Rozporządzenie delegowane 2015/3 uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1060/2009 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących wymogów w zakresie ujawniania informacji na temat instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji

ROZPORZĄDZENIE DELEGOWANE KOMISJI (UE) 2015/3
z dnia 30 września 2014 r.
uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1060/2009 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących wymogów w zakresie ujawniania informacji na temat instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji
(Tekst mający znaczenie dla EOG)

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1060/2009 z dnia 16 września 2009 r. w sprawie agencji ratingowych 1 , w szczególności jego art. 8b ust. 3 akapit trzeci,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Zgodnie z art. 8b rozporządzenia (WE) nr 1060/2009 inwestorzy powinni otrzymywać wystarczające informacje dotyczące jakości i wyników aktywów bazowych w celu umożliwienia im przeprowadzenia świadomej oceny wiarygodności kredytowej instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji. Może to również zmniejszyć zależność inwestorów od ratingów kredytowych i powinno ułatwić wystawianie niezamówionych ratingów kredytowych.

(2) Niniejsze rozporządzenie powinno mieć zastosowanie do wszystkich instrumentów finansowych lub innych aktywów będących wynikiem transakcji sekurytyzacyjnej lub programu sekurytyzacyjnego, o których mowa w art. 4 pkt 1 ust. 61 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 575/2013 2 , pod warunkiem że emitent, jednostka inicjująca lub jednostka sponsorująca są zlokalizowani i, do tych celów, mają siedzibę statutową w Unii. W związku z powyższym zakres niniejszego rozporządzenia powinien obejmować wyłącznie instrumenty finansowe lub inne aktywa będące wynikiem dowolnej transakcji lub programu, w wyniku których ryzyko kredytowe związane z ekspozycją lub pulą ekspozycji ulega podziałowi na transze, charakteryzujących się cechami, o których mowa we wspomnianym artykule. W związku z powyższym zgodnie ze wspomnianym rozporządzeniem ekspozycji, która stwarza bezpośrednie zobowiązanie do zapłaty w odniesieniu do transakcji lub programu wykorzystywanych w celu finansowania lub eksploatacji aktywów rzeczowych, nie należy uznawać za ekspozycję z tytułu sekurytyzacji, nawet jeśli w ramach danej transakcji lub programu istnieją zobowiązania do zapłaty o różnym stopniu uprzywilejowania.

(3) Zakres niniejszego rozporządzenia nie powinien ograniczać się do emisji instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji, kwalifikujących się jako papiery wartościowe, ale powinien także obejmować inne instrumenty finansowe i aktywa będące wynikiem transakcji sekurytyzacyjnej lub programu sekurytyzacyjnego, takie jak instrumenty rynku pieniężnego, w tym programy emisji papierów dłużnych przedsiębiorstw zabezpieczonych aktywami. Ponadto niniejsze rozporządzenie powinno mieć zastosowanie do instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji, w odniesieniu do których agencje ratingowe zarejestrowane w Unii wystawiły ratingi kredytowe lub ich nie wystawiły. Transakcje prywatne i dwustronne również powinny wchodzić w zakres niniejszego rozporządzenia, a także transakcje, które nie są przedmiotem oferty publicznej lub nie są dopuszczone do obrotu na rynku regulowanym.

(4) Niniejsze rozporządzenie zawiera standardowe szablony do celów sprawozdawczości w odniesieniu do szeregu kategorii aktywów. Bez uszczerbku dla zakresu niniejszego rozporządzenia i do czasu, gdy obowiązki sprawozdawcze zostaną opracowane przez ESMA i przyjęte przez Komisję, te standardowe szablony do celów sprawozdawczości i wszystkie obowiązki sprawozdawcze przewidziane w niniejszym rozporządzeniu powinny mieć zastosowanie jedynie do instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji, które są zabezpieczone aktywami bazowymi uwzględnionymi w wykazie kategorii aktywów bazowych zawartym w niniejszym rozporządzeniu i które to instrumenty ponadto nie są prywatne ani dwustronne.

(5) Przy stosowaniu się do niniejszego rozporządzenia emitenci, jednostki inicjujące oraz jednostki sponsorujące powinni przestrzegać krajowych i unijnych przepisów dotyczących ochrony poufności źródeł informacji lub przetwarzania danych osobowych w celu uniknięcia ewentualnych naruszeń tych przepisów.

(6) Emitent, jednostka inicjująca i jednostka sponsorująca może wyznaczyć podmiot odpowiedzialny za przekazywanie informacji na stronie internetowej, która zostanie utworzona przez ESMA zgodnie z art. 8b ust. 4 rozporządzenia (WE) nr 1060/2009 ("strona internetowa poświęcona instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji"). Możliwe powinno być również zlecenie wywiązywania się z obowiązku sprawozdawczego innemu podmiotowi, na przykład jednostce obsługującej. Powinno to pozostawać bez uszczerbku dla odpowiedzialności emitenta, jednostki inicjującej i jednostki sponsorującej wynikającej z niniejszego rozporządzenia.

(7) ESMA powinien opublikować na swojej stronie internetowej szereg instrukcji technicznych w zakresie sprawozdawczości dotyczących, między innymi, przesyłania lub formatu plików przekazywanych przez emitentów, jednostki inicjujące oraz jednostki sponsorujące. ESMA powinien opublikować te instrukcje techniczne w zakresie sprawozdawczości w odpowiednim czasie przed datą rozpoczęcia stosowania obowiązków sprawozdawczych określonych w niniejszym rozporządzeniu, w celu zapewnienia emitentom, jednostkom inicjującym, jednostkom sponsorującym i innym zainteresowanym stronom wystarczającej ilości czasu na opracowanie odpowiednich systemów i procedur zgodnych z instrukcjami technicznymi udostępnionymi przez ESMA.

(8) Informacje przekazywane zgodnie z niniejszym rozporządzeniem powinny być zestawiane w standardowym formacie, aby umożliwić automatyczne przetwarzanie danych na stronie internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji. Informacje te powinny być również opublikowane w formacie, który jest łatwo dostępny dla każdego użytkownika strony internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji. ESMA powinien zadbać o to, aby właściwe organy sektorowe miały dostęp do strony internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji, tak aby mogły realizować zadania powierzone im na mocy rozporządzenia (WE) nr 1060/2009.

(9) Podstawę niniejszego rozporządzenia stanowi projekt regulacyjnych standardów technicznych przedłożony Komisji przez ESMA zgodnie z art. 10 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1095/2010 3 .

(10) ESMA przeprowadził otwarte konsultacje społeczne na temat projektu regulacyjnych standardów technicznych, który stanowi podstawę niniejszego rozporządzenia, przeanalizował potencjalne koszty i korzyści oraz zwrócił się o opinię do Grupy Interesariuszy z Sektora Giełd i Papierów Wartościowych ustanowionej zgodnie z art. 37 rozporządzenia (UE) nr 1095/2010.

(11) Niezbędne jest zapewnienie odpowiedniego czasu emitentom, jednostkom inicjującym i jednostkom sponsorującym instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji, mającym siedzibę w Unii, na dostosowanie się i podjęcie niezbędnych kroków w celu zapewnienia przestrzegania przepisów niniejszego rozporządzenia, a EMSA na utworzenie strony internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji, na której powinny być ujawniane informacje wymagane na mocy niniejszego rozporządzenia. W związku z powyższym niniejsze rozporządzenie powinno mieć zastosowanie od dnia 1 stycznia 2017 r. Niezbędne instrukcje techniczne w zakresie sprawozdawczości ESMA powinien jednak opublikować w odpowiednim czasie przed datą rozpoczęcia stosowania niniejszego rozporządzenia. Jest to konieczne w celu zapewnienia emitentom, jednostkom inicjującym i jednostkom sponsorującym instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji, mającym siedzibę w Unii, wystarczającej ilości czasu na opracowanie odpowiednich systemów i procedur zgodnych z tymi instrukcjami technicznymi w celu zapewnienia kompletności i poprawności sprawozdań oraz by uwzględnić dalszy rozwój sytuacji na rynkach finansowych w Unii,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

Zakres

Niniejsze rozporządzenie stosuje się do instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji, w przypadku gdy ich emitent, jednostka inicjująca lub jednostka sponsorująca ma siedzibę w Unii i zostały wyemitowane po dacie wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

Artykuł  2

Podmiot sprawozdawczy

1.
Emitent, jednostka inicjująca i jednostka sponsorująca instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji może wyznaczyć jeden podmiot lub wiele podmiotów sprawozdawczych, które publikują informacje wymagane na podstawie art. 3 i 4 oraz art. 5 ust. 3 niniejszego rozporządzenia na stronie internetowej, o której mowa w art. 8b ust. 4 rozporządzenia (WE) nr 1060/2009 ("strona internetowa poświęcona instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji"). Podmioty te publikują wymagane informacje na stronie internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji zgodnie z art. 4-7 niniejszego rozporządzenia.
2.
Emitent, jednostka inicjująca i jednostka sponsorująca instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji, którzy wyznaczyli podmiot lub podmioty, o których mowa w ust. 1, niezwłocznie powiadamiają ESMA o każdym podmiocie wyznaczonym zgodnie z tym ustępem. Wyznaczenie takiego podmiotu pozostaje bez uszczerbku dla odpowiedzialności emitenta, jednostki inicjującej i jednostki sponsorującej w zakresie przestrzegania przepisów art. 8b rozporządzenia (WE) nr 1060/2009.
Artykuł  3

Informacje podlegające zgłoszeniu

W przypadku gdy instrument finansowy będący wynikiem sekurytyzacji jest zabezpieczony dowolnym z aktywów bazowych, o których mowa w art. 4, podmiot sprawozdawczy przekazuje następujące informacje na stronie internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji:

a)
informacje dotyczące poziomu pożyczki za pośrednictwem standardowych szablonów do celów sprawozdawczości zawartych w załącznikach I-VII;
b)
jeżeli ma to zastosowanie do instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji, następujące dokumenty, w tym szczegółowy opis kaskady płatności z tytułu instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji:
(i)
ostateczny dokument ofertowy lub prospekt emisyjny, wraz z dokumentami dotyczącymi rozliczenia transakcji, w tym wszelkie dokumenty urzędowe, o których mowa w prospekcie emisyjnym lub które regulują przeprowadzanie transakcji i z wyłączeniem opinii prawnych;
(ii)
umowa sprzedaży aktywów, umowa przeniesienia, nowacji lub cesji aktywów i wszelkie stosowne deklaracje powiernictwa;
(iii)
umowy obsługi, obsługi rezerwowej, administrowania i zarządzania płynnością;
(iv)
umowa powiernicza, dokument zabezpieczenia, umowa agencyjna, umowa rachunku bankowego, umowa inwestycji gwarantowanych, umowa ramowa dotycząca warunków lub zarządu powierniczego lub ramowa umowy dotycząca definicji;
(v)
wszelkie istotne umowy między wierzycielami, dokumenty dotyczące swapu, umowy pożyczki podporządkowanej, umowy pożyczki na rozpoczęcie działalności, umowy instrumentu wsparcia płynności;
(vi)
wszelkie inne dokumenty, które są niezbędne do zrozumienia transakcji;
c)
w przypadku gdy prospekt emisyjny nie został sporządzony zgodnie z dyrektywą 2003/71/WE Parlamentu Europejskiego i Rady 4 , streszczenie transakcji lub przegląd głównych cech instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji, w tym:
(i)
struktura transakcji;
(ii)
charakterystyka składnika aktywów, przepływy pieniężne, cechy związane ze wsparciem jakości kredytowej i wsparciem płynności;
(iii)
prawa głosu inwestorów, stosunek między inwestorami a innymi zabezpieczonymi wierzycielami w transakcji;
(iv)
wykaz wszystkich zdarzeń inicjujących i wydarzeń, o których mowa w dokumentach przekazanych na stronie internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji zgodnie z lit. b), które mogą mieć istotny wpływ na wyniki tych instrumentów;
(v)
schematy struktury zawierające przegląd transakcji, przepływy pieniężne i strukturę własności;
d)
sprawozdania dla inwestorów zawierające informacje zawarte w załączniku VIII.
Artykuł  4

Aktywa bazowe

Wymogi dotyczące informacji określone w art. 3 mają zastosowanie do instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji, zabezpieczonych przez następujące aktywa bazowe:

a)
kredyty hipoteczne na nieruchomości mieszkaniowe: ta klasa instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji obejmuje instrumenty finansowe zabezpieczone spłatami mieszkaniowych kredytów hipotecznych pierwszorzędnej i podrzędnej jakości oraz pożyczki hipoteczne. W przypadku tej klasy instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji na stronie internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji przekazywane są informacje określone w szablonie w załączniku I;
b)
kredyty hipoteczne na nieruchomości komercyjne: ta klasa instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji obejmuje instrumenty finansowe będące wynikiem sekurytyzacji zabezpieczone spłatami kredytów hipotecznych na nieruchomości handlowe lub biurowe, szpitale, domy opieki, magazyny, hotele, zakłady pielęgnacyjne, obiekty przemysłowe oraz nieruchomości wielorodzinne. W przypadku tej klasy instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji na stronie internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji przekazywane są informacje określone w szablonie w załączniku II;
c)
pożyczki na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw: w przypadku tej klasy instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji na stronie internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji przekazywane są informacje określone w szablonie w załączniku III;
d)
kredyty na zakup samochodów: w przypadku tej klasy instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji na stronie internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji przekazywane są informacje określone w szablonie w załączniku IV;
e)
kredyty konsumenckie: w przypadku tej klasy instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji na stronie internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji przekazywane są informacje określone w szablonie w załączniku V;
f)
kredyty kartowe: w przypadku tej klasy instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji na stronie internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji przekazywane są informacje określone w szablonie w załączniku VI;
g)
leasingi na rzecz osób fizycznych oraz małych i średnich przedsiębiorstw: w przypadku tej klasy instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji na stronie internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji przekazywane są informacje określone w szablonie w załączniku VII.
Artykuł  5

Częstotliwość przekazywania informacji

1.
Informacje określone w art. 3 lit. a) i d) udostępnia się raz na kwartał, nie później niż miesiąc po terminie wymagalności płatności odsetek od danego instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji.
2.
Informacje określone w art. 3 lit. b) i c) udostępnia się niezwłocznie po emisji instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji.
3.
Oprócz wymogów określonych w ust. 1 i 2:
a)
w przypadku gdy wymogi określone w art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 5 w sprawie nadużyć na rynku mają zastosowanie także w odniesieniu do instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji, każda informacja ujawniona na podstawie tego artykułu jest również niezwłocznie publikowana przez podmiot sprawozdawczy na stronie internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji;
b)
w przypadku gdy lit. a) nie ma zastosowania, podmiot sprawozdawczy niezwłocznie ujawnia na stronie internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji wszelkie istotne zmiany lub zdarzenia w każdym z następujących przypadków:
(i)
niewywiązanie się z obowiązków określonych w dokumentach przekazanych zgodnie z art. 3 lit. b);
(ii)
cechy strukturalne, które mogą mieć istotny wpływ na wyniki instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji;
(iii)
charakterystyka ryzyka instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji oraz aktywów bazowych.
Artykuł  6

Procedury sprawozdawcze

1.
Podmiot sprawozdawczy przekazuje pliki danych zgodnie z systemem sprawozdawczości na stronie internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji i instrukcjami technicznymi udostępnionymi przez ESMA na swojej stronie internetowej.
2.
ESMA opublikuje instrukcje techniczne na swojej stronie internetowej najpóźniej dnia 1 lipca 2016 r.
3.
Podmiot sprawozdawczy przechowuje pliki w formie elektronicznej wysłane na stronę internetową poświęconą instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji i otrzymane przez tę stronę przez okres co najmniej pięciu lat. Na żądanie pliki te są udostępniane właściwym organom sektorowym przez podmiot sprawozdawczy bądź emitenta, jednostkę inicjującą lub jednostkę sponsorującą, jak określono w art. 3 ust. 1 lit. r) rozporządzenia (WE) nr 1060/2009.
4.
W przypadku gdy podmiot sprawozdawczy bądź emitent, jednostka inicjująca lub jednostka sponsorująca stwierdzi błędy rzeczowe w danych, które zostały przekazane na stronie internetowej poświęconej instrumentom finansowym będącym wynikiem sekurytyzacji, niezwłocznie koryguje te dane.
Artykuł  7

Sprawozdawczość między datą wejścia w życie a datą rozpoczęcia stosowania rozporządzenia

1.
W odniesieniu do instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji wyemitowanych w okresie pomiędzy datą wejścia w życie a datą rozpoczęcia stosowania niniejszego rozporządzenia emitent, jednostka inicjująca i jednostka sponsorująca spełniają wymogi dotyczące sprawozdawczości ustanowione w niniejszym rozporządzeniu wyłącznie w odniesieniu do instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji, które nie zostały jeszcze spłacone w dniu rozpoczęcia stosowania niniejszego rozporządzenia.
2.
Emitent, jednostka inicjująca i jednostka sponsorująca nie są zobowiązani do przechowywania informacji wymaganych na podstawie niniejszego rozporządzenia pomiędzy datą wejścia w życie a datą rozpoczęcia stosowania niniejszego rozporządzenia.
Artykuł  8

Wejście w życie

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie stosuje się od dnia 1 stycznia 2017 r.

Art. 6. 2. stosuje się jednak od daty wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 30 września 2014 r.

W imieniu Komisji
José Manuel BARROSO
Przewodniczący

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  I

Szablon na potrzeby sprawozdawczości dotyczącej instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji zabezpieczonych spłatami mieszkaniowych kredytów hipotecznych

AKTYWA:
Nazwa pola Statyczne/ dynamiczne Rodzaj danych Definicja pola i kryteria
Data graniczna puli Dynamiczne Data Data graniczna puli lub portfela. Wszystkie daty zapisane w formacie RRRR-MM-DD.
Identyfikator puli Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Identyfikator puli lub portfela/nazwa transakcji.
Identyfikator pożyczki Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator nadany każdej pożyczce. Nie należy zmieniać niepowtarzalnego identyfikatora pożyczki w czasie trwania transakcji.
Jednostka inicjująca Statyczne Tekstowe Pożyczkodawca, który udzielił pierwotnej pożyczki.
Identyfikator jednostki obsługującej Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator jednostki obsługującej służący do oznaczenia podmiotu obsługującego pożyczkę.
Identyfikator pożyczkobiorcy Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator każdego pożyczkobiorcy (nieujawniający prawdziwej nazwy) - umożliwia identyfikację pożyczkobiorców, którzy zaciągnęli wiele pożyczek z danej puli (np. dodatkowe zaliczki/drugie prawo zastawu są przedstawiane jako oddzielne pozycje). Nie należy zmieniać niepowtarzalnego identyfikatora pożyczkobiorcy w czasie trwania transakcji.
Identyfikator nieruchomości Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator nieruchomości umożliwiający identyfikację nieruchomości obciążonych wieloma pożyczkami z danej puli (np. dodatkowe zaliczki/drugie prawo zastawu są przedstawiane jako oddzielne pozycje).
Informacje na temat pożyczkobiorcy
Status zatrudnienia pożyczkobiorcy Statyczne Wykaz Status zatrudnienia pierwotnego wnioskodawcy.
Dochody pierwotne Statyczne Liczbowe Gwarantowany roczny dochód brutto pierwotnego pożyczkobiorcy (nie dotyczy czynszu).
Weryfikacja

