AD 14 |
Wymagane poświadczenie bezpieczeństwa | SECRET UE |
TERMIN ZGŁOSZEŃ | 6 listopada 2015 r. |
O NAS
Sekretariat Generalny Rady ("Sekretariat") wspomaga Radę UE i Radę Europejską. Będący jego częścią Departament Polityki Ogólnej i Instytucjonalnej podlega bezpośrednio sekretarzowi generalnemu i działa pod zwierzchnictwem zastępcy dyrektora generalnego. Jest odpowiedzialny na stosunki międzyinstytucjonalne i zwykłą procedurę ustawodawczą ("współdecyzję"). Ponadto zapewnia sekretariat Radzie Europejskiej, Radzie do Spraw Ogólnych oraz Komitetowi Stałych Przedstawicieli (Coreper I i Coreper II). Składa się z dwóch dyrekcji: Dyrekcji ds. Polityki Ogólnej i Dyrekcji ds. Stosunków Międzyinstytucjonalnych. Dyrekcja ds. Polityki Ogólnej, którą pokieruje wybrany kandydat, zapewnia sekretariat Radzie Europejskiej, Radzie do Spraw Ogólnych i Coreperowi oraz koordynuje szkolenia dla przyszłych prezydencji. Mówiąc ogólniej - odgrywa kluczową rolę we wspieraniu Rady Europejskiej, Rady do Spraw Ogólnych i Coreperu w pracach nad politycznie newralgicznymi aktami.
KOGO SZUKAMY
Szukamy menedżera potrafiącego prowadzić i motywować niemal 30-osobowy zespół w politycznie i prawnie złożonym otoczeniu. Z ramienia zastępcy dyrektora generalnego dyrektor Dyrekcji ds. Polityki Ogólnej kontaktuje się bezpośrednio z gabinetem przewodniczącego Rady Europejskiej i służy mu doradztwem, m.in. koordynując spotkania informacyjne dla przewodniczącego Rady Europejskiej, sekretarza generalnego oraz przewodniczących Coreperu I i Coreperu II na tematy merytoryczne i proceduralne. Na bieżąco współpracuje z innymi dyrektorami Sekretariatu wspomagającymi Coreper w podległych im dziedzinach. Kandydaci muszą zatem dysponować rozległą wiedzą na temat polityk UE i zagadnień instytucjonalnych oraz w miarę możliwości doświadczeniem w pracy z rotacyjną prezydencją lub w jej ramach. Wybrany kandydat będzie reprezentować Sekretariat w kwestiach horyzontalnych na posiedzeniach Coreperu oraz prowadzić sieć dyrektorów Sekretariatu uczestniczących w posiedzeniach Coreperu. W ciągu ostatnich kilku lat został opracowany w Sekretariacie program szkoleniowy dla przyszłych prezydencji. Wybrany kandydat będzie odpowiedzialny za jego dalszy rozwój. Stanowisko to wymaga solidnej umiejętności planowania i organizowania pracy, doskonałej znajomości zagadnień politycznych i instytucjonalnych oraz doskonałych umiejętności interpersonalnych.
Sekretariat Generalny Rady propaguje mobilność kadry zarządzającej, by ta mogła poszerzać swoje doświadczenie. Dlatego kandydaci powinni być gotowi i zdolni do pracy w różnych dziedzinach przez cały okres swojej kariery w Sekretariacie.
OGÓLNY CEL STANOWISKA
ZADANIA
WARUNKI PRACY
SZCZEGÓŁOWE KOMPETENCJE
Kompetencje zawodowe
Realizacja zadań i osiąganie wyników
Umiejętności interpersonalne
Umiejętności kierownicze
POTENCJALNI KANDYDACI
W momencie ubiegania się o stanowisko kandydaci muszą spełniać następujące warunki:
Wszystkie dokumenty potwierdzające dołączone do zgłoszenia muszą być w formacie word text, pdf lub jpg, opatrzone nazwą (w jęz. angielskim lub francuskim) i kolejno ponumerowane (załącznik 1, 2 itd.). Do zgłoszenia należy też dołączyć listę wszystkich załączników. Zgłoszenia, które nadejdą poprzez system archiwizacyjny "w chmurze" lub przez platformy wzajemnego udostępniania plików, nie będą rozpatrywane.
Wybrany kandydat zostanie poproszony o przedstawienie oryginałów wspomnianych wyżej dokumentów.
PONOWNE ROZPATRZENIE ZGŁOSZENIA
Procedurę występowania o rewizję decyzji, procedurę odwoławczą oraz procedurę wnoszenia skargi do Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich przedstawiono w załączniku II do niniejszego ogłoszenia.
OCHRONA DANYCH
Zasady przetwarzania danych osobowych w związku z procedurą wyboru przedstawiono w załączniku III do niniejszego ogłoszenia.
(i) poziomem wykształcenia odpowiadającym ukończonym, trwającym normalnie 4 lata lub dłużej studiom wyższym, potwierdzonym dyplomem; lub
(ii) poziomem wykształcenia odpowiadającym ukończonym, trwającym normalnie co najmniej 3 lata studiom wyższym, potwierdzonym dyplomem, oraz przynajmniej rocznym właściwym doświadczeniem zawodowym.
Senat bez poprawek przyjął w środę ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Zmiana, która wejdzie w życie 1 stycznia 2026 roku, ma kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie ma skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzaja Dudy.
23.04.2025Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 22 kwietnia, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze, przedłożony przez minister przemysłu. Chodzi o wyznaczenie podmiotu, który będzie odpowiedzialny za monitorowanie i egzekwowanie przepisów w tej sprawie. Nowe regulacje dotyczą m.in. dokładności pomiarów, monitorowania oraz raportowania emisji metanu.
22.04.2025Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Celem nowelizacji jest aktualizacja listy odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, tak aby zakazać stosowania w Polsce upraw, które znajdują się w swobodnym obrocie na terytorium 10 państw Unii Europejskiej.
22.04.2025Od 18 kwietnia policja oraz żandarmeria wojskowa będą mogły karać tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.
17.04.2025Kompleksową modernizację instytucji polskiego rynku pracy poprzez udoskonalenie funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia oraz form aktywizacji zawodowej i podnoszenia umiejętności kadr gospodarki przewiduje podpisana w czwartek przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Ustawa, co do zasady, wejdzie w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
11.04.2025Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Jej celem jest ograniczenie występujących nadużyć, usprawnienie procedur dotyczących powierzania pracy cudzoziemcom, zmniejszenie zaległości załatwiania spraw przez urzędy oraz pełna elektronizacja postępowań. Nowe przepisy wejdą w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
11.04.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2015.351A.1 |
Rodzaj: | Ogłoszenie |
Tytuł: | Ogłoszenie o naborze CONS/AD/118. |
Data aktu: | 23/10/2015 |
Data ogłoszenia: | 23/10/2015 |