Drugi Protokół do Układu Ogólnego w sprawie Handlu Usługami. Genewa.1995.10.06.

ZAŁĄCZNIK
DRUGI PROTOKÓŁ DO UKŁADU OGÓLNEGO W SPRAWIE HANDLU USŁUGAMI

CZŁONKOWIE ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI HANDLU (zwanej dalej "WTO"), których listy zobowiązań szczególnych i wykazy wyłączeń z artykułu II Układu Ogólnego w sprawie handlu usługami w zakresie usług finansowych są załączone do niniejszego Protokołu (zwane dalej "Członkami zainteresowanymi"),

PRZEPROWADZIWSZY negocjacje zgodnie z warunkami decyzji ministerialnej w sprawie usług finansowych przyjętej w Marrakeszu dnia 15 kwietnia 1994 roku,

UWZGLĘDNIAJĄC drugi załącznik w sprawie usług finansowych, i decyzję w sprawie stosowania tego załącznika przyjętego przez Radę Handlu Usługami dnia 30 czerwca 1995 roku,

POSTANAWIAJĄ, CO NASTĘPUJE:

1. Lista zobowiązań szczególnych i wykaz wyłączeń z artykułu II w zakresie usług finansowych załączone do niniejszego Protokołu, a odnoszące się do danego Członka, zastępują, po wejściu w życie niniejszego Protokołu w stosunku do tego Członka sekcje dotyczące usług finansowych listy zobowiązań szczególnych oraz listę artykułu II wyłączenia w stosunku do tego Członka.

2. Niniejszy Protokół pozostaje otwarty do zatwierdzenia, przez podpisanie lub w inny sposób, przez Członków zainteresowanych do dnia 30 czerwca 1996 roku.

3. Niniejszy Protokół wchodzi w życie trzydziestego dnia po dacie jego zatwierdzenia przez wszystkich Członków zainteresowanych. Jeżeli do dnia 1 lipca 1996 roku niniejszy Protokół nie zostanie zatwierdzony przez wszystkich Członków zainteresowanych, to Członkowie, którzy go zatwierdzili przed tą datą, mogą, w ciągu następnych 30 dni, zdecydować o jego wejściu w życie.

4. Niniejszy Protokół zostaje złożony do depozytu u dyrektora generalnego WTO. Dyrektor generalny WTO pilnie przekazuje każdemu z Członków WTO uwierzytelniony odpis niniejszego Protokołu oraz notyfikacje jego zatwierdzenia na mocy ustępu 3.

5. Niniejszy Protokół zostaje zarejestrowany zgodnie z postanowieniami artykułu 102 Karty Narodów Zjednoczonych.

Sporządzono w Genewie dnia ... [miesiąca] tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego piątego roku, w jednym egzemplarzu w językach angielskim, francuskim i hiszpańskim, każda wersja językowa jest autentyczna, o ile nie postanowiono inaczej w odniesieniu do załączonych do niego list.

..................................................

Notka Wydawnictwa Prawniczego "Lex"

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

grafika

Zmiany w prawie

Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa z podpisem prezydenta

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 07.06.2024
Senat poparł zmianę obowiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów

W ślad za rekomendacją Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senat przyjął w środę bez poprawek zmiany w Kodeksie pracy, których celem jest nowelizacja art. 222 dostosowująca polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 05.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.1996.167.25

Rodzaj: Umowa międzynarodowa
Tytuł: Drugi Protokół do Układu Ogólnego w sprawie Handlu Usługami. Genewa.1995.10.06.
Data aktu: 06/10/1995
Data ogłoszenia: 06/07/1996
Data wejścia w życie: 01/05/2004, 01/09/1996