Tryb przesyłania do Państwowej Komisji Wyborczej danych i protokołów głosowania w referendum ogólnokrajowym obejmujących wyniki głosowania z obszaru właściwości komisarza wyborczego.

UCHWAŁA
PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
z dnia 26 maja 2003 r.
w sprawie trybu przesyłania do Państwowej Komisji Wyborczej danych i protokołów głosowania w referendum ogólnokrajowym obejmujących wyniki głosowania z obszaru właściwości komisarza wyborczego

Na podstawie art. 11 ust. 3 i art. 28 ust. 3 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz. U. Nr 57, poz. 507 i Nr 85, poz. 782) Państwowa Komisja Wyborcza uchwala, co następuje:
§  1. 
Ustala się tryb przesyłania do Państwowej Komisji Wyborczej danych i protokołów głosowania w referendum ogólnokrajowym obejmujących wyniki głosowania z obszaru właściwości komisarza wyborczego, stanowiący załącznik do uchwały.
§  2. 
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

ZAŁĄCZNIK

TRYB PRZESYŁANIA DO PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ DANYCH I PROTOKOŁÓW GŁOSOWANIA W REFERENDUM OGÓLNOKRAJOWYM OBEJMUJĄCYCH WYNIKI GŁOSOWANIA Z OBSZARU WŁAŚCIWOŚCI KOMISARZA WYBORCZEGO

1. Komisarz wyborczy przesyła do Państwowej Komisji Wyborczej dane z protokołów głosowania w obwodach otrzymanych z obwodowych komisji do spraw referendum na obszarze jego właściwości, przy wykorzystaniu sieci elektronicznego przekazywania danych.

2. Transmisji danych, o których mowa w pkt 1, komisarz wyborczy dokonuje po wprowadzeniu do systemu informatycznego, wspomagającego komisarza wyborczego, danych z 10% protokołów głosowania w obwodach z obszaru właściwości komisarza.

Kolejne transmisje danych dokonywane są nie rzadziej niż:

1) po wprowadzeniu do systemu informatycznego - po zakończeniu poprzedniej transmisji - danych z kolejnych 10% protokołów głosowania w obwodach;

2) co 60 minut.

3. Niezwłocznie po sporządzeniu protokołu głosowania na obszarze właściwości komisarza wyborczego dane z protokołu przekazywane są do Państwowej Komisji Wyborczej w sposób określony w pkt 1.

4. Przy transmisji danych do Państwowej Komisji Wyborczej mogą być obecni mężowie zaufania.

5. Po wykonaniu czynności, o których mowa w pkt 1 i 3, komisarz wyborczy przekazuje do Państwowej Komisji Wyborczej telefaksem pod wskazany numer jeden egzemplarz protokołu głosowania na obszarze jego właściwości. Każda strona protokołu powinna być oznaczona pieczęcią komisarza wyborczego.

6. Jeżeli protokół zawiera dodatkowe załączniki z uwagami mężów zaufania, a także stanowisko komisarza wyborczego odnośnie do wniesionych uwag, dokumenty te należy również przekazać Państwowej Komisji Wyborczej w trybie określonym w pkt 5.

7. Po dokonaniu czynności, o których mowa w pkt 5 i 6, komisarz wyborczy lub upoważniony przez niego pracownik delegatury Krajowego Biura Wyborczego dostarcza do Państwowej Komisji Wyborczej następujące dokumenty, zwane dalej "dokumentacją":

1) protokół głosowania na obszarze właściwości komisarza wyborczego;

2) załączniki do protokołu;

3) sporządzone przez komisarza wyborczego zbiorcze zestawienie zarzutów zgłoszonych do obwodowych komisji do spraw referendum zarówno przez mężów zaufania, jak i przez członków komisji obwodowych wraz ze stanowiskiem komisji obwodowych oraz własnym;

4) dyskietki bądź inne nośniki informatyczne zawierające dane z protokołów głosowania w obwodach oraz protokołu głosowania na obszarze właściwości komisarza wyborczego, zarejestrowane w systemie informatycznym wspomagającym komisarza wyborczego.

8. Dokumentację przekazuje się w kopertach zaklejonych i opieczętowanych na wszystkich złączach.

9. Dokumentacja dostarczana jest najdogodniejszym (umożliwiającym najszybsze dostarczenie) środkiem transportu.

10. Sposób zabezpieczenia dokumentacji podczas transportu komisarz wyborczy ustala z właściwym komendantem jednostki Policji.

11. Przyjęcie dokumentacji od komisarza wyborczego następuje w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

12. Pozostałe dokumenty z przeprowadzonego referendum przekazuje się na przechowanie dyrektorowi właściwej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Zmiany w prawie

ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.2003.28.393

Rodzaj: Uchwała
Tytuł: Tryb przesyłania do Państwowej Komisji Wyborczej danych i protokołów głosowania w referendum ogólnokrajowym obejmujących wyniki głosowania z obszaru właściwości komisarza wyborczego.
Data aktu: 26/05/2003
Data ogłoszenia: 30/05/2003
Data wejścia w życie: 26/05/2003