(Dz.U.UE C z dnia 22 sierpnia 2014 r.)
INFORMACJE OGÓLNE
Jednostka | Sekretariat Generalny Rady UE, Dyrekcja Generalna ds. Środowiska, Edukacji, Transportu i Energii, Dyrekcja ds. Transportu, Telekomunikacji i Energii (DG E 2) |
Lokalizacja | Bruksela |
Nazwa stanowiska | Dyrektor |
Grupa funkcyjna i grupa zaszeregowania | AD 14 |
Wymagane poświadczenie bezpieczeństwa | EU Confidential |
TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ | 24 września 2014 r. |
O NAS
Sekretariat Generalny Rady ("Sekretariat") świadczy pomoc Radzie UE i Radzie Europejskiej. Dyrekcja Generalna E (DG E) odpowiada za następujące dziedziny polityki: środowisko, edukacja, transport i energia. Składa się z dwóch dyrekcji. Dyrekcja E2 zajmuje się transportem, telekomunikacją i energią i jest złożona z dwóch działów: Transport (Dział 1) oraz Polityki Energetyczne, Zagadnienia Atomowe, Społeczeństwo Informacyjne (Dział 2).
Będąc jednostką Sekretariatu, DG E zapewnia więc bezpośrednie wsparcie Radzie, jej organom przygotowawczym, rotacyjnej prezydencji, a w razie potrzeby przewodniczącemu Rady Europejskiej w podlegających jej dziedzinach tematycznych, także w koordynacji z innymi dyrekcjami generalnymi Sekretariatu.
CO PROPONUJEMY
Szukamy menedżera, który będzie potrafił poprowadzić i zmotywować 30-osobowy zespół. Wybrany kandydat będzie służył doradztwem zawodowym na najwyższym szczeblu - co do meritum i procedur - dyrektorowi generalnemu, rotacyjnej prezydencji, Radzie i jej organom przygotowawczym oraz przewodniczącemu Rady Europejskiej. Ponadto będzie musiał nawiązać dobre stosunki z partnerami z innych instytucji UE oraz ściśle współpracować z działami wewnętrznymi Sekretariatu i z podmiotami zewnętrznymi. Powinien dysponować wiedzą o dziedzinach podlegających kompetencjom dyrekcji.
OGÓLNY CEL STANOWISKA
ZADANIA
WYKSZTAŁCENIE I DOŚWIADCZENIE
Kandydaci muszą:
KONKRETNE KOMPETENCJE
Kompetencje zawodowe
Cechy osobiste
Zdolności interpersonalne
Zdolności kierownicze
ŚRODOWISKO PRACY
POTENCJALNI KANDYDACI
Kandydaci muszą:
UWAGI
Procedura wyboru będzie przebiegać zgodnie z art. 29 ust. 2 regulaminu pracowniczego urzędników Unii Europejskiej 1 . Organowi powołującemu będzie pomagać w wyborze doradcza komisja selekcyjna. Jej zadaniem będzie sporządzenie listy najlepszych kandydatów.
Doradcza komisja selekcyjna najpierw zapozna się z kwalifikacjami i doświadczeniem kandydatów, a wybrane osoby zaprosi na rozmowę kwalifikacyjną. Po rozmowie niektórzy kandydaci zostaną poddani ocenie zintegrowanej i zaproszeni na drugą rozmowę.
Wstępny harmonogram jest następujący:
Osoba, która zajmie ogłoszone stanowisko, będzie musiała posiadać poświadczenie bezpieczeństwa osobowego umożliwiające dostęp do dokumentów niejawnych (poziom CONFIDENTIAL EU). Posiadanie takiego poświadczenia będzie dodatkowym atutem. Jeżeli kandydat takiego poświadczenia nie posiada, zgłoszenie zostanie potraktowane jako wyrażenie gotowości do poddania się postępowaniu sprawdzającemu w myśl decyzji Rady 2013/488/UE 2 .
