Decyzja 2005/754/WE w sprawie mianowania członków na trzecią kadencję Europejskiej Grupy do spraw Etyki w Nauce i Nowych Technologiach

DECYZJA KOMISJI
z dnia 19 października 2005 r.
w sprawie mianowania członków na trzecią kadencję Europejskiej Grupy do spraw Etyki w Nauce i Nowych Technologiach

(2005/754/WE)

(Dz.U.UE L z dnia 27 października 2005 r.)

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając decyzję Komisji z dnia 16 grudnia 1997 r. (SEC(97) 2404) w sprawie utworzenia Europejskiej Grupy do spraw Etyki w Nauce i Nowych Technologiach (ang. European Group on Ethics in Science and New Technologies - EGE) oraz upoważnienia Przewodniczącego Komisji Europejskiej do mianowania jej członków,

uwzględniając decyzję Komisji z dnia 26 marca 2001 r. (C(2001) 691) w sprawie zmiany mandatu Europejskiej Grupy do spraw Etyki w Nauce i Nowych Technologiach,

uwzględniając decyzję Komisji 2005/383/WE z dnia 11 maja 2005 r.(1) w sprawie odnowienia mandatu Europejskiej Grupy do spraw Etyki w Nauce i Nowych Technologiach,

uwzględniając otwarte zaproszenie do wyrażania zainteresowania opublikowane na stronie internetowej EGE w dniu 20 maja 2005 r. z terminem składania ofert do dnia 20 czerwca 2005 r.,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) EGE jest niezależnym, multidyscyplinarnym organem konsultacyjnym przy Komisji Europejskiej, składającym się z 15 członków.

(2) W odpowiedzi na zaproszenie do wyrażania zainteresowania (2) nadesłanych zostało 38 podań. 10 spośród ustępujących członków spełnia warunki wymagane do ponownego wyboru(3), przy czym 9 z nich wyraziło zainteresowanie ponownym mianowaniem.

(3) Koniecznym jest zapewnienie w składzie EGE odpowiedniego zakresu umiejętności zawodowych oraz doświadczenia.

(4) Członków mianuje się ad personam na podstawie ich osobistych kwalifikacji i zalet,

STANOWI, CO NASTĘPUJE:

Artykuł  1

Przedłuża się na okres czterech lat okres mianowania wymienionych poniżej ustępujących członków EGE:

1) Rafael Capurro

2) Inez de Beaufort

3) Göran Hermerén

4) Linda Nielsen

5) Pere Puigdomenech Rosell

6) Günter Virt.

Artykuł  2

Następujące osoby mianuje się członkami EGE na okres czterech lat:

1) Emmanuel Agius

2) Diána Bánáti

3) Anne Cambon-Thomsen

4) Carlo Casini

5) Jozef Glasa

6) Hille Haker

7) Julian Kinderlerer

8) Krzysztof Marczewski

9) Paula Martinho da Silva.

Artykuł  3

Niniejsza decyzja zostanie opublikowana w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Sporządzono w Brukseli, dnia 19 października 2005 r.

W imieniu Komisji
José Manuel BARROSO
Przewodniczący

______

(1) Dz.U. L 127 z 20.5.2005, str. 17.

(2) Patrz: akapit piąty art. 3 ust. 2 decyzji 2005/383/WE: "Wyznaczenie i wybór członków Grupy EGE nastąpi na podstawie otwartego zaproszenia do wyrażania zainteresowania".

(3) Patrz: akapit trzeci art. 3 ust. 2 decyzji 2005/383/WE: "Każdy członek Grupy EGE mianowany jest na okres czterech lat. Mandat ten jest odnawialny maksymalnie na kolejne dwie kadencje".

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024