dochodów

w odniesieniu do

dochodów

pierwotnych

Statyczne Wykaz Weryfikacja dochodów w odniesieniu do dochodów pierwotnych.
Charakterystyka pożyczki
Data udzielenia pożyczki Statyczne Termin/ liczbowe Data udzielenia pożyczki pierwotnej.
Termin zapadalności pożyczki Dynamiczne Termin/ liczbowe Termin zapadalności pożyczki.
Cel Statyczne Wykaz Przeznaczenie pożyczki.
Okres spłaty pożyczki Statyczne Liczbowe Pierwotny okres spłaty pożyczki (liczba miesięcy).
Określenie waluty pożyczki Statyczne Wykaz Określenie waluty pożyczki.
Saldo pierwotne Statyczne Liczbowe Saldo pierwotne pożyczki (w tym opłaty).
Saldo bieżące Dynamiczne Liczbowe Kwota pożyczki pozostająca do spłaty na dzień będący datą graniczną puli. Kwota powinna uwzględniać wszelkie kwoty zabezpieczone hipoteką, które zostaną zaklasyfikowane jako kwota główna w transakcji.
Sposób spłaty pożyczki Statyczne Wykaz Rodzaj spłaty kwoty głównej.
Częstotliwość spłat Statyczne Wykaz Częstotliwość dokonywania należnych płatności, tj. liczba miesięcy między płatnościami.
Należna płatność Dynamiczne Liczbowe Okresowa należna płatność zgodnie z umową (należna płatność, jeżeli nie obowiązują żadne inne ustalenia dotyczące płatności).
Rodzaj płatności Statyczne Wykaz Rodzaj płatności kwoty głównej.
Stopa procentowa
Rodzaj stopy procentowej Statyczne Wykaz Rodzaj stopy procentowej.
Wskaźnik bieżących stóp procentowych Dynamiczne Wykaz Wskaźnik bieżących stóp procentowych (stopa referencyjna, na podstawie której ustala się stopę procentową kredytu hipotecznego).
Bieżąca stopa procentowa Dynamiczne Liczbowe Bieżąca stopa procentowa (w %).
Marża naliczana od bieżącej stopy procentowej Dynamiczne Liczbowe Marża naliczana od bieżącej stopy procentowej (marża dla pożyczek o stałym oprocentowaniu jest taka sama jak bieżąca stopa procentowa, marża dla pożyczek o zmiennym oprocentowaniu jest wyższa (lub niższa, jeżeli wprowadzona jako wartość ujemna) od wskaźnika stopy procentowej.
Odstęp czasu między aktualizacjami stopy procentowej Dynamiczne Liczbowe Odstęp w miesiącach, w którym koryguje się stopy procentowe (w przypadku pożyczek o zmiennym oprocentowaniu).
Zmiana marży 1 Dynamiczne Liczbowe Marża (w %) dla pożyczki w terminie pierwszej zmiany.
Termin pierwszej zmiany stóp Dynamiczne Termin/ liczbowe Termin kolejnych zmian stóp procentowych (np. zmiany w marży dyskontowej, zakończenie okresu, w którym stosuje się stałe oprocentowanie, ponowne ustalenie oprocentowania pożyczki itd. Nie jest to kolejny termin aktualizacji LIBOR).
Zmiana marży 2 Dynamiczne Liczbowe Marża (w %) dla pożyczki w terminie drugiej zmiany.
Termin drugiej zmiany stóp Dynamiczne Termin/ liczbowe Termin drugiej zmiany stóp procentowych.
Zmiana marży 3 Dynamiczne Liczbowe Marża (w %) dla pożyczki w terminie trzeciej zmiany.
Termin trzeciej zmiany stóp Dynamiczne Termin/ liczbowe Termin trzeciej zmiany stóp procentowych.
Zmieniony wskaźnik stóp procentowych Dynamiczne Wykaz Kolejny wskaźnik stóp procentowych.
Zabezpieczenie w formie nieruchomości i inne zabezpieczenia
Kod pocztowy nieruchomości Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Należy podać co najmniej pierwsze dwa lub trzy znaki.
Rodzaj nieruchomości Statyczne Wykaz Rodzaj nieruchomości.
Pierwotny współczynnik pokrycia należności zabezpieczeniem Statyczne Liczbowe Pierwotny gwarantowany współczynnik pokrycia należności zabezpieczeniem jednostki inicjującej (współczynnik LTV). W przypadku pożyczek pod drugi zastaw powinien to być łączony lub całkowity współczynnik LTV.
Kwota wyceny Statyczne Liczbowe Wartość nieruchomości na dzień ostatniej udzielonej pożyczki przed sekurytyzacją. Kwotę wyceny należy podać w tej samej walucie co pożyczka.
Rodzaj pierwotnej wyceny Statyczne Wykaz Rodzaj wyceny w momencie udzielenia pożyczki.
Data wyceny Statyczne Termin/ liczbowe Data ostatniej wyceny nieruchomości przeprowadzonej w trakcie udzielenia ostatniej pożyczki przed sekurytyzacją.
Bieżący współczynnik pokrycia należności zabezpieczeniem Dynamiczne Liczbowe Bieżący współczynnik pokrycia należności zabezpieczeniem jednostki inicjującej (współczynnik LTV). W przypadku pożyczek pod drugi zastaw powinien to być łączony lub całkowity współczynnik LTV.
Bieżąca kwota wyceny Dynamiczne Liczbowe Najnowsza kwota wyceny (jeżeli np. w momencie odzyskania przeprowadzono wiele wycen, należy uwzględnić najniższą kwotę). Kwotę wyceny należy podać w tej samej walucie co pożyczka.
Rodzaj bieżącej wyceny Dynamiczne Wykaz Rodzaj bieżącej wyceny.
Data bieżącej wyceny Dynamiczne Termin/ liczbowe Data ostatniej wyceny.
Informacje dotyczące wyników
Stan rachunku Dynamiczne Wykaz Bieżący stan rachunku.
Saldo zaległych płatności Dynamiczne Liczbowe Bieżące saldo zaległych płatności. Mianem zaległych płatności określa się wszystkie płatności należne do chwili obecnej pomniejszone o wszystkie płatności otrzymane do chwili obecnej pomniejszone o wszelkie kwoty skapitalizowane. Nie powinno to uwzględniać żadnych opłat związanych z prowadzeniem rachunku.
Liczba miesięcy w odniesieniu do zaległych płatności Dynamiczne Liczbowe Liczba miesięcy zalegania ze spłatą pożyczki (w dacie granicznej puli) zgodnie z definicją emitenta.
Zaległe płatności sprzed miesiąca Dynamiczne Liczbowe Saldo zaległych płatności (określane zgodnie z "saldem zaległych płatności") w odniesieniu do poprzedniego miesiąca.
Zaległe płatności sprzed dwóch miesięcy Dynamiczne Liczbowe Saldo zaległych płatności (określane zgodnie z "saldem zaległych płatności") sprzed dwóch miesięcy.
Spór sądowy Dynamiczne Y/N Należy oznaczyć w celu wskazania prowadzonego postępowania sądowego.
Data spłaty Dynamiczne Termin/ liczbowe Data spłaty należności.
Niewykonanie zobowiązania lub przejęcie Dynamiczne Liczbowe Całkowita niespłacona kwota przed uwzględnieniem przychodów ze sprzedaży i odzyskanych należności.
Data niewykonania zobowiązania lub przejęcia Dynamiczne Liczbowe Data niewykonania zobowiązania lub przejęcia.
Dolna granica ceny sprzedaży Dynamiczne Liczbowe Cena uzyskana ze sprzedaży nieruchomości w przypadku przejęcia, zaokrąglona w dół do najbliższych 10 tysięcy.
Strata na sprzedaży Dynamiczne Liczbowe Całkowita strata netto z tytułu opłat i naliczonych odsetek itd. po wykorzystaniu przychodów ze sprzedaży (z wyłączeniem opłaty z tytułu przedterminowej spłaty, jeżeli zależy ona od odzyskanych należności z tytułu kwoty głównej).
Skumulowane odzyskane należności Dynamiczne Liczbowe Skumulowane kwoty odzyskane - dotyczy tylko przypadków, w których występują straty.
INFORMACJE NA TEMAT OBLIGACJI:
Pola danych dotyczących wysokości zabezpieczenia lub obligacji
Termin złożenia sprawozdania Dynamiczne Data Data wydania sprawozdania dotyczącego transakcji. Wszystkie daty zapisane w formacie RRRR-MM-DD.
Emitent Statyczne Tekstowe Nazwa emitenta i seria emisji, o ile dotyczy.
Kwoty do

wykorzy-

stania

w ramach

instrumentu

wsparcia

płynności

Dynamiczne Y/N Należy potwierdzić, czy w ramach instrumentu wsparcia płynności wykorzystano kwoty w okresie kończącym się w dniu spłaty ostatnich odsetek.
Pola danych dotyczących poziomu zabezpieczenia
Pomiary/ współczynniki inicjujące Dynamiczne Y/N Status różnych zaległości, obniżenia, niewykonania, strat i podobnych dodatkowych pomiarów i współczynników zabezpieczenia w odniesieniu do ich przedterminowej amortyzacji spłaty pożyczki lub innych poziomów zdarzenia inicjującego na dzień ustalenia. Czy miały miejsce jakieś zdarzenia inicjujące?
Średni stały współczynnik przedterminowych spłat Dynamiczne Liczbowe Sprawozdanie powinno zawierać średnią stałą częstość przedterminowych spłat (CPR) bazowych mieszkaniowych kredytów hipotecznych. W niektórych jurysdykcjach pula kredytów hipotecznych może także obejmować pożyczki komercyjne. Średnia częstość przedterminowych spłat stanowi wartość wyrażoną jako procentowa część przedterminowej spłaty kwoty głównej w skali rocznej przekraczająca planowane spłaty. Średnią częstość przedterminowych spłat oblicza się, dzieląc najpierw bieżące saldo kwoty głównej mieszkaniowego kredytu hipotecznego (tj. rzeczywiste saldo) przez planowane saldo kwoty głównej mieszkaniowego kredytu hipotecznego, zakładając, że nie dokonano żadnych przedterminowych spłat (tj. dokonano jedynie planowanych płatności). Otrzymany iloraz podnosi się następnie do potęgi, przy czym wykładnik potęgi stanowi liczba dwanaście dzielona przez liczbę miesięcy, jakie upłynęły od emisji. Następnie należy odjąć uzyskany wynik od liczby jeden i pomnożyć przez sto (100) w celu wyznaczenia średniej częstości przedterminowych spłat. Obliczenia te przebiegają następująco:

grafika

Dane kontaktowe pozwalające na uzyskanie informacji na temat sprawozdania dotyczącego transakcji
Punkt kontaktowy Statyczne Tekstowe Nazwa działu lub nazwisko osoby lub osób wyznaczonych do udzielania informacji.
Dane kontaktowe Statyczne Tekstowe Numer telefonu i adres poczty elektronicznej.
INFORMACJE NA TEMAT OBLIGACJI WEDŁUG TRANSZ:
Pola dotyczące poziomu transz
Nazwa klasy obligacji Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Oznaczenie (zwykle litera lub liczba) nadane transzy papierów wartościowych zabezpieczonych spłatami mieszkaniowych kredytów hipotecznych, które mają takie same prawa, priorytety i cechy jak określone w prospekcie emisyjnym, tj. serii 1 klasa A1 itd.
Międzynarodowy kod identyfikujący papier wartościowy Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Międzynarodowy kod lub międzynarodowe kody identyfikujące papier wartościowy lub w przypadku braku takich kodów dowolny inny niepowtarzalny kod papierów wartościowych, taki jak kod Komitetu ds. Jednolitych Procedur Identyfikacji Papierów Wartościowych (CUSIP), przydzielony danej transzy przez giełdę lub inny podmiot. W przypadku większej liczby kodów niż jeden należy je oddzielić przecinkami.
Termin spłaty odsetek Dynamiczne Data Powtarzający się okresowo termin, w którym ma nastąpić wypłata odsetek właścicielowi określonej transzy instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji zabezpieczonego hipoteką na nieruchomości mieszkalnej.
Termin spłaty kwoty głównej Dynamiczne Data Powtarzający się okresowo termin, w którym ma nastąpić wypłata kwoty głównej właścicielowi określonej transzy instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji zabezpieczonego hipoteką na nieruchomości mieszkalnej.
Waluta Statyczne Tekstowe Jednostka lub jednostki wymiany, w których podaje się saldo poziomu i płatności.
Stopa referencyjna Statyczne Wykaz Wskaźnik bazowej referencyjnej stopy procentowej określony w dokumencie ofertowym (np. trzymiesięczny Euribor) mający zastosowanie do określonej transzy instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji zabezpieczonego hipoteką na nieruchomości mieszkalnej.
Data emisji obligacji Statyczne Data Data emisji obligacji.

ZAŁĄCZNIK  II

Dane dotyczące poziomu pożyczek - Szablon na potrzeby sprawozdawczości dotyczącej instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji zabezpieczonych komercyjnymi kredytami hipotecznymi

POŻYCZKA:
Nazwa pola Statyczne/ dynamiczne Rodzaj danych Definicja pola i kryteria
Identyfikatory pożyczki
Identyfikator puli transakcji Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalna nazwa transakcji.
Data graniczna puli Dynamiczne Data Data graniczna bieżącej puli lub bieżącego portfela.
Data sekurytyzacji Statyczne Data Data emisji obligacji dla transakcji - data pierwszego notowania obligacji.
Pierwotne okresy spłaty pożyczek
Identyfikator grupy Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Alfanumeryczny kod przypisany do każdej grupy pożyczek w ramach emisji.
Identyfikator jednostki obsługującej pożyczkę Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny kod identyfikacyjny jednostki obsługującej pożyczkę, przypisany danej pożyczce.
Identyfikator pożyczki w dokumencie ofertowym Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny numer lub nazwa transakcji dotyczącej pożyczki w dokumencie ofertowym lub prospekcie emisyjnym, przypisany danej pożyczce w ramach transakcji lub puli.
Jednostka sponsorująca pożyczkę Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Jednostka sponsorująca pożyczkę.
Data udzielenia pożyczki Statyczne Data Pierwotna data udzielenia pożyczki.
Waluta pożyczki Statyczne Wykaz Określenie waluty pożyczki.
Całkowite saldo pożyczki na dzień jej udzielenia Statyczne Liczbowe Całkowite saldo kwoty pożyczki na dzień jej udzielenia, stanowiące 100 % pełnego instrumentu, tj. kwoty sekurytyzowanej i niesekurytyzowanej/posiadanej i nieposiadanej (w walucie pożyczki).
Pierwotny okres spłaty pożyczki Statyczne Liczbowe Umowny okres spłaty (w miesiącach) na dzień udzielenia pożyczki.
Data rozpoczęcia amortyzacji Statyczne Data Dzień, w którym rozpocznie się amortyzacja całej kwoty pożyczki (może to być dzień poprzedzający datę sekurytyzacji).
Kod wskaźnika stóp procentowych Statyczne Wykaz Wskaźnik bieżącej stopy procentowej (stopa referencyjna, na podstawie której ustala się stopę procentową kredytu hipotecznego).
Pierwotna stopa procentowa pożyczki Statyczne Liczbowe Łączna stopa procentowa pożyczki na dzień udzielenia pożyczki. Jeżeli istnieje wiele transz o różnych stopach procentowych, wówczas stosuje się średnią ważoną stopę.
Data pierwszej spłaty należnych odsetek Statyczne Data Termin, w którym należało dokonać pierwszej spłaty odsetek naliczonych od pożyczki po dniu udzielenia pożyczki.
Państwo, w którym udzielono pożyczki Statyczne Wykaz Państwo, w którym udzielono pożyczki.
Przeznaczenie pożyczki Statyczne Wykaz Przeznaczenie pożyczki.
Zabezpieczenie w postaci kredytu hipotecznego Statyczne Y/N Czy pożyczka jest zabezpieczona - kredytami hipotecznymi na nieruchomościach?
Statystyka dotycząca pożyczki na dzień sekurytyzacji
Wskaźnik zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia w odniesieniu do (pełnej) kwoty pożyczki na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Wskaźnik zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia w odniesieniu do (pełnej) kwoty pożyczki na dzień sekurytyzacji.
Współczynnik pokrycia należności zabezpieczeniem w odniesieniu do (pełnej) kwoty pożyczki na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Współczynnik pokrycia należności zabezpieczeniem w odniesieniu do (pełnej) kwoty pożyczki na dzień sekurytyzacji.
Wskaźnik zdolności spłaty odsetek na dzień sekurytyzacji (część A pożyczki) Statyczne Liczbowe Obliczenie wskaźnika zdolności spłaty odsetek na

dzień sekurytyzacji w odniesieniu do części

A pożyczki na podstawie dokumentacji ofertowej.

Wskaźnik zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia na dzień sekurytyzacji (część A pożyczki) Statyczne Liczbowe Obliczenie wskaźnika zdolności spłaty kosztów

obsługi zadłużenia na dzień sekurytyzacji dla pożyczki

A na podstawie dokumentacji ofertowej.

Współczynnik pokrycia należności zabezpieczeniem na dzień sekurytyzacji (część A pożyczki) Statyczne Liczbowe Współczynnik pokrycia należności zabezpieczeniem na dzień sekurytyzacji (współczynnik LTV) dla części A pożyczki na podstawie dokumentacji ofertowej.
Udostępnione saldo kwoty głównej na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Udostępnione saldo pełnej kwoty pożyczki, w tym wszelkie niewykorzystane kwoty, na dzień sekurytyzacji.
Rzeczywiste saldo kwoty

głównej na dzień sekurytyzacji

(pełna kwota pożyczki)

Statyczne Liczbowe Rzeczywiste saldo kwoty głównej pełnej kwoty pożyczki na dzień sekurytyzacji zgodnie z dokumentem ofertowym.
Okresowa spłata kwoty głównej i odsetek na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Planowana wysokość kwoty głównej i odsetek, których termin spłaty przypada w dniu kolejnej spłaty pożyczki, na dzień sekurytyzacji.
Stopa procentowa pożyczki na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Łączna stopa procentowa (np. LIBOR + marża), którą wykorzystuje się do obliczenia odsetek należnych od pożyczki na dzień sekurytyzacji.
Ranking opłat na dzień sekurytyzacji Statyczne Wykaz Czy zabezpieczenie przyznane na sekurytyzacji jest zabezpieczeniem pierwszorzędnym?
Pozostały okres spłaty na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Pozostała liczba miesięcy (z wyłączeniem opcji przedłużenia) do terminu zapadalności pożyczki na dzień sekurytyzacji.
Pozostały okres amortyzacji pożyczki na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Liczba miesięcy pozostających do terminu zapadalności pożyczki w ramach amortyzacji. Jeżeli amortyzacja nie rozpoczęła się w dniu sekurytyzacji, okres spłaty pożyczki będzie krótszy niż pozostały okres na dzień sekurytyzacji.
Termin zapadalności pożyczki na dzień sekurytyzacji Statyczne Data Termin zapadalności pożyczki określony w umowie pożyczki. Nie uwzględnia to jakiegokolwiek przedłużenia terminu zapadalności, który może być dopuszczony w ramach umowy pożyczki, ale początkowy termin zapadalności.
Rzeczywiste saldo kwoty

głównej na dzień sekurytyzacji

(część A pożyczki)

Statyczne Liczbowe Rzeczywiste saldo kwoty głównej części A pożyczki na dzień sekurytyzacji określone w dokumencie ofertowym.
Opcja przedłużenia Dynamiczne Y/N Należy wskazać, czy istnieje opcja przedłużenia okresu spłaty pożyczki i przesunięcia terminu zapadalności.
Czas trwania opcji najkrótszego przedłużenia Statyczne Liczbowe Czas trwania w miesiącach opcji najkrótszego przedłużenia dostępnego w odniesieniu do pożyczki.
Charakter opcji przedłużenia Statyczne Wykaz Rodzaj opcji przedłużenia.
Szczegółowe informacje dotyczące zabezpieczenia
Liczba nieruchomości na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Liczba nieruchomości, które służą jako zabezpieczenie pożyczki na dzień sekurytyzacji.
Liczba nieruchomości na dzień graniczny puli Dynamiczne Liczbowe Liczba nieruchomości, które służą jako zabezpieczenie pożyczki na dzień graniczny puli.
Nieruchomości stanowiące zabezpieczenie pożyczki na dzień sekurytyzacji Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Należy wprowadzić niepowtarzalne identyfikatory nieruchomości (PC1) w przypadku nieruchomości stanowiących zabezpieczenie pożyczki na dzień sekurytyzacji.
Nieruchomości stanowiące zabezpieczenie pożyczki na dzień graniczny puli Dynamiczne Tekstowe/ Liczbowe Należy wprowadzić niepowtarzalne identyfikatory nieruchomości (PC1) dla nieruchomości stanowiących zabezpieczenie pożyczki w dniu będącym datą graniczną.
Szczegółowe informacje dotyczące warunków umów kredytowych
Metoda obliczania wskaźnika zdolności spłaty odsetek (pełna kwota pożyczki) Statyczne Wykaz Proszę określić wymóg dotyczący obliczania wskaźnika zdolności spłaty odsetek w ramach umów finansowych dla pełnej kwoty pożyczki, implikowaną metodę obliczania.
Metoda obliczania wskaźnika zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia (pełna kwota pożyczki) Statyczne Wykaz Proszę określić wymóg dotyczący obliczania wskaźnika zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia w ramach umów finansowych dla pełnej kwoty pożyczki, implikowaną metodę obliczania.
Metoda obliczania współczynnika pokrycia należności zabezpieczeniem (pełna kwota pożyczki) Statyczne Wykaz Proszę określić wymóg dotyczący obliczania współczynnika pokrycia należności zabezpieczeniem dla umów finansowych na poziomie pełnej kwoty pożyczki, implikowaną metodę obliczania.
Inny kod umów finansowych (całość) Statyczne Wykaz Jeżeli istnieje inny kod wymagany w odniesieniu do wymogu dotyczącego obliczania wskaźnika zdolności spłaty odsetek lub zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia w ramach umów finansowych dla pełnej kwoty pożyczki.
Metoda obliczania wskaźnika zdolności spłaty odsetek (część A pożyczki) Statyczne Wykaz Proszę określić metodę obliczania wskaźnika zdolności spłaty odsetek dla części A pożyczki.
Metoda obliczania wskaźnika zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia (część A pożyczki) Statyczne Wykaz Proszę określić metodę obliczania wskaźnika zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia dla części A pożyczki.
Metoda obliczania współczynnika pokrycia należności zabezpieczeniem (część A pożyczki) Statyczne Wykaz Proszę określić metodę obliczania współczynnika pokrycia należności zabezpieczeniem dla części A pożyczki.
Statystyki dotyczące nieruchomości stanowiących zabezpieczenie na dzień sekurytyzacji
Przychód na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Łączny gwarantowany przychód ze wszystkich źródeł z tytułu nieruchomości opisanej w dokumencie ofertowym. Jeżeli istnieje wiele nieruchomości, należy zsumować wartości nieruchomości.
Koszty operacyjne na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Łączne gwarantowane koszty operacyjne związane z nieruchomościami opisanymi w dokumencie ofertowym. Do kosztów tych można zaliczyć podatki od nieruchomości, ubezpieczenie, koszty związane z zarządzaniem, użytkowaniem, eksploatacją i naprawami oraz bezpośrednie koszty związane z nieruchomością, jakie ponosi właściciel; wyklucza się natomiast wydatki kapitałowe i prowizje leasingowe.
Dochód netto z działalności operacyjnej na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Przychód pomniejszony o koszty operacyjne na dzień sekurytyzacji (pole "Przychód na dzień sekurytyzacji" minus "Koszty operacyjne na dzień sekurytyzacji"). Jeżeli istnieje wiele nieruchomości, należy zsumować wartości.
Wydatki kapitałowe na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Wydatki kapitałowe na dzień sekurytyzacji (zamiast napraw i kosztów eksploatacji), jeżeli określone w dokumencie ofertowym.
Przepływy pieniężne netto na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Dochód netto z działalności operacyjnej pomniejszony o wydatki kapitałowe na dzień sekurytyzacji (pole "Dochód netto z działalności operacyjnej na dzień sekurytyzacji" minus "Wydatki kapitałowe na dzień sekurytyzacji").
Waluta stosowana w sprawozdaniu finansowym na dzień sekurytyzacji Statyczne Wykaz Waluta stosowana we wstępnym sprawozdaniu finansowym dotyczącym pól "Przychód na dzień sekurytyzacji" - "Przepływy pieniężne netto na dzień sekurytyzacji".
Wskaźnik zdolności spłaty odsetek/wskaźnik zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia na dzień sekurytyzacji Statyczne Wykaz W jaki sposób oblicza się/stosuje się wskaźnik zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia, gdy pożyczka związana jest z wieloma nieruchomościami.
Wartość portfela nieruchomości na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Wycena nieruchomości zabezpieczających pożyczkę na dzień sekurytyzacji opisana w dokumencie ofertowym. Jeżeli istnieje wiele nieruchomości, należy zsumować wartości nieruchomości.
Waluta wykorzystana

w wycenie portfela nierucho-

mości na dzień sekurytyzacji

Statyczne Wykaz Waluta wykorzystana w wycenie w polu "Wartość portfela nieruchomości na dzień sekurytyzacji".
Termin wyceny na dzień sekurytyzacji Statyczne Data Termin wyceny określono w odniesieniu do wartości ujawnionych w dokumencie ofertowym. W przypadku istnienia wielu nieruchomości i kilku terminów wyceny należy uwzględnić ostatni termin.
Całkowity możliwy dochód pomniejszony o straty wynikające z niewynajętych mieszkań na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Procent nadającej się do wynajęcia powierzchni z podpisaną umową najmu na dzień sekurytyzacji, jeżeli dane te ujawniono w dokumencie ofertowym (najemcy nie muszą zajmować nieruchomości, ale muszą opłacać czynsz). Jeżeli wiele nieruchomości korzysta ze średniej ważonej poprzez stosowanie obliczeń {Bieżący przypisany % (nieruchomość) × (wykorzystanie)} dla każdej nieruchomości.
Kwoty przechowywane na rachunku powierniczym na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Łączne saldo rachunków rezerwy na poziomie

pożyczki, które legalnie obciążano, na dzień sekury-

tyzacji.

