Ogłoszenie o naborze na stanowisko: dyrektor.

OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO: DYREKTOR

(2008/C 194 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 31 lipca 2008 r.)

Europol stoi na stanowisku, że zachowanie równowagi w reprezentacji kobiet i mężczyzn jest tak samo ważne, jak odpowiednia reprezentacja obywateli wszystkich państw członkowskich i języków urzędowych Unii Europejskiej. Z tego powodu Europol gorąco zachęca kobiety ze wszystkich państw członkowskich do ubiegania się o to stanowisko.

MISJA EUROPOLU

Misją Europolu jest świadczenie wsparcia w celu poprawy skuteczności i współpracy właściwych organów władzy w państwach członkowskich w celu zapobiegania i zwalczania wszelkich form poważnej przestępczości i terroryzmu na szczeblu międzynarodowym. Misja jest realizowana głównie w środowisku anglojęzycznym.

1. OPIS STANOWISKA

1.1. Główne obszary odpowiedzialności dyrektora Europolu

1. Zarządzanie Europolem i przewodzenie organizacji przy wypełnianiu celów określonych w konwencji o Europolu i przedstawionych przez zarząd, a także przez Radę Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych.

2. Zapewnienie rozwoju strategicznego Europolu jako międzynarodowej organizacji egzekwowania prawa w ramach Unii Europejskiej.

3. Ustanowienie, rozwój i dalsze pogłębianie kontaktów z odpowiednimi agencjami egzekwowania prawa w państwach członkowskich i organach UE, jak również z państwami niebędącymi członkami UE i innymi organizacjami międzynarodowymi.

4. Opracowywanie decyzji zarządu i ich wdrażanie oraz reagowanie na żądania zarządu.

5. Przyjmowanie odpowiedzialności za ogólny zarząd nad Europolem, w szczególności za wykonanie zadań zleconych organizacji, jej codzienną pracę oraz za sporządzanie wstępnego projektu budżetu, projekt planu zatrudnienia i projekt programu pracy.

6. Ustanowienie i wdrażanie, we współpracy z zarządem, skutecznej i wydajnej procedury monitorowania i oceny dotyczącej wydajności Europolu oraz składanie zarządowi regularnych sprawozdań z wyników monitoringu.

7. Reprezentowanie Europolu w mediach, na spotkaniach i konferencjach, o ile zajdzie taka potrzeba.

8. Odpowiedzialność za wszelkie inne zlecone mu zadania na mocy konwencji o Europolu lub przez zarząd.

9. Pełnienie funkcji przedstawiciela prawnego Europolu.

1.2. Wymagane zdolności osobiste

Kandydaci będą zobowiązani do wykazania się dogłębną znajomością międzynarodowej współpracy policyjnej na wyższym szczeblu kierowniczym. Praktyczne doświadczenie w zakresie egzekwowania prawa będzie atutem.

Ponadto kandydaci powinni:

1) posiadać dyplom uniwersytecki lub równoważny;

2) mieć doświadczenie kierownicze wysokiego szczebla (co najmniej 10 lat doświadczenia na stanowisku kierowniczym);

3) posiadać poświadczone zdolności kierownicze (skuteczność w uzyskiwaniu akceptacji dla swoich decyzji i w kierowaniu grupami lub poszczególnymi osobami przy wykonywaniu zadań);

4) wykazywać się rozwiniętą cechą przedsiębiorczości przy rozpoznawaniu i śledzeniu nowych obszarów działalności;

5) wykazywać rozumienie strategiczne (szeroka wizja, zdolność szybkiego pojmowania spraw o znaczeniu krytycznym i umiejętność stosowania wizji strategicznej w rozwiązywaniu praktycznych problemów);

6) posiadać umiejętność skutecznego porozumiewania się (w płynny, zrozumiały i spójny sposób, w mowie i piśmie) z osobami wewnątrz organizacji i spoza niej oraz z mediami; posiadać biegłą znajomość co najmniej dwóch języków urzędowych Unii Europejskiej;

7) wykazywać się wysokim stopniem uczciwości (we własnym postępowaniu i stanowiąc przykład dla innych, m.in. poprzez przejrzystość działań i decyzji oraz wspieranie etycznego postępowania innych);

8) wykazywać dobrze rozwinięte umiejętności wpływania na osoby na najwyższym szczeblu (wpływać na innych w celu osiągnięcia porozumienia i zaangażowania);

9) posiadać doskonałe zdolności dyplomatyczne i umiejętność postępowania z problemami delikatnej natury na najwyższym szczeblu administracyjnym i politycznym;

