Tryb rozdziału robót budowlano-montażowych na lata 1964 i 1965.

ZARZĄDZENIE
PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI PLANOWANIA PRZY RADZIE MINISTRÓW
z dnia 14 czerwca 1963 r.
w sprawie trybu rozdziału robót budowlano-montażowych na lata 1964 i 1965.

Na podstawie § 1 pkt 5 i 10 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 czerwca 1960 r. w sprawie szczegółowego zakresu i trybu działania Komisji Planowania przy Radzie Ministrów (Dz. U. Nr 31, poz. 171) zarządza się, co następuje:
§  1.
Ustala się tryb rozdziału robót budowlano-montażowych na lata 1964 i 1965.

I.

Etap wytycznych na lata 1964 i 1965.

§  2.
1.
Wytyczne co do opracowania projektu planu inwestycyjnego na lata 1964 i 1965, przedstawiane Komitetowi Ekonomicznemu Rady Ministrów, zawierać będą:
1)
limity nakładów inwestycyjnych oraz limity robót budowlano-montażowych według poszczególnych resortów, a w planie terenowym według prezydiów wojewódzkich rad narodowych (WRN),
2)
szacunek nakładów inwestycyjnych oraz nakładów na roboty budowlano-montażowe w zakresie inwestycji przedsiębiorstw, inwestycji realizowanych ze środków Społecznego Funduszu Odbudowy Kraju i Stolicy oraz innych nie limitowanych nakładów na inwestycje.
2.
W ramach nakładów, o których mowa w ust. 1 pkt 1, wydzielone zostaną kwoty rezerwy poślizgowej w wysokości 5%.
3.
Ponadto wytyczne, w części dotyczącej 1964 r. zawierać będą:
1)
ogólne rozmiary nakładów na kapitalne remonty, w tym roboty budowlano-montażowe wykonywane systemem zleceniowym z podziałem tych robót na resorty, a w planie terenowym na prezydia WRN,
2)
wielkość robót budowlano-montażowych z zakresu bieżących remontów, budownictwa tymczasowego i innych robót budowlano-montażowych finansowanych ze środków eksploatacyjnych wykonywanych systemem zleceniowym w podziale na resorty, a w planie terenowym na prezydia WRN.
§  3.
1.
Wytyczne na lata 1964 i 1965 w zakresie budownictwa, przedstawiane Komitetowi Ekonomicznemu Rady Ministrów, zawierać będą:
1)
podział produkcji budowlano-montażowej na system zleceniowy i gospodarczy, a w ramach systemu zleceniowego na poszczególne resorty nadzorujące przedsiębiorstwa budowlano-montażowe,
2)
dla robót wykonywanych systemem zleceniowym - wstępne limity zatrudnienia i funduszu płac oraz wskaźniki wzrostu wydajności pracy.
2.
Ponadto Komisja Planowania przy Radzie Ministrów przekaże ministerstwom nadzorującym przedsiębiorstwa budowlano-montażowe wstępne zadania wzrostu produkcji w ujęciu procentowym, które dla 1964 r. stanowić będą wzrost w porównaniu z przewidywanym do osiągnięcia w 1963 r. poziomem produkcji, a dla 1965 r. - procentowe zwiększenie produkcji w porównaniu z wytycznymi na 1964 r. Na podstawie tych danych ministerstwa opracują na lata 1964 i 1965 założenia rozwoju zjednoczeń nadzorujących przedsiębiorstwa budowlano-montażowe.
§  4.
1.
W okresie do dnia 20 lipca 1963 r. inwestorzy zlecą przedsiębiorstwom budowlano-montażowym na formularzu według wzoru KB-1 zamieszczenie w planie produkcji budowlano-montażowej robót z zakresu:
1)
zadań inwestycyjnych rozpoczętych przed dniem 31 grudnia 1963 r. i przewidzianych do zakończenia w latach 1964 i 1965,
2)
remontów kapitalnych, remontów bieżących, budownictwa tymczasowego i innych robót budowlano-montażowych, finansowanych ze środków eksploatacyjnych przewidzianych do realizacji w 1964 r.
2.
Podstawę do dokonania zleceń, o których mowa w ust. 1 pkt 1 , stanowić będą obowiązujące cykle budowy, a w razie ich braku - umowy wieloletnie. Podstawę do dokonania zleceń robót w zakresie kapitalnych remontów, remontów bieżących, budownictwa tymczasowego i innych robót budowlano-montażowych, finansowanych ze środków eksploatacyjnych, stanowić będą wstępne wytyczne, które Komisja Planowania przy Radzie Ministrów przekaże ministerstwom, prezydiom WRN i wojewódzkim komisjom rozdziału robót (WKRR), oraz wielkość zadań produkcyjnych przedsiębiorstw budowlano-montażowych w części dotyczącej realizacji robót inwestycyjnych.
3.
Przedsiębiorstwa budowlano-montażowe, a dla przedsiębiorstw podległych Ministrowi Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych - zjednoczenia przedstawią właściwym ze względu na lokalizację robót WKRR portfele zleceń robót, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2 - w terminie do dnia 24 lipca 1963 r. według załączonego wzoru RR-1 oraz RR-1a i zbiorczo na formularzach według wzorów RR-2a i RR-2b. Ewentualne spory co do wielkości zadań dotyczących obiektów kontynuowanych i przewidzianych do zakończenia w latach 1964 i 1965 rozstrzygną WKRR do dnia 31 lipca 1963 r. opierając się w zasadzie na obowiązujących cyklach budowy.
4.
WKRR w terminie do dnia 20 sierpnia 1963 r. przekażą Komisji Planowania przy Radzie Ministrów imienne wykazy ulokowanych robót w zakresie inwestycji centralnych i zjednoczeń oraz ponadto zestawienia zbiorcze uzgodnionych portfeli zleceń w układzie według ministerstw i prezydiów WRN nadzorujących inwestorów oraz według wykonawców. Zestawienia zbiorcze należy opracować na formularzach według załączonych wzorów RR-2a i RR-2b, natomiast wykazy imienne inwestycji centralnych i zjednoczeń - na formularzu według wzoru RR-1.

