Decyzja 2009/783/WE w sprawie powołania członków grupy zainteresowanych stron ds. dialogu w obszarach zdrowia publicznego i ochrony konsumentów, utworzonej decyzją 2007/602/WE

DECYZJA KOMISJI
z dnia 22 października 2009 r.
w sprawie powołania członków grupy zainteresowanych stron ds. dialogu w obszarach zdrowia publicznego i ochrony konsumentów, utworzonej decyzją 2007/602/WE

(2009/783/WE)

(Dz.U.UE L z dnia 24 października 2009 r.)

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,

uwzględniając decyzję Komisji 2007/602/WE z dnia 5 września 2007 r. ustanawiającą grupę zainteresowanych stron ds. dialogu w obszarach zdrowia publicznego i ochrony konsumentów(1), w szczególności jej art. 3 ust. 1,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Grupa zainteresowanych stron ds. dialogu w obszarach zdrowia publicznego i ochrony konsumentów została utworzona decyzją Komisji 2007/602/WE ze skutkiem od dnia 10 października 2007 r., aby doradzać Komisji w sprawie najlepszych praktyk prowadzenia konsultacji, jak również, aby wesprzeć ją w lepszym dostosowaniu procesów angażowania zainteresowanych stron do ich potrzeb w wyżej wymienionych obszarach.

(2) Komisja powołała członków grupy zainteresowanych stron ds. dialogu w obszarach zdrowia publicznego i ochrony konsumentów decyzją 2007/793/WE(2), z mocą od dnia 29 listopada 2007 r., nie precyzując czasu trwania ich kadencji. Należy zatem określić, którzy członkowie zostaną powołani na czteroletnią kadencję, a którzy zostaną powołani na dwuletnią kadencję, zgodnie z art. 3 ust. 4 decyzji 2007/602/WE.

(3) Niektórzy członkowie grupy potwierdzili zamiar zakończenia swojego udziału z końcem listopada 2009 r. W celu zagwarantowania ciągłości działalności grupy należy zatem ustalić kadencję pozostałych członków na cztery lata.

(4) Zgodnie z art. 3 ust. 1 decyzji 2007/602/WE członkowie grupy są powoływani przez Komisję spośród specjalistów posiadających kwalifikacje w dziedzinach określonych w art. 2 ust. 2 tej decyzji i którzy odpowiedzieli na zaproszenie do wyrażenia zainteresowania.

(5) Zaproszenie do wyrażenia zainteresowania zostało opublikowane w dniu 11 maja 2009 r. i zamknięte w dniu 16 czerwca 2009 r. Otrzymano 56 zgłoszeń.

(6) Na podstawie zgłoszeń otrzymanych w odpowiedzi na zaproszenie do wyrażenia zainteresowania wytypowano dziesięciu specjalistów. Stanowią oni zrównoważoną reprezentację stron zainteresowanych poszczególnymi obszarami polityki Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Ochrony Konsumentów. Powołania członków grupy dokonuje się na podstawie najwyższych standardów kompetencji, szerokiego zakresu odpowiedniej wiedzy specjalistycznej oraz, spójnego z tymi kryteriami, możliwie najszerszego pod względem geograficznym w obrębie Wspólnoty doboru członków, z uwzględnieniem równowagi płci,

STANOWI, CO NASTĘPUJE:

Artykuł  1

Zgodnie z art. 3 ust. 4 decyzji 2007/602/WE Komisja niniejszym ustala na cztery lata, od dnia 29 listopada 2007 r. do dnia 29 listopada 2011 r., mandat następujących członków grupy zainteresowanych stron ds. dialogu:

BAX Willemien

BERTELETTI KEMP Florence

CZIMBALMOS Ágnes

DI PUPPO Roshan

GALLANI Barbara

GOUVEIA Rodrigo

KETTLITZ Beate

ROSS Melody

SHEPPARD Philip

TIDDENS-ENGWIRDA Lisette.

Artykuł  2

Komisja niniejszym powołuje następujące osoby na nowych członków grupy zainteresowanych stron ds. dialogu na pełną czteroletnią kadencję:

CEPONYTE Zita

GRUNER Bernd

HERVE Maryse

KOSINSKA Monika

KUTIN Breda

LOGSTRUP Susanne

RODRIGUEZ Nathalie

VAN TICHELEN Sonja

VINCENTEN Joanne

VON ESSEN Garlich

Artykuł  3

Niniejsza decyzja staje się skuteczna z dniem 2 listopada 2009 r.

Sporządzono w Brukseli dnia 22 października 2009 r.

W imieniu Komisji
Meglena KUNEVA
Członek Komisji

______

(1) Dz.U. L 234 z 6.9.2007, s. 13.

(2) Dz.U. L 320 z 6.12.2007, s. 33.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024