Zestawienie rachunków powierniczych Statyczne Y/N Należy wpisać "Y", jeżeli na rachunkach rezerwy przechowywane są jakiekolwiek płatności w celu pokrycia wyłącznie opłat za dzierżawę gruntu, kosztów związanych z ubezpieczeniem lub podatkami (z wykluczeniem kosztów związanych z eksploatacją i ulepszeniami, wydatków kapitałowych itd.) zgodnie z umową pożyczki, w przeciwnym wypadku wpisać "N".
Zestawienie innych rezerw Statyczne Y/N Czy na rachunkach rezerwy przechowywane są jakiekolwiek inne kwoty niż opłaty za użytkowanie gruntów, opłaty związane z podatkami i ubezpieczeniem zgodnie z warunkami umowy pożyczki, przeznaczone na ulepszenia dokonywane przez najemcę, prowizje leasingowe i podobne kwestie w odniesieniu do powiązanej nieruchomości lub w celu zapewnienia dodatkowego zabezpieczenia dla danej pożyczki?
Rachunek powierniczy prowadzony na wypadek zdarzenia inicjującego Statyczne Y/N Czy w umowie pożyczki wymaga się założenia rachunków rezerwy w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zdarzeń inicjujących?
Zdarzenie inicjujące wymagające założenia rachunku powierniczego Statyczne Wykaz Rodzaj zdarzenia inicjującego.
Docelowe kwoty/rezerwy na rachunku powierniczym Statyczne Liczbowe Docelowe kwoty/rezerwy na rachunku powierniczym.
Warunki udostępnienia rachunku powierniczego Statyczne Tekstowe Warunki udostępnienia rachunku powierniczego.
Warunki dotyczące wykorzystania rezerw pieniężnych Statyczne Wykaz Kiedy można wykorzystać rezerwy pieniężne?
Waluta rachunku powierniczego Statyczne Wykaz Waluta płatności dokonywanych na rachunku powierniczym. Pola "Kwoty przechowywane na rachunku powierniczym na dzień sekurytyzacji" i "Docelowe kwoty/rezerwy na rachunku powierniczym".
Szczegółowe informacje dotyczące grupowania pożyczek i pożyczek zastępczych
Pożyczki wzajemnie zabezpieczone Statyczne Y/N Należy wskazać, czy dana pożyczka należy do pożyczek wzajemnie zabezpieczonych (np. pożyczki 1 i 44 są wzajemnie zabezpieczone tak jak pożyczki 4 i 47).
Pożyczka zastępcza Dynamiczne Y/N Czy dana pożyczka stanowi pożyczkę zastępczą dla innej pożyczki na dzień następujący po dacie sekurytyzacji?
Data zastąpienia Dynamiczne Data Jeżeli pożyczka została zastąpiona po dacie sekurytyzacji, należy podać dzień, w którym doszło do tego zastąpienia.
Dozwolona liczba dni karencji Statyczne Liczbowe Liczba dni po terminie spłaty, w trakcie których

pożyczkodawca nie będzie nakładał kar za opóźnienia

w płatnościach ani nie zgłosi opóźnień w płatnościach.

Wskaźnik dodatkowego finansowania Statyczne Wykaz Czy pełna kwota pożyczki obciążona korzystała

z dodatkowego finansowania/była obciążona długiem

typu mezzanine?

Szczegółowe informacje dotyczące stóp procentowych pożyczki (na dzień sekurytyzacji)
Rodzaj stopy procentowej Statyczne Wykaz Rodzaj stopy procentowej stosowanej w odniesieniu do pożyczki.
Kod metody naliczania odsetek Statyczne Wykaz Wzór dotyczący "dni" wykorzystywanych do obliczenia odsetek.
Zaległe odsetki Statyczne Y/N Czy pożyczkobiorca zalega z odsetkami, które narosły od pożyczki?
Rodzaj amortyzacji części A pożyczki (o ile dotyczy) Statyczne Wykaz Rodzaj amortyzacji części A pożyczki.
Szczegółowe informacje dotyczące amortyzacji pełnej kwoty pożyczki (na dzień sekurytyzacji)
Rodzaj amortyzacji pełnej kwoty pożyczki (o ile dotyczy) Statyczne Wykaz Rodzaj amortyzacji pełnej kwoty pożyczki.
Dozwolone naliczanie odsetek Statyczne Y/N Czy w dokumentacji dotyczącej pożyczki zezwala się na naliczanie i kapitalizację odsetek?
Data kończąca okres, w którym dokonywanie przedterminowych spłat było niedozwolone Statyczne Data Data, po której pożyczkodawca zezwala na przedterminową spłatę pożyczki.
Data zakończenia obowiązywania warunków przedterminowej spłaty pożyczki Statyczne Data Data, po której pożyczkodawca zezwala na przedterminową spłatę pożyczki bez konieczności uiszczenia opłaty za przedterminową spłatę ani spełnienia warunków przedterminowej spłaty pożyczki. Data, po której można przedterminowo spłacić pożyczkę bez konieczności spełnienia warunków przedterminowej spłaty.
Data zakończenia obowiązywania opłaty za przedterminową spłatę pożyczki Statyczne Data Data, po której pożyczkodawca zezwala na przedterminową spłatę pożyczki bez konieczności spełnienia wymogu, jakim jest uiszczenie opłaty za przedterminową spłatę pożyczki.
Opis warunków przedterminowej spłaty pożyczki Statyczne Tekst/Liczba Powinny odzwierciedlać informacje zawarte w dokumencie ofertowym. Na przykład jeżeli zgodnie z warunkami przedterminowej spłaty pożyczki w pierwszym roku opłata wynosi 1 %, w drugim 0,5 %, zaś w trzecim 0,25 % pożyczki, w dokumencie ofertowym może to wyglądać następująco: 1 % (12), 0,5 % (24), 0,25 % (36).
Czy brak płatności w odniesieniu do roszczeń pierwszorzędnych stanowi niewykonanie zobowiązania z tytułu pożyczki? Statyczne Y/N Czy brak płatności w odniesieniu do roszczeń pierwszorzędnych stanowi niewykonanie zobowiązania z tytułu pożyczki?
Czy brak płatności w odniesieniu do pożyczek o równej wartości stanowi niewykonanie zobowiązania finansowego z tytułu nieruchomości? Statyczne Y/N Czy brak płatności w odniesieniu do pożyczek

o równej wartości stanowi niewykonanie zobowiązania

finansowego z tytułu nieruchomości?

Szczegółowe informacje dotyczące zabezpieczenia pożyczki (na dzień sekurytyzacji)
Pułap oprocentowania

w okresie trwania pożyczki

Statyczne Liczbowe Maksymalny poziom stopy procentowej, jaką pożyczkobiorca musi płacić od pożyczki ze zmiennym oprocentowaniem zgodnie z warunkami umowy pożyczki.
Dolny limit oprocentowania w okresie trwania pożyczki Statyczne Liczbowe Minimalny poziom stopy procentowej, jaką pożyczkobiorca musi płacić od pożyczki ze zmiennym oprocentowaniem zgodnie z warunkami umowy pożyczki.
Rodzaj swapu pożyczki Statyczne Wykaz Należy opisać rodzaj stosowanego swapu pożyczki.
Dostawca swapu pożyczki Dynamiczne Tekstowe Nazwa dostawcy swapu pożyczki.
Rodzaj swapu stopy procentowej pożyczki Statyczne Wykaz Należy opisać rodzaj swapu stopy procentowej, który ma zastosowanie do pożyczki.
Rodzaj swapu walutowego pożyczki Statyczne Wykaz Należy opisać rodzaj swapu walutowego.
Kurs walutowy dla swapu pożyczki Statyczne Liczbowe Kurs walutowy ustalony dla swapu walutowego pożyczki.
Data uruchomienia swapu pożyczki Statyczne Data Data uruchomienia swapu pożyczki.
Data zakończenia swapu pożyczki Statyczne Data Data zakończenia swapu pożyczki.
Zobowiązanie pożyczkobiorcy do zapłacenia kosztów zerwania swapu pożyczki Statyczne Wykaz Zakres, w jakim pożyczkobiorca jest zobowiązany do zapłacenia kosztów zerwania dostawcy swapu pożyczki.
Szczegółowe informacje dotyczące aktualizacji oprocentowania pożyczki (na dzień sekurytyzacji)
Częstotliwość spłat Statyczne Wykaz Częstotliwość spłat odsetek i kwoty głównej pożyczki zgodnie z oryginalną dokumentacją dotyczącą pożyczki.
Częstotliwość aktualizacji stopy procentowej Statyczne Wykaz Częstotliwość, z jaką aktualizuje się stopę procentową zgodnie z oryginalną dokumentacją dotyczącą pożyczki.
Częstotliwość aktualizacji płatności Statyczne Wykaz Częstotliwość, z jaką aktualizuje się spłatę kwoty

głównej i odsetek zgodnie z oryginalną dokumentacją

dotyczącą pożyczki.

Historyczny wskaźnik wyrażony w dniach Statyczne Liczbowe Na ile dni przed datą spłaty odsetek wyznaczono stopę procentową (np. Euribor wyznaczony na dwa dni przed datą spłaty odsetek).
Data wyznaczenia wskaźnika Statyczne Data Jeżeli w umowie pożyczki zawarto konkretne terminy ustalenia wskaźnika, należy wprowadzić następną datę wyznaczenia wskaźnika.
Szczegółowe informacje na temat konsorcjum kredytowego i udziału w tym konsorcjum
Struktura pożyczki Statyczne Wykaz Należy skorzystać z kodu struktury pożyczki w celu opisania struktury mającej zastosowanie do danej pożyczki, np. pełna kwota pożyczki, podział na części A/B, kredyt konsorcjalny.
Kredyt konsorcjalny Statyczne Y/N Czy pożyczka jest częścią kredytu konsorcjalnego?
Procentowy udział łącznego sekurytyzowanego instrumentu pożyczkowego Statyczne Liczbowe Procentowy udział łącznej pożyczki objętej sekurytyzacją na dzień sekurytyzacji.
Prawa jednostki dominującej do podejmowania istotnych decyzji Statyczne Y/N Czy właściciel jakiegokolwiek udziału inny niż emitent ma prawo do podejmowania ważnych decyzji?
Bank korespondent ds. kredytów konsorcjalnych Statyczne Tekstowe Bank korespondent.
Różne szczegółowe informacje dotyczące pożyczek
Środek zaradczy w przypadku naruszenia postanowień umowy finansowej Statyczne Wykaz Środek zaradczy w przypadku naruszenia postanowień umowy finansowej.
Jednostka inicjująca pożyczkę Statyczne Tekstowe Nazwa inicjatora/pożyczkodawcy, który sprzedał pożyczkę emitentowi. Nazwa podmiotu ponoszącego ostateczną odpowiedzialność za oświadczenia i gwarancje pożyczki.
Kary związane z przedstawianiem informacji finansowych Statyczne Wykaz Wskaźnik kar nakładanych na pożyczkobiorcę, w przypadku gdy nie przedstawi on informacji finansowych (sprawozdanie z działalności, harmonogram itd.) wymaganych na potrzeby dokumentów w sprawie pożyczki.
Regres pożyczki Statyczne Y/N Czy istnieje możliwość odwołania się do innej strony (np. gwaranta), w przypadku gdy pożyczkobiorca nie wywiąże się z zobowiązania w ramach umowy pożyczki?
Kod zaokrąglania Statyczne Wykaz Metoda zaokrąglania stopy procentowej.
Przyrost zaokrąglania Statyczne Liczbowe Przyrostowy procent, zgodnie z którym należy zaokrąglić wskaźnik stopy procentowej podczas ustalania stopy procentowej określonej w umowie pożyczki.
Nazwa specjalnej jednostki obsługującej na dzień sekurytyzacji Statyczne Tekstowe Nazwa specjalnej jednostki obsługującej na dzień sekurytyzacji.
Standard obsługi Statyczne Wykaz Standard obsługi (wybór). Czy jednostka obsługująca pożyczkę obsługuje pełną kwotę pożyczki (zarówno część A, jak i część B), czy tylko część A lub B?
Szczegółowe informacje dotyczące terminu płatności
Termin spłaty pożyczki Dynamiczne Data Termin, w którym emitentowi wypłacana jest kwota główna i odsetki, zazwyczaj jest to termin spłaty odsetek od pożyczki.
Termin zapłaty Dynamiczne Data Data, z którą dokonano spłaty wszystkich płatności w całości bez żadnych niedoborów. W przypadku pożyczki niezagrożonej będzie to termin spłaty pożyczki poprzedzający bezpośrednio datę wprowadzoną w polu "Termin spłaty pożyczki".
Termin aktualizacji wskaźnika stopy procentowej Dynamiczne Data W przypadku pożyczek o zmiennym oprocentowaniu kolejny termin, w którym nastąpi zmiana stopy procentowej. W przypadku pożyczek o stałym oprocentowaniu należy wprowadzić kolejny termin spłaty odsetek.
Termin kolejnej korekty płatności Dynamiczne Data W przypadku pożyczek o zmiennym oprocentowaniu kolejny termin, w którym nastąpi zmiana planowanej kwoty głównej lub odsetek. W przypadku pożyczek o stałym oprocentowaniu należy wprowadzić kolejny termin spłaty.
Termin zapadalności pożyczki Dynamiczne Data Aktualny termin zapadalności pożyczki określony w umowie pożyczki. W tym przypadku nie uwzględnia się żadnych zatwierdzonych przedłużeń terminu zapadalności, które mogą być dozwolone w ramach umowy pożyczki.
Termin kolejnej spłaty pożyczki Dynamiczne Data Termin kolejnej spłaty pożyczki.
Szczegółowe informacje dotyczące oprocentowania
Bieżący wskaźnik stopy procentowej (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Wskaźnik stopy procentowej wykorzystywany w celu określenia bieżącej stopy procentowej pełnej kwoty pożyczki. Stopa procentowa (przed naliczeniem marży) wykorzystywana w celu obliczenia odsetek spłacanych na dzień spłaty (pełnej) kwoty pożyczki w polu "Termin spłaty pożyczki".
Bieżąca wysokość marży (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Marża wykorzystywana w celu określenia bieżącej stopy procentowej pełnej kwoty pożyczki. Marża wykorzystywana w celu obliczenia odsetek spłacanych na dzień spłaty (pełnej) kwoty pożyczki w polu "Termin spłaty pożyczki".
Bieżąca stopa procentowa (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Łączna stopa procentowa wykorzystywana w celu obliczenia odsetek spłacanych w dniu spłaty (pełnej) kwoty pożyczki w polu "Termin spłaty pożyczki" (suma pola "Bieżący wskaźnik stopa procentowej (pełna kwota pożyczki)" i "Bieżąca wysokość marży (pełna kwota pożyczki)" w przypadku pożyczek o zmiennym oprocentowaniu).
Bieżąca stopa procentowa (część A pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Roczna stopa brutto wykorzystywana do obliczenia planowanych odsetek na bieżący okres od części A pożyczki.
Kolejny wskaźnik stopy procentowej (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Wskaźnik stopy procentowej na kolejny okres wykorzystywany w celu określenia bieżącej stopy procentowej pełnej kwoty pożyczki. Stopa procentowa (przed naliczeniem marży) wykorzystywana do obliczenia odsetek spłacanych na podstawie rzeczywistego końcowego salda pożyczki (pełna kwota pożyczki) "Rzeczywiste końcowe saldo pożyczki (pełna kwota pożyczki)".
Bieżący współczynnik niewykonania zobowiązania (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Łączne odsetki wykorzystywane do obliczenia odsetek od pożyczki przeterminowanej spłacanych w dniu spłaty pożyczki w polu "Termin spłaty pożyczki".
Szczegółowe informacje dotyczące kwoty głównej
Bieżące początkowe saldo otwarcia (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Saldo należności na początku bieżącego okresu. Saldo należności pożyczki na początku okresu spłaty odsetek wykorzystywane do obliczenia odsetek podlegających spłacie w dniu spłaty pożyczki w polu "Termin spłaty pożyczki".
Planowana kwota główna (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Przewidziana kwota główna spłacana od pożyczki za bieżący okres. Kwota główna płacona emitentowi w dniu spłaty pożyczki w polu "Termin spłaty pożyczki", np. amortyzacja pożyczki, bez uwzględniania przedterminowych spłat.
Bieżące przewidziane saldo końcowe (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Przewidziane saldo kwoty głównej pożyczki pozostające do zapłaty pod koniec bieżącego okresu po amortyzacji pożyczki, ale poprzedzające wszelkie przedterminowe spłaty. Saldo kwoty głównej pożyczki pozostające do zapłaty po dokonaniu planowanej spłaty kwoty głównej, ale przed jakąkolwiek przedterminową spłatą (pole "Bieżące początkowe saldo otwarcia (pełna kwota pożyczki)" minus "Planowana kwota główna (pełna kwota pożyczki)").
Nieplanowane spłaty kwoty głównej (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Nieplanowane spłaty kwoty głównej otrzymane w bieżącym okresie. Inne spłaty kwoty głównej otrzymane podczas okresu spłaty odsetek, które zostaną wykorzystane do spłacenia pożyczki. Może to dotyczyć przychodów ze sprzedaży, dobrowolnych przedterminowych spłat lub kwot związanych z likwidacją.
Inne korekty kwoty głównej (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Nieplanowane korekty kwoty głównej za okres spłaty odsetek, niepowiązane z przepływem środków pieniężnych. Dowolne inne kwoty, które spowodowałyby zmniejszenie lub zwiększenie salda pożyczki w bieżącym okresie, a których nie uznaje się za nieplanowane spłaty kwoty głównej i które nie są przewidzianą kwotą główną.
Rzeczywista spłacona kwota główna Dynamiczne Liczbowe Rzeczywista spłacona kwota główna w ostatnim dniu spłaty odsetek.
Rzeczywiste końcowe saldo pożyczki (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Rzeczywiste saldo kwoty głównej pozostające do spłaty na koniec bieżącego okresu. Rzeczywiste saldo pożyczki pozostające do spłaty za kolejny okres spłaty odsetek po wszystkich spłatach kwoty głównej.
Bieżące saldo początkowe (część A pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Saldo należności (część A pożyczki) na początku bieżącego okresu. Saldo należności części A pożyczki na początku okresu spłaty odsetek wykorzystywane do obliczenia odsetek spłacanych w dniu spłaty pożyczki.
Łączne spłaty kwoty głównej (część A pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Wszystkie spłaty kwoty głównej (część A pożyczki) otrzymane w bieżącym okresie. Spłata kwoty głównej części A pożyczki spłacana emitentowi w dniu spłaty pożyczki w polu "Termin spłaty pożyczki", np. amortyzacja pożyczki, bez uwzględniania przedterminowych spłat.
Rzeczywiste saldo końcowe pożyczki (część A pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Rzeczywiste saldo kwoty głównej pozostające do spłaty (część A pożyczki) na koniec bieżącego okresu. Saldo kwoty głównej części A pożyczki pozostające do spłaty po dokonaniu planowanej spłaty kwoty głównej.
Niewykorzystane przyznane saldo instrumentu pożyczki (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Łączna pozostała część pełnej kwoty pożyczki (dług uprzywilejowany)/niewykorzystane saldo na koniec okresu. Łączna pozostała część pełnej kwoty pożyczki (dług uprzywilejowany) na koniec terminu spłaty odsetek, którą pożyczkobiorca nadal może wykorzystać.
Szczegółowe informacje dotyczące odsetek
Planowana należna kwota odsetek (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Odsetki brutto od pełnej kwoty pożyczki za dany okres, przy założeniu braku spłat w bieżącym okresie. Łączne odsetki spłacane w terminie spłaty pożyczki, przy założeniu braku przedterminowych spłat w okresie spłaty odsetek. Odsetki należy określać na podstawie stopy bazowej zgodnie z umową pożyczki.
Nadwyżka/niedobór przedterminowych spłat odsetek Dynamiczne Liczbowe Niedobór lub nadwyżka rzeczywistych spłat odsetek w stosunku do planowanych spłat odsetek za bieżący okres, które nie są związane z niewykonaniem zobowiązania. Wyniki przedterminowych spłat otrzymanych w terminie innym niż planowany termin spłaty.
Inne korekty odsetek Dynamiczne Liczbowe Pole powiązane z innymi korektami kwoty głównej (pole "Inne korekty kwoty głównej (pełna kwota pożyczki)"), w którym przedstawia się nieplanowane korekty odsetek w powiązanym okresie spłat.
Negatywna amortyzacja Dynamiczne Liczbowe Negatywna amortyzacja/odroczone odsetki/odsetki skapitalizowane bez ponoszenia kary.
Rzeczywiste spłacone odsetki (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Rzeczywista kwota odsetek od pełnej kwoty pożyczki spłacona w bieżącym okresie. Łączna kwota odsetek spłacanych przez pożyczkobiorcę w okresie naliczania odsetek lub w terminie spłaty pożyczki.
Rzeczywiste spłacone odsetki (część A pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Łączna kwota odsetek spłaconych od części A pożyczki w okresie naliczania odsetek lub w terminie spłaty pożyczki.
Rzeczywiste odsetki od pożyczki przeterminowanej Dynamiczne Liczbowe Rzeczywiste odsetki od pożyczki przeterminowanej dla pełnej kwoty pożyczki, spłacone w bieżącym okresie. Łączna kwota odsetek od pożyczki przeterminowanej spłacona przez pożyczkobiorcę w okresie naliczania odsetek lub w dniu spłaty pożyczki.
Odroczone odsetki(pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Odroczone odsetki od zadłużenia przeterminowanego od pełnej kwoty pożyczki. Odsetki z odroczonym terminem spłaty to kwota, o którą kwota odsetek, które pożyczkobiorca jest zobowiązany zapłacić z tytułu kredytu hipotecznego, jest niższa od kwoty narosłych odsetek od salda kwoty głównej pozostającego do spłaty.
Odsetki skapitalizowane (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Odsetki skapitalizowane od pełnej kwoty pożyczki. Odsetki skapitalizowane mają miejsce, w przypadku gdy odsetki dodaje się do salda pożyczki pod koniec okresu spłaty odsetek zgodnie z umową pożyczki.
Szczegółowe informacje dotyczące kwoty głównej i odsetek
Łączna należna planowana kwota główna i odsetki (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Planowana należna spłata kwoty głównej i odsetek od pożyczki płacona emitentowi za bieżący okres (pełna kwota pożyczki). Łączną planowaną kwotę główną i odsetki spłacane w terminie spłaty pożyczki (suma pól "Planowana należna kwota główna (pełna kwota pożyczki)" i "Planowana należna kwota odsetek (pełna kwota pożyczki)") można wykorzystać do obliczenia wskaźnika zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia.
Łączne niedobory w spłatach kwoty głównej i odsetek pozostających do spłaty (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Skumulowana kwota główna i kwoty odsetek od pożyczki pozostające do spłaty na koniec bieżącego okresu. Skumulowana kwota niespłaconej kwoty głównej i odsetek w dniu spłaty pożyczki.
Łączne inne kwoty pozostające do spłaty Dynamiczne Liczbowe Skumulowane kwoty związane z pożyczką pozostające do spłaty (np. składka ubezpieczeniowa, opłaty za użytkowanie gruntów, wydatki kapitałowe) pod koniec bieżącego okresu, które zostały wydane przez emitenta/jednostkę obsługującą. Skumulowana kwota zaliczek związanych z ochroną nieruchomości lub inne sumy wypłacone tytułem zaliczki przez jednostkę obsługującą lub emitenta, które nie zostały jeszcze zwrócone przez pożyczkobiorcę.
Skumulowana kwota pozostająca do spłaty Dynamiczne Liczbowe Suma pól "Łączne niedobory w spłatach kwoty głównej i odsetek pozostających do spłaty (pełna kwota pożyczki)" i "Łączne inne kwoty pozostające do spłaty".
Wystąpienie zdarzenia inicjującego amortyzację Dynamiczne Y/N Czy wystąpiło zdarzenie inicjujące amortyzację?
Bieżący rodzaj amortyzacji Dynamiczne Wykaz Rodzaj amortyzacji stosowany w odniesieniu do części A pożyczki.
Łączna spłata planowanej kwoty głównej i odsetek (część A pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Planowana spłata kwoty głównej i odsetek należnych od części A pożyczki dla emitenta za bieżący okres.
Najnowsze szczegółowe informacje finansowe od początku roku do danego dnia
Naruszenie obowiązku sprawozdawczego przez pożyczkobiorcę Dynamiczne Y/N Czy pożyczkobiorca nie wywiązuje się z obowiązku składania sprawozdań jednostce obsługującej pożyczkę lub pożyczkodawcy?
Ostatni przychód Dynamiczne Liczbowe Łączny przychód za okres objęty ostatnim sprawozdaniem finansowym (tj. okres od początku roku do danego dnia lub okres 12 miesięcy) z tytułu wszystkich nieruchomości.
Najnowszy współczynnik pokrycia należności zabezpieczeniem (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Najnowszy współczynnik pokrycia należności zabezpieczeniem (współczynnik LTV) dla (pełnej) kwoty pożyczki określony na podstawie dokumentacji dotyczącej pożyczki.
Najnowszy wskaźnik zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Najnowszy wskaźnik zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia dla (pełnej) kwoty pożyczki określony na podstawie dokumentacji dotyczącej pożyczki.
Najnowszy wskaźnik zdolności spłaty odsetek (pełna kwota pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Najnowszy wskaźnik zdolności spłaty odsetek dla (pełnej) kwoty pożyczki określony na podstawie dokumentacji dotyczącej pożyczki.
Najnowszy wskaźnik zdolności spłaty odsetek (część A pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Najnowszy wskaźnik zdolności spłaty odsetek dla części A pożyczki określony na podstawie dokumentacji ofertowej.
Najnowszy wskaźnik zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia (część A pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Najnowszy wskaźnik zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia dla części A pożyczki na podstawie dokumentacji ofertowej.
Najnowszy współczynnik pokrycia należności zabezpieczeniem (część A pożyczki) Dynamiczne Liczbowe Najnowszy współczynnik pokrycia należności zabezpieczeniem (współczynnik LTV) dla części A pożyczki określony na podstawie dokumentacji ofertowej.
Szczegółowe informacje dotyczące rachunku rezerwy i rachunku powierniczego
Łączne saldo rachunku rezerwy Dynamiczne Liczbowe Łączne saldo rachunków rezerwy na poziomie pożyczki w terminie spłaty pożyczki. Obejmuje koszty utrzymania i napraw oraz koszty środowiskowe itd. (z wykluczeniem rezerw przeznaczonych na podatki i ubezpieczenie, łącznie z prowizjami leasingowymi wykorzystywanymi jako rezerwy). Należy wypełnić, jeżeli w polu "Zestawienie innych rezerw" w planie pożyczki umieszczono "Y".
Wystąpienie zdarzenia inicjującego utworzenie rachunku powierniczego Dynamiczne Y/N Należy wpisać "Y", jeżeli nastąpiło zdarzenie, które spowodowało ustanowienie rachunków rezerwy. Należy wpisać "N", jeżeli gromadzenie płatności jest normalnym warunkiem umowy pożyczki.
Kwoty dodane do rachunków powierniczych w bieżącym okresie Dynamiczne Liczbowe Kwota dodana do dowolnego rachunku powierniczego lub rachunku rezerwy w bieżącym okresie.
Waluta salda rachunku rezerwy Dynamiczne Wykaz Określenie waluty rachunku rezerwy.
Waluta rachunku powierniczego Statyczne Wykaz Określenie waluty rachunku powierniczego.
Szczegółowe informacje dotyczące likwidacji i przedterminowych spłat
Data likwidacji/przedterminowej spłaty Dynamiczne Data Data otrzymania nieplanowanych spłat kwoty głównej lub przychodów z likwidacji.
Kod likwidacji/przedterminowej spłaty Dynamiczne Wykaz Kod przypisany do wszelkich nieplanowanych spłat kwoty głównej lub przychodów z likwidacji otrzymanych w okresie spłaty.
Szczegółowe informacje dotyczące zabezpieczenia na poziomie pożyczkobiorcy
Nazwa dostawcy swapu