II.

Etap opracowania projektu planu na lata 1964 i 1965 przez resorty i prezydia WRN.

§  5.
1.
Resorty i prezydia WRN opracują projekt planu inwestycyjnego i planu budownictwa zgodnie z zasadami zawartymi w instrukcji o opracowaniu narodowego planu gospodarczego na 1964 r. i przedstawią Komisji Planowania przy Radzie Ministrów do dnia 1 września 1963 r.
2.
Spisy zadań inwestycyjnych w projekcie planu powinny być podzielone na 3 części:
1)
zadania inwestycyjne rozpoczęte przed dniem 31 grudnia 1963 r. i przewidziane do zakończenia w latach 1964 i 1965; wielkość robót budowlano-montażowych objętych tymi zadaniami powinna odpowiadać ściśle kwotom przyjętym przez przedsiębiorstwa budowlano-montażowe i akceptowanym przez WKRR,
2)
spisy zadań inwestycyjnych rozpoczętych przed dniem 31 grudnia 1963 r., lecz przewidzianych do zakończenia po 1965 r.,
3)
spisy zadań inwestycyjnych rozpoczynanych w latach 1964 i 1965.
3.
Spisy nowo rozpoczynanych zadań inwestycyjnych należy opracować oddzielnie dla planu na 1964 r. oraz oddzielnie dla planu na 1965 r. Spisy zadań inwestycyjnych planu centralnego powinny być opracowane przez ministerstwa w układzie wojewódzkim.
4.
Ministerstwa i prezydia WRN przedstawiają Komisji Planowania przy Radzie Ministrów projekty planów inwestycyjnych do dnia 1 września 1963 r. według wzorów określonych w instrukcji w sprawie opracowania narodowego planu gospodarczego na 1964 r. (rozdział "Inwestycje"), a w tym również spisy zadań w planie centralnym dla inwestycji centralnych oraz kwoty zbiorcze dla pozostałych inwestycji (zjednoczeń, jednostek budżetowych, instytutów naukowo-badawczych, instytucji finansowych, organizacji społecznych, politycznych i zawodowych, organizacji spółdzielczych planowanych centralnie, przedsiębiorstw), a w planie terenowym spisy ważniejszych inwestycji (podejmowanych na podstawie decyzji prezydium WRN) oraz kwoty zbiorcze dla pozostałych inwestycji planu terenowego. W przedstawianych Komisji Planowania przy Radzie Ministrów projektach planu remontów kapitalnych, remontów bieżących, budownictwa tymczasowego i innych robót budowlano-montażowych, finansowanych ze środków eksploatacyjnych, wielkości robót budowlano-montażowych wykonywanych systemem zleceniowym nie mogą być wyższe od przyjętych przez przedsiębiorstwa budowlano-montażowe i akceptowanych przez WKRR.

III.

Etap analizy i bilansowania w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów.

§  6.
1.
W okresie od 1 do 15 września 1963 r. właściwe zespoły Komisji Planowania przy Radzie Ministrów:
1)
dokonają zestawień zbiorczych robót budowlano-montażowych z projektu planu inwestycyjnego na lata 1964 i 1965 w układzie według ministerstw i województw, a w planie terenowym według prezydiów oraz wydziałów prezydiów WRN i w podziale na roboty wykonywane systemem zleceniowym oraz gospodarczym w poszczególnych województwach,
2)
dokonają porównania materiałów, o których mowa w pkt 1, z przedstawioną przez ministerstwa nadzorujące przedsiębiorstwa budowlano-montażowe optymalną mocą produkcyjną budownictwa w poszczególnych województwach po uwzględnieniu robót ulokowanych w przedsiębiorstwach budowlano-montażowych w okresie do dnia 20 lipca 1963 r. stosownie do przepisów § 4; na podstawie przedstawionych materiałów przeprowadzona zostanie w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów przy udziale przedstawicieli ministerstw, prezydiów WRN oraz WKRR analiza mająca na celu ustalenie skali robót, których przedsiębiorstwa budowlano-montażowe nie będą mogły wykonać,
3)
opracują wnioski co do robót, których przedsiębiorstwa budowlano-montażowe nie będą mogły wykonać, imiennie dla inwestycji centralnych oraz zbiorczo dla pozostałych inwestycji w układzie według resortów i poszczególnych województw.

IV.

Etap prac w WKRR.

