na stanowisko sekretarza Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej
(2010/C 168/06)
(Dz.U.UE C z dnia 26 czerwca 2010 r.)
Wkrótce powstanie wakat na stanowisku sekretarza Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Stanowisko to zostanie obsadzone zgodnie z procedurą przewidzianą w art. 12 regulaminu postępowania przed Trybunałem.
Sekretarz zostaje mianowany na okres sześciu lat. Jego status i warunki zatrudnienia są uregulowane w statucie Trybunału, regulaminie postępowania przed Trybunałem oraz przepisach określających uposażenie członków Komisji i Trybunału Sprawiedliwości (rozporządzenie Rady nr 422/67/EWG z dnia 25 lipca 1967 r.).
Charakter zadań
Sekretarz wspiera Trybunał Sprawiedliwości w wykonywaniu jego funkcji sądowniczych. W związku z powyższym wykonuje on zadania opisane w art. 17 regulaminu postępowania przed Trybunałem.
Sekretarz ma ponadto status sekretarza generalnego instytucji, składającej się z trzech sądów: Trybunału Sprawiedliwości, Sądu i Sądu do spraw Służby Publicznej. Działając z upoważnienia prezesa Trybunału odpowiada on za administrowanie instytucją oraz zarządzanie jej personelem i służbami. Z upoważnienia Trybunału do funkcji sekretarza należy także zatwierdzanie środków wpisanych do budżetu instytucji.
Wymagania
Kandydaci powinni:
– posiadać obywatelstwo jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej,
– posiadać pełne wykształcenie wyższe prawnicze poświadczone dyplomem uniwersyteckim, jak również gruntowną znajomość prawa Unii Europejskiej i funkcjonowania jej sądów,
– posiadać 15 lat doświadczenia zawodowego, z czego istotną część na stanowiskach o bardzo wysokim stopniu odpowiedzialności,
– posiadać bardzo dobrą znajomość języka francuskiego i dobrą znajomość innego języka urzędowego Unii Europejskiej. Znajomość pozostałych języków urzędowych będzie brana pod uwagę przy ocenie kandydata.
Zgłaszanie kandydatur
Kandydatury na stanowisko sekretarza należy zgłaszać do Trybunału Sprawiedliwości wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres: Greffier.CJUE@curia.europa.eu najpóźniej do dnia 18 lipca 2010 r. Do zgłoszeń należy dołączyć życiorys zawierający pełne dane o wieku kandydata, jego obywatelstwie, tytułach i stopniach naukowych, znajomości języków, obecnych i wcześniej wykonywanych zajęciach oraz ewentualnym doświadczeniu sądowym i międzynarodowym.
Senat bez poprawek przyjął w środę ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Zmiana, która wejdzie w życie 1 stycznia 2026 roku, ma kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie ma skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzaja Dudy.
23.04.2025Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 22 kwietnia, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze, przedłożony przez minister przemysłu. Chodzi o wyznaczenie podmiotu, który będzie odpowiedzialny za monitorowanie i egzekwowanie przepisów w tej sprawie. Nowe regulacje dotyczą m.in. dokładności pomiarów, monitorowania oraz raportowania emisji metanu.
22.04.2025Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Celem nowelizacji jest aktualizacja listy odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, tak aby zakazać stosowania w Polsce upraw, które znajdują się w swobodnym obrocie na terytorium 10 państw Unii Europejskiej.
22.04.2025Od 18 kwietnia policja oraz żandarmeria wojskowa będą mogły karać tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.
17.04.2025Kompleksową modernizację instytucji polskiego rynku pracy poprzez udoskonalenie funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia oraz form aktywizacji zawodowej i podnoszenia umiejętności kadr gospodarki przewiduje podpisana w czwartek przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Ustawa, co do zasady, wejdzie w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
11.04.2025Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Jej celem jest ograniczenie występujących nadużyć, usprawnienie procedur dotyczących powierzania pracy cudzoziemcom, zmniejszenie zaległości załatwiania spraw przez urzędy oraz pełna elektronizacja postępowań. Nowe przepisy wejdą w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
11.04.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2010.168.6 |
Rodzaj: | Ogłoszenie |
Tytuł: | Zaproszenie do składania aplikacji na stanowisko sekretarza Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. |
Data aktu: | 26/06/2010 |
Data ogłoszenia: | 26/06/2010 |