united kingdom
ukraine

Program Leonardo da Vinci - Faza druga (2000-2006) - Wezwanie do składania wniosków EAC/92/04 - "Przyznanie dotacji na konferencje waloryzacyjne dotyczące wykorzystania rezultatów projektów Leonardo da Vinci" - Ogłoszenie o publikacji wezwania do składania wniosków w Internecie.

PROGRAM LEONARDO DA VINCI

Faza druga (2000-2006)

Wezwanie do składania wniosków EAC/92/04

"Przyznanie dotacji na konferencje waloryzacyjne dotyczące wykorzystania rezultatów projektów Leonardo da Vinci"

Ogłoszenie o publikacji wezwania do składania wniosków w Internecie

(2005/C 48/10)

(Dz.U.UE C z dnia 24 lutego 2005 r.)

1.
Cele i opis

Celem wezwania do składania wniosków jest wsparcie imprez waloryzacyjnych (konferencje i wystawy) mających służyć promowaniu wykorzystania rezultatów projektów Leonardo da Vinci. Także wyniki projektów pochodzących z innych programów UE związanych z kształceniem i szkoleniem zawodowym mogą być przedstawiane do celów wspomnianych imprez.

Działanie powinno składać się z trzech etapów. Wsparcie zostanie przyznane w stosunku do wniosków spełniających wymagania wszystkich trzech epatów:

1) Etap przygotowawczy: dopasowanie potrzeb odbiorców oraz wybranych rezultatów projektów. Na podstawie analiz stwierdzonych potrzeb odbiorców, należy określić i wybrać do promocji i wykorzystania produkty i rezultaty z co najmniej 5 różnych projektów Leonardo da Vinci, z co najmniej 3 różnych państw.

2) Organizacja imprezy: organizacja konferencji/warsztatów/wystawy tak, aby pogodzić podaż z popytem. Interaktywna wymiana między promotorami i odbiorcami projektu w celu ułatwienia przekazu oraz wykorzystania rezultatów projektu do spełnienia potrzeb nowych odbiorców.

3) Etap końcowy: działania uzupełniające. Propozycje działań uzupełniających ułatwiających przekaz i rozwijających wskaźniki określające oddziaływanie imprezy.

2.
Kandydaci kwalifikujący się

Składanie wniosków o dotację w ramach niniejszego wezwania jest otwarte w szczególności dla organizacji i spółek europejskich, krajowych, regionalnych, lokalnych i sektorowych, w tym sieci europejskich, spełniających kryteria kwalifikujące, prowadzące działalność w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego i pragnące zorganizować imprezę waloryzacyjną w zakresie określonym w niniejszym wezwaniu do składania wniosków. Wnioskodawcy powinni posiadać osobowość prawną od co najmniej 3 lat oraz muszą mieć siedzibę w jednym z wymienionych poniżej państw:

Państw Członkowskie UE 25, państwa EFTA/EOG (Islandia, Lichtenstein, Norwegia) lub państwa kandydujące: Bułgaria, Rumunia i Turcja.

3.
Budżet i czas trwania projektu

Budżet dostępny dla tego projektu wynosi 1.500.000 EUR. Na podstawie wymienionej kwoty, Dyrekcja Generalna ds. Edukacji i Kultury przewiduje wsparcie dla 15 do 20 projektów, przy czym maksymalna kwota dotacji nie będzie przekraczać 100.000 EUR, do maksymalnej wysokości 75 % kosztów kwalifikowanych. 30 % budżetu należy przeznaczyć na sfinansowanie działań uzupełniających (Etap 3).

Działania muszą się rozpocząć między 1 sierpnia 2005 r. a 1 października 2005 r.

Zaproponowane imprezy waloryzacyjne powinny zostać zakończone najpóźniej do kwietnia 2006 r., w celu zapewnienia wystarczającej ilości czasu na działania uzupełniające przed końcem projektu.

Sprawozdanie końcowe należy złożyć najpóżniej do 1 października 2006 r.

Maksymalny czas trwania projektów wynosi 12 miesięcy.

4.
Termin

Wnioski należy przesłać do Komisji nie później niż do 3 maja 2005 r.

5.
Informacje szczegółowe

Pełen tekst wezwania do składania ofert i formularze wniosków są dostępne na następującej stronie internetowej:

http://europa.eu.int/comm/education/programmes/leonardo/new/valorisation/callevents_en.html

W celu uzyskania dalszych informacji, należy skontaktować się z: eac-unite-c3@cec.eu.int

Zmiany w prawie

Lepsze prawo. W Sejmie odbyła się konferencja podsumowująca konsultacje społeczne projektów ustaw

W ciągu pierwszych 5 miesięcy obowiązywania mechanizmu konsultacji społecznych projektów ustaw udział w nich wzięły 24 323 osoby. Najpopularniejszym projektem w konsultacjach była nowelizacja ustawy o broni i amunicji. W jego konsultacjach głos zabrało 8298 osób. Podczas pierwszych 14 miesięcy X kadencji Sejmu RP (2023–2024) jedynie 17 proc. uchwalonych ustaw zainicjowali posłowie. Aż 4 uchwalone ustawy miały źródła w projektach obywatelskich w ciągu 14 miesięcy Sejmu X kadencji – to najważniejsze skutki reformy Regulaminu Sejmu z 26 lipca 2024 r.

Grażyna J. Leśniak 24.04.2025
Przedsiębiorcy zapłacą niższą składkę zdrowotną – Senat za ustawą

Senat bez poprawek przyjął w środę ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Zmiana, która wejdzie w życie 1 stycznia 2026 roku, ma kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie ma skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzaja Dudy.

Grażyna J. Leśniak 23.04.2025
Rząd organizuje monitoring metanu

Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 22 kwietnia, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze, przedłożony przez minister przemysłu. Chodzi o wyznaczenie podmiotu, który będzie odpowiedzialny za monitorowanie i egzekwowanie przepisów w tej sprawie. Nowe regulacje dotyczą m.in. dokładności pomiarów, monitorowania oraz raportowania emisji metanu.

Krzysztof Koślicki 22.04.2025
Rząd zaktualizował wykaz zakazanej kukurydzy

Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Celem nowelizacji jest aktualizacja listy odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, tak aby zakazać stosowania w Polsce upraw, które znajdują się w swobodnym obrocie na terytorium 10 państw Unii Europejskiej.

Krzysztof Koślicki 22.04.2025
Od 18 kwietnia fotografowanie obiektów obronnych i krytycznych tylko za zezwoleniem

Od 18 kwietnia policja oraz żandarmeria wojskowa będą mogły karać tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.

Robert Horbaczewski 17.04.2025
Prezydent podpisał ustawę o rynku pracy i służbach zatrudnienia

Kompleksową modernizację instytucji polskiego rynku pracy poprzez udoskonalenie funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia oraz form aktywizacji zawodowej i podnoszenia umiejętności kadr gospodarki przewiduje podpisana w czwartek przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Ustawa, co do zasady, wejdzie w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 11.04.2025
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2005.48.8

Rodzaj: Powiadomienie
Tytuł: Program Leonardo da Vinci - Faza druga (2000-2006) - Wezwanie do składania wniosków EAC/92/04 - "Przyznanie dotacji na konferencje waloryzacyjne dotyczące wykorzystania rezultatów projektów Leonardo da Vinci" - Ogłoszenie o publikacji wezwania do składania wniosków w Internecie.
Data aktu: 24/02/2005
Data ogłoszenia: 24/02/2005