pożyczki (poziom pożyczko-

biorcy)

Dynamiczne Tekstowe Nazwa dostawcy swapu pożyczki, jeżeli pożyczkobiorca posiada bezpośrednią umowę z kontrahentem swapu.
Rzeczywiste ratingi dostawcy swapu pożyczki (poziom pożyczkobiorcy) Dynamiczne Tekstowe/ Liczbowe Należy określić ratingi kontrahenta swapu na dzień spłaty pożyczki.
Zdarzenie powodujące całkowite lub częściowe wypowiedzenie swapu pożyczki za bieżący okres (poziom pożyczkobiorcy) Dynamiczne Wykaz Jeżeli w bieżącym okresie doszło do wypowiedzenia swapu pożyczki, należy podać przyczynę.
Okresowa płatność netto należna dostawcy swapu pożyczki (poziom pożyczkobiorcy) Dynamiczne Liczbowe Kwota płatności przekazywanej kontrahentowi swapu przez pożyczkobiorcę w dniu spłaty pożyczki zgodnie z umową swap.
Okresowa płatność netto należna od dostawcy swapu pożyczki (poziom pożyczkobiorcy) Dynamiczne Liczbowe Kwota płatności przekazywanej pożyczkobiorcy przez kontrahenta swapu w dniu spłaty pożyczki zgodnie z umową swap.
Koszty związane z wypowiedzeniem należne dostawcy swapu pożyczki Dynamiczne Liczbowe Kwota dowolnej płatności, jaką pożyczkobiorca musi zapłacić kontrahentowi swapu za częściowe lub całkowite wypowiedzenie umowy swap.
Brak spłaty kosztów związanych z wypowiedzeniem swapu pożyczki Dynamiczne Liczbowe Kwota każdej ewentualnej niedokonanej spłaty, kosztów związanych z wypowiedzeniem wynikających z całkowitego lub częściowego wypowiedzenia umowy swap, płaconych przez pożyczkobiorcę.
Koszty wypowiedzenia należne od kontrahenta swapu pożyczki Dynamiczne Liczbowe Kwota wszelkich zysków płacona pożyczkobiorcy przez kontrahenta swapu w związku z całościowym lub częściowym wypowiedzeniem.
Data kolejnej aktualizacji swapu pożyczki Dynamiczne Data Termin kolejnej aktualizacji swapu pożyczki.
Szczegółowe informacje dotyczące swapu na poziomie pożyczki Dynamiczne Tekstowe Szczegółowe informacje dotyczące swapu.
Szczegółowe informacje dotyczące statusu zaległej pożyczki
Status nieruchomości Dynamiczne Wykaz Status nieruchomości.
Status pożyczki Dynamiczne Wykaz Status pożyczki (tj. bieżący, brak spłat itd.). Jeżeli do pożyczki przypisanych jest wiele kodów statusu, do jednostki obsługującej należy wybór zgłaszanego kodu.
Data rozpoczęcia postępowania egzekucyjnego Dynamiczne Data Data wszczęcia postępowania w sprawie przejęcia lub postępowania administracyjnego lub alternatywnego postępowania egzekucyjnego przeciwko pożyczkobiorcy lub uzgodnionego z pożyczkobiorcą.
Kod strategii układu Dynamiczne Wykaz Strategia układu.
Spodziewane terminy odzyskania należności Dynamiczne Liczbowe Spodziewane terminy windykacji w miesiącach.
Niewypłacalność Dynamiczne Y/N Status niewypłacalności pożyczki (w przypadku niewypłacalności zaznaczyć "Y", w przeciwnym razie "N").
Data niewypłacalności Dynamiczne Data Data niewypłacalności.
Data wejścia w posiadanie nieruchomości Dynamiczne Data Data uzyskania tytułu prawnego (lub alternatywnej formy skutecznej kontroli i zdolności do rozporządzania) do nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie.
Przychody netto otrzymane z likwidacji Dynamiczne Liczbowe Przychody netto otrzymane z likwidacji wykorzystywane w celu określenia strat po stronie emitenta zgodnie z dokumentami dotyczącymi transakcji. Kwota przychodów netto otrzymanych ze sprzedaży, która pozwoli określić ewentualne straty lub braki w związku z pożyczką.
Koszt likwidacji Dynamiczne Liczbowe Koszty związane z likwidacją kompensowane z innych aktywów emitenta w celu określenia strat zgodnie z dokumentami dotyczącymi transakcji. Kwota wszelkich kosztów likwidacji, która zostanie wypłacona z przychodów netto ze sprzedaży w celu określenia, czy wystąpią jakiekolwiek straty.
Odnotowana strata z sekurytyzacji Dynamiczne Liczbowe Saldo należności pożyczki (plus koszty likwidacji) pomniejszone o otrzymany przychód netto z likwidacji. Kwota wszelkich strat po stronie emitenta po odjęciu kosztów likwidacji z przychodów netto ze sprzedaży.
Liczba miesięcy zalegania Dynamiczne Liczbowe Liczba miesięcy zalegania ze spłatą pożyczki na koniec bieżącego okresu zgodnie z definicją emitenta.
Kwota zaległa Dynamiczne Liczbowe Całkowita zaległa kwota przed uwzględnieniem przychodów ze sprzedaży i odzyskanych należności.
Skumulowane odzyskane należności Dynamiczne Liczbowe Łączne odzyskane należności w tym wszystkie przychody ze sprzedaży.
Status specjalnej obsługi Dynamiczne Y/N Czy pożyczka została objęta specjalną obsługą na dzień spłaty pożyczki?
Data niewykonania zobowiązania Dynamiczne Data Data pożyczki, w stosunku do której zobowiązanie nie zostało wykonane.
Waluta likwidacji Dynamiczne Wykaz Określenie waluty likwidacji.
Waluta strat Dynamiczne Wykaz Określenie waluty strat.
Waluta zaległości Dynamiczne Wykaz Określenie waluty zaległości.
Szczegółowe informacje dotyczące modyfikacji pożyczki
Zgoda obligatariusza Dynamiczne Y/N Czy potrzebna jest zgoda obligatariusza na przeprowadzenie restrukturyzacji?
Planowane posiedzenie obligatariuszy Dynamiczne Data Na kiedy zaplanowano kolejne posiedzenie obligatariuszy?
Data ostatniej sprzedaży pożyczki Dynamiczne Data Data sprzedaży pożyczki emitentowi, jeżeli pożyczka była częścią pierwotnej sekurytyzacji, wówczas należy podać datę sekurytyzacji.
Data włączenia ostatniej nieruchomości do sekurytyzacji Dynamiczne Data Data włączenia ostatniej lub ostatnich nieruchomości do przedmiotowej sekurytyzacji. Jeżeli jakieś nieruchomości zostały zastąpione, należy podać dzień, w którym doszło do ostatniego zastąpienia. Jeżeli nieruchomości były częścią pierwotnej transakcji, należy podać datę sekurytyzacji.
Data przejęcia Dynamiczne Data Data dokonania przeniesienia/konwersji wierzytelności lub przejęcia przez nowego pożyczkobiorcę.
Data obniżenia kwoty wyceny Dynamiczne Data Data obliczenia i zatwierdzenia obniżonej kwoty wyceny (wstępne lub zaktualizowane obliczenia na dany dzień).
Data ostatniej modyfikacji Dynamiczne Data Data wejścia w życie ostatniej modyfikacji pożyczki.
Kod modyfikacji Dynamiczne Wykaz Rodzaj modyfikacji.
Zmodyfikowana stawka płatności Dynamiczne Liczbowe Jeżeli pożyczka została przekształcona (prawdopodobnie podczas procesu układu), a harmonogram amortyzacji zmieniony, wówczas należy podać nową kwotę, wyrażoną jako procent salda pożyczki.
Zmodyfikowana stopa procentowa pożyczki Dynamiczne Liczbowe Jeżeli pożyczka została przekształcona (prawdopodobnie podczas procesu układu), a stopa procentowa/ marża zmieniona, wówczas należy podać nową stopę.
Szczegółowe informacje dotyczące specjalnej obsługi
Lista zagrożeń jednostki obsługującej Dynamiczne Data Data wyznaczająca umieszczenie pożyczki na liście zagrożeń. Jeżeli pożyczkę usunięto z listy zagrożeń w poprzednim okresie, a teraz ponownie ją na niej umieszczono, należy podać nową datę wprowadzenia.
Data ostatniego przeniesienia na specjalną jednostkę obsługującą Dynamiczne Data Data przeniesienia pożyczki na specjalną jednostkę obsługującą po przeniesieniu obsługi. Uwaga: jeżeli pożyczka była wielokrotnie przenoszona, należy podać ostatnią datę przeniesienia na specjalną jednostkę obsługującą.
Data ostatniego zwrócenia do głównej jednostki obsługującej Dynamiczne Data Dzień, w którym pożyczka stała się "skorygowanym kredytem hipotecznym", tj. dzień, w którym specjalna jednostka obsługująca zwróciła pożyczkę do głównej jednostki obsługującej.
Stwierdzenie braku możliwości odzyskania Dynamiczne Y/N Wskaźnik (Y/N) określający, czy jednostka obsługująca/specjalna jednostka obsługująca stwierdziła, iż nie odzyska wszystkich udzielonych zaliczek, a także całkowitego salda pożyczki pozostającego do spłaty oraz wszelkich innych kwot należnych z tytułu pożyczki z przychodów ze sprzedaży lub likwidacji nieruchomości lub pożyczki.
Data naruszenia warunków pożyczki Dynamiczne Data Data naruszenia warunków pożyczki. Jeżeli doszło do wielu naruszeń, należy podać datę ostatniego naruszenia.
Data naprawienia naruszeń warunków pożyczki Dynamiczne Data Data naprawienia naruszenia warunków pożyczki. Jeżeli doszło do wielu naruszeń, należy podać datę naprawienia ostatniego naruszenia.
Kod kryterium umieszczenia na liście zagrożeń Dynamiczne Wykaz Kod listy zagrożeń jednostki obsługującej. Jeżeli zastosowanie ma wiele kryteriów, proszę podać kod największego zagrożenia.
Waluta opłat Dynamiczne Wykaz Określenie waluty opłat.
Szczegółowe informacje dotyczące specjalnej jednostki obsługującej
Nazwa specjalnej jednostki obsługującej Dynamiczne Tekstowe Nazwa specjalnej jednostki obsługującej.
Czy zmieniono specjalną jednostkę obsługującą? Dynamiczne Y/N Czy od poprzedniego okresu sprawozdawczego zmieniono specjalną jednostkę obsługującą?
Pożyczkodawca innej rangi zaangażowany w postępowanie egzekucyjne Dynamiczne Y/N Czy pożyczkodawca innej rangi jest zaangażowany w postępowanie egzekucyjne?
Szczegółowe informacje dotyczące statusu pożyczki przeterminowanej
Niewykonanie zobowiązania lub przejęcie Dynamiczne Y/N Czy nastąpiło niewykonanie zobowiązania w spłacie pożyczki lub trwa procedura przejęcia?
Przyczyna niewykonania zobowiązania Dynamiczne Przyczyna niewykonania zobowiązania.
Naruszenie umowy/Inicjacja Dynamiczne Wykaz Rodzaj naruszenia umowy/inicjacji.
Informacje dotyczące dyrektywy w sprawie wymogów kapitałowych
Należy określić, czy jednostka inicjująca przestrzegała jednej z czterech opcji utrzymania Dynamiczne Wykaz Rodzaj utrzymania.
Utrzymane przez jednostkę inicjującą Dynamiczne Liczbowe Interes gospodarczy netto utrzymany przez jednostkę inicjującą wyrażony w procentach zgodnie z art. 405 rozporządzenia (UE) nr 575/2013 w sprawie wymogów ostrożnościowych dla instytucji kredytowych i firm inwestycyjnych.
NIERUCHOMOŚĆ:
Szczegółowe informacje dotyczące zabezpieczenia nieruchomości
Identyfikator nieruchomości Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator przydzielony nieruchomości. Jeżeli istnieje wiele nieruchomości (takich jak apartamentowce), należy podać niepowtarzalny identyfikator, który określa je w sposób zbiorczy.
Grupowanie pożyczek wzajemnie zabezpieczonych nieruchomościami Dynamiczne Tekstowe/ Liczbowe Proszę podać odpowiednie identyfikatory pożyczek w dokumencie ofertowym, jeżeli jedna nieruchomość stanowi zabezpieczenie kilku pożyczek w ramach transakcji lub puli, a następnie proszę oddzielić identyfikatory przecinkami.
Nazwa nieruchomości Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Nazwa nieruchomości, która służy jako zabezpieczenie pożyczki. Jeżeli istnieje wiele nieruchomości (takich jak apartamentowce), należy podać nazwę, która określa je w sposób zbiorczy.
Adres nieruchomości Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Adres nieruchomości, która służy jako zabezpieczenie pożyczki.
Miejscowość, w której znajduje się nieruchomość Statyczne Tekstowe Nazwa miasta, w którym znajduje się nieruchomość.
Kod pocztowy nieruchomości Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Główny kod pocztowy nieruchomości. Należy podać co najmniej pierwsze dwa lub cztery znaki.
Państwo, w którym znajduje się nieruchomość Statyczne Wykaz Państwo, w którym znajduje się nieruchomość.
Kod określający rodzaj nieruchomości Statyczne Wykaz Odniesienie do rodzaju lub wykorzystania nieruchomości określone w sprawozdaniu z wyceny lub dokumentacji ofertowej.
Rok budowy Statyczne Data Rok budowy nieruchomości zgodnie ze sprawozdaniem z wyceny lub dokumentacją ofertową.
Rok ostatniej modernizacji Dynamiczne Data Rok ukończenia ostatniej ważniejszej modernizacji/ nowej budowy na nieruchomości zgodnie ze sprawozdaniem z wyceny lub dokumentacją ofertową.
Powierzchnia netto w metrach kwadratowych netto na dzień sekurytyzacji Dynamiczne Liczbowe Łączna nadająca się do wynajęcia powierzchnia netto nieruchomości w metrach kwadratowych, która służy jako zabezpieczenie pożyczki zgodnie z ostatnim sprawozdaniem z wyceny. W przypadku wielu nieruchomości należy podać sumę powierzchni.
Weryfikacja wewnętrznej powierzchni użytkowej netto Dynamiczne Y/N Czy rzeczoznawca sprawdził wewnętrzną powierzchnię użytkową netto nieruchomości?
Liczba mieszkań/łóżek/pokoi Statyczne Liczbowe W przypadku nieruchomości wielorodzinnych należy podać liczbę mieszkań, w przypadku pensjonatów/ hoteli/szpitali - liczbę łóżek, w przypadku ośrodków kempingowych - liczbę pól kempingowych, w przypadku kwater - liczbę pokoi, w przypadku magazynów - liczbę pomieszczeń. W przypadku istnienia wielu nieruchomości tego samego rodzaju należy podać sumę wartości.
Status nieruchomości Dynamiczne Wykaz Ostatni status pożyczki związanej z nieruchomością.
Forma tytułu nieruchomości Statyczne Wykaz Odpowiednia forma tytułu nieruchomości. Najem gruntu, na którym pożyczkodawca posiada zwykle budynek lub jest zobowiązany do jego zbudowania, jak określono w umowie najmu.
Wygaśnięcie umowy najmu dotyczącej nieruchomości Statyczne Data Należy podać najwcześniejszą datę wygaśnięcia umowy najmu.
Zobowiązanie z tytułu opłat za użytkowanie gruntów Dynamiczne Liczbowe Jeżeli nieruchomość jest przedmiotem najmu, proszę podać bieżący roczny czynsz najmu należny wynajmującemu.
Data ostatniej wyceny Dynamiczne Data Data ostatniej wyceny nieruchomości.
Ostatnia wycena Dynamiczne Liczbowe Ostatnia wycena nieruchomości.
Podstawa ostatniej wyceny Dynamiczne Wykaz Podstawa ostatniej wyceny.
Waluta opłat za użytkowanie gruntów Dynamiczne Wykaz Waluta opłat za użytkowanie gruntów ("Zobowiązanie z tytułu opłat za użytkowanie gruntów").
Waluta ostatniej wyceny Dynamiczne Wykaz Waluta ostatniej wyceny ("Ostatnia wycena").
Szczegółowe informacje dotyczące daty sekurytyzacji
Data włączenia nieruchomości do sekurytyzacji Statyczne Data Data włączenia nieruchomości do przedmiotowej sekurytyzacji. Jeżeli dana nieruchomość została zastąpiona, należy podać dzień, w którym doszło do zastąpienia. Jeżeli nieruchomość była częścią pierwotnej transakcji, należy podać datę sekurytyzacji.
Przydzielony procent pożyczki na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Przydzielony procent pożyczki przypisany do nieruchomości na dzień sekurytyzacji, w przypadku gdy zabezpieczenie pożyczki stanowi więcej nieruchomości niż jedna.
Termin przedstawienia danych finansowych na dzień sekurytyzacji Statyczne Data Końcowy termin przedstawienia danych finansowych wykorzystywanych w dokumencie ofertowym (np. od początku roku do danego dnia, rocznie, kwartalnie lub przez okres 12 miesięcy).
Dochód netto z działalności operacyjnej na dzień sekurytyzacji Dynamiczne Liczbowe Przychód pomniejszony o koszty operacyjne na dzień sekurytyzacji.
Wycena na dzień sekurytyzacji Statyczne Liczbowe Wycena nieruchomości zabezpieczających pożyczkę na dzień sekurytyzacji opisana w dokumencie ofertowym.
Nazwa rzeczoznawcy podmiotu dokonującego sekurytyzacji Statyczne Tekstowe Nazwa firmy rzeczoznawczej, która przeprowadziła wycenę przy sekurytyzacji.
Data wyceny na dzień sekurytyzacji Dynamiczne Data Data sporządzenia wyceny w odniesieniu do wartości ujawnionych w dokumencie ofertowym.
Wartość lokalu do wynajęcia na dzień sekurytyzacji Dynamiczne Liczbowe Wartość lokalu do wynajęcia na dzień sekurytyzacji.
Powierzchnia komercyjna Dynamiczne Liczbowe Łączna nadająca się do wynajęcia powierzchnia komercyjna netto nieruchomości w metrach kwadratowych, która służy jako zabezpieczenie pożyczki zgodnie z ostatnim sprawozdaniem z wyceny.
Powierzchnia mieszkalna Dynamiczne Liczbowe Łączna nadająca się do wynajęcia powierzchnia mieszkalna netto nieruchomości w metrach kwadratowych, która służy jako zabezpieczenie pożyczki zgodnie z ostatnim sprawozdaniem z wyceny.
Waluta danych finansowych Dynamiczne Wykaz Określenie waluty pożyczki.
Najnowsze szczegółowe informacje finansowe dotyczące nieruchomości od początku roku do danego dnia
Bieżący przydzielony procent pożyczki Dynamiczne Liczbowe Przydzielony procent pożyczki przypisany do nieruchomości na dzień spłaty pożyczki, w przypadku gdy więcej niż jedna nieruchomość stanowi zabezpieczenie pożyczki, suma wszystkich procentów powinna wynieść łącznie 100 %. Procent może być ustalony w umowie pożyczki.
Bieżący procent przydzielony do końcowej kwoty pożyczki Dynamiczne Liczbowe Należy stosować bieżący procent przydzielony do rzeczywistego salda pożyczki pozostającego do spłaty.
