Zasady i tryb przekazywania właściwym okręgowym komisjom wyborczym wyników i protokołów głosowania z obwodów głosowania utworzonych za granicą i na polskich statkach morskich w wyborach do Sejmu i do Senatu zarządzonych na dzień 23 września 2001 r.

UCHWAŁA
PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
z dnia 17 września 2001 r.
w sprawie zasad i trybu przekazywania właściwym okręgowym komisjom wyborczym wyników i protokołów głosowania z obwodów głosowania utworzonych za granicą i na polskich statkach morskich w wyborach do Sejmu i do Senatu zarządzonych na dzień 23 września 2001 r.

Na podstawie art. 76 ust. 5 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. - Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 46, poz. 499 i Nr 74, poz. 786) Państwowa Komisja Wyborcza uchwala, co następuje:
§  1.
Ustala się zasady i tryb przekazywania Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie wyników i protokołów głosowania z obwodów głosowania utworzonych za granicą w wyborach do Sejmu i do Senatu, stanowiące załącznik nr 1 do uchwały.
§  2.
Ustala się zasady i tryb przekazywania właściwym okręgowym komisjom wyborczym wyników i protokołów głosowania z obwodów głosowania utworzonych na polskich statkach morskich w wyborach do Sejmu i do Senatu, stanowiące załącznik nr 2 do uchwały.
§  3.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

ZASADY I TRYB PRZEKAZYWANIA OKRĘGOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ W WARSZAWIE WYNIKÓW I PROTOKOŁÓW GŁOSOWANIA Z OBWODÓW GŁOSOWANIA UTWORZONYCH ZA GRANICĄ W WYBORACH DO SEJMU I DO SENATU

1. Po sporządzeniu protokołu głosowania w obwodzie na okręgowe listy kandydatów na posłów oraz protokołu głosowania w obwodzie na kandydatów na senatorów, obwodowe komisje wyborcze podają do publicznej wiadomości wyniki głosowania przez ich wywieszenie w siedzibie komisji, w miejscu dostępnym dla wyborców.

2. Pierwsze egzemplarze protokołów, wraz z ewentualnymi zarzutami mężów zaufania i stanowiskiem komisji do zarzutów, doręcza się niezwłocznie w zapieczętowanych kopertach konsulowi. Jeżeli doręczenie protokołu jest niemożliwe, komisja przekazuje konsulowi wyniki głosowania przy użyciu dostępnych środków łączności. Przekazywane w ten sposób wyniki powinny obejmować wszystkie dane z protokołów.

3. Konsulowie, przy użyciu dostępnych środków łączności, przekazują niezwłocznie informacje o wynikach głosowania w obwodach (odrębnie do Sejmu i do Senatu), wraz z ewentualnymi zarzutami mężów zaufania i stanowiskiem komisji do zarzutów, Ministrowi Spraw Zagranicznych.

4. Minister Spraw Zagranicznych po otrzymaniu wyników, o których mowa w pkt 3, przekazuje je niezwłocznie Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie właściwej dla gminy Warszawa-Centrum. Wyniki głosowania są przekazywane Okręgowej Komisji Wyborczej w ciągu 24 godzin od zakończenia głosowania w poszczególnych obwodach głosowania za granicą według czasu miejscowego. Numery i siedziby obwodów głosowania, z których w tym terminie nie uzyskano wyników głosowania, przekazuje się Okręgowej Komisji Wyborczej wraz z podaniem ewentualnych przyczyn nieuzyskania wyników z tych obwodów (art. 164 ust. 2 i art. 205 ust. 2 w związku z art. 59 ust. 2 Ordynacji wyborczej).

5. Przewodniczący obwodowej komisji wyborczej przekazuje właściwemu konsulowi, w ustalonym trybie, pierwsze egzemplarze protokołów głosowania w obwodzie (jeżeli nie przekazano ich wcześniej) oraz pozostałe dokumenty z przeprowadzonego głosowania: drugie egzemplarze protokołów głosowania wraz z załącznikami, spis wyborców, wszystkie karty do głosowania (niewykorzystane, wykorzystane, podarte), pieczęć komisji. Dokumenty należy zapakować, opisać i opieczętować. Są one przechowywane przez konsula jako depozyt do czasu otrzymania odpowiednich zarządzeń.

6. Oryginały protokołów głosowania wraz z załącznikami konsul przesyła najbliższą pocztą dyplomatyczną Ministrowi Spraw Zagranicznych, który przekazuje je za pokwitowaniem dyrektorowi Delegatury Wojewódzkiej Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie.

