Komunikat rządu Królestwa Danii dotyczący zaproszenia do składania wniosków o wydanie zezwolenia na poszukiwanie i wydobycie węglowodorów na terenie Morza Północnego - Szósta duńska procedura przetargowa.

Komunikat rządu Królestwa Danii dotyczący zaproszenia do składania wniosków o wydanie zezwolenia na poszukiwanie i wydobycie węglowodorów na terenie Morza Północnego

Szósta duńska procedura przetargowa

(2005/C 176/06)

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(Dz.U.UE C z dnia 16 lipca 2005 r.)

Uwzględniając art. 3 ust. 2 lit. a) dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 94/22/WE z dnia 30 maja 1994 r. w sprawie warunków udzielania i korzystania z zezwoleń na poszukiwanie, badanie i produkcję węglowodorów, niniejszym informuje się, zgodnie z § 12, ust. 1 lit. a) ustawy lovbekendtgørelse nr. 526 om anvendelse af Danmarks undergrund (jednolita ustawa nr 526 w sprawie użytkowania podglebia w Danii), zmienionej ustawą nr 1230 z dnia 27 grudnia 2003 r. oraz ustawą nr 442 z dnia 9 czerwca 2004 r., o zaproszeniu do składania wniosków dotyczących obszaru na terenie Morza Północnego na duńskim szelfie kontynentalnym na zachód od południka 6° 15' długości geograficznej wschodniej (Graben Centralny oraz przylegające obszary), ważnym do dnia 1 listopada 2005 r. do godziny 12.00. Jeżeli między datą opublikowania niniejszego komunikatu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej a dniem 1 listopada 2005 r. nie upłynie okres 90 dni, wnioski można składać do dziewięćdziesiątego dnia do godziny 12.00 po opublikowaniu niniejszego komunikatu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Obszary

Można składać wnioski o wydanie zezwolenia na poszukiwanie i eksploatację węglowodorów na nieobjętych koncesjami częściach obszarów na oraz wokół Grabenu Centralnego w Morzu Północnym, por. mapa dostępna w Duńskiej Agencji Energetyki lub na jej stronie internetowej: www.ens.dk. Obszar ten jest ograniczony na północy, zachodzie i południu granicami szelfu kontynentalnego z Norwegią,Wielką Brytanią i Niemcami, a na wschodzie południkiem 6° 15' długości geograficznej wschodniej.

Można ponadto składać wnioski o wydanie zezwolenia na poszukiwania i wydobycie w niżej położonych warstwach w ramach granic następujących złóż, które są ograniczone na następujących głębokościach:

a) złoże Lulita w ramach zezwolenia 7/86, ograniczone na głębokości 3.750 m,

b) złoże Lulita w ramach zezwolenia 1/90, ograniczone na głębokości 3.750 m,

c) złoże Amalie w ramach zezwolenia 7/86, ograniczone na głębokości 5.500 m, oraz

d) złoże Syd Arne w ramach pozwolenia 7/89, ograniczone odpowiednio na głębokości 5.100 m w odniesieniu do zachodniej części złoża i na głębokości 3.200 m w odniesieniu do części wschodniej złoża.

Dane zezwolenie obejmuje zazwyczaj obszar odpowiadający rozmiarom jednego do dwóch bloków, ale w wyjątkowych przypadkach może obejmować większy obszar, np. tam gdzie występuje znikoma ilość danych. W przypadku ubiegania się o zezwolenie obejmujące obszar większy niż jeden do dwóch bloków, we wniosku należy podać uzasadnienie tego faktu.

Ustalenia i kryteria, o których mowa w art. 5 ust. 1 dyrektywy 94/22/WE, są określone w ustawie lovbekendtgørelse nr 526 om anvendelse af Danmarks undergrund (jednolita ustawa nr 526 w sprawie użytkowania podglebia w Danii) z dnia 11 czerwca 2002 r. i zostały opublikowane dnia 20 maja 2005 r. w duńskim Dzienniku Urzędowym nr 93 w ramach ogłoszeń różnych, licytacji i przetargów.

Wnioski należy przesłać na poniższy adres, pod którym można również uzyskać dalsze informacje na podstawie dyrektywy 94/55/WE:

Transport- og Energiministeriet

Energistyrelsen

Amaliegade 44

DK-1256 København K

Tel. (45) 33 92 67 00

Faks (45) 33 11 47 43

E-mail: ens@ens.dk

Strona internetowa: www.ens.dk

Informacje o przyznanych zezwoleniach zostaną prawdopodobnie ogłoszone po okresie trzech do pięciu miesięcy po upływie terminu składania wniosków.

Zmiany w prawie

Stosunek prezydenta Dudy do wolnej Wigilii "uległ zawieszeniu"

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek, że ubolewa, że w sprawie ustawy o Wigilii wolnej od pracy nie przeprowadzono wcześniej konsultacji z prawdziwego zdarzenia. Jak dodał, jego stosunek do ustawy "uległ niejakiemu zawieszeniu". Wyraził ubolewanie nad tym, że pomimo wprowadzenia wolnej Wigilii, trzy niedziele poprzedzające święto mają być dniami pracującymi. Ustawa czeka na podpis prezydenta.

kk/pap 12.12.2024
ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2005.176.23

Rodzaj: Informacja
Tytuł: Komunikat rządu Królestwa Danii dotyczący zaproszenia do składania wniosków o wydanie zezwolenia na poszukiwanie i wydobycie węglowodorów na terenie Morza Północnego - Szósta duńska procedura przetargowa.
Data aktu: 16/07/2005
Data ogłoszenia: 16/07/2005