Sekretariat Generalny Rady prowadzi politykę równych szans. Z uwagi na niską reprezentację kobiet wśród kadry kierowniczej wyższego szczebla Sekretariat szczególnie chętnie przyjmie zgłoszenia kobiet.
ZGŁOSZENIA
Termin zgłaszania kandydatur: 24 września 2014 r.
Zgłoszenie należy przesłać elektronicznie, nie później niż w terminie podanym powyżej, na adres: selection.of.officials-applications@consilium.europa.eu
Rozpatrywane będą tylko zgłoszenia zawierające:
Wszystkie dokumenty dołączone do zgłoszenia muszą być opatrzone nazwą (w jęz. angielskim lub francuskim) i kolejno ponumerowane (załącznik 1, 2 itd.). Dołączyć należy także listę wszystkich załączników.
Kandydaci wyłonieni w selekcji wstępnej zostaną poproszeni o przedstawienie oryginałów.
PONOWNA OCENA ZGŁOSZEŃ
Procedurę występowania o rewizję decyzji, procedurę odwoławczą oraz procedurę wnoszenia skarg do Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich przedstawiono w załączniku I do niniejszego ogłoszenia.
OCHRONA DANYCH
Zasady przetwarzania danych osobowych w trakcie procedury wyboru przedstawiono w załączniku II do niniejszego ogłoszenia.
Rząd zamierza uregulować zagadnienia związane z funkcjonowaniem lekarza koronera właściwego do stwierdzania zgonu osoby, gdy trudno jest wskazać lekarza leczącego, który byłby zobowiązany do stwierdzenia zgonu lub konieczności dokonania czynności i ustaleń związanych ze zgonem, wymagających specjalistycznej wiedzy. Chce też wprowadzić spójne systemowo regulacje odnoszące się do karty zgonu, karty urodzenia oraz karty urodzenia z adnotacją o martwym urodzeniu.
12.05.2025Ustawa reformuje system wydawania wizy krajowej dla studentów oraz system wydawania zezwolenia na pobyt czasowy w celu kształcenia się na studiach. Zgodnie z regulacją, każdy cudzoziemiec – obywatel państwa trzeciego, który chce rozpocząć studia w Polsce - będzie musiał podczas rekrutacji przedstawić dokument poświadczający znajomość języka, w którym odbywa się kształcenie, co najmniej na poziomie B2.
10.05.2025Osoba ubiegająca się o pracę będzie musiała otrzymać informację o wysokości wynagrodzenia, ale także innych świadczeniach związanych z pracą - zarówno tych pieniężnych, jak i niepieniężnych. Ogłoszenie o naborze i nazwy stanowisk mają być neutralne pod względem płci, a sam proces rekrutacyjny - przebiegać w sposób niedyskryminujący - zdecydował w piątek Sejm uchwalając nowelizację Kodeksu pracy. Teraz ustawa trafi do Senatu.
09.05.2025Prezydent Andrzej Duda zawetował we wtorek ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Uchwalona przez Parlament zmiana, która miała wejść w życie 1 stycznia 2026 roku, miała kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie miało skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców.
06.05.2025Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2025 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie dotyczy nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.
06.05.2025W ciągu pierwszych 5 miesięcy obowiązywania mechanizmu konsultacji społecznych projektów ustaw udział w nich wzięły 24 323 osoby. Najpopularniejszym projektem w konsultacjach była nowelizacja ustawy o broni i amunicji. W jego konsultacjach głos zabrało 8298 osób. Podczas pierwszych 14 miesięcy X kadencji Sejmu RP (2023–2024) jedynie 17 proc. uchwalonych ustaw zainicjowali posłowie. Aż 4 uchwalone ustawy miały źródła w projektach obywatelskich w ciągu 14 miesięcy Sejmu X kadencji – to najważniejsze skutki reformy Regulaminu Sejmu z 26 lipca 2024 r.
24.04.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2014.277A.1 |
Rodzaj: | Ogłoszenie |
Tytuł: | Ogłoszenie o naborze CONS/AD/105. |
Data aktu: | 22/08/2014 |
Data ogłoszenia: | 22/08/2014 |