10) posiadać silną osobowość, w tym umiejętność inspirowania i motywowania pracowników z różnych środowisk i różnej narodowości (być elastycznym i nie przyjmować pozycji obronnej w interakcjach z innymi, współpracować i wspierać zespół);

11) wykazywać się odpornością (utrzymanie wysokiej skuteczności i pozytywnego podejścia w obliczu sprzeciwu i niepowodzeń);

12) wykazywać się innowacyjnym podejściem (umiejętność znajdowania nowych rozwiązań w sytuacjach służbowych, dostrzeganie i akceptowanie pomysłowych rozwiązań);

13) być dobrym planistą i organizatorem (umiejętność sprawnego ustalania i monitorowania odpowiedniego sposobu postępowania własnego i innych w celu osiągnięcia konkretnego celu przy odpowiednim wykorzystaniu środków i skutecznym przekazywaniu działań).

2. WARUNKI ZATRUDNIENIA

Kandydaci mogą być zatrudnieni wyłącznie pod warunkiem posiadania pełnego obywatelstwa jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej w dniu składania zgłoszenia.

Ramy prawne niniejszej procedury rekrutacji stanowi konwencja o Europolu oraz akt Rady z dnia 3 grudnia 1998 r. w sprawie regulaminu pracowniczego mającego zastosowanie do pracowników Europolu (1999/C 26/07), zmieniony aktem Rady z dnia 19 grudnia 2002 r. (2003/C 24/01).

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.europol.europa.eu.

2.1. Nominacja

Wyłoniony kandydat zostanie mianowany przez Radę, po otrzymaniu opinii zarządu Europolu, na okres czterech lat, z możliwością jednokrotnego przedłużenia.

2.2. Wynagrodzenie

Zaszeregowanie płacowe: 1

Wynagrodzenie podstawowe wynosi 15.136,93 EUR.

Ponadto, w stosownych przypadkach, mogą zostać przyznane dodatki rodzinne:

– 5 % wynagrodzenia podstawowego - dodatek na gospodarstwo domowe,

– 284,20 EUR na każde dziecko pozostające na utrzymaniu,

– 1.235,67 EUR - dodatek przesiedleńczy.

Od wyżej wymienionych kwot zostaną odprowadzone składki na ubezpieczenia społeczne i podatki.

3. KONTROLA BEZPIECZEŃSTWA

Wyłoniony kandydat zostanie poddany postępowaniu sprawdzającemu na podstawie przepisów o zachowaniu poufności przyjętych zgodnie z art. 31 konwencji o Europolu.

4. WAŻNE DATY

Ostateczny termin składania podań: 60 dni od daty publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Procedura wyboru kandydatów: ostatni kwartał 2008 r.

Data rozpoczęcia pracy: drugi kwartał 2009 r.

5. ZGŁOSZENIA

Kandydaci są proszeni o przesłanie swojego zgłoszenia na piśmie, korzystając z formularza dostępnego na stronie internetowej Europolu, na adres:

The Chairman of the Europol Management Board

C/o Head of Human Resources

Europol

Raamweg 47

Postbus 908 50

2509 LW

Den Haag

Nederland

Nr faksu: (31 70) 318 08 61

www.europol.europa.eu

Osoba kontaktowa:

Pan A. Nunzi - Sekretariat zarządu Europolu

Nr tel.: (31 70) 302 53 25

E-mail: mbs@europol.europa.eu

Zmiany w prawie

Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Na zwolnieniu w jednej pracy, w drugiej - w pełni sił i... płacy

Przebywanie na zwolnieniu lekarskim w jednej pracy nie wykluczy już możliwości wykonywania pracy i pobierania za nią wynagrodzenia w innej firmie czy firmach. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało właśnie projekt ustawy, który ma wprowadzić też m.in. definicję pracy zarobkowej - nie będzie nią podpisanie w czasie choroby firmowych dokumentów i nie spowoduje to utraty świadczeń. Zwolnienie lekarskie będzie mogło przewidywać miejsce pobytu w innym państwie. To rewolucyjne zmiany. Zdaniem prawników, te propozycje mają sens, nawet jeśli znajdą się tacy, którzy będą chcieli nadużywać nowych przepisów.

Beata Dązbłaż 29.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2008.194A.1

Rodzaj: Ogłoszenie
Tytuł: Ogłoszenie o naborze na stanowisko: dyrektor.
Data aktu: 31/07/2008
Data ogłoszenia: 31/07/2008