Najnowsze dane finansowe na dzień rozpoczęcia Dynamiczne Data Pierwszy dzień okresu, za który przedstawiane są dane finansowe wykorzystane do sporządzenia ostatniego sprawozdania z finansowych wyników działalności (np. miesięcznego, kwartalnego, obejmującego okres od początku roku do danego dnia lub okres 12 miesięcy).
Najnowsze dane finansowe na dzień zakończenia Dynamiczne Data Ostatni dzień okresu, za który przedstawiane są dane finansowe wykorzystane do sporządzenia ostatniego sprawozdania z finansowych wyników działalności (np. miesięcznego, kwartalnego, obejmującego okres od początku roku do danego dnia lub okres 12 miesięcy).
Ostatni miesiąc w roku, w którym przedstawiane są dane finansowe Dynamiczne Tekstowe/ Liczbowe Należy wpisać miesiąc, na którym zakończono przedstawianie danych finansowych z każdego roku (najnowszych, z poprzedniego roku i drugiego roku poprzedzającego dany rok).
Najnowszy wskaźnik finansowy Dynamiczne Wykaz Niniejsze pole wykorzystuje się w celu opisania okresu, dla którego podano najnowsze dane finansowe.
Ostatni przychód Dynamiczne Liczbowe Łączny przychód za okres objęty ostatnim sprawozdaniem z finansowych wyników działalności (tj. obejmującym okres od początku roku do danego dnia lub przez okres 12 miesięcy) ze wszystkich nieruchomości. W przypadku wielu nieruchomości należy podać łączny przychód.
Ostatnie koszty operacyjne Dynamiczne Liczbowe Łączne koszty operacyjne za okres objęty ostatnim sprawozdaniem z finansowych wyników działalności (tj. miesięcznym, kwartalnym, obejmującym okres od początku roku do danego dnia lub okres 12 miesięcy) w odniesieniu do wszystkich nieruchomości.
Najnowszy dochód netto z działalności operacyjnej Dynamiczne Liczbowe Łączny przychód pomniejszony o łączne koszty operacyjne za okres objęty ostatnim sprawozdaniem z działalności finansowej.
Najnowsze wydatki kapitałowe Dynamiczne Liczbowe Łączne wydatki kapitałowe (zamiast napraw i utrzymania) za okres objęty ostatnim sprawozdaniem z działalności finansowej (np. miesięcznym, kwartalnym, obejmującym okres od początku roku do danego dnia lub okres 12 miesięcy) w odniesieniu do wszystkich nieruchomości.
Najnowszy przepływ środków pieniężnych netto Dynamiczne Liczbowe Łączny dochód netto z działalności operacyjnej pomniejszony o łączne wydatki kapitałowe za okres objęty ostatnim sprawozdaniem z finansowych wyników działalności.
Najnowsza kwota za obsługę długu Dynamiczne Liczbowe Łączna planowana spłata należnej kwoty głównej i należnych odsetek za okres objęty ostatnim sprawozdaniem z finansowych wyników działalności (tj. miesięcznym, kwartalnym, obejmującym okres od początku roku do danego dnia lub okres 12 miesięcy).
Najnowszy wskaźnik zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia (dochód netto z działalności operacyjnej) Dynamiczne Liczbowe Należy obliczyć wskaźnik zdolności spłaty kosztów obsługi zadłużenia na podstawie dochodu netto z działalności operacyjnej za okres objęty ostatnim sprawozdaniem z finansowych wyników działalności (np. miesięcznym, kwartalnym, obejmującym okres od początku roku do danego dnia lub okres 12 miesięcy).
Roczny dochód z najmu wynikający z umowy Dynamiczne Liczbowe Roczny dochód z najmu wynikający z umowy na podstawie najnowszego harmonogramu najmu pożyczkobiorcy.
Szczegółowe informacje dotyczące wykorzystania nieruchomości
Stopień wykorzystania na określony dzień Dynamiczne Data Data ostatnio otrzymanego rejestru najemców/harmonogramu najmu. (W przypadku pensjonatów (hoteli) i szpitali należy zastosować średni wskaźnik zajmowania na okres objęty sprawozdaniem finansowym).
Stopień fizycznego wykorzystania na dzień sekurytyzacji Dynamiczne Liczbowe Dostępny odsetek powierzchni nadającej się do wynajęcia, która jest faktycznie wykorzystana na dzień sekurytyzacji (tj. jeżeli najemcy faktycznie wprowadzili się do mieszkań i nie są one już wolne). Dostępny odsetek należy obliczyć na podstawie rejestru najemców lub innego dokumentu zawierającego informacje na temat zajętych pomieszczeń zgodne z najnowszymi informacjami z danego roku budżetowego.
Najnowsze informacje na temat stopnia fizycznego wykorzystania Dynamiczne Liczbowe Ostatni dostępny odsetek faktycznie zajmowanej powierzchni nadającej się do wynajęcia (tj. gdy najemcy faktycznie wprowadzili się do mieszkań i nie są one już wolne). Dostępny odsetek należy obliczyć na podstawie rejestru najemców lub innego dokumentu zawierającego informacje na temat zajętych pomieszczeń zgodne z najnowszymi informacjami z danego roku budżetowego.
Dostępność danych wg najemców Dynamiczne Y/N Czy dostępne są informacje w odniesieniu do poszczególnych najemców?
Średni ważony okres najmu Dynamiczne Liczbowe Średni ważony okres najmu w latach.
Średni ważony okres najmu (pierwsza przerwa) Dynamiczne Liczbowe Średni ważony okres najmu (w latach) po wykorzystaniu wszystkich opcji w ramach pierwszej przerwy.
Szczegółowe informacje dotyczące trzech największych najemców
Procent dochodu, który przestanie napływać w ciągu 1-12 miesięcy Dynamiczne Liczbowe Procent dochodu, który przestanie napływać w ciągu 1-12 miesięcy.
Procent dochodu, który przestanie napływać w ciągu 13-24 miesięcy Dynamiczne Liczbowe Procent dochodu, który przestanie napływać w ciągu 13-24 miesięcy.
Procent dochodu, który przestanie napływać w ciągu 25-36 miesięcy Dynamiczne Liczbowe Procent dochodu, który przestanie napływać w ciągu 25-36 miesięcy.
Procent dochodu, który przestanie napływać w ciągu 37-48 miesięcy Dynamiczne Liczbowe Procent dochodu, który przestanie napływać w ciągu 37-48 miesięcy.
Procent dochodu, który przestanie napływać po upływie 49 miesięcy lub po dłuższym okresie. Dynamiczne Liczbowe Procent dochodu, który przestanie napływać po upływie 49 miesięcy lub po dłuższym okresie.
Największy najemca według wysokości dochodu (netto) Dynamiczne Tekstowe/ Liczbowe Nazwa największego obecnie najemcy na podstawie wysokości czynszu netto.
Data wygaśnięcia umowy najmu największego najemcy Dynamiczne Data Data wygaśnięcia umowy najmu największego obecnie najemcy (pod względem wysokości czynszu netto).
Czynsz płacony przez największego najemcę Dynamiczne Liczbowe Roczny czynsz płacony przez największego obecnie najemcę.
Drugi największy najemca pod względem wysokości dochodu (netto) Dynamiczne Tekstowe/ Liczbowe Nazwa drugiego największego obecnie najemcy (pod względem wysokości czynszu netto).
Data wygaśnięcia umowy najmu drugiego największego najemcy Dynamiczne Data Data wygaśnięcia umowy najmu drugiego największego obecnie najemcy (pod względem wysokości rocznego czynszu netto).
Czynsz płacony przez drugiego największego najemcę Dynamiczne Liczbowe Czynsz płacony przez drugiego największego obecnie najemcę.
Trzeci największy najemca pod względem wysokości dochodu (netto) Dynamiczne Tekstowe/ Liczbowe Nazwa trzeciego największego obecnie najemcy (pod względem wysokości czynszu netto).
Data wygaśnięcia umowy najmu trzeciego największego najemcy Dynamiczne Data Data wygaśnięcia umowy najmu trzeciego największego obecnie najemcy (pod względem wysokości rocznego czynszu netto).
Czynsz płacony przez trzeciego największego najemcę Dynamiczne Liczbowe Czynsz płacony przez trzeciego największego obecnie najemcę.
Waluta czynszu Dynamiczne Wykaz Określenie waluty czynszu.
Szczegółowe informacje dotyczące przejęcia
Przewidziana data likwidacji lub przejęcia aktywów Dynamiczne Data Data likwidacji przewidywana przez specjalną jednostkę obsługującą. Jeżeli istnieje wiele nieruchomości, należy podać ostatnią datę odnoszącą się do powiązanych nieruchomości. W przypadku przejęcia = Przewidziana data przejęcia, a w przypadku posiadanej nieruchomości = Przewidziana data sprzedaży.
Data rozpoczęcia postępowania dotyczącego posiadanej nieruchomości Dynamiczne Data Data wszczęcia postępowania w sprawie przejęcia lub alternatywnego postępowania egzekucyjnego przeciwko pożyczkobiorcy lub uzgodnionego z pożyczkobiorcą.
Data przejęcia zarządu Dynamiczne Data Data uzyskania tytułu prawnego (lub alternatywnej formy skutecznej kontroli i zdolności do rozporządzania) do nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie.
INFORMACJE NA TEMAT OBLIGACJI:
Informacje ogólne na temat obligacji
Identyfikator puli transakcji Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny kod identyfikacyjny danej transakcji lub puli.
Data dystrybucji Statyczne Data Data spłaty odsetek i kwoty głównej transzy obligacji.
Data zapisu Statyczne Data Dzień, na który należy być w posiadaniu klasy obligacji, aby zostać uznanym za posiadającego zapis.
Nazwa klasy obligacji Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Oznaczenie (zwykle litera lub liczba) podane dla transzy instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji zabezpieczonego spłatami komercyjnych kredytów hipotecznych, którego dotyczą takie same prawa, priorytety i cechy określone w prospekcie emisyjnym, tj. serii 1 klasa Al itd.
Komitet ds. Jednolitych Procedur Identyfikacji Papierów Wartościowych (CUSIP) (reguła 144A) Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Kod identyfikujący papier wartościowy przypisany każdej klasie lub transzy obligacji zgodnie ze standardami ustanowionymi przez Komitet ds. Jednolitych Procedur Identyfikacji Papierów Wartościowych w odniesieniu do wymogów określonych w regule 144A lub inny niepowtarzalny kod identyfikujący papier wartościowy ustanowiony przez giełdę lub inny podmiot.
Międzynarodowy kod identyfikujący papier wartościowy Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Kod identyfikujący papier wartościowy przypisany każdej klasie lub transzy obligacji zgodnie ze standardami ustanowionymi przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (kod ISIN) lub inny niepowtarzalny kod identyfikujący papier wartościowy ustanowiony przez giełdę lub inny podmiot.
Wspólny kod (reguła 144A) Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Dziewięciocyfrowy kod identyfikujący wydany wspólnie przez przedsiębiorstwa CEDEL i Euroclear dla każdej klasy lub transzy obligacji.
Międzynarodowy kod identyfikujący papier wartościowy (regulacja S) Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Kod identyfikujący papier wartościowy przypisany każdej klasie lub transzy obligacji zgodnie ze standardami ustanowionymi przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (kod ISIN) w odniesieniu do wymogów określonych w regulacji S lub inny kod identyfikujący papier wartościowy ustanowiony przez giełdę lub inny podmiot.
Wspólny kod (regulacja S) Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Kod identyfikujący papier wartościowy przypisany każdej klasie obligacji lub transzy zgodnie z normami przez Komitet ds. Jednolitych Procedur Identyfikacji Papierów Wartościowych w odniesieniu do wymogów określonych w regulacji S lub inny niepowtarzalny kod identyfikujący papier wartościowy ustanowiony przez giełdę lub inny podmiot.
Data emisji obligacji Statyczne Data Data emisji obligacji.
Prawny termin zapadalności Statyczne Data Termin, w którym należy spłacić określoną klasę lub transzę obligacji w celu uniknięcia niewykonania zobowiązania.
Waluta Statyczne Wykaz Rodzaj waluty, w jakiej wyraża się wartość klasy lub transzy obligacji.
Pierwotne saldo kwoty głównej Statyczne Liczbowe Pierwotne saldo kwoty głównej określonej klasy lub transzy obligacji na dzień emisji.
Informacje dotyczące kwoty głównej obligacji
Oznaczenie referencyjne Statyczne Y/N "Y" dla oznaczenia referencyjnego, "N", jeżeli dana klasa lub transza obligacji stanowi wydzieloną należność odsetkową.
Pierwotne saldo kwoty głównej Statyczne Liczbowe Saldo kwoty głównej klasy lub transzy obligacji pozostające do spłaty na początku bieżącego okresu.
Planowana kwota główna Statyczne Liczbowe Planowana kwota główna płacona od klasy lub transzy obligacji w trakcie danego okresu.
Nieplanowana kwota główna Dynamiczne Liczbowe Nieplanowana kwota główna płacona od klasy lub transzy obligacji w trakcie danego okresu.
Całkowity podział kwoty głównej Dynamiczne Liczbowe Łączna kwota główna (planowana i nieplanowana) płacona od klasy lub transzy obligacji w trakcie danego okresu.
Rodzaj amortyzacji Statyczne Wykaz Metoda amortyzacji, w ramach której dokonywana jest okresowo płatność z tytułu klasy lub transzy obligacji.
Okres spłaty wyłącznie odsetek Statyczne Liczbowe Długość okresu spłaty wyłącznie odsetek w miesiącach.
Odsetki skapitalizowane Dynamiczne Liczbowe Wszelkie odsetki dodane do salda klasy w tym amortyzacja ujemna.
Strata z tytułu kwoty głównej Dynamiczne Liczbowe Łączna strata z tytułu kwoty głównej w okresie sprawozdawczym.
Skumulowane straty z tytułu kwoty głównej Dynamiczne Liczbowe Skumulowane straty z tytułu kwoty głównej do chwili obecnej.
Końcowe saldo kwoty głównej Dynamiczne Liczbowe Saldo kwoty głównej klasy lub transzy obligacji pozostające do spłaty pod koniec bieżącego okresu.
Wskaźnik spłaty obligacji Dynamiczne Liczbowe Kwota główna spłacana od klasy lub transzy obligacji w okresie sprawozdawczym, jako część pierwotnego salda obligacji lub transzy (0<x< 1), do 12 miejsc po przecinku.
Końcowy wskaźnik obligacji Dynamiczne Liczbowe Końcowa kwota główna klasy lub transzy obligacji po spłaceniu bieżącego okresu sprawozdawczego jako część pierwotnego salda obligacji lub transzy (0<x< 1), do 12 miejsc po przecinku.
Kolejna data spłaty obligacji Dynamiczne Data Kolejna data spłaty/rozdzielenia klasy lub transzy obligacji.
Informacje dotyczące odsetek od obligacji
Rodzaj wskaźnika stopy procentowej Statyczne Wykaz Wskaźnik bazowej referencyjnej stopy procentowej określony w dokumencie ofertowym, mający zastosowanie do określonej klasy lub transzy obligacji. Wskaźnik bieżącej stopy procentowej.
Wskaźnik bieżącej stopy procentowej Dynamiczne Liczbowe Wskaźnik bieżącej stopy procentowej stosowany w odniesieniu do określonej klasy lub transzy obligacji w bieżącym okresie naliczania odsetek, do co najmniej pięciu miejsc po przecinku.
Metoda naliczania odsetek Statyczne Wykaz Metoda naliczania odsetek polegająca na okresowym obliczaniu klasy lub transzy obligacji.
Liczba dni naliczania bieżących odsetek Dynamiczne Liczbowe Liczba dni, w odniesieniu do której nalicza się odsetki, stosowana do obliczenia okresu przekazu bieżących odsetek.
Odsetki naliczone Dynamiczne Liczbowe Kwota odsetek naliczonych.
Obowiązujące ograniczenie dostępnych funduszy Statyczne Y/N Czy klasy obligacji dotyczy mechanizm ograniczenia dostępnych funduszy?
Kwota zmniejszenia wynikająca z wyceny Dynamiczne Liczbowe Zmniejszenie wynikające z bieżącej wyceny przydzielone do danej klasy.
Skumulowane kwoty zmniejszenia wynikającego z wyceny Dynamiczne Liczbowe Łączne skumulowane zmniejszenie wynikające z wyceny.
Inny podział odsetek Dynamiczne Liczbowe Inne określone dodatki do odsetek.
Aktualny niedobór spłaty odsetek Dynamiczne Liczbowe Brakująca kwota odsetek za dany okres sprawozdawczy w odniesieniu do danej klasy.
Skumulowany niedobór spłaty odsetek Dynamiczne Liczbowe Skumulowany niedobór spłaty odsetek do chwili obecnej.
Całkowity podział odsetek Dynamiczne Liczbowe Łączne spłacone odsetki.
Saldo początkowe niespłaconych odsetek Dynamiczne Liczbowe Brak spłaty należnych odsetek na początku bieżącego okresu.
Niespłacone odsetki krótkoterminowe Dynamiczne Liczbowe Wszelkie odsetki, odroczone w bieżącym okresie, których spłata nastąpi w dniu kolejnej spłaty.
Niespłacone odsetki długoterminowe Dynamiczne Liczbowe Wszelkie odsetki odroczone w bieżącym okresie, których spłata nastąpi w terminie zapadalności.
Zdarzenie inicjujące ograniczenie dostępnych funduszy Dynamiczne Y/N Czy miało miejsce zdarzenie inicjujące ograniczenie dostępnych funduszy?
Wskaźnik stopy procentowej w kolejnym okresie Dynamiczne Liczbowe Wartość wskaźnika stopy procentowej w kolejnym okresie.
Termin kolejnej aktualizacji wskaźnika stopy procentowej Dynamiczne Data Termin kolejnej aktualizacji wskaźnika stopy procentowej.
Szczegółowe informacje dotyczące instrumentu wsparcia płynności
Instrument wsparcia płynności - saldo początkowe Dynamiczne Liczbowe Saldo początkowe instrumentu wsparcia płynności.
Korekty dotyczące instrumentu wsparcia płynności Dynamiczne Liczbowe Wszelkie korekty dotyczące instrumencie wsparcia płynności.
Wykorzystanie środków

