Decyzja SCH/Com-ex(99)14 w sprawie opracowania podręcznika dokumentów, które mogą być wizowane

DECYZJA KOMITETU WYKONAWCZEGO
z dnia 28 kwietnia 1999 r.
w sprawie opracowania podręcznika dokumentów, które mogą być wizowane

(SCH/Com-ex (99) 14)

(Dz.U. UE L z dnia 22 września 2000 r.)

Komitet Wykonawczy na spotkaniu w Berlinie podjął dnia 16 grudnia 1998 r. decyzję w sprawie opracowania podręcznika dokumentów, które mogą być wizowane (SCH/Com-ex (98) 56).

Podręcznik będzie składał się z następujących sekcji:

Część I Dokumenty podróży podlegające wizowaniu
Część II Paszporty podlegające wizowaniu wydawane cudzoziemcom przez Państwa Schengen
Część III Wykaz dokumentów podróży wydawanych przez organizacje międzynarodowe
Część IV Sukcesywna rozbudowa dokumentacji obejmującej kopie tych dokumentów
Część V Informacje o znanych paszportach fikcyjnych

Komitet Wykonawczy przyjmuje do wiadomości, że obok części I (Dokumenty podróży podlegające wizowaniu), przekazanej dnia 16 grudnia 1998 r., gotowe są obecnie części II, III i V (patrz załącznik (*).

Sporządzone zostały zatem najważniejsze części podręcznika dokumentów podlegających wizowaniu. Sukcesywna rozbudowa dokumentacji obejmującej kopie tych dokumentów prowadzona jest w ramach prac Unii Europejskiej. Można wykorzystywać także wydany przez Interpol podręcznik dokumentów autentycznych.

Zmieniona część I podręcznika, a także części II, III i V, zostaną udostępnione placówkom dyplomatycznym i konsularnym za granicą. Możliwe jest udostępnianie ich służbom granicznym oraz urzędom zajmującym się sprawami cudzoziemców.

Przedstawione części podręcznika dokumentów podróży podlegających wizowaniu powinny być rozszerzane w miarę potrzeb raz na kwartał, poczynając od dnia 1 lipca 1999 r.

Luksemburg, dnia 28 kwietnia 1999 r.

C. H. SCHAPPER
Przewodniczący

_______

(*) Patrz: Załącznik do dokumentu SCH/Com-ex (98) 56.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024