Zawiadomienie dotyczące obowiązujących środków antydumpingowych w sprawie przywozu nadmanganianu potasu pochodzącego z Chińskiej Republiki Ludowej.

Zawiadomienie dotyczące obowiązujących środków antydumpingowych w sprawie przywozu nadmanganianu potasu pochodzącego z Chińskiej Republiki Ludowej

(2004/C 209/02)

(Dz.U.UE C z dnia 19 sierpnia 2004 r.)

Komisja została poinformowana o zmianach, które zaszły w przemyśle wspólnotowym w zakresie nadmanganianu potasu.

1.
Produkt i istniejące środki

Rozważanym produktem jest nadmanganian potasu (o wzorze chemicznym KMnO4) pochodzący z Chińskiej Republiki Ludowej, zwykle objęty kodem CN 2841 61 00. Wymieniony kod jest podany jedynie do celów informacyjnych. Środki obowiązujące są ostatecznym cłem antydumpingowym nałożonym przez rozporządzenie Rady (WE) nr 299/2001(1).

2.
Rozwój sytuacji

Komisja została poinformowana, że jedyny producent nadmanganianu potasu, stanowiący całość przemysłu wspólnotowego w dochodzeniu, które doprowadziło do nałożenia istniejących środków, zaprzestał produkcji we Wspólnocie. Z tego względu istniejące środki nie są już rzekomo potrzebne i dlatego powinny zostać uchylone.

Producent ten jednak kwestionuje to domniemanie i twierdzi, że nie zlikwidował całkowicie produkcji ze Wspólnocie, lecz ją tylko czasowo zawiesił.

Ponadto po rozszerzeniu Unii Europejskiej, które miało miejsce 1 maja 2004 r., okazuje się, że co najmniej jeden inny producent nadmanganianu potasu istnieje w nowych Państwach Członkowskich Wspólnoty.

3.
Procedura

Komisja zachęca wszystkie zainteresowane strony do wypowiedzenia się na temat opisanego wyżej rozwoju sytuacji. Ponadto w celu otrzymania informacji, które uzna za niezbędne do przeanalizowania rozwoju sytuacji, Komisja prześle kopię niniejszego zawiadomienia do dwóch wyżej wymienionych producentów wspólnotowych (patrz: ust. 2) oraz do wszystkich zrzeszeń producentów we Wspólnocie, do eksporterów/producentów w Chińskiej Republice Ludowej oraz do importerów, którzy współpracowali przy dochodzeniu, które doprowadziło do nałożenia istniejących środków, do wszystkich zrzeszeń eksporterów/producentów, do wszystkich zrzeszeń importerów oraz do władz zainteresowanego kraju wywozu. Wyżej wymienione strony lub inne zainteresowane strony mogą, w terminie 40 dni od daty opublikowania niniejszego zawiadomienia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, zgłosić się do Komisji i przekazać informacje dotyczące istnienia przemysłu wspólnotowego wraz z dowodami na ich poparcie.

Wszelkie opinie i wnioski zainteresowanych stron muszą być złożone w formie pisemnej (nie w formie elektronicznej, chyba że ustalono inaczej) i muszą zawierać nazwisko (nazwę), adres, adres e-mail, numer telefonu i faksu i/lub dalekopisu zainteresowanej strony. Wszystkie pisemne zgłoszenia, włącznie z informacjami wymaganymi w niniejszym zawiadomieniu i korespondencją dostarczonymi przez zainteresowane strony na zasadzie poufności, są oznakowane jako "Poufne"(2) oraz, zgodnie z art. 19 ust. 2 rozporządzenia podstawowego, towarzyszy im wersja bez klauzuli poufności, która jest oznakowana "Do wglądu zainteresowanych stron".

Adres Komisji do celów korespondencji:

Komisja Europejska

Dyrekcja Generalna ds. Handlu

Dyrekcja B

Biuro: J-79 5/16

B-1049 Bruksela

Fax (32-2) 295 65 05

Telex COMEU B 21877

_____

(1) Dz.U. L 44 z 15.2.2001, str. 4. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem Rady (WE) nr 152/2003 (Dz.U. L 25 z 30.1.2003, str. 21).