z instrumentu wsparcia płyn-

ności

Dynamiczne Liczbowe Kwota wykorzystanych środków z instrumentu wsparcia płynności.
Zwroty do instrumentu wsparcia płynności Dynamiczne Liczbowe Kwoty zwrócone do instrumentu wsparcia płynności.
Saldo końcowe instrumentu wsparcia płynności Dynamiczne Liczbowe Saldo końcowe.
Waluta instrumentu wsparcia płynności Dynamiczne Wykaz Waluta instrumentu wsparcia płynności.

ZAŁĄCZNIK  III

Dane dotyczące poziomu pożyczek - Szablon sprawozdania na potrzeby instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji zabezpieczonych pożyczkami, udzielonymi małym i średnim przedsiębiorstwom

AKTYWA:
Nazwa pola Statyczne/

dynamiczne

Rodzaj danych Definicja pola i kryteria
Data graniczna puli Dynamiczne Data Aktualna data graniczna puli lub portfela.
Identyfikator puli Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny ciąg identyfikacyjny transakcji lub puli/ nazwa transakcji.
Identyfikator pożyczki Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator każdej pożyczki.
Jednostka inicjująca Statyczne Tekstowe Pożyczkodawca, który udzielił pierwotnej pożyczki.
Identyfikator jednostki obsługującej Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator jednostki obsługującej służący do oznaczenia podmiotu obsługującego pożyczkę.
Nazwa jednostki obsługującej Dynamiczne Tekstowe Nazwa jednostki obsługującej.
Identyfikator pożyczkobiorcy Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator pożyczkobiorcy - umożliwiający identyfikację pożyczkobiorców obciążonych wieloma pożyczkami z danej puli (np. dodatkowymi zaliczkami/innymi pożyczkami przedstawionymi jako oddzielne pozycje).
Informacje na temat dłużnika
Państwo Statyczne Wykaz Państwo, w którym znajduje się stałe miejsce prowadzenia działalności dłużnika.
Kod pocztowy Statyczne Tekstowe Należy podać co najmniej pierwsze dwa lub trzy znaki. Nie należy podawać pełnego kodu pocztowego.
Forma prawna/rodzaj działalności dłużnika Statyczne Wykaz
Segment pakietu Bazylea III pożyczkobiorcy Statyczne Wykaz
Podmiot powiązany jednostki inicjującej? Statyczne Y/N Czy pożyczkobiorca jest podmiotem powiązanym jednostki inicjującej?
Rodzaj składnika aktywów Statyczne Wykaz
Uprzywilejowanie Dynamiczne Wykaz
Oszacowanie wewnętrzne banku dotyczące straty z tytułu niewykonania zobowiązania Dynamiczne Liczbowe Strata z tytułu niewykonania zobowiązania w normalnych warunkach gospodarczych.
Kod NACE branży Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Kod NACE branży pożyczkobiorcy.
Charakterystyka leasingu
Data zaciągnięcia pożyczki Statyczne Data Data udzielenia pożyczki pierwotnej.
Ostateczny termin zapadalności Statyczne Data Ostateczny termin zapadalności pożyczki.
Waluta pożyczki Statyczne Wykaz Określenie waluty pożyczki.
Pożyczka zabezpieczona Dynamiczne Y/N Czy daną pożyczkę zabezpieczono przed ryzykiem walutowym?
Pierwotne saldo pożyczki Statyczne Liczbowe Pierwotne łączne saldo pożyczki.
Saldo bieżące Dynamiczne Liczbowe Niespłacona kwota pożyczki na dzień będący datą graniczną puli. Kwota ta powinna uwzględniać wszelkie kwoty zaklasyfikowane jako kwota główna w transakcji. Na przykład jeżeli opłaty dodano do salda pożyczki i stanowią one część kwoty głównej w transakcji, należy je dodać. Należy wyłączyć wszelkie zaległe odsetki lub kwoty kar.
Sekurytyzowana kwota pożyczki Statyczne Liczbowe Saldo sekurytyzowanej pożyczki na dzień będący datą graniczną.
Częstotliwość spłaty kwoty głównej Statyczne Wykaz Częstotliwość spłaty należności z tytułu kwoty głównej, tj. liczba miesięcy między spłatami.
Częstotliwość spłaty odsetek Statyczne Wykaz Częstotliwość spłaty należnych odsetek, tj. liczba miesięcy między spłatami.
Rodzaj amortyzacji Dynamiczne Wykaz Rodzaj amortyzacji.
Rodzaj pożyczki Statyczne Wykaz
Kwota balonowa Dynamiczne Liczbowe Kwota płatności balonowej.
Rodzaj spłat Dynamiczne Wykaz
Stopa procentowa
Bieżąca stopa procentowa Dynamiczne Liczbowe Bieżąca stopa procentowa (w %).
Górny pułap stopy procentowej Dynamiczne Liczbowe Górny pułap stopy procentowej (w %).
Dolny pułap stopy procentowej Statyczne Liczbowe Dolny pułap stopy procentowej (w %).
Rodzaj stopy procentowej Dynamiczne Wykaz Rodzaj stopy procentowej.
Wskaźnik bieżącej stopy procentowej Dynamiczne Wykaz Wskaźnik bieżącej stopy procentowej (stopa referencyjna, na podstawie której określa się stopę procentową kredytu hipotecznego).
Marża naliczana dla bieżącej stopy procentowej Dynamiczne Liczbowe Marża naliczana dla bieżącej stopy procentowej (marża dla pożyczek o stałym oprocentowaniu jest taka sama jak bieżąca stopa procentowa, marża dla pożyczek o zmiennym oprocentowaniu jest wyższa (lub niższa, jeżeli nakłady są ujemne) od wskaźnika stopy procentowej.
Okres aktualizacji stopy procentowej Statyczne Wykaz
Informacje dotyczące wyników
Kwota zaległych odsetek Dynamiczne Liczbowe Bieżące saldo zaległych odsetek.
Liczba dni zalegania ze spłatą odsetek Dynamiczne Liczbowe Liczba dni zalegania ze spłatą pożyczki (w dniu daty granicznej puli) zgodnie z definicją emitenta.
Kwota zaległych spłat kwoty głównej Dynamiczne Liczbowe Bieżące saldo zaległych spłat kwoty głównej. Mianem zaległych płatności określa się wszystkie należne spłaty kwoty głównej do chwili obecnej MINUS wszystkie spłaty kwoty głównej otrzymane do chwili obecnej MINUS wszelkie kwoty skapitalizowane.
Liczba dni zaległości z tytułu kwoty głównej Dynamiczne Liczbowe Liczba dni zalegania ze spłatą pożyczki (w dniu daty granicznej puli) zgodnie z definicją emitenta.
Niewykonanie zobowiązania z tytułu pożyczki lub przejęcie zgodnie z definicją transakcji Dynamiczne Y/N Czy miało miejsce niewykonanie zobowiązania z tytułu pożyczki lub przejęcie zgodnie z definicją transakcji.
Niewykonanie zobowiązania z tytułu pożyczki lub przejęcie zgodnie z definicją w pakiecie Bazylea III Dynamiczne Y/N Czy miało miejsce niewykonanie zobowiązania z tytułu pożyczki lub przejęcie zgodnie z definicją w pakiecie Bazylea III.
Powód niewykonania zobowiązania (definicja pakietu Bazylea II) Dynamiczne Wykaz Z wykorzystaniem definicji powodu niewykonania zobowiązania według pakietu Bazylea II.
Data niewykonania zobowiązania Dynamiczne Data Data niewykonania zobowiązania z tytułu pożyczki zgodnie z definicją niewykonania zobowiązania z tytułu transakcji.
Zaległa kwota Dynamiczne Liczbowe Całkowita zaległa kwota (zgodnie z definicją niewykonania zobowiązania z tytułu transakcji) przed wykorzystaniem przychodów ze sprzedaży i odzyskanych należności.
Skumulowane odzyskane należności Dynamiczne Liczbowe Łączna suma odzyskanych należności włącznie ze wszystkimi przychodami ze sprzedaży. Dotyczy wyłącznie pożyczek, w odniesieniu do których wystąpiło niewykonanie zobowiązania/przejęcie.
Przypisane straty Dynamiczne Liczbowe Przypisane straty do chwili obecnej.
Data przypisania strat Dynamiczne Data Data przypisania strat.
PROFIL AMORTYZACJI:
Saldo należności za okres 1 Dynamiczne Liczbowe Profil amortyzacji przy przedterminowej spłacie wynoszącej 0 %.
Data salda należności za okres 1 Dynamiczne Data Data związana z saldem za okres 1.
Saldo należności za okres [2-120] Dynamiczne Liczbowe Profil amortyzacji przy przedterminowej spłacie wynoszącej 0 %.
Data salda należności za okres [2-120] Dynamiczne Data Data związana z saldem z okresu [2-120].
ZABEZPIECZENIE:
Zabezpieczenie
Identyfikator zabezpieczenia Statyczne Tekstowe Niepowtarzalny kod zabezpieczenia jednostki inicjującej.
Identyfikator pożyczki Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator pożyczki związany z zabezpieczeniem. Informacje te powinny odpowiadać identyfikatorom z pola "Identyfikator pożyczki".
Rodzaj papierów wartościowych Statyczne Wykaz Czy zastaw na aktywach jest stały czy zmienny?
Rodzaj zabezpieczenia Statyczne Wykaz Rodzaj zabezpieczenia.
Kwota pierwotnej wyceny Statyczne Liczbowe Wartość nieruchomości na dzień ostatniej udzielonej pożyczki przed sekurytyzacją.
Data pierwotnej wyceny Statyczne Data Data ostatniej wyceny nieruchomości przeprowadzonej w trakcie ostatniej zaciągniętej pożyczki przed sekurytyzacją.
Data bieżącej wyceny Dynamiczne Data Powinna być to data najnowszej wyceny.
Rodzaj pierwotnej wyceny Statyczne Wykaz Rodzaj wyceny w momencie udzielenia pożyczki.
Klasyfikacja Dynamiczne Tekstowe
Kod pocztowy nieruchomości Statyczne Tekstowe Należy podać co najmniej pierwsze dwa lub trzy znaki.
Kanał udzielenia pożyczki/Bank lub oddział organizujący pożyczkę Statyczne Wykaz
Waluta zabezpieczenia Statyczne Wykaz Powinna być to waluta powiązana z kwotą wyceny znajdującej się w polu "Wartość wyceny".
Liczba elementów zabezpieczenia pożyczki Dynamiczne Liczbowe Łączna liczba elementów zabezpieczenia pożyczki. Liczba ta powinna odzwierciedlać liczbę sprawozdań dotyczących zabezpieczenia złożonych w celu otrzymania pożyczki w obecnym folderze.
INFORMACJE NA TEMAT OBLIGACJI:
Pola poświęcone danym na temat zabezpieczenia lub obligacji
Termin złożenia sprawozdania Dynamiczne Data Data wydania sprawozdania dotyczącego transakcji.
Emitent Statyczne Tekstowe Nazwa emitenta i seria emisji, o ile dotyczy.
Kwoty wykorzystywane w ramach instrumentu wsparcia płynności Dynamiczne Y/N Jeżeli transakcja posiada instrument wsparcia płynności, należy potwierdzić, czy w ramach tego instrumentu wykorzystano kwoty w okresie kończącym się w dniu spłaty ostatnich odsetek.
Pola poświęcone danym na temat zabezpieczenia
Pomiary inicjujące/ współczynniki Dynamiczne Y/N Czy miały miejsce jakieś zdarzenia inicjujące? Status różnych zaległości, rozwodnienia, niewykonania, strat i podobnych dodatkowych pomiarów i współczynników zabezpieczenia w odniesieniu do ich przedterminowej amortyzacji lub innych poziomów zdarzenia inicjującego na bieżący dzień ustalenia.
Średni stały współczynnik przedterminowych spłat Dynamiczne Liczbowe Sprawozdanie powinno zawierać średni stały współczynnik przedterminowych spłat pożyczek bazowych. Średnia częstość przedterminowych spłat stanowi wartość wyrażoną jako procent kwoty głównej spłaconej przedterminowo w skali roku, przekraczającą planowane spłaty. Średnią częstość przedterminowych spłat oblicza się w pierwszej kolejności przez podzielenie bieżącego salda głównej kwoty pożyczki (tj. rzeczywistego salda) przez planowane saldo głównej kwoty pożyczki, zakładając, że nie dokonano żadnych spłat przedterminowych (tj. dokonywano jedynie planowanych spłat). Otrzymany iloraz podnosi się następnie do potęgi, przy czym wykładnik potęgi stanowi liczba dwanaście dzielona przez liczbę miesięcy, jakie upłynęły od wyemitowania. Następnie należy odjąć ten wynik od jeden i pomnożyć przez sto (100) w celu wyznaczenia średniej częstości przedterminowych spłat.
Pola poświęcone danym kontaktowym pozwalającym na uzyskanie informacji na temat sprawozdania dotyczącego transakcji
Punkt kontaktowy Statyczne Tekstowe Nazwa działu lub nazwisko osoby lub osób wyznaczonych do udzielania informacji.
Dane kontaktowe Statyczne Tekstowe Numer telefonu i adres poczty elektronicznej.
INFORMACJE NA TEMAT OBLIGACJI WEDŁUG TRANSZ
Pola dotyczące poziomu transz
Nazwa grupy obligacji Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Oznaczenie (zwykle litera lub liczba) nadane transzy obligacji, które mają takie same prawa, priorytety i cechy określone w prospekcie emisyjnym, tj. serii 1 klasa A1 itd.
Międzynarodowy kod identyfikujący papier wartościowy Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Kod identyfikujący papier wartościowy przypisany do każdej klasy małych i średnich przedsiębiorstw zgodnie ze standardami ustanowionymi przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (kod ISIN) lub inny niepowtarzalny kod identyfikujący papier wartościowy ustanowiony przez giełdę lub inny podmiot.
Termin spłaty odsetek Dynamiczne Data Powtarzający się okresowo termin, w którym ma nastąpić ostatnia spłata odsetek na rzecz właścicieli określonej transzy obligacji.
Termin spłaty kwoty głównej Dynamiczne Data Ostatni powtarzający się okresowo termin, w którym ma nastąpić spłata kwoty głównej na rzecz właścicieli określonej transzy obligacji.
Waluta obligacji Statyczne Tekstowe Określenie waluty obligacji.
Stopa referencyjna Statyczne Wykaz Wskaźnik bazowej referencyjnej stopy procentowej określony w dokumentacji ofertowej (np. trzymiesięczny Euribor), mający zastosowanie do określonej transzy obligacji.
Prawny termin zapadalności Statyczne Data Data, przed którą należy spłacić określoną transzę obligacji, aby nie dopuścić do niewykonania zobowiązania.
Data wyemitowania obligacji Statyczne Data Data wyemitowania obligacji.

ZAŁĄCZNIK  IV

Dane dotyczące poziomu pożyczek - Szablon sprawozdania na potrzeby instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji zabezpieczonych kredytami na zakup samochodu

AKTYWA:
Nazwa pola Statyczne /dynamiczne Rodzaj danych Definicja pola i kryteria
Szczegółowe informacje dotyczące transakcji
Data graniczna puli Dynamiczne RRRR-MM-DD Data graniczna puli lub portfela. Jest do data, do której w sprawozdaniu odnoszą się dane dotyczące składnika aktywów bazowych.
Identyfikator puli Statyczne Tekstowe/Liczbowe Identyfikator puli lub portfela/nazwa transakcji.
Nazwa jednostki obsługującej Dynamiczne Tekstowe/Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator jednostki obsługującej służący do oznaczenia podmiotu obsługującego pożyczkę lub leasing.
Nazwa rezerwowej jednostki obsługującej Dynamiczne Tekstowe Nazwa rezerwowej jednostki obsługującej.
Informacje dotyczące poziomu pożyczki lub leasingu
Identyfikator pożyczki lub leasingu Statyczne Tekstowe/Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator pożyczki lub leasingu. Nie należy zmieniać niepowtarzalnego identyfikatora w czasie trwania transakcji.
Jednostka inicjująca Statyczne Tekstowe Pożyczkodawca, który udzielił pierwotnej pożyczki lub leasingu.
Identyfikator pożyczkobiorcy Statyczne Tekstowe/Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator pożyczkobiorcy lub leasingobiorcy.
Identyfikator przedsiębiorstwa należącego do grupy Dynamiczne Tekstowe Niepowtarzalny identyfikator przedsiębiorstwa należącego do grupy określający ostateczną spółkę dominującą pożyczkobiorcy.
Waluta pożyczki lub leasingu Statyczne Wykaz Określenie waluty pożyczki lub leasingu.
Status zatrudnienia pożyczkobiorcy Statyczne Wykaz Status zatrudnienia pierwotnego wnioskodawcy.
Dochody pierwotne Statyczne 9(11).99 Gwarantowany roczny dochód brutto pierwotnego pożyczkobiorcy.
Waluta dochodu pierwotnego Statyczne Wykaz Określenie waluty dochodu.
Rodzaj amortyzacji Dynamiczne Wykaz Rodzaj amortyzacji.
Weryfikacja dochodów pierwotnych Statyczne Wykaz Weryfikacja dochodów pierwotnych.
Region geograficzny Statyczne Wykaz Region, w którym znajduje się siedziba pożyczkobiorcy zgodnie z ubezpieczeniem.
Data zaciągnięcia pożyczki Statyczne RRRR-MM Data udzielenia pożyczki pierwotnej lub pierwotnego rozpoczęcia leasingu.
Przewidywany termin zapadalności pożyczki lub leasingu Dynamiczne RRRR-MM Przewidywany termin zapadalności pożyczki lub wygaśnięcia umowy leasingu.
Pierwotny okres pożyczki lub leasingu Statyczne Liczbowe Pierwotny warunek zapadalności (liczba miesięcy).
Data dołączenia do puli Statyczne RRRR-MM Data przeniesienia pożyczki lub leasingu do spółki specjalnego przeznaczenia.
Pierwotne saldo kwoty głównej Statyczne 9(11).99 Saldo kwoty głównej pożyczki pożyczkobiorcy lub zdyskontowane saldo leasingu (włącznie ze skapitalizowanymi opłatami) w momencie udzielenia pożyczki lub rozpoczęcia leasingu.
Bieżące saldo należności z tytułu kwoty głównej Dynamiczne 9(11).99 Saldo pożyczki lub zdyskontowane saldo leasingu pożyczkobiorcy pozostające do zapłaty na dzień będący datą graniczną puli. Należy uwzględnić wszelkie kwoty zabezpieczone pojazdem. Jeżeli na przykład opłaty dodano do salda i stanowią one część głównej kwoty w transakcji, należy je dodać.
Planowana należna spłata Dynamiczne 9(11).99 Następna należna planowana spłata zgodnie z umową (należna spłata, jeżeli nie obowiązują żadne inne ustalenia dotyczące spłat).
Planowana częstotliwość spłat Dynamiczne Wykaz Planowana częstotliwość spłat.
Kwota zaliczki Statyczne 9(11).99 Kwota depozytu/zaliczki w chwili udzielenia pożyczki lub rozpoczęcia leasingu (powinna uwzględniać wartość pojazdów będących przedmiotem obrotu itd.).
Pierwotny współczynnik pokrycia należności zabezpieczeniem Statyczne 9(3).99 Współczynnik LTV pojazdu w chwili udzielenia pożyczki lub rozpoczęcia leasingu, który można zaokrąglić do najbliższych pięciu procent.
Rodzaj produktu Statyczne Wykaz Rodzaj produktu.
Cena opcji zakupu Statyczne 9(11).99 Kwota, jaką musi zapłacić pożyczkobiorca na koniec okresu leasingu lub pożyczki w celu przejęcia pojazdu na własność.
Odstęp pomiędzy aktualizacją stopy procentowej Statyczne 9(2).99 Liczba miesięcy między każdą datą aktualizacji stopy procentowej pożyczki lub leasingu.
Bieżąca stopa procentowa lub dyskontowa Dynamiczne 9(4).9(5) Całkowita bieżąca stopa procentowa lub dyskontowa (w %), mająca zastosowanie do pożyczki lub leasingu (można ją zaokrąglić do najbliższego pół procenta).
Podstawa bieżącej stopy procentowej Dynamiczne Wykaz Podstawa bieżącej stopy procentowej.
Marża naliczana dla

bieżącej stopy procentowej

Dynamiczne 9(4).9(5) Marża naliczana od bieżącej stopy procentowej (w %) pożyczki lub leasingu (można ją zaokrąglić do najbliższego pół procenta). W przypadku pożyczek o stałej stopie procentowej marża jest taka sama jak bieżąca stopa procentowa lub dyskontowa. Dla pożyczek o zmiennym oprocentowaniu marża jest wyższa (lub niższa, jeżeli wprowadzona jako wartość ujemna) od wskaźnika stopy.
Stopa dyskontowa Statyczne 9(4).9(5) Stopa dyskontowa, którą zastosowano do należności w chwili ich sprzedaży spółce specjalnego przeznaczenia (można zaokrąglić do najbliższego pół procenta).
Producent pojazdu Statyczne Tekstowe Znak towarowy producenta pojazdu.
Model samochodu Statyczne Tekstowe/Liczbowe Nazwa modelu samochodu.
Nowy czy używany pojazd Statyczne Wykaz Stan pojazdu w chwili udzielenia pożyczki lub rozpoczęcia leasingu.
Pierwotna wartość końcowa pojazdu Statyczne 9(11).99 Szacowana wartość końcowa pojazdu w dniu udzielenia pożyczki lub rozpoczęcia leasingu. Podaną wartość można zaokrąglić.
Sekurytyzowana wartość końcowa Statyczne 9(11).99 Kwota wartości końcowej, którą jedynie sekurytyzowano. Podaną wartość można zaokrąglić.
Zaktualizowana wartość końcowa pojazdu Dynamiczne 9(11).99 Najbardziej aktualna szacowana wartość końcowa pojazdu pod koniec trwania umowy. Podaną wartość można zaokrąglić.
Data zaktualizowanej wartości końcowej pojazdu Dynamiczne RRRR-MM Dzień, w którym obliczono ostatnie zaktualizowane oszacowanie wartości końcowej pojazdu. Jeżeli nie przeprowadzono aktualizacji, należy podać datę pierwotnej wyceny.
Rodzaj klienta Statyczne Wykaz Forma prawna klienta.
Metoda spłat Dynamiczne Wykaz Zwykła metoda spłat (np. na podstawie ostatniej otrzymanej płatności).
Data usunięcia z puli Dynamiczne RRRR-MM Dzień, w którym usunięto z puli pożyczkę lub leasing, np. w chwili odkupu, spłaty, przedterminowej spłaty lub zakończenia procesu windykacji.
Górny pułap stopy procentowej Dynamiczne 9(4).9(8) Jeżeli ustalono górny pułap stopy procentowej, którą można naliczyć na tym rachunku, podać ten pułap tutaj - nie wprowadzać symbolu %.
Dolny pułap stopy procentowej Dynamiczne 9(4).9(8) Jeżeli ustalono dolny pułap stopy procentowej, którą można naliczyć na tym rachunku, podać ten pułap tutaj - nie wprowadzać symbolu %.
Saldo zaległych spłat Dynamiczne 9(11).99 Bieżące saldo zaległych spłat.
Liczba miesięcy zalegania ze spłatami Dynamiczne 9(5).99 Liczba miesięcy zalegania ze spłatą pożyczki lub leasingu na dzień będący datą graniczną puli.
Data niewykonania zobowiązania Dynamiczne RRRR-MM Data niewykonania zobowiązania.
Zaległa kwota brutto Dynamiczne 9(11).99 Zaległa kwota brutto na tym rachunku.
Cena sprzedaży Dynamiczne 9(11).99
Strata na sprzedaży Dynamiczne 9(11).99 Zaległa kwota brutto minus przychody ze sprzedaży (z wyłączeniem przedterminowej spłaty, jeżeli zależy ona od odzyskanych należności z tytułu kwoty głównej).
Skumulowane odzyskane należności Dynamiczne 9(11).99 Skumulowane odzyskane należności na tym rachunku po odliczeniu kosztów.
Data spłaty Dynamiczne RRRR-MM Dzień, w którym spłacono należności, lub dzień, w którym ukończono proces windykacji niespłaconych pożyczek.
Straty na wartości końcowej Dynamiczne 9(11).99 Strata na wartości końcowej będąca wynikiem zwrotu pojazdu.
Stan rachunku Dynamiczne Wykaz Aktualny stan rachunku.
INFORMACJE NA TEMAT OBLIGACJI:
Informacje dotyczące poziomu obligacji
Termin złożenia sprawozdania Dynamiczne RRRR-MM-DD Data wydania sprawozdania dotyczącego transakcji, tj. data przekazania uzupełnionego szablonu z danymi dotyczącymi poziomu pożyczki do repozytorium danych.
Emitent Statyczne Tekstowe Nazwa emitenta i seria emisji, o ile dotyczy.
Wszystkie rachunki rezerwy, które osiągnęły saldo docelowe Dynamiczne Y/N Czy wszystkie rachunki rezerwy (rezerwy gotówkowej, rezerwy konsolidacyjnej, rezerwy na potrącenia) mają wymagany poziom?
Kwoty wykorzystywane w ramach instrumentu wsparcia płynności Dynamiczne Y/N Czy w okresie kończącym się w dniu spłaty ostatnich odsetek wykorzystano instrument wsparcia płynności do pokrycia niedoborów?
Pomiary inicjujące/ współczynniki Dynamiczne Y/N Czy miały miejsce jakieś zdarzenia inicjujące?
Stały współczynnik przedterminowych spłat w ujęciu rocznym Dynamiczne 9(3).99 Stały współczynnik przedterminowych spłat należności bazowych w ujęciu rocznym w oparciu o ostatni okresowy stały współczynnik przedterminowych spłat. Okresowy stały współczynnik przedterminowych spłat jest równy pełnej nieplanowanej kwocie głównej otrzymanej w ostatnim okresie i podzielonej przez saldo kwoty głównej z początku okresu.
Całkowite należności sprzedane spółce specjalnego przeznaczenia Dynamiczne 9(11).99 Suma należności z tytułu kwoty głównej sprzedanych spółce specjalnego przeznaczenia (tj. przy zamknięciu i w czasie okresu zasilenia) do chwili obecnej.
Skumulowane zaległości brutto - pula Dynamiczne 9(11).99 Suma wszystkich zaległości brutto od czasu zamknięcia w kwocie waluty.
Skumulowane odzyskane należności - pula Dynamiczne 9(11).99 Suma wszystkich odzyskanych należności od czasu zamknięcia, po odliczeniu kosztów, w kwocie waluty.
Data kończąca okres odnawialności Dynamiczne RRRR-MM Dzień, w którym okres odnawialności ma się zakończyć lub już się zakończył.
Dane kontaktowe pozwalające na potrzeby sprawozdania dotyczącego transakcji
Punkt kontaktowy Statyczne Tekstowe/Liczbowe Nazwa działu i nazwisko osoby lub osób wyznaczonych do udzielania informacji.
Dane kontaktowe Statyczne Tekstowe/Liczbowe Numer telefonu i adres poczty elektronicznej.
INFORMACJE NA TEMAT OBLIGACJI WEDŁUG TRANSZ
Informacje dotyczące poziomu transz
Nazwa klasy obligacji Statyczne Tekstowe/Liczbowe Oznaczenie (zwykle litera lub liczba) podane dla przedmiotowej transzy obligacji, które mają takie same prawa, priorytety i cechy określone w prospekcie emisyjnym, tj. seria 1 klasa A1a itd.
Międzynarodowy kod identyfikujący papier wartościowy Statyczne Tekstowe/Liczbowe Międzynarodowy kod lub międzynarodowe kody identyfikujące papier wartościowy lub w przypadku braku takich kodów dowolny inny niepowtarzalny kod zabezpieczeń, taki jak CUSIP, przypisany do danej transzy przez giełdę lub inny podmiot. W przypadku większej liczby kodów niż jeden należy je oddzielić przecinkami.
Termin spłaty odsetek Dynamiczne RRRR-MM-DD Pierwszy dzień po zgłoszeniu daty granicznej puli, od której planuje się spłatę odsetek na rzecz właścicieli obligacji przedmiotowej transzy.
Termin spłaty kwoty głównej Dynamiczne RRRR-MM-DD Pierwszy dzień po zgłoszeniu daty granicznej puli, od której planuje się spłatę kwoty głównej na rzecz właścicieli obligacji przedmiotowej transzy.
Waluta obligacji Statyczne Wykaz Określenie waluty przedmiotowej transzy.
Stopa referencyjna Statyczne Wykaz Wskaźnik bazowej referencyjnej stopy procentowej określony w dokumentacji ofertowej (np. trzymiesięczny Euribor), mający zastosowanie do określonej transzy.
Prawny termin zapadalności Statyczne RRRR-MM-DD Data, przed którą należy spłacić przedmiotową określoną transzę, aby nie dopuścić do niewykonania zobowiązania.
Data wyemitowania obligacji Statyczne RRRR-MM-DD Data wyemitowania obligacji.
Częstotliwość spłaty odsetek Statyczne Wykaz Częstotliwość, z jaką należy spłacać odsetki od przedmiotowej transzy.