§  7.
1.
Na podstawie wstępnych decyzji Komisji Planowania przy Radzie Ministrów w okresie od 21 września do 12 października 1963 r. dokonane zostaną zlecenia w zakresie robót inwestycyjnych kontynuowanych, lecz przewidzianych do zakończenia po 1965 r., oraz inwestycji rozpoczynanych w 1964 r. i 1965 r. W okresie tym zlecenia obejmować będą jedynie generalne wykonawstwo i udzielone zostaną w WKRR przy ewentualnym udziale delegatów Komisji Planowania przy Radzie Ministrów. Zakłada się, że ministerstwa nadzorujące branżowe przedsiębiorstwa wykonawstwa inwestycyjnego (np. Ministerstwo Łączności, Ministerstwo Komunikacji, Ministerstwo Górnictwa i Energetyki itp.), których wykaz ustalony zostanie we wrześniu 1963 r., przeprowadzą akcję zleceń bez udziału WKRR, w części dotyczącej robót zlecanych i realizowanych w ramach własnego resortu.
2.
W okresie od 13 do 15 października 1963 r. rozpatrzone zostaną w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów odwołania i sprawy sporne dotyczące inwestycji centralnych. W zakresie pozostałych inwestycji decyzje WKRR powzięte w okresie od 25 września do 12 października 1963 r. stanowić będą decyzje ostateczne.

V.

Etap sporządzania przez resorty i prezydia WRN skorygowanych spisów i projektów planu inwestycyjnego oraz projektu planu budownictwa.

§  8.
1.
W okresie od 13 do 15 października 1963 r. opracowane zostaną przez resorty i prezydia WRN skorygowane spisy zadań i przekroje wojewódzkie projektu planu inwestycyjnego, jak również skorygowany projekt planu budownictwa.
2.
Komisja Planowania przy Radzie Ministrów (Zespół Inwestycji i Zespół Budownictwa) w terminie do dnia 27 października 1963 r. opracuje ogólne dane i tablice zbiorcze dotyczące projektu narodowego planu gospodarczego na lata 1964 i 1965.
3.
W okresie od 1 do 10 listopada 1963 r. Komisja Planowania przy Radzie Ministrów opracuje szczegółowy projekt planu inwestycyjnego i planu budownictwa. W tym samym czasie na podstawie szczegółowych materiałów ministerstw i prezydiów WRN nastąpią ostateczne korekty wielkości zadań i danych zawartych w projekcie narodowego planu gospodarczego.

ZAŁĄCZNIK 

Wzór KB-1.

KWESTIONARIUSZ OBIEKTOWY*)

dla generalnego (bezpośredniego) wykonawcy

............................................................................

A. Dane ogólne.

1. Nazwa i nr zadania inwestycyjnego, remontów lub innych robót .................................................................................... kontynuowanych - nowo rozpoczynanych**).

2. Kategorie inwestycji:

w planie centralnym: inwestycje centralne, zjednoczeń, przedsiębiorstw, jednostek budżetowych, instytutów naukowych, instytucji finansowych, organizacji społecznych, politycznych i zawodowych, spółdzielczości**);

w planie terenowym: inwestycje rad narodowych, spółdzielczości, spółdzielczości mieszkaniowej, ludności**).

Kategorie remontów i innych robót: kapitalne remonty planu centralnego, kapitalne remonty planu terenowego, remonty bieżące, budownictwo tymczasowe na placu budowy, pozostałe roboty**).

3. Inwestor centralny .......................................................... (bezpośredni)

4. Nazwa (przeznaczenie) obiektu ......................................

5. Terminy: rozpoczęcia .............................................. zakończenia ......................................

6. Stan uzbrojenia placu budowy: energia elektryczna, woda, bocznica, rampa, drogi dojazdowe itp.**).

B. Dane o obiekcie budynkowym.

1. Całkowita wartość robót budowlano-montażowych .......... tys. zł, w tym:

Wartość robót w tysiącach złotych
1963 r. przewidywane wykonanie 1964 r. projekt planu 1965 r. projekt planu

2. Kubatura budynku ..................................................................................

3. Metoda wykonania: uprzemysłowiona z elementów prefabrykowanych (wielkopłytowych, wielkoblokowych), monolityczna, tradycyjna**).

4. Opis rodzaju:

1) fundamentów .............................................................................................

2) konstrukcji nośnej ......................................................................................

3) stropów .....................................................................................................

4) ścian zewnętrznych .....................................................................................

5) dachu (konstrukcji i pokrycia) .....................................................................

6) otworów .....................................................................................................

7) podłóg ........................................................................................................

8) ogrzewania ..................................................................................................

9) elewacji .......................................................................................................

5. Rodzaje robót:

Rodzaj robót Jednostka miary Ilość jednostek do wykonania w 1964 r. Wartość robót w tysiącach złotych
przewidywane wykonanie w 1963 r. 1964 r. projekt planu w dalszych latach
1 2 3 4 5 6
1. Roboty budowlane ogólne x x
% zaawansowania
2. Roboty budownictwa ogólnego wykończeniowe
3. Roboty elewacyjne
4. Instalacje wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, gazowe
5. Instalacje elektryczne:
a) oświetleniowe
b) siły
c) ..........
6. Instalacje przemysłowe:
a) ..........
b) ..........
c) ..........
Ogółem wartość robót budowlano-montażowych

C. Dane o obiekcie niebudynkowym.

1. Całkowity koszt robót budowlano-montażowych .......... tys. zł, w tym:

Wartość robót w tysiącach złotych
1963 r. przewidywane wykonanie 1964 r. projekt planu 1965 r. projekt planu

2. Ilość jednostek charakteryzujących obiekt ..............................

3. Zakres wykonania ..................................................................

....................................................................................................