(2) Znaczy to, że dokument służy wyłącznie do użytku wewnętrznego. Jest on chroniony na podstawie art. 4 rozporządzenia (WE) nr 1049/2001 Parlamentu Europejskiego i Rady (Dz.U. L 145 z 31.5.2001, str. 43). Jest dokumentem poufnym na podstawie art. 19 rozporządzenia Rady (WE) nr 384/96 (Dz.U. L 56 z 6.3.1996, str. 1) oraz art. 6 Porozumienia WTO w sprawie wykonania art. VI GATT 1994 (Porozumienie antydumpingowe).

Zmiany w prawie

Nalewki już bez barwników, soków i dodatkowych aromatów

We wtorek, 20 sierpnia, zaczęły obowiązywać przepisy rozporządzenia ministra rolnictwa dotyczące znakowania napojów alkoholowych. Z uwagi na tradycyjne praktyki produkcyjne stosowane przy wyrobie "nalewek", nowe zasady wykluczają możliwość ich barwienia, aromatyzowania czy też dodawania do nich soków owocowych.

Krzysztof Koślicki 20.08.2024
Nowe wzory wniosków o wydanie interpretacji podatkowych

Nowe wzory dotyczą zarówno wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej, interpretacji ogólnej przepisów prawa podatkowego, jak i wniosku wspólnego o wydanie w indywidualnej sprawie interpretacji przepisów prawa podatkowego. Oparto je na wzorach dotychczas obowiązujących z 2022 roku. Wprowadzono do nich jednak zmiany porządkujące i aktualizujące.

Agnieszka Matłacz 08.08.2024
Nowe wymagania dotyczące laboratoriów diagnostycznych

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w sprawie medycznych laboratoriów diagnostycznych. W dokumencie określono szczegółowe warunki, jakim powinny odpowiadać pod względem infrastruktury. Uszczegółowiono także kwalifikacje personelu i kierownika laboratorium. Nowe zalecenia obowiązują od 7 sierpnia. Przewidziano jednak czas przejściowy na ich wprowadzenie.

Monika Stelmach 07.08.2024
Jest regulamin działania Zespołu do spraw Świadczeń z Funduszu Kompensacyjnego

Minister zdrowia wydał kolejne przepisy dotyczące Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych. Określił regulamin Zespołu do spraw Świadczeń z tego funduszu, działającego przy Rzeczniku Praw Pacjenta, do zadań którego należy sporządzanie opinii o wystąpieniu zdarzenia medycznego i jego skutkach. Określono też wynagrodzenie członków tego zespołu.

Agnieszka Matłacz 07.08.2024
ZUS przesłucha bliskich i sąsiadów, by ustalić, jak żyli małżonkowie?

Nie wiadomo, dlaczego ustawodawca uzależnił prawo do renty wdowiej od pozostawania we wspólności małżeńskiej do dnia śmierci małżonka. W efekcie rozwiedziona małżonka lub wdowa, która do dnia śmierci męża nie pozostawała z nim we wspólności małżeńskiej, nie otrzyma nie tylko renty rodzinnej, ale i renty wdowiej. Zdaniem prawników ustawa nadaje się do zmiany - i to pilnej.

Grażyna J. Leśniak 06.08.2024
Od piątku nowe sankcje UE w obszarze transportu drogowego

2 sierpnia br. wchodzą w życie nowe zasady dotyczące przedsiębiorstw transportu drogowego, w związku z przyjęciem kolejnego pakietu sankcji wobec Białorusi - przypomina resort finansów. Przedsiębiorstwa transportu drogowego zostały zobowiązane do ujawniania właściwym organom krajowym na ich żądanie swojej struktury własnościowej.

Krzysztof Koślicki 01.08.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2004.209.2

Rodzaj: Informacja
Tytuł: Zawiadomienie dotyczące obowiązujących środków antydumpingowych w sprawie przywozu nadmanganianu potasu pochodzącego z Chińskiej Republiki Ludowej.
Data aktu: 19/08/2004
Data ogłoszenia: 19/08/2004