ZAŁĄCZNIK  V

Dane dotyczące poziomu pożyczek - Szablon sprawozdania na potrzeby instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji zabezpieczonych pożyczkami udzielonymi konsumentom

AKTYWA:
Nazwa pola Dynamiczne/ Statyczne Rodzaj danych Definicja pola i kryteria
Szczegółowe informacje dotyczące transakcji
Data graniczna puli Dynamiczne RRRR-MM-DD Data graniczna puli lub portfela. Jest do data, do której w sprawozdaniu odnoszą się dane dotyczące bazowego składnika aktywów.
Identyfikator puli Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Identyfikator puli lub portfela/nazwa transakcji.
Nazwa jednostki obsługującej Dynamiczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator jednostki obsługującej służący do oznaczenia podmiotu obsługującego pożyczkę.
Nazwa rezerwowej jednostki obsługującej Dynamiczne Tekstowe Nazwa rezerwowej jednostki obsługującej.
Informacje dotyczące poziomu pożyczek
Identyfikator pożyczki Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator określonej pożyczki w puli.
Jednostka inicjująca Statyczne Tekstowe Pożyczkodawca, który udzielił pierwotnej pożyczki.
Identyfikator pożyczkobiorcy Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator przydzielony pożyczkobiorcy. Identyfikator musi być zaszyfrowany (tj. nie może być faktycznym numerem identyfikacji), aby zapewnić anonimowość pożyczkobiorcy.
Waluta pożyczki Statyczne Wykaz Określenie waluty pożyczki.
Całkowity limit kredytu Dynamiczne 9(11).99 W przypadku pożyczek, w których możliwe jest elastyczne ponowne wybranie środków lub które mają charakter odnawialny, jest to maksymalna kwota pożyczki, z jaką można potencjalnie zalegać.
Data kończąca okres odnawialności - pożyczka Dynamiczne RRRR-MM W przypadku pożyczek, w których możliwe jest elastyczne ponowne wybranie środków lub które posiadają charakter odnawialny, jest to dzień, w którym wygasają elastyczne właściwości pożyczki, tj. dzień, w którym okres odnawialności dobiega końca.
Status zatrudnienia pożyczkobiorcy Statyczne Wykaz Status zatrudnienia pierwotnego wnioskodawcy.
Dochody pierwotne Statyczne 9(11).99 Gwarantowany roczny dochód brutto pierwotnego pożyczkobiorcy (nie dotyczy czynszu). Należy zaokrąglić do najbliższych 1 000 jednostek.
Waluta dochodu pierwotnego Statyczne Wykaz Określenie waluty dochodu.
Weryfikacja dochodów pierwotnych Statyczne Wykaz Weryfikacja dochodów pierwotnych.
Region geograficzny Statyczne Wykaz Region, w którym znajduje się siedziba pożyczkobiorcy.
Data zaciągnięcia pożyczki Statyczne RRRR-MM Data udzielenia pożyczki pierwotnej.
Przewidywany termin zapadalności pożyczki Dynamiczne RRRR-MM Przewidywany termin zapadalności pożyczki.
Pierwotny termin pożyczki Statyczne Liczbowe Pierwotny termin zapadalności określony w umowie (liczba miesięcy).
Data dołączenia do puli Statyczne RRRR-MM Data przeniesienia pożyczki do spółki specjalnego przeznaczenia.
Pierwotne saldo kwoty głównej Statyczne 9(11).99 Pierwotne saldo kwoty głównej pożyczki (włącznie ze skapitalizowanymi opłatami) w momencie udzielenia pożyczki.
Bieżące saldo należności z tytułu kwoty głównej Dynamiczne 9(11).99 Należne saldo kwoty głównej pożyczki na dzień będący datą graniczną puli. Wyłączyć wszelkie zaległości z tytułu odsetek lub należności z tytułu kar.
Planowana należna spłata Dynamiczne 9(11).99 Następna należna planowana spłata zgodnie z umową (należna spłata, jeżeli nie obowiązują żadne inne ustalenia dotyczące spłat).
Planowana częstotliwość spłat Dynamiczne Wykaz Częstotliwość spłat.
Zasady spłaty pożyczki Dynamiczne Wykaz Rodzaj spłaty kwoty głównej.
Odstęp pomiędzy aktualizacją stopy procentowej Statyczne 9(2).99 Liczba miesięcy między każdą datą aktualizacji stopy procentowej.
Bieżąca stopa procentowa Dynamiczne 9(4).9(8) Całkowita bieżąca stopa procentowa (w %) mająca zastosowanie do pożyczki. Nie umieszczać symbolu %.
Podstawa bieżącej stopy procentowej Dynamiczne Wykaz Podstawa bieżącej stopy procentowej.
Marża naliczana dla bieżącej stopy procentowej Dynamiczne 9(4).9(5) Marża naliczana od bieżącej stopy procentowej (w %) pożyczki. W przypadku pożyczek o stałej stopie procentowej marża jest taka sama jak bieżąca stopa procentowa.
Liczba pożyczkobiorców Dynamiczne Liczbowe Liczba pożyczkobiorców danej pożyczki.
Procent dozwolonych przedterminowych spłat Dynamiczne 9(3).99 Maksymalny procent salda kwoty głównej pozostającego do spłaty dozwolony rocznie jako przedterminowa spłata bez ponoszenia kary. Nie umieszczać symbolu %.
Opłaty za przedterminową spłatę pożyczki Dynamiczne 9(3).99 Procent salda pozostającego do spłaty uiszczany w formie opłaty w przypadku przekroczenia limitu przedterminowej spłaty. Nie umieszczać symbolu %.
Rodzaj klienta Statyczne Wykaz Rodzaj klienta w momencie udzielenia pożyczki.
Metoda spłat Dynamiczne Wykaz Zwykła metoda spłat (np. na podstawie ostatniej otrzymanej płatności).
Data usunięcia z puli Dynamiczne RRRR-MM Dzień, w którym usunięto z puli pożyczkę, np. w chwili odkupu, spłaty, przedterminowej spłaty lub zakończenia procesu windykacji.
Pracownik Statyczne Y/N Czy pożyczkobiorca jest pracownikiem jednostki inicjującej?
Górny pułap stopy procentowej Dynamiczne 9(4).9(8) Jeżeli istnieje górny pułap stopy procentowej, którą można naliczyć na tym rachunku, podać ten pułap tutaj.
Dolny pułap stopy procentowej Dynamiczne 9(4).9(8) Jeżeli istnieje dolny pułap stopy procentowej, którą można naliczyć na tym rachunku, podać ten pułap tutaj.
Informacje na temat wyników
Saldo zaległych płatności Dynamiczne 9(11).99 Bieżące saldo zaległych spłat zdefiniowane jako suma minimalnych należnych spłat według umowy, lecz niezapłaconych przez pożyczkobiorcę.
Liczba miesięcy zalegania ze spłatą Dynamiczne 9(5).99 Liczba miesięcy zalegania ze spłatą przedmiotowej pożyczki na dzień będący datą graniczną puli.
Data niewykonania zobowiązania Dynamiczne RRRR-MM Data niewykonania zobowiązania.
Zaległa kwota brutto Dynamiczne 9(11).99 Zaległa kwota brutto na tym rachunku.
Skumulowane odzyskane należności Dynamiczne 9(11).99 Skumulowane odzyskane należności na tym rachunku po odliczeniu kosztów.
Data spłaty Dynamiczne RRRR-MM Dzień, w którym spłacono należności, lub dzień, w którym ukończono proces windykacji niespłaconych pożyczek.
Stan rachunku Dynamiczne Wykaz Aktualny stan rachunku.
Skapitalizowane saldo zaległych spłat Dynamiczne 9(11).99 Suma zaległych spłat skapitalizowanych do chwili obecnej.
Data ostatniej kapitalizacji zaległych spłat Dynamiczne RRRR-MM Data ostatniej kapitalizacji zaległych spłat na przedmiotowym rachunku.
INFORMACJE NA TEMAT OBLIGACJI:
Informacje dotyczące poziomu papierów wartościowych lub obligacji
Termin złożenia sprawozdania Dynamiczne RRRR-MM-DD Data wydania sprawozdania dotyczącego transakcji, tj. data przekazania uzupełnionego szablonu z danymi dotyczącymi poziomu pożyczki do repozytorium danych.
Emitent Statyczne Tekstowe Nazwa emitenta i seria emisji, o ile dotyczy.
Wszystkie rachunki rezerwy z saldem docelowym Dynamiczne Y/N Czy wszystkie rachunki rezerwy (rezerwy gotówkowej, rezerwy konsolidacyjnej, rezerwy na potrącenia) mają wymagany poziom?
Kwoty wykorzystywane w ramach instrumentu wsparcia płynności Dynamiczne Y/N Czy w okresie kończącym się w dniu spłaty ostatnich odsetek wykorzystano instrument wsparcia płynności do pokrycia niedoborów?
Pomiary inicjujące/ współczynniki Dynamiczne Y/N Czy miały miejsce jakieś zdarzenia inicjujące?
Stały współczynnik przedterminowych spłat w ujęciu rocznym Dynamiczne 9(3).99 Stały współczynnik przedterminowych spłat należności bazowych w ujęciu rocznym w oparciu o ostatni okresowy stały współczynnik przedterminowych spłat. Okresowy stały współczynnik przedterminowych spłat jest równy pełnej nieplanowanej kwocie głównej otrzymanej w ostatnim okresie i podzielonej przez saldo kwoty głównej z początku okresu. Następnie w ujęciu rocznym przedstawiany jest następująco:

1-((1-okresowy stały współczynnik przedterminowych spłat)^liczba okresów w roku) Nie należy umieszczać symbolu %.

Całkowite należności sprzedane spółce specjalnego przeznaczenia Dynamiczne 9(11).99 Suma należności z tytułu kwoty głównej sprzedanych spółce specjalnego przeznaczenia (tj. przy zamknięciu i w czasie okresu zasilenia) do chwili obecnej.
Skumulowane zaległości brutto - pula Dynamiczne 9(11).99 Suma wszystkich zaległości brutto od czasu zamknięcia w kwocie waluty.
Skumulowane odzyskane należności - pula Dynamiczne 9(11).99 Suma wszystkich odzyskanych należności w puli od czasu zamknięcia, po odliczeniu kosztów, w kwocie waluty.
Data kończąca okres odnawialności Dynamiczne RRRR-MM Dzień, w którym okres odnawialności transakcji ma się zakończyć lub już się zakończył.
Dane kontaktowe na potrzeby sprawozdania dotyczącego transakcji
Punkt kontaktowy Statyczne Tekstowe/Liczbowe Nazwa działu i nazwisko osoby lub osób wyznaczonych do udzielania informacji.
Dane kontaktowe Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Numer telefonu i adres poczty elektronicznej.
INFORMACJE NA TEMAT OBLIGACJI WEDŁUG TRANSZ
Informacje dotyczące poziomu transz
Nazwa klasy obligacji Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Oznaczenie (zwykle litera lub liczba) podane dla transzy obligacji, które mają takie same prawa, priorytety i cechy określone w prospekcie emisyjnym, tj. seria 1 klasa A1a itd.
Międzynarodowy kod identyfikujący papier wartościowy Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Międzynarodowy kod lub międzynarodowe kody identyfikujące papier wartościowy lub w przypadku braku takich kodów dowolny inny niepowtarzalny kod zabezpieczeń, taki jak CUSIP, przypisany do danej transzy przez giełdę lub inny podmiot. W przypadku wystąpienia większej liczby kodów niż jeden należy je oddzielić przecinkami.
Termin spłaty odsetek Dynamiczne RRRR-MM-DD Pierwszy dzień po zgłoszeniu daty granicznej puli, od której planuje się spłatę odsetek na rzecz właścicieli obligacji przedmiotowej transzy.
Termin spłaty kwoty głównej Dynamiczne RRRR-MM-DD Pierwszy dzień po zgłoszeniu daty granicznej puli, od której planuje się spłatę kwoty głównej na rzecz właścicieli obligacji przedmiotowej transzy.
Waluta obligacji Statyczne Wykaz Określenie waluty przedmiotowej transzy.
Stopa referencyjna Statyczne Wykaz Bazowy referencyjny wskaźnik procentowy określony w prospekcie emisyjnym mający zastosowanie do danej transzy.
Prawny termin zapadalności Statyczne RRRR-MM-DD Data, przed którą należy w pełni spłacić przedmiotową określoną transzę, aby nie dopuścić do niewykonania zobowiązania.
Data wyemitowania obligacji Statyczne RRRR-MM-DD Data wyemitowania obligacji.
Częstotliwość spłaty odsetek Statyczne Wykaz Częstotliwość, z jaką należy spłacać odsetki od przedmiotowej transzy.

ZAŁĄCZNIK  VI

Dane dotyczące poziomu pożyczek - Szablon sprawozdania na potrzeby instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji zabezpieczonych kredytami z tytułu kart kredytowych

AKTYWA:
Nazwa pola Dynamiczne/ Sttyczne Rodzaj danych Definicja pola i kryteria
Szczegółowe informacje dotyczące transakcji
Data graniczna puli Dynamiczne RRRR-MM-DD Data graniczna puli lub portfela. Jest to data, do której w sprawozdaniu odnoszą się dane dotyczące składnika aktywów bazowych.
Identyfikator puli Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Identyfikator puli lub portfela, np. Master Issuer plc lub SPV 2012-1 plc.
Nazwa jednostki obsługującej Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Nazwa podmiotu obsługującego rachunek.
Nazwa rezerwowej jednostki obsługującej Dynamiczne Tekstowe/ Liczbowe Nazwa rezerwowej jednostki obsługującej.
Sprzedawca Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Nazwa sprzedawcy.
Rodzaj transakcji Statyczne Wykaz Niezależny fundusz powierniczy - typu kapitalistycznego, fundusz powierniczy - typu socjalistycznego albo inny.
Informacje dotyczące poziomu pożyczek
Identyfikator rachunku Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator określonego rachunku w puli. Musi być zaszyfrowany, aby zapewnić ochronę danych.
Jednostka inicjująca Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Pożyczkodawca, który otworzył rachunek. Jeżeli jest nieznany, wpisać sprzedawcę.
Identyfikator pożyczkobiorcy Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator określonego pożyczkobiorcy, musi być zaszyfrowany, aby zapewnić ochronę danych. Może być taki sam jak identyfikator rachunku.
Waluta należności Statyczne Wykaz Waluta, w jakiej należności są denominowane.
Data dołączenia do puli Statyczne RRRR-MM Dzień, w którym rachunek został dołączony do puli.
Status zatrudnienia pożyczkobiorcy Statyczne Wykaz Status zatrudnienia pierwotnego wnioskodawcy.
Waluta dochodu pierwotnego Statyczne Wykaz Określenie waluty dochodu pierwotnego.
Weryfikacja dochodów pierwotnych Statyczne Wykaz Weryfikacja dochodów pierwotnych.
Region geograficzny Dynamiczne Wykaz Region, w którym znajduje się siedziba pożyczkobiorcy.
Pracownik Statyczne Y/N Czy pożyczkobiorca jest pracownikiem jednostki inicjującej lub sprzedawcy?
Data otwarcia rachunku Statyczne RRRR-MM Dzień, w którym otwarto rachunek.
Całkowite saldo bieżące Dynamiczne 9(11).99 Ile wynosi całkowita bieżąca kwota, którą posiada pożyczkobiorca (włącznie z opłatami i odsetkami) na danym rachunku?
Całkowity limit kredytu Dynamiczne 9(11).99 Ile wynosi limit kredytu na koncie pożyczkobiorcy?
Planowana częstotliwość spłat Dynamiczne Wykaz Minimalna częstotliwość, z jaką pożyczkobiorca jest zobowiązany do dokonywania spłat w przypadku posiadania salda należności.
Następna minimalna spłata według umowy Dynamiczne 9(11).99 Następna minimalna planowana spłata należna od pożyczkobiorcy.
Bieżący dochód z różnych źródeł Dynamiczne 9(3).99 Całkowity ważony średni dochód włącznie ze wszystkimi opłatami mającymi zastosowanie w dniu ostatniego wystawienia rachunku (jest to dochód naliczony, nie pieniężny) (w %).
Podstawa bieżącej stopy procentowej Dynamiczne Wykaz Podstawa bieżącej stopy procentowej.
Stan rachunku Dynamiczne Wykaz Aktualny stan rachunku.
Saldo zaległych spłat Dynamiczne 9(11).99 Bieżące saldo zaległych spłat zdefiniowane jako suma minimalnych należnych spłat według umowy, lecz niezapłaconych przez pożyczkobiorcę.
Skapitalizowane saldo zaległych spłat Dynamiczne 9(11).99 Suma zaległych spłat skapitalizowanych do chwili obecnej.
Data ostatniej kapitalizacji zaległych spłat Dynamiczne RRRR-MM Data ostatniej kapitalizacji zaległych spłat na przedmiotowej karcie.
Liczba dni zalegania ze spłatą Dynamiczne Liczbowe Liczba dni, od kiedy na rachunku są zaległości na dzień będący datą graniczną puli.
Metoda spłat Dynamiczne Wykaz Zwykła metoda spłat (np. na podstawie ostatniej otrzymanej płatności).
Data odpisu Dynamiczne RRRR-MM Data niewykonania zobowiązania.
Pierwotna kwota odpisu Dynamiczne 9(11).99 Łączne saldo rachunku w dniu, w którym dokonano odpisu z przedmiotowego rachunku.
Skumulowane odzyskane należności Dynamiczne 9(11).99 Skumulowane odzyskane należności - dotyczy tylko rachunków, z których dokonano odpisu. W przypadku rachunków, z których nie dokonano odpisu, należy wpisać 0.
INFORMACJE NA TEMAT OBLIGACJI I PULI:
Dane dotyczące poziomu zabezpieczenia (należy wypełnić w odniesieniu do wszystkich struktur)
Odpisy brutto w danym okresie Dynamiczne 9(11).99 Wartość nominalna odpisów kwoty głównej brutto (tj. przed odliczeniem odzyskanych należności) w danym okresie. Odpis jest stosowny do definicji transakcji lub, alternatywnie, stosowny do powszechnej praktyki pożyczkodawcy.
Odzyskane należności w danym okresie Dynamiczne 9(11).99 Odzyskane należności brutto otrzymane w okresie.
Zaległości z 30-59 dni w % Dynamiczne 9(3).99 Na podstawie łącznego salda należności, a nie liczby rachunków (w %).
Zaległości z 60-89 dni w % Dynamiczne 9(3).99 Na podstawie łącznego salda należności, a nie liczby rachunków (w %).
Zaległości z 90-119 dni w % Dynamiczne 9(3).99 Na podstawie łącznego salda należności, a nie liczby rachunków (w %).
Zaległości z 120-149 dni w % Dynamiczne 9(3).99 Na podstawie łącznego salda należności, a nie liczby rachunków (w %).
Zaległości z 150-179 dni w % Dynamiczne 9(3).99 Na podstawie łącznego salda należności, a nie liczby rachunków (w %).
Zaległości z ponad 180 dni w % Dynamiczne 9(3).99 Na podstawie łącznego salda należności, a nie liczby rachunków (w %).
Rozwodnienia Dynamiczne 9(11).99 Całkowite obniżenie należności z tytułu kwoty głównej w danym okresie, tj. włącznie z zgłoszeniami oszustwa.
Pobory dochodów w danym okresie Dynamiczne 9(11).99 Pobory uznane jako dochód w danym okresie.
Spłaty kwoty głównej w okresie Dynamiczne 9(11).99 Pobory uznane jako kwota główna w danym okresie.
Zdarzenie inicjujące Dynamiczne Y/N Czy miały miejsce jakieś zdarzenia inicjujące, które nie zostały jeszcze rozstrzygnięte? Np. przypadki wypłat, wszelkie zdarzenia inicjujące w oparciu o rating jednostki inicjującej, status lub wartość zaległych płatności, dochód, rozwodnienia, niewykonanie zobowiązania itd.
Wielkość spółki specjalnego przeznaczenia - wartość Dynamiczne 9(11).99 Wartość nominalna wszystkich należności (kwoty głównej i opłat), w której fundusz powierniczy lub spółka specjalnego przeznaczenia ma faktyczny udział na dzień będący datą graniczną.
Wielkość spółki specjalnego przeznaczenia - liczba rachunków Dynamiczne 9(11).99 Liczba rachunków, w których fundusz powierniczy lub spółka specjalnego przeznaczenia ma faktyczny udział na dzień będący datą graniczną.
Wielkość spółki specjalnego przeznaczenia - wartość - wyłącznie kwota główna Dynamiczne 9(11).99 Wartość nominalna wszystkich należności (tylko kwoty głównej), w której fundusz powierniczy lub spółka specjalnego przeznaczenia ma faktyczny udział na dzień będący datą graniczną.
Saldo obligacji Dynamiczne 9(11).99 Wartość nominalna wszystkich obligacji zabezpieczonych aktywami, zabezpieczonych należnościami w funduszu powierniczym lub spółce specjalnego przeznaczenia.
Udział jednostki przekazującej w % Dynamiczne 9(3).99 Faktyczny udział jednostki przekazującej w funduszu powierniczym wyrażony procentowo.
Kwota marży odsetkowej lokat Dynamiczne 9(11).99 Kwota, która pozostaje po odjęciu odsetek obligacji i uzupełnieniu rachunku rezerwy.
Termin złożenia sprawozdania Dynamiczne RRRR-MM-DD Data wydania sprawozdania dotyczącego transakcji.
Informacje dotyczące poziomu serii (wyłącznie w odniesieniu do funduszy powierniczych)
Nazwa serii Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Nazwa serii, jeżeli jest częścią funduszu powierniczego.
Udział inwestora w przedmiotowej serii na koniec okresu (w %). Dynamiczne 9(3).9(5) Udział inwestora w przedmiotowej serii w funduszu powierniczym, wyrażony procentowo.
Dochody przypisane do przedmiotowej serii Dynamiczne 9(11).99 Kwoty dochodów przypisanych do przedmiotowej serii przez fundusz powierniczy.
Kwota marży odsetkowej Dynamiczne 9(11).99 Kwota, która pozostaje po pełnym zastosowaniu poborów okresowych w celu pokrycia zobowiązań emitenta w odniesieniu do każdej kaskady dochodów w dokumentacji transakcji.
Dane kontaktowe na potrzeby sprawozdania dotyczącego transakcji
Punkt kontaktowy Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Nazwa działu i nazwisko osoby lub osób wyznaczonych do udzielania informacji.
Dane kontaktowe Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Numer telefonu i adres poczty elektronicznej.
INFORMACJE NA TEMAT OBLIGACJI WEDŁUG TRANSZ
Informacje dotyczące poziomu transz (wyłącznie w odniesieniu do przedmiotowej serii)
Nazwa klasy obligacji Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Oznaczenie (zwykle litera lub liczba) podane

dla transzy obligacji, które mają takie same

prawa, priorytety i cechy określone

w prospekcie emisyjnym, np. 2012 klasa A1a

itd.