....................................................................................................

....................................................................................................

....................................................................................................

w tym:

podstawowe asortymenty:

a)
....................................................................................................
b)
....................................................................................................
c)
....................................................................................................
d)
....................................................................................................

Dnia ...................... 19... r.

(m.p.)

........................................................

(podpis inwestora bezpośredniego)

*) Wypełnia się oddzielnie dla każdego obiektu w 3 egzemplarzach.

**) Niepotrzebne skreślić.

Potwierdzenie przez generalnego (bezpośredniego) wykonawcę wartości robót przyjętych do realizacji.

Stwierdzam, że niniejszy obiekt objęty został portfelem zleceń przedsiębiorstwa na 1964 r. na kwotę .... tys. zł, a na 1965 r. na kwotę .... tys. zł.

......................., dnia ........... 19... r. ..............................

(pieczęć i podpis)

Uwaga: Nie podaje się danych w części B pkt 2-6 oraz w części C pkt 2 i 3 co do:

1)
obiektów kontynuowanych z 1963 r., co do których kwestionariusz obiektowy został złożony generalnemu (bezpośredniemu) wykonawcy w 1962 r., o ile dane zawarte w złożonym kwestionariuszu nie uległy zmianie,
2)
robót budowlano-montażowych spoza planu inwestycyjnego.

Wzór RR-11)

.....................................................................

(nazwa zjednoczenia lub przedsiębiorstwa)

SPIS (PORTFEL) ZLECEŃ NA WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH DLA INWESTYCJI KONTYNUOWANYCH2) PRZEWIDZIANYCH DO ZAKOŃCZENIA W LATACH 1964 I 1965, A ZLOKALIZOWANYCH NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ............................

w mln zł3).

Lp. Inwestor, nazwa i miejsce całej budowy, w tym wymienione poszczególne zadania inwestycyjne, obiekty lub roboty ujęte według kategorii inwestycji zgodnie z podaną niżej klasyfikacją4) Nr zadania inwestycyjnego Charakterystyka robót z punktu widzenia wykonawcy (np. instalacje przemysłowe i elektryczne) IC

IZ

IP

IB

IOP

IOS

IR

IST

ISM4)

Wartość kosztorysowa robót budowlano-montażowych
całkowita nakłady w generalnym wykonawstwie z tego: siłami własnymi
1964 r. 1965 r. 1964 r. 1965 r.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

1) Wzór RR-1 należy opracować dla inwestycji planu centralnego według poszczególnych resortów, dla inwestycji planu terenowego według poszczególnych prezydiów wojewódzkich rad narodowych i ich wydziałów. Spisy zleceń opracowywane są oddzielnie dla poszczególnych wojewódzkich komisji rozdziału robót zgodnie z lokalizacją poszczególnych inwestycji, a nie według siedziby przedsiębiorstwa budowlano-montażowego.

2) Przez inwestycje kontynuowane należy rozumieć kontynuowane zadania inwestycyjne (a nie obiekty).

3) W mln zł z jednym miejscem po przecinku.

4) Inwestycje planu centralnego:

IC - inwestycje centralne,

IZ - inwestycje zjednoczeń,

IP - inwestycje przedsiębiorstw,

IB - inwestycje jednostek budżetowych, instytutów naukowo-badawczych oraz instytucji finansowych,

IOP - inwestycje organizacji społecznych, politycznych i zawodowych,

IOS - inwestycje organizacji spółdzielczych planowane centralnie,

Inwestycje planu terenowego:

IR - inwestycje rad narodowych (jednostek budżetowych, przedsiębiorstw, organizacji społecznych i politycznych),

IST - inwestycje spółdzielczości planowanej terenowo (poza spółdzielczością mieszkaniową),

ISM - inwestycje spółdzielczości mieszkaniowej.

Wzór RR-1a1).

.....................................................................

(nazwa zjednoczenia lub przedsiębiorstwa)

SPIS (PORTFEL) ZLECEŃ NA WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH SPOZA PLANU INWESTYCYJNEGO REALIZOWANYCH W 1964 R. NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ..............................................

w mln zł2)

Lp. Inwestor, nazwa i miejsce budowy według kategorii remontów zgodnie z podaną niżej klasyfikacją3) Nr zadania inwestycyjnego Charakterystyka robót z punktu widzenia wykonawcy (np. instalacje przemysłowe i elektryczne) N4)/K RC

RBC PRC BTC

RT

RBT PRT BTT3)

Wartość kosztorysowa robót budowlano-montażowych
całkowita nakłady w generalnym wykonawstwie z tego: siłami własnymi
1 2 3 4 5 6 7 8 9

1) Wzór RR-1a należy opracować dla robót spoza planu inwestycyjnego według poszczególnych resortów, prezydiów wojewódzkich rad narodowych i ich wydziałów. Spisy zleceń opracowywane są oddzielnie dla poszczególnych wojewódzkich komisji rozdziału robót zgodnie z lokalizacją poszczególnych inwestycji, a nie według siedziby przedsiębiorstw budowlano-montażowych.

2) W mln zł z jednym miejscem po przecinku.

