Sprawa T-339/06: Skarga wniesiona w dniu 30 listopada 2006 r. - Grecja przeciwko Komisji.

Skarga wniesiona w dniu 30 listopada 2006 r. - Grecja przeciwko Komisji

(Sprawa T-339/06)

(2006/C 326/162)

Język postępowania: grecki

(Dz.U.UE C z dnia 30 grudnia 2006 r.)

Strony

Strona skarżąca: Republika Grecka (przedstawiciele: I. Khalkias i S. Papaïoannou)

Strona pozwana: Komisja Wspólnot Europejskich

Żądania strony skarżącej

– stwierdzenie nieważności lub dokonanie zmiany decyzji Komisji w zakresie w jakim dotyczy ona przydziałów finansowych przeznaczonych na restrukturyzację i konwersję winnic w Grecji, w celu uwzględnienia prawidłowych informacji statystycznych przekazanych Komisji przez skarżącą w dniu 22 września 2006 r. oraz przydzielenia Grecji odpowiednich kwot.

Zarzuty i główne argumenty

Republika Grecka zaskarża decyzję Komisji C(2006) 4348 końcowa z dnia 4 października 2006 r. (Dz.U. 2006 L 275, str. 62) ustalającą ostateczne przydziały finansowe dla państw członkowskich w odniesieniu do liczby hektarów przeznaczonych na restrukturyzację i konwersję winnic na mocy rozporządzenia Rady (WE) nr 1493/1999 na rok budżetowy 2006. Republika Grecka wnosi o stwierdzenie nieważności lub dokonanie zmiany decyzji w zakresie, w jakim dotyczy ona Grecji, jako że Komisja dopuściła się:

a) naruszenia obowiązku współpracy mającego zastosowanie do stosunków pomiędzy Komisją a państwami członkowskimi, wskutek nieuwzględnienia przekazanych jej przez skarżącą informacji,

b) naruszenia zasady dobrej wiary i dobrej administracji poprzez odmowę uznania, że doszło do oczywistej omyłki komputerowej, wskazanej jej w stosownym czasie w późniejszym sprostowaniu,

c) naruszenie zasady słuszności i proporcjonalności, jako że utrata przez Grecję funduszy (1.129.012 EUR) jest nieproporcjonalna do zarzutu zwłoki w dokonaniu sprostowania komputerowej omyłki w przekazanych pierwotnie informacjach,

d) naruszenie zasady korzystnego wpływu, jako że restrukturyzacja i konwersja winnic (art. 11, 13 i 14 rozporządzenia (WE) nr 1493/1999(1) i art. 16 oraz art. 17 rozporządzenia (WE) nr 1227/2000(2)) stanowią istotne środki służące jakościowemu ulepszeniu wspólnotowych winnic a bezzasadna redukcja finansowych przydziałów dla Grecji uchybia temu - wskazanemu przez Wspólnotę - celowi.

______

(1) Dz.U. 1999 L 179, str. 1.

(2) Dz.U. 2000 L 143, str. 1.

Zmiany w prawie

Wolna Wigilia po raz pierwszy i nowe obowiązki dla firm, które wejdą… w Wigilię

W tym roku po raz pierwszy wszyscy pracownicy będą cieszyli się Wigilią jako dniem wolnym od pracy. Także w handlu. I choć z dnia wolnego skorzystają także pracodawcy, to akurat w ich przypadku Wigilia będzie dniem, kiedy zaczną obowiązywać przepisy zobowiązujące ich do stosowania w ogłoszeniach o pracę i np. w regulaminach pracy nazw stanowisk neutralnych pod względem płci.

Grażyna J. Leśniak 23.12.2025
Centralna e-Rejestracja: Start systemu od 1 stycznia 2026 r.

Od 1 stycznia 2026 r. zacznie obowiązywać ustawa wprowadzająca Centralną e-Rejestrację. Zakłada ona, że od przyszłego roku podmioty lecznicze obowiązkowo dołączą do systemu m.in. w zakresie umawiania wizyt u kardiologa oraz badań profilaktycznych. Planowany start rejestracji na wszystkie świadczenia planowany jest na 2029 r. Kolejne świadczenia i możliwości w zakresie zapisywania się do lekarzy specjalistów będą wchodzić w życie stopniowo.

Inga Stawicka 22.12.2025
Ważne zmiany w zakresie ZFŚS

W piątek, 19 grudnia 2025 roku, Senat przyjął bez poprawek uchwalone na początku grudnia przez Sejm bardzo istotne zmiany w przepisach dla pracodawców obowiązanych do tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Odnoszą się one do tych podmiotów, w których nie działają organizacje związkowe. Ustawa trafi teraz na biurko prezydenta.

Marek Rotkiewicz 19.12.2025
Wymiar urlopu wypoczynkowego po zmianach w stażu pracy

Nowe okresy wliczane do okresu zatrudnienia mogą wpłynąć na wymiar urlopów wypoczynkowych osób, które jeszcze nie mają prawa do 26 dni urlopu rocznie. Pracownicy nie nabywają jednak prawa do rozliczenia urlopu za okres sprzed dnia objęcia pracodawcy obowiązkiem stosowania art. 302(1) Kodeksu pracy, wprowadzającego zaliczalność m.in. okresów prowadzenia działalności gospodarczej czy wykonywania zleceń do stażu pracy.

Marek Rotkiewicz 19.12.2025
To będzie rewolucja u każdego pracodawcy

Wszyscy pracodawcy, także ci zatrudniający choćby jednego pracownika, będą musieli dokonać wartościowania stanowisk pracy i określić kryteria służące ustaleniu wynagrodzeń pracowników, poziomów wynagrodzeń i wzrostu wynagrodzeń. Jeszcze więcej obowiązków będą mieli średni i duzi pracodawcy, którzy będą musieli raportować lukę płacową. Zdaniem prawników, dla mikro, małych i średnich firm dostosowanie się do wymogów w zakresie wartościowania pracy czy ustalenia kryteriów poziomu i wzrostu wynagrodzeń wymagać będzie zewnętrznego wsparcia.

Grażyna J. Leśniak 18.12.2025
Są rozporządzenia wykonawcze do KSeF

Minister finansów i gospodarki podpisał cztery rozporządzenia wykonawcze dotyczące funkcjonowania KSeF – potwierdził we wtorek resort finansów. Rozporządzenia określają m.in.: zasady korzystania z KSeF, w tym wzór zawiadomienia ZAW-FA, przypadki, w których nie ma obowiązku wystawiania faktur ustrukturyzowanych, a także zasady wystawiania faktur uproszczonych.

Krzysztof Koślicki 16.12.2025
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2006.326.80/1

Rodzaj: Informacja
Tytuł: Sprawa T-339/06: Skarga wniesiona w dniu 30 listopada 2006 r. - Grecja przeciwko Komisji.
Data aktu: 30/12/2006
Data ogłoszenia: 30/12/2006