Wzór dziennika połowowego oraz gatunki organizmów morskich, których wyrzucenie za burtę wymaga wykazania w dzienniku połowowym.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)
z dnia 26 kwietnia 2004 r.
w sprawie wzoru dziennika połowowego oraz gatunków organizmów morskich, których wyrzucenie za burtę wymaga wykazania w dzienniku połowowym

Na podstawie art. 44 ustawy z dnia 19 lutego 2004 r. o rybołówstwie (Dz. U. Nr 62, poz. 574) zarządza się, co następuje:
§  1.
Dziennik połowowy składa się z okładki, strony tytułowej i kolejno ponumerowanych stron.
§  2.
Dziennik połowowy ma nadany numer, który składa się z trzech pierwszych liter nazwy siedziby okręgowego inspektora rybołówstwa morskiego wydającego dziennik połowowy, oraz z cyfr, które stanowią numer wpisu w rejestrze dzienników połowowych prowadzonym przez tego inspektora.
§  3.
1.
Okładka dziennika połowowego jest sztywna i ma kolor niebieski.
2.
Na wewnętrznej stronie okładki dziennika połowowego umieszczone są mapy, na których zaznaczone są kody rejonów połowowych określone przez:
1)
Międzynarodową Radę Badań Morza (ICES);
2)
Organizację Rybacką Północno-Zachodniego Atlantyku (NAFO).
§  4.
Strony dziennika połowowego mają format 210 x 297 mm (A4) i są wykonane z papieru samokopiującego, z białym poddrukiem "Polska".
§  5.
1.
Każda strona dziennika połowowego, z wyłączeniem strony tytułowej, ma własny niepowtarzalny numer, który składa się z wyrazu "POL" oraz 8 cyfr.
2.
Czterem kolejnym kartkom dziennika połowowego nadaje się ten sam numer strony. Jedna z kartek stanowi oryginał strony, a pozostałe trzy stanowią kopie oryginału strony.
3.
Oryginał strony jest oznaczony cyfrą 0 i ma jasnoniebieski kolor, natomiast kopie:
1)
pierwsza - jest oznaczona cyfrą 1 i ma kolor różowy;
2)
druga - jest oznaczona cyfrą 2 i ma kolor seledynowy;
3)
trzecia - jest oznaczona cyfrą 3 i ma kolor żółty.
§  6.
1.
Wzór okładki i strony tytułowej dziennika połowowego określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.
2.
Wzór kolejnych stron dziennika połowowego, w tym wzór deklaracji wyładunkowo-przeładunkowej, która stanowi część strony dziennika połowowego, stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia Komisji nr 2807/83 z dnia 22 września 1983 r. ustanawiającego szczegółowe zasady zapisu informacji dotyczących połowów dokonywanych przez Państwa Członkowskie (Dz. Urz. WE L 276, z 10/10/1983, z późn. zm.).
§  7.
Gatunki organizmów morskich, których wyrzucenie za burtę wymaga wykazania w dzienniku połowowym, określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.
§  8.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem uzyskania przez Rzeczpospolitą Polską członkostwa w Unii Europejskiej.
______

1) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rolnictwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 32, poz. 305).

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

WZÓR

OKŁADKI I STRONY TYTUŁOWEJ DZIENNIKA POŁOWOWEGO

ZAŁĄCZNIK Nr  2

GATUNKI ORGANIZMÓW MORSKICH, KTÓRYCH WYRZUCENIE ZA BURTĘ WYMAGA WYKAZANIA W DZIENNIKU POŁOWOWYM

Nazwa polska Nazwa łacińska Kod FAO
1 2 3
GATUNKI ORGANIZMÓW MORSKICH WYSTĘPUJĄCYCH W POŁOWACH BAŁTYCKICH
1.Certa Vimba vimba VIV
2. Dorsz bałtycki Gadus morhua callarias COD
3. Gładzica Pleuronectes platessa PLE
4. Leszcz Abramis brama FBM
5. Łosoś Salmo salar SAL
6. Nagład Scophthalmus rhombus BLL
7. Okoń Perca fluviatilis FPE
8. Płoć Rutilus rutilus FRO
9. Pstrąg tęczowy Oncorhynchus mykiss TRR
10. Sandacz Stizostedion lucioperca FPP
11. Sieja Coregonus lavertus PLN
12. Skarp Psetta maxima TUR
13. Stornia Platichthys flesus FLE
14. Szprot Sprattus sprattus SPR
15. Szczupak Esox lucius FPI
16. Śledź Clupea harengus HER
17. Troć Salmo trutta TRS
18. Węgorz Anguilla anguilla ELE
19. Zimnica Limanda limanda DAB
GATUNKI ORGANIZMÓW MORSKICH WYSTĘPUJĄCYCH W POŁOWACH POZABAŁTYCKICH
każdy gatunek organizmów morskich, którego masa wyrzucona za burtę jest większa niż 100 kg

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2004.100.1009

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Wzór dziennika połowowego oraz gatunki organizmów morskich, których wyrzucenie za burtę wymaga wykazania w dzienniku połowowym.
Data aktu: 26/04/2004
Data ogłoszenia: 01/05/2004
Data wejścia w życie: 01/05/2004