3) Roboty spoza planu inwestycyjnego:

plan centralny:

RC - remonty kapitalne,

RBC - remonty bieżące,

PRC - roboty pozostałe (inne roboty finansowane ze środków eksploatacyjnych, między innymi roboty z funduszu szkód górniczych, funduszu F w górnictwie, zasiewy pomelioracyjne itp.),

BTC - budownictwo tymczasowe przedsiębiorstw kluczowych;

plan terenowy:

RT - remonty kapitalne,

RBT - remonty bieżące,

PRT - pozostałe roboty (jak w planie centralnym),

BTT - budownictwo tymczasowe przedsiębiorstw planu terenowego.

4) N - nowo rozpoczynane, K - kontynuowane.

Wzór RR-2a.

Województwo ............................................

ZBIORCZE ZESTAWIENIE ZLECEŃ NA ROBOTY PRZEWIDZIANE DO REALIZACJI W 1964 R., OBJĘTE PORTFELAMI PRZEDSIĘBIORSTW BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH W GENERALNYM I BEZPOŚREDNIM WYKONAWSTWIE

w mln zł

Lp. Wykonawcy Inwestycje rozpoczęte przed dniem 31 grudnia 1963 r. i przewidziane do zakończenia w latach 1964 i 1965 Remonty kapitalne Pozostałe roboty (remonty bieżące, budownictwo tymczasowe i inne roboty) Ogółem
planu centralnego planu terenowego
centralne zjednoczeń pozostałe*) razem
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1 Ministerstwo Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych
11. Zarządy ogólnobudowlane
12. Śląski Zarząd Budownictwa Miejskiego
13. Zarząd Budowy Elektrowni
14. Zjednoczenie Instalacji Przemysłowych
15. ‘‘

Budownictwa Wodno-Inżynieryjnego

16. ‘‘ Przedsiębiorstw Elektrycznych "Elektromontaż"
17. ‘‘ Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Przemysłowych "Mostostal"
18. ‘‘ Budowy Pieców Przemysłowych
2 Ministerstwo Komunikacji
21. Zjednoczenie Przedsiębiorstw Robót Kolejowych
22. ‘‘ ‘‘ ‘‘ Drogowych i Mostowych
23. Centralny Zarząd Zabezpieczenia Ruchu i Łączności
3 Ministerstwo Łączności
4 Ministerstwo Górnictwa i Energetyki
41. Zakład Budowy Sieci Elektrycznych
42. Zjednoczenie Budowlano-Montażowe Przemysłu Węglowego
43. ‘‘ Budownictwa Górniczego
44. ‘‘ Przemysłu Gazowniczego
45. Zakłady Remontowo-Budowlane Zjednoczeń Górniczych
5 Ministerstwo Przemysłu Ciężkiego
51. Zjednoczenie Budowy Kopalń Rud
52. ‘‘ Hutnictwa Żelaza i Stali (HPR)
53. ‘‘ Przemysłu Ciągników i Maszyn Rolniczych
54. Przedsiębiorstwo Remontowe Przemysłu Ciężkiego
6 Ministerstwo Przemysłu Chemicznego
7 ‘‘ ‘‘ Lekkiego
8 ‘‘ ‘‘ Spożywczego i Skupu
9 Ministerstwo Rolnictwa
91. Zjednoczenie Zaopatrzenia w Wodę
92. ‘‘ Elektryfikacji Rolnictwa
93. Przedsiębiorstwa Robót Wodno-Melioracyjnych
94. Zakłady Remontowo-Budowlane Państwowych Gospodarstw Rolnych
95. Inne przedsiębiorstwa
10 Ministerstwo Kultury i Sztuki
11 Zarząd Budownictwa Terenowego
12 Ministerstwo Gospodarki Komunalnej
13 ‘‘ Handlu Wewnętrznego
14 Inne państwowe
15 Budowlane spółdzielnie pracy
16 Budowlane przedsiębiorstwa organizacji społecznych, np. Związku Bojowników o Wolność i Demokrację
I. Razem roboty wykonywane systemem zleceniowym w 1964 r.

*) W rubryce tej należy wykazać wszystkie pozostałe roboty budowlano-montażowe, tzn. finansowane również z inwestycji przedsiębiorstw w ramach inwestycji szybko rentujących się, postępu technicznego itp.

Wzór RR-2b.

.....................................................................

(nazwa zjednoczenia lub przedsiębiorstwa)

Województwo ............................ (zbiorczo)

ZBIORCZE ZESTAWIENIE ZLECEŃ NA ROBOTY PRZEWIDZIANE DO REALIZACJI W 1964 R., OBJĘTE PORTFELAMI PRZEDSIĘBIORSTW BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH W GENERALNYM I BEZPOŚREDNIM WYKONAWSTWIE