7. W sprawach nieuregulowanych w niniejszej uchwale stosuje się odpowiednio przepisy uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 22 sierpnia 2001 r. w sprawie wytycznych dla obwodowych komisji wyborczych, dotyczących zadań i trybu pracy w przygotowaniu i przeprowadzeniu głosowania w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 23 września 2001 r. (Monitor Polski Nr 29, poz. 496 i Nr 31, poz. 524).

ZAŁĄCZNIK Nr  2

ZASADY I TRYB PRZEKAZYWANIA WŁAŚCIWYM OKRĘGOWYM KOMISJOM WYBORCZYM WYNIKÓW I PROTOKOŁÓW GŁOSOWANIA Z OBWODÓW GŁOSOWANIA UTWORZONYCH NA POLSKICH STATKACH MORSKICH W WYBORACH DO SEJMU I DO SENATU

1. Po sporządzeniu protokołu głosowania w obwodzie na okręgowe listy kandydatów na posłów oraz protokołu głosowania w obwodzie na kandydatów na senatorów, obwodowa komisja wyborcza podaje do publicznej wiadomości wyniki głosowania przez ich wywieszenie w siedzibie komisji, w miejscu dostępnym dla wyborców. Pierwsze egzemplarze protokołów, wraz z ewentualnymi zarzutami mężów zaufania i stanowiskiem komisji do zarzutów, przewodniczący komisji doręcza niezwłocznie w zapieczętowanych kopertach kapitanowi statku.

Drugie egzemplarze protokołów głosowania, wraz z pozostałymi dokumentami z przeprowadzonego głosowania (spis wyborców, karty do głosowania), odpowiednio zapakowane, oznaczone i opieczętowane obwodowa komisja wyborcza przekazuje w ustalonym trybie kapitanowi statku.

2. Kapitanowie statków niezwłocznie przekazują armatorowi wyniki głosowania za pomocą posiadanych środków łączności. Jeżeli pozwalają na to warunki techniczne, kapitanowie przekazują protokoły głosowania wraz z załącznikami faksem. Jeśli przesłanie protokołów w ten sposób nie jest możliwe, wyniki głosowania przekazuje się w formie informacji przy użyciu innych dostępnych środków łączności, np. teleksem lub telefonicznie. Informacja o wynikach głosowania powinna obejmować wszystkie dane z protokołów.

3. Armator na podstawie protokołów bądź informacji otrzymanych od kapitanów sporządza odrębnie zestawienia zbiorczych wyników głosowania z obwodów w wyborach do Sejmu i do Senatu i przekazuje je niezwłocznie właściwej okręgowej komisji wyborczej. Zestawienia powinny zawierać dane zsumowane z protokołów głosowania, ewentualne zarzuty wniesione do protokołów, a także imienny wykaz mężów zaufania, którzy byli obecni przy sporządzaniu protokołów w obwodach. Wraz z zestawieniami armator przekazuje okręgowej komisji wyborczej otrzymane faksem (teleksem) protokoły głosowania bądź informacje o wynikach głosowania w poszczególnych obwodach.

Wyniki głosowania (zestawienia) przekazuje się okręgowej komisji wyborczej najpóźniej w ciągu 24 godzin od zakończenia głosowania według czasu miejscowego. Numery i siedziby obwodów głosowania, z których okręgowa komisja wyborcza nie uzyskała w tym terminie wyników głosowania, wymienia się w zestawieniach zbiorczych, z ewentualnym podaniem przyczyn nieuzyskania wyników (art. 164 ust. 2 i art. 205 ust. 2 w związku z art. 59 ust. 2 Ordynacji wyborczej).

4. Oryginały protokołów głosowania oraz drugie egzemplarze protokołów wraz z pozostałymi dokumentami z głosowania kapitan statku przekazuje niezwłocznie po powrocie do kraju armatorowi, który zapewnia ich przekazanie, za pokwitowaniem, dyrektorowi delegatury wojewódzkiej Krajowego Biura Wyborczego właściwemu dla siedziby armatora.

5. W sprawach nieuregulowanych w niniejszej uchwale stosuje się odpowiednio przepisy uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 22 sierpnia 2001 r. w sprawie wytycznych dla obwodowych komisji wyborczych, dotyczących zadań i trybu pracy w przygotowaniu i przeprowadzeniu głosowania w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 23 września 2001 r. (Monitor Polski Nr 29, poz. 496 i Nr 31, poz. 524).

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.2001.31.525

Rodzaj: Uchwała
Tytuł: Zasady i tryb przekazywania właściwym okręgowym komisjom wyborczym wyników i protokołów głosowania z obwodów głosowania utworzonych za granicą i na polskich statkach morskich w wyborach do Sejmu i do Senatu zarządzonych na dzień 23 września 2001 r.
Data aktu: 17/09/2001
Data ogłoszenia: 20/09/2001
Data wejścia w życie: 17/09/2001