Międzynarodowy kod identyfikujący papier wartościowy Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Międzynarodowy kod lub międzynarodowe kody identyfikujące papier wartościowy lub w przypadku braku takich kodów dowolny inny niepowtarzalny kod zabezpieczeń, taki jak CUSIP, przypisany do danej transzy przez giełdę lub inny podmiot. W przypadku wystąpienia większej liczby kodów niż jeden należy je oddzielić przecinkami.
Termin spłaty odsetek Dynamiczne RRRR-MM-DD Pierwszy dzień po zgłoszeniu daty granicznej puli, od której planuje się spłatę odsetek na rzecz właścicieli obligacji przedmiotowej transzy.
Termin spłaty kwoty głównej Dynamiczne RRRR-MM-DD Pierwszy dzień po zgłoszeniu daty granicznej puli, od której planuje się spłatę kwoty głównej na rzecz właścicieli obligacji przedmiotowej transzy.
Waluta obligacji Statyczne Wykaz Określenie waluty przedmiotowej transzy.
Stopa referencyjna Statyczne Wykaz Bazowy referencyjny wskaźnik stopy procentowej określony w prospekcie emisyjnym lub warunkach końcowych mających zastosowanie do danej transzy.
Prawny termin zapadalności Statyczne RRRR-MM-DD Data, przed którą należy w pełni spłacić przedmiotową określoną transzę, aby nie dopuścić do niewykonania zobowiązania.
Data wyemitowania obligacji Statyczne RRRR-MM-DD Data emisji przedmiotowej obligacji.
Częstotliwość spłaty odsetek Statyczne Wykaz Częstotliwość, z jaką należy spłacać odsetki od określonej transzy.
Nazwa serii Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Nazwa serii, jeżeli jest częścią funduszu powierniczego. Jeżeli dotyczy transakcji niezależnej, należy skorzystać z identyfikatora puli.

ZAŁĄCZNIK  VII

Dane dotyczące poziomu pożyczek - Szablon sprawozdania na potrzeby instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji zabezpieczonych leasingiem dla osób fizycznych lub przedsiębiorstw

Nazwa pola Dynamiczne/ Statyczne Rodzaj danych Definicja pola i kryteria
Szczegółowe informacje dotyczące transakcji
Data graniczna puli Dynamiczne RRRR-MM-DD Data graniczna puli lub portfela. Jest to data, do której w sprawozdaniu odnoszą się dane dotyczące składnika aktywów bazowych.
Identyfikator puli Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Identyfikator puli lub portfela/nazwa transakcji.
Nazwa jednostki obsługującej Dynamiczne Tekstowe/ Liczbowe Nazwa jednostki obsługującej.
Nazwa rezerwowej jednostki obsługującej Dynamiczne Tekstowe Nazwa rezerwowej jednostki obsługującej.
Informacje dotyczące poziomu leasingu
Identyfikator leasingu Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator każdego leasingu, który należy zaszyfrować w celu zapewnienia anonimowości. Nie należy zmieniać niepowtarzalnego identyfikatora leasingu w czasie trwania transakcji.
Jednostka inicjująca Statyczne Tekstowe Leasingodawca, który udzielił pierwotnego leasingu. Jeżeli pierwotna jednostka inicjująca nie jest znana, przykładowo w przypadku połączenia przedsiębiorstw, należy podać nazwę sprzedawcy.
Identyfikator leasingobiorcy Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator leasingobiorcy, który należy zaszyfrować (nie ujawniając prawdziwej nazwy), w celu zapewnienia anonimowości - aby umożliwić identyfikację leasingobiorców, którzy zawarli wiele umów leasingowych w danej puli.
Identyfikator przedsiębiorstwa należącego do grupy Dynamiczne Tekstowe/ Liczbowe Niepowtarzalny identyfikator przedsiębiorstwa należącego do grupy.
Waluta leasingu Statyczne Wykaz Określenie waluty leasingu.
Państwo Statyczne Wykaz Państwo, w którym znajduje się stałe miejsce prowadzenia działalności leasingobiorcy.
Region geograficzny Statyczne Wykaz Region, w którym znajduje się siedziba dłużnika, jak w zabezpieczeniu.
Forma prawna/rodzaj działalności leasingobiorcy Statyczne Wykaz Forma prawna leasingobiorcy.
Segment pakietu Bazylea III pożyczkobiorcy Statyczne Wykaz Spółka (1).
Podmiot powiązany jednostki inicjującej? Statyczne Y/N Czy pożyczkobiorca jest podmiotem powiązanym jednostki inicjującej?
Konsorcjalny? Statyczne Y/N Czy leasing jest konsorcjalny?
Rating wewnętrzny banku Dynamiczne 99(3).99 Prawdopodobieństwo niewykonania zobowiązania ustalone wewnętrznie przez bank w odniesieniu do 1 roku.
Ostatni przegląd wewnętrzny ratingu dłużnika Dynamiczne RRRR-MM Data ostatniego przeglądu wewnętrznego dłużnika, jak określono w "Ratingu wewnętrznym banku".
Oszacowanie wewnętrzne banku dotyczące straty z tytułu niewykonania zobowiązania Dynamiczne 9(3).99 Strata z tytułu niewykonania zobowiązania w normalnych warunkach gospodarczych. Nie umieszczać symbolu %.
Kod NACE branży Statyczne Tekstowe/ Liczbowe Kod NACE branży pożyczkobiorcy.
Subsydiowany Dynamiczne Y/N Czy leasing subsydiowano (zgodnie z posiadanymi informacjami)?
Data usunięcia z puli Dynamiczne RRRR-MM Dzień, w którym leasing usunięto z puli, np. w chwili odkupu, upłynięcia terminu leasingu, przedterminowej spłaty lub zakończenia procesu windykacji.
Charakterystyka leasingu
Data rozpoczęcia leasingu Statyczne RRRR-MM Data rozpoczęcia leasingu.
Termin zapadalności leasingu Dynamiczne RRRR-MM Oczekiwany termin upłynięcia zapadalności pożyczki.
Data dołączenia do puli Statyczne RRRR-MM Data przeniesienia leasingu do spółki specjalnego przeznaczenia. W odniesieniu do wszystkich leasingów w puli na dzień będący datą graniczną puli.
Okres leasingu Statyczne 99(4).99 Pierwotny okres określony w umowie (liczba miesięcy).
Pierwotne saldo kwoty głównej Statyczne 9(11).99 Pierwotne (lub zdyskontowane) saldo leasingu (włącznie ze skapitalizowanymi opłatami) w momencie rozpoczęcia leasingu.
Bieżące saldo należności z tytułu kwoty głównej Dynamiczne 9(11).99 Saldo kwoty głównej (lub zdyskontowane) leasingu pozostające do zapłaty na dzień będący datą graniczną puli, włącznie ze wszelkimi kwotami dodanymi do salda leasingu i stanowiącymi część kwoty głównej w ramach transakcji.
Sekurytyzowana wartość końcowa Statyczne 9(11).99 Kwota wartości końcowej, którą jedynie sekurytyzowano.
Zasady spłaty pożyczki Statyczne Wykaz Rodzaj spłaty kwoty głównej.
Częstotliwość spłaty kwoty głównej Statyczne Wykaz Częstotliwość uiszczania należnych spłat kwoty głównej, tj. liczba miesięcy między spłatami.
Częstotliwość spłaty odsetek Statyczne Wykaz Częstotliwość spłaty należnych odsetek, tj. liczba miesięcy między spłatami.
Spłaty należne Dynamiczne 9(11).99 Następna okresowa należna spłata według umowy (spłata należna, jeżeli nie obowiązują żadne inne ustalenia dotyczące spłat).
Cena opcji zakupu Statyczne 9(11).99 Kwota, jaką musi zapłacić leasingobiorca na koniec trwania leasingu, w celu przejęcia własności składnika aktywów, inna niż płatność zwana "sekurytyzowaną wartością końcową".
Kwota zaliczki Statyczne 9(11).99 Kwota depozytu/zaliczki w chwili rozpoczęcia leasingu (należy dołączyć wartość sprzętu w rozliczeniu itd.).
Rodzaj amortyzacji Dynamiczne Wykaz Rodzaj amortyzacji.
Metoda spłat Dynamiczne Wykaz Zwykła metoda spłat (np. na podstawie ostatniej otrzymanej płatności).
Rodzaj produktu Statyczne Wykaz Klasyfikacja leasingu według definicji leasingodawcy.
Zaktualizowana wartość końcowa składnika aktywów Dynamiczne 9(11).99 Ostatnia prognoza wartości końcowej składnika aktywów na koniec okresu leasingu. Podaną wartość można zaokrąglić.
Data zaktualizowanej wartości końcowej składnika aktywów Dynamiczne RRRR-MM Dzień, na który obliczono ostatnie zaktualizowane oszacowanie wartości końcowej składnika aktywów.
Stopa procentowa
Odstęp pomiędzy aktualizacją stopy procentowej Statyczne 9(2).99 Liczba miesięcy między każdą datą aktualizacji stopy procentowej.
Bieżąca stopa procentowa lub dyskontowa Dynamiczne 9(4).9(5) Całkowita bieżąca stopa procentowa (w %) lub dyskontowa mająca zastosowanie do leasingu.
Podstawa bieżącej stopy procentowej Dynamiczne Wykaz Podstawa bieżącej stopy procentowej.
Marża naliczana dla bieżącej stopy procentowej Dynamiczne 9(4).9(5) Marża naliczana od podstawy bieżącej stopy procentowej leasingu.
Stopa dyskontowa Statyczne 9(4).9(5) Stopa dyskontowa, którą zastosowano do należności w chwili sprzedaży do spółki specjalnego przeznaczenia.
Górny pułap stopy procentowej Dynamiczne 9(4).9(8) Jeżeli istnieje górny pułap stopy procentowej, którą można naliczyć na tym rachunku, podać ten pułap tutaj.
Dolny pułap stopy procentowej Dynamiczne 9(4).9(8) Jeżeli istnieje dolny pułap stopy procentowej, którą można naliczyć na tym rachunku, podać ten pułap tutaj.
Informacje na temat wyników
Saldo zaległych spłat Dynamiczne 9(11).99 Bieżące saldo zaległych spłat. Zaległe spłaty zdefiniowane jako: wszystkie spłaty należne do chwili obecnej POMNIEJSZONE o wszystkie spłaty otrzymane do chwili obecnej POMNIEJSZONE o wszelkie skapitalizowane kwoty. Nie powinno ono uwzględniać żadnych opłat związanych z prowadzeniem rachunku.
Liczba miesięcy zalegania ze spłatą Dynamiczne 9(5).99 Liczba miesięcy zalegania ze spłatą leasingu (w dniu daty granicznej puli) zgodnie z definicją emitenta.
Niewykonanie zobowiązania lub przejęcie leasingu Dynamiczne Y/N Czy miało miejsce niewykonanie zobowiązania lub przejęcie leasingu stosownie do definicji transakcji lub, alternatywnie, stosownie do zwykłej definicji leasingodawcy.
Niewykonanie zobowiązania lub przejęcie leasingu stosownie do definicji pakietu Bazylea III Dynamiczne Y/N Czy miało miejsce niewykonanie zobowiązania lub przejęcie leasingu stosownie do definicji pakietu Bazylea III.
Powód niewykonania zobowiązania (definicja określona w pakiecie Bazylea III) Dynamiczne Wykaz Powód niewykonania zobowiązania zgodnie z definicją określoną w pakiecie Bazylea III.
Data niewykonania zobowiązania Dynamiczne RRRR-MM Data niewykonania zobowiązania z tytułu leasingu zgodnie z definicją niewykonania zobowiązania z tytułu transakcji lub, alternatywnie, stosownie do zwykłej definicji leasingodawcy.
Zaległa kwota Dynamiczne 9(11).99 Całkowita zaległa kwota (stosownie do definicji transakcji lub, alternatywnie, stosownie do zwykłej definicji leasingobiorcy) przed wykorzystaniem przychodów ze sprzedaży i odzyskanych należności.
Skumulowane odzyskane należności Dynamiczne 9(11).99 Skumulowane odzyskane należności na tym rachunku po odliczeniu kosztów.
Przypisane straty Dynamiczne 9(11).99 Przypisane straty do chwili obecnej.
Data spłaty Dynamiczne RRRR-MM Dzień, w którym spłacono należności, lub dzień, w którym ukończono proces windykacji niespłaconych leasingów.
Data przypisania strat Dynamiczne RRRR-MM Data przypisania strat.
Stan rachunku Dynamiczne Wykaz Aktualny stan rachunku.
Zaległe spłaty sprzed miesiąca Dynamiczne 9(11).99 Saldo zaległych spłat (określane jako "saldo zaległych spłat") w odniesieniu do poprzedniego miesiąca.
Zaległe spłaty sprzed dwóch miesięcy Dynamiczne 9(11).99 Saldo zaległych spłat (określane jako "saldo zaległych spłat") sprzed dwóch miesięcy.
Spór sądowy Dynamiczne Y/N Należy oznaczyć w celu wskazania prowadzonego postępowania sądowego (jeżeli rachunek powrócił do dawnego poziomu i nie jest już aktualnie prowadzone postępowanie sądowe, należy zmienić na "N").
Cena sprzedaży Dynamiczne 9(11).99 Cena uzyskana na sprzedaży składnika aktywów w przypadku przejęcia, w tej samej walucie co leasing.
Strata na sprzedaży Dynamiczne 9(11).99 Całkowita strata po odjęciu opłat, naliczonych odsetek itd. po zastosowaniu przychodów ze sprzedaży (z wyłączeniem opłaty za przedterminową spłatę, jeżeli zależy ona od odzyskanych należności z tytułu kwoty głównej).
Straty na wartości końcowej Dynamiczne 9(11).99 Strata wartości końcowej będąca wynikiem zwrotu składnika aktywów.
Zabezpieczenie
Państwo, w którym znajduje się składnik aktywów Statyczne Wykaz Państwo, w którym znajduje się składnik aktywów.
Producent składnika aktywów Statyczne Tekstowe Nazwa producenta.
Nazwa/model składnika aktywów Statyczne Tekstowe Nazwa/model składnika aktywów.
Nowy czy używany składnik aktywów Statyczne Wykaz Stan składnika aktywów w chwili rozpoczęcia leasingu.
Pierwotna wartość końcowa składnika aktywów Statyczne 9(11).99 Szacowana wartość końcowa składnika aktywów w dniu rozpoczęcia leasingu.
Rodzaj składnika aktywów Statyczne Wykaz Rodzaj składnika aktywów.
Kwota pierwotnej wyceny Statyczne 9(11).99 Wycena składnika aktywów w chwili rozpoczęcia leasingu.
Rodzaj pierwotnej wyceny Statyczne Wykaz Rodzaj wyceny w momencie rozpoczęcia leasingu.
Data pierwotnej wyceny Statyczne RRRR-MM Data, w której dokonano wyceny składnika aktywów w momencie rozpoczęcia leasingu.
Kwota zaktualizowanej wyceny Dynamiczne 9(11).99 Ostatnia wycena składnika aktywów.
Rodzaj zaktualizowanej wyceny Dynamiczne Wykaz Rodzaj wyceny w dniu przeprowadzania ostatniej wyceny.
Data zaktualizowanej wyceny Dynamiczne RRRR-MM Data ostatniej wyceny składnika aktywów. Jeżeli od chwili rozpoczęcia leasingu nie miała miejsca ponowna wycena, należy podać datę pierwotnej wyceny.
INFORMACJE NA TEMAT OBLIGACJI:
Informacje dotyczące poziomu papierów wartościowych lub obligacji
Termin złożenia sprawozdania Dynamiczne RRRR-MM-DD Data wydania sprawozdania dotyczącego transakcji, tj. daty przekazania uzupełnionego szablonu z danymi dotyczącymi poziomu pożyczki do repozytorium danych.
Emitent Statyczne Tekstowe Nazwa emitenta i seria emisji, o ile dotyczy.
Wszystkie rachunki rezerwy z saldem docelowym Dynamiczne Y/N Czy wszystkie rachunki rezerwy (rezerwy gotówkowej, rezerwy konsolidacyjnej, rezerwy na potrącenia) mają wymagany poziom?
Kwoty wykorzystywane w ramach instrumentu wsparcia płynności Dynamiczne Y/N Czy w okresie kończącym się w dniu spłaty ostatnich odsetek wykorzystano instrument wsparcia płynności do pokrycia niedoborów?
Pomiary inicjujące/współczynniki Dynamiczne Y/N Czy miały miejsce jakieś zdarzenia inicjujące?
Stały współczynnik przedterminowych spłat w ujęciu rocznym Dynamiczne 9(3).99 Stały współczynnik przedterminowych spłat należności bazowych w ujęciu rocznym w oparciu o ostatni okresowy stały współczynnik przedterminowych spłat. Okresowy stały współczynnik spłat przedterminowych jest równy pełnej nieplanowanej kwocie głównej otrzymanej w ostatnim okresie i podzielonej przez saldo kwoty głównej z początku okresu.
Całkowite należności sprzedane spółce specjalnego przeznaczenia Dynamiczne 9(11).99 Suma należności z tytułu kwoty głównej sprzedanych spółce specjalnego przeznaczenia (tj. przy zamknięciu i w czasie okresu zasilenia) do chwili obecnej.
Skumulowane zaległości brutto - pula Dynamiczne 9(11).99 Suma wszystkich zaległości brutto od czasu zamknięcia, w kwocie waluty.
Skumulowane odzyskane należności - pula Dynamiczne 9(11).99 Suma wszystkich odzyskanych należności od czasu zamknięcia, w kwocie waluty.
Data kończąca okres odnawialności Dynamiczne RRRR-MM Dzień, w którym okres odnawialności ma się zakończyć lub już się zakończył.
Dane kontaktowe na potrzeby sprawozdania dotyczącego transakcji
Punkt kontaktowy Statyczne Tekstowe/Liczbowe Nazwa działu i nazwisko osoby lub osób wyznaczonych do udzielania informacji.
Dane kontaktowe Statyczne Tekstowe/Liczbowe Numer telefonu i adres poczty elektronicznej.
INFORMACJE NA TEMAT OBLIGACJI WEDŁUG TRANSZ
Informacje dotyczące poziomu transz
Nazwa klasy obligacji Statyczne Tekstowe/Liczbowe Oznaczenie (zwykle litera lub liczba) podane dla przedmiotowej transzy obligacji, które mają takie same prawa, priorytety i cechy określone w prospekcie emisyjnym, tj. serii 1 klasa A1a itd.
Międzynarodowy kod identyfikujący papier wartościowy Statyczne Tekstowe/Liczbowe Międzynarodowy kod lub międzynarodowe kody identyfikujące papier wartościowy lub w przypadku braku takich kodów dowolny inny niepowtarzalny kod zabezpieczeń taki jak CUSIP, przypisany do danej transzy przez giełdę lub inny podmiot.
Termin spłaty odsetek Dynamiczne RRRR-MM-DD Pierwszy dzień po zgłoszeniu daty granicznej puli, od której planuje się spłatę odsetek na rzecz właścicieli obligacji przedmiotowej transzy.
Termin spłaty kwoty głównej Dynamiczne RRRR-MM-DD Pierwszy dzień po zgłoszeniu daty granicznej puli, od której planuje się spłatę kwoty głównej na rzecz właścicieli obligacji przedmiotowej transzy.
Waluta obligacji Statyczne Wykaz Określenie waluty przedmiotowej transzy.
Stopa referencyjna Statyczne Wykaz Wskaźnik bazowej referencyjnej stopy procentowej określony w dokumentacji ofertowej, mający zastosowanie do określonej transzy obligacji.
Prawny termin zapadalności Statyczne RRRR-MM-DD Data, przed którą należy spłacić przedmiotową określoną transzę, aby nie dopuścić do zaległości.
Data wyemitowania obligacji Statyczne RRRR-MM-DD Data wyemitowania obligacji.
Częstotliwość spłaty odsetek Statyczne Wykaz Częstotliwość, z jaką należy spłacać odsetki od przedmiotowej transzy.

ZAŁĄCZNIK  VIII

Sprawozdania dla inwestorów

Sprawozdania dla inwestorów zawierają informacje dotyczące:

a) wyników składnika aktywów;

b) szczegółowej alokacji przepływów pieniężnych;

c) wykazu wszystkich zdarzeń inicjujących transakcje i ich statusów;

d) wykazu wszystkich kontrahentów biorących udział w transakcji, ich roli oraz ich ratingów kredytowych;

e) szczegółowych danych na temat środków finansowych wniesionych do transakcji przez jednostkę inicjującą/sponsorującą lub wszelkiego innego wsparcia zapewnionego na rzecz transakcji włącznie z wykorzystaniem dalszych kwot lub dowolnego instrumentu wsparcia płynności lub wsparcia jakości kredytowej oraz wsparcia udzielonego przez osobę trzecią;

f) kwot pozostających na rachunku gwarantowanych umów inwestycyjnych i innych rachunkach bankowych;

g) szczegółowych danych dotyczących swapów (np. stóp, spłat i kwot nominalnych) oraz innych uzgodnień dotyczących zabezpieczeń w odniesieniu do danej transakcji, włącznie z zapisami wszelkich powiązanych zabezpieczeń;

h) definicji kluczowych terminów (takich jak zaległe spłaty, niewykonanie zobowiązania i przedterminowe spłaty);

i) identyfikatora podmiotu prawnego (LEI), kodu ISIN i innych kodów identyfikacyjnych papierów wartościowych lub podmiotu emitenta i instrumentu finansowego będącego wynikiem sekurytyzacji;

j) danych kontaktowych podmiotu przygotowującego sprawozdanie dla inwestorów.

1 Dz.U. L 302 z 17.11.2009, s. 1.
2 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 575/2013 z dnia 26 czerwca 2013 r. w sprawie wymogów ostrożnościowych dla instytucji kredytowych i firm inwestycyjnych, zmieniające rozporządzenie (UE) nr 648/2012 (Dz.U. L 176 z 27.6.2013, s. 1).
3 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1095/2010 z dnia 24 listopada 2010 r. w sprawie ustanowienia Europejskiego Urzędu Nadzoru (Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych), zmiany decyzji nr 716/2009/WE i uchylenia decyzji Komisji 2009/77/WE (Dz.U L 331 z 15.12.2010, s. 84).
4 Dyrektywa 2003/71/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 4 listopada 2003 r. w sprawie prospektu emisyjnego publikowanego w związku z publiczną ofertą lub dopuszczeniem do obrotu papierów wartościowych i zmieniająca dyrektywę 2001/34/WE (Dz.U. L 345 z 31.12.2003, s. 64).
5 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U. L 173 z 12.6.2014, s. 1).

Zmiany w prawie

Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa z podpisem prezydenta

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 07.06.2024
Senat poparł zmianę obowiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów

W ślad za rekomendacją Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senat przyjął w środę bez poprawek zmiany w Kodeksie pracy, których celem jest nowelizacja art. 222 dostosowująca polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 05.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.2015.2.57

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Rozporządzenie delegowane 2015/3 uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1060/2009 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących wymogów w zakresie ujawniania informacji na temat instrumentów finansowych będących wynikiem sekurytyzacji
Data aktu: 30/09/2014
Data ogłoszenia: 06/01/2015
Data wejścia w życie: 26/01/2015, 01/01/2017