w mln zł

Lp. Zleceniodawcy Inwestycje rozpoczęte przed dniem 31 grudnia 1963 r. i przewidziane do zakończenia w latach 1964 i 1965 Remonty kapitalne Pozostałe roboty (remonty bieżące, budownictwo tymczasowe i inne roboty) Ogółem
planu centralnego planu terenowego
centralne zjednoczeń pozostałe*) razem
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
OGÓŁEM
I Plan centralny - razem
1 Ministerstwo Górnictwa i Energetyki
2 ‘‘ Przemysłu Ciężkiego
3 ‘‘ Przemysłu Chemicznego
4 ‘‘ Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych
5 ‘‘ Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego
6 ‘‘ Przemysłu Lekkiego
7 ‘‘ Przemysłu Spożywczego i Skupu
8 Komitet Drobnej Wytwórczości
9 Pełnomocnik Rządu do Spraw Wykorzystania Energii Jądrowej
10 Centralny Urząd Geologii
11 Instytut Wzornictwa Przemysłowego
12 Ministerstwo Rolnictwa
13 ‘‘ Komunikacji
14 ‘‘ Żeglugi
15 Centralny Urząd Gospodarki Wodnej
16 Ministerstwo Łączności
17 ‘‘ Handlu Wewnętrznego
18 ‘‘ Handlu Zagranicznego
19 Urząd Rezerw Państwowych
20 Ministerstwo Gospodarki Komunalnej
21 ‘‘ Oświaty
22 ‘‘ Szkolnictwa Wyższego
23 Polska Akademia Nauk
24 Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej
25 Główny Komitet Kultury Fizycznej i Turystyki
26 Ministerstwo Kultury i Sztuki
27 Komitet do Spraw Radia i Telewizji "Polskie Radio i Telewizja"
28 Centralna Rada Związków Zawodowych
29 Kancelaria Rady Państwa
30 Komisja Planowania przy Radzie Ministrów
31 Ministerstwo Finansów
32 Narodowy Bank Polski
33 Ministerstwo Spraw Zagranicznych
34 Główny Urząd Statystyczny
35 Komitet Budownictwa, Urbanistyki i Architektury
36 Polski Komitet Normalizacyjny
37 KC PZPR
38 Instytut Ekonomiki i Organizacji Przemysłu
39 Naczelna Organizacja Techniczna
40 Inne
41 Centralny Związek Spółdzielczości Pracy
42 Związek Spółdzielni Mleczarskich
43 Centralny Związek Rzemieślniczych Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu
44 Związek Spółdzielni Spożywców "Społem"
45 Centrala Rolnicza Spółdzielni "Samopomoc Chłopska"
46 ‘‘ Spółdzielni Ogrodniczych
47 Robotnicza Spółdzielnia Wydawnicza "Prasa"
II. Plan terenowy razem (A+B+C)
A. Wydziały Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej
1. Wydział Przemysłu
2. Wydział Rolnictwa i Leśnictwa
3. Wojewódzkie Zjednoczenie Przemysłu Terenowego Materiałów Budowlanych
4. Wojewódzki Zarząd Przedsiębiorstw Budownictwa Terenowego
5. Śląski Zarząd Budownictwa Miejskiego
6. Wydział Komunikacji
7. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej
8. Wydział Handlu
9. ‘‘ Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
10. Dyrekcja Budowy Osiedli Robotniczych
11. Wydział Gospodarki Wodnej
12. Kuratorium Okręgu Szkolnego
13. Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej
14. ‘‘ Kultury
15. Wojewódzki Komitet Kultury Fizycznej i Turystyki
16. Wydział Budżetowo-Gospodarczy
17. Wojewódzka Komenda Terenowej Obrony Przeciwlotniczej
18. Wojewódzka Komenda Straży Pożarnych
19. Wydział Budownictwa, Urbanistyki i Architektury
B. Jednostki spółdzielcze planowane terenowo
1. Wojewódzki Związek Spółdzielni Pracy
2. Związek Spółdzielni Mleczarskich
3. ‘‘ ‘‘ Spożywców "Społem"
4. Centrala Rolnicza Spółdzielni "Samopomoc Chłopska"
5. Centrala Spółdzielni Ogrodniczych
6. Związek Spółdzielni Oszczędnościowo-Pożyczkowych
7. ‘‘ Rzemieślniczych Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu
8. Spółdzielczość mieszkaniowa
C. Czyny społeczne, Społeczny Fundusz Odbudowy Kraju i Stolicy, fundusz gromadzki

*) W rubryce tej należy wykazać wszystkie pozostałe roboty budowlano-montażowe, tzn. finansowane również z inwestycji przedsiębiorstw w ramach inwestycji szybko rentujących się, postępu technicznego itp.

Wzór RR-2a.

...........................

(województwo)

ZBIORCZE ZESTAWIENIE ZLECEŃ NA KONTYNUOWANE ROBOTY Z PROJEKTU PLANU INWESTYCYJNEGO NA 1965 R., OBJĘTE PORTFELAMI PRZEDSIĘBIORSTW BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH W GENERALNYM I BEZPOŚREDNIM WYKONAWSTWIE

w mln zł

Lp. Wykonawcy Inwestycje rozpoczęte przed dniem 31 grudnia 1963 r. i przewidziane do zakończenia w roku 1965 Ogółem
planu centralnego planu terenowego
centralne zjednoczeń pozostałe*) razem
1 2 3 4 5 6 7 8
1 Ministerstwo Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych
11. Zarządy ogólnobudowlane
12. Śląski Zarząd Budownictwa Miejskiego
13. Zarząd Budowy Elektrowni
14. Zjednoczenie Instalacji Przemysłowych
15. ‘‘ Budownictwa Wodno-Inżynieryjnego
16. ‘‘ Przedsiębiorstw Elektrycznych "Elektromontaż"
17. ‘‘ Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Przemysłowych "Mostostal"
18. Zjednoczenie Budowy Pieców Przemysłowych
2 Ministerstwo Komunikacji
21. Zjednoczenie Przedsiębiorstw Robót Kolejowych
22. ‘‘ ‘‘ ‘‘ Drogowych i Mostowych
23. Centralny Zarząd Zabezpieczenia Ruchu i Łączności
3 Ministerstwo Łączności
4 ‘‘ Górnictwa i Energetyki
41. Zakład Budowy Sieci Elektrycznych
42. Zjednoczenie Budowlano-Montażowe Przemysłu Węglowego
43. Zjednoczenie Budownictwa Górniczego
44. ‘‘ Przemysłu Gazowniczego
45. Zakłady Remontowo-Budowlane Zjednoczeń Górniczych
5 Ministerstwo Przemysłu Ciężkiego
51. Zjednoczenie Budownictwa Kopalni Rud
52. ‘‘ Hutnictwa Żelaza i Stali (HPR)
53. ‘‘ Przemysłu Ciągników i Maszyn Rolniczych
54. Przedsiębiorstwo Remontowe Przemysłu Ciężkiego
6 Ministerstwo Przemysłu Chemicznego
7 ‘‘ ‘‘ Lekkiego
8 ‘‘ ‘‘ Spożywczego i Skupu
9 ‘‘ Rolnictwa
91. Zjednoczenie Zaopatrzenia w Wodę
92. ‘‘ Elektryfikacji Rolnictwa
93. Przedsiębiorstwo Robót Wodno-Melioracyjnych
94. Zakłady Remontowo-Budowlane Państwowych Gospodarstw Rolnych
95. Inne przedsiębiorstwa
10 Ministerstwo Kultury i Sztuki
11 Zarząd Budownictwa Terenowego
12 Ministerstwo Gospodarki Komunalnej
13 ‘‘ Handlu Wewnętrznego
14 Inni wykonawcy państwowi
15 Budowlane spółdzielnie pracy
16 Budowlane przedsiębiorstwa organizacji społecznych, np. Związku Bojowników o Wolność i Demokrację
I. Razem roboty wykonywane systemem zleceniowym w 1965 r.

*) W rubryce tej należy wykazać wszystkie pozostałe roboty budowlano-montażowe, tzn. finansowane również z inwestycji przedsiębiorstw w ramach inwestycji szybko rentujących się, postępu technicznego itp.

Wzór RR-2b.

.....................................................................

(nazwa zjednoczenia lub przedsiębiorstwa)

Województwo .......................................... (zbiorczo)

ZBIORCZE ZESTAWIENIE ZLECEŃ KONTYNUOWANYCH ROBÓT Z PROJEKTU PLANU INWESTYCYJNEGO NA 1965 ROK, OBJĘTYCH PORTFELAMI PRZEDSIĘBIORSTW BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH W GENERALNYM I BEZPOŚREDNIM WYKONAWSTWIE

w mln zł

Lp. Zleceniodawcy Inwestycje rozpoczęte przed dniem 31 grudnia 1963 r. i przewidziane do zakończenia w roku 1965 Ogółem
planu centralnego planu terenowego
centralne zjednoczeń pozostałe*) razem
1 2 3 4 5 6 7 8
OGÓŁEM
I Plan centralny - razem
1 Ministerstwo Górnictwa i Energetyki
2 ‘‘ Przemysłu Ciężkiego
3 ‘‘ Przemysłu Chemicznego
4 ‘‘ Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych
5 ‘‘ Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego
6 ‘‘ Przemysłu Lekkiego
7 ‘‘ Przemysłu Spożywczego i Skupu
8 Komitet Drobnej Wytwórczości
9 Pełnomocnik Rządu do Spraw Wykorzystania Energii Jądrowej
10 Centralny Urząd Geologii
11 Instytut Wzornictwa Przemysłowego
12 Ministerstwo Rolnictwa
13 ‘‘ Komunikacji
14 ‘‘ Żeglugi
15 Centralny Urząd Gospodarki Wodnej
16 Ministerstwo Łączności
17 ‘‘ Handlu Wewnętrznego
18 ‘‘ ‘‘ Zagranicznego
19 Urząd Rezerw Państwowych
20 Ministerstwo Gospodarki Komunalnej
21 ‘‘ Oświaty
22 ‘‘ Szkolnictwa Wyższego
23 Polska Akademia Nauk
24 Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej
25 Główny Komitet Kultury Fizycznej i Turystyki
26 Ministerstwo Kultury i Sztuki
27 Komitet do Spraw Radia i Telewizji "Polskie Radio i Telewizja"
28 Centralna Rada Związków Zawodowych
29 Kancelaria Rady Państwa
30 Komisja Planowania przy Radzie Ministrów
31 Ministerstwo Finansów
32 Narodowy Bank Polski
33 Ministerstwo Spraw Zagranicznych
34 Główny Urząd Statystyczny
35 Komitet Budownictwa, Urbanistyki i Architektury
36 Polski Komitet Normalizacyjny
37 KC PZPR
38 Instytut Ekonomiki i Organizacji Przemysłu
39 Naczelna Organizacja Techniczna
40 Inne
41 Centralny Związek Spółdzielczości Pracy
42 Związek Spółdzielni Mleczarskich
43 Centralny Związek Rzemieślniczych Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu
44 Związek Spółdzielni Spożywców "Społem"
45 Centrala Rolnicza Spółdzielni "Samopomoc Chłopska"
46 Centrala Spółdzielni Ogrodniczych
47 Robotnicza Spółdzielnia Wydawnicza "Prasa"
II Plan terenowy razem (A+B+C)
A Wydziały Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej
1 Wydział Przemysłu
2 ‘‘ Rolnictwa i Leśnictwa
3 Wojewódzkie Zjednoczenie Przemysłu Terenowego Materiałów Budowlanych
4 Wojewódzki Zarząd Przedsiębiorstw Budownictwa Terenowego
5 Śląski Zarząd Budownictwa Miejskiego
6 Wydział Komunikacji
7 Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej
8 Wydział Handlu
9 ‘‘ Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
10 Dyrekcja Budowy Osiedli Robotniczych
11 Wydział Gospodarki Wodnej
12 Kuratorium Okręgu Szkolnego
13 Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej
14 ‘‘ Kultury
15 Wojewódzki Komitet Kultury Fizycznej i Turystyki
16 Wydział Budżetowo-Gospodarczy
17 Wojewódzka Komenda Terenowej Obrony Przeciwlotniczej
17 ‘‘ ‘‘ Straży Pożarnych
19 Wydział Budownictwa, Urbanistyki i Architektury
B Jednostki spółdzielcze planowane terenowo
1 Wojewódzki Związek Spółdzielni Pracy
2 Związek Spółdzielni Mleczarskich
3 ‘‘ ‘‘ Spożywców "Społem"
4 Centrala Rolnicza Spółdzielni "Samopomoc Chłopska"
5 ‘‘ Spółdzielni Ogrodniczych
6 Związek Spółdzielni Oszczędnościowo-Pożyczkowych
7 ‘‘ Rzemieślniczych Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu
8 Spółdzielczość mieszkaniowa
C Czyny społeczne, Społeczny Fundusz Odbudowy Kraju i Stolicy, fundusz gromadzki

*) W rubryce tej należy wykazać wszystkie pozostałe roboty budowlano-montażowe, tzn. finansowane również z inwestycji przedsiębiorstw w ramach inwestycji szybko rentujących się, postępu technicznego itp.

Zmiany w prawie

ZUS: Renta wdowia - wnioski od stycznia 2025 r.

Od Nowego Roku będzie można składać wnioski o tzw. rentę wdowią, która dotyczy ustalenia zbiegu świadczeń z rentą rodzinną. Renta wdowia jest przeznaczona dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, z których jedno stanowi renta rodzinna po zmarłym małżonku. Aby móc ją pobierać, należy jednak spełnić określone warunki.

Grażyna J. Leśniak 20.11.2024
Zmiany w składce zdrowotnej od 1 stycznia 2026 r. Rząd przedstawił założenia

Przedsiębiorcy rozliczający się według zasad ogólnych i skali podatkowej oraz liniowcy będą od 1 stycznia 2026 r. płacić składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. od 75 proc. minimalnego wynagrodzenia, jeśli będą osiągali w danym miesiącu dochód do wysokości 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez prezesa GUS. Będzie też dodatkowa składka w wysokości 4,9 proc. od nadwyżki ponad 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia, a liniowcy stracą możliwość rozliczenia zapłaconych składek w podatku dochodowym.

Grażyna J. Leśniak 18.11.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Usprawnienie i zwiększenie efektywności systemu wdrażania Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) przewiduje ustawa z dnia 11 października 2024 r. o zmianie ustawy o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał ją w środę, 13 listopada. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Grażyna J. Leśniak 14.11.2024
Do poprawki nie tylko emerytury czerwcowe, ale i wcześniejsze

Problem osób, które w latach 2009-2019 przeszły na emeryturę w czerwcu, przez co - na skutek niekorzystnych zasad waloryzacji - ich świadczenia były nawet o kilkaset złotych niższe od tych, jakie otrzymywały te, które przeszły na emeryturę w kwietniu lub w maju, w końcu zostanie rozwiązany. Emerytura lub renta rodzinna ma - na ich wniosek złożony do ZUS - podlegać ponownemu ustaleniu wysokości. Zdaniem prawników to dobra regulacja, ale równie ważna i paląca jest sprawa wcześniejszych emerytur. Obie powinny zostać załatwione.

Grażyna J. Leśniak 06.11.2024
Bez konsultacji społecznych nie będzie nowego prawa

Już od jutra rządowi trudniej będzie, przy tworzeniu nowego prawa, omijać proces konsultacji publicznych, wykorzystując w tym celu projekty poselskie. W czwartek, 31 października, wchodzą w życie zmienione przepisy regulaminu Sejmu, które nakazują marszałkowi Sejmu kierowanie projektów poselskich do konsultacji publicznych i wymagają sporządzenia do nich oceny skutków regulacji. Każdy obywatel będzie mógł odtąd zgłosić własne uwagi do projektów poselskich, korzystając z Systemu Informacyjnego Sejmu.

Grażyna J. Leśniak 30.10.2024
Nowy urlop dla rodziców wcześniaków coraz bliżej - rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

Grażyna J. Leśniak 29.10.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.1963.50.255

Rodzaj: Zarządzenie
Tytuł: Tryb rozdziału robót budowlano-montażowych na lata 1964 i 1965.
Data aktu: 14/06/1963
Data ogłoszenia: 24/06/1963
Data wejścia w życie: 24/06/1963