Sprostowanie do rozporządzenia Komisji (EWG) nr 2225/93 z dnia 27 lipca 1993 r. zmieniającego rozporządzenie (EWG) nr 2719/92 w sprawie towarzyszącego dokumentu urzędowego dotyczącego przepływu, w ramach systemu zawieszenia podatku, produktów objętych podatkiem akcyzowym

Sprostowanie do rozporządzenia Komisji (EWG) nr 2225/93 z dnia 27 lipca 1993 r. zmieniającego rozporządzenie (EWG) nr 2719/92 w sprawie towarzyszącego dokumentu urzędowego dotyczącego przepływu, w ramach systemu zawieszenia podatku, produktów objętych podatkiem akcyzowym

(Dziennik Urzędowy Wspólnot Europejskich L 198 z dnia 7 sierpnia 1993 r.)

(Polskie wydanie specjalne, rozdział 9, tom 1, s. 238)

(Dz.U.UE L z dnia 7 sierpnia 1993 r.)

1. Strona 238, tytuł:

zamiast: "(...) w sprawie towarzyszącego dokumentu urzędowego dotyczącego przepływu, w ramach systemu zawieszenia podatku, produktów objętych podatkiem akcyzowym",

powinno być: "(...) w sprawie administracyjnego dokumentu towarzyszącego stosowanego przy przemieszczaniu wyrobów akcyzowych w procedurze zawieszenia poboru akcyzy.".

2. W całym tekście, z dostosowaniem form gramatycznych:

zamiast: "nadawca",

powinno być: "wysyłający".

3. W całym tekście, z dostosowaniem form gramatycznych:

zamiast: "stempel",

powinno być: "pieczęć".

4. Strona 238, motyw drugi:

zamiast: "fakt, że wszystkie państwa członkowskie nadają obecnie numery identyfikacyjne podatku akcyzowego swym zatwierdzonym składom i rejestrowanym kupcom wymaga obligatoryjnego zamieszczania numeru identyfikacyjnego podatku akcyzowego w dokumencie towarzyszącym; w konsekwencji nie ma dalszej potrzeby zamieszczania numeru identyfikacyjnego VAT nadawcy ani odbiorcy w dokumencie towarzyszącym, z wyjątkiem niezarejestrowanych kupców;",

powinno być: "fakt, że wszystkie państwa członkowskie nadają obecnie numery akcyzowe składom podatkowym i zarejestrowanym handlowcom, wymaga obligatoryjnego zamieszczenia numeru akcyzowego w dokumencie towarzyszącym; w konsekwencji nie ma dalszej potrzeby zamieszczania numeru identyfikacyjnego VAT wysyłającego ani odbiorcy w dokumencie towarzyszącym, z wyjątkiem niezarejestrowanych handlowców;".

5. Strona 238, art. 1 pkt 1 - art. 1:

zamiast: "(...) jako urzędowy dokument towarzyszący przepływowi produktów objętych podatkiem akcyzowym w ramach procedur zawieszenia podatku akcyzowego w rozumieniu art. 3 ust. l dyrektywy 92/12/EWG. Wskazówki dotyczące wypełniania i procedur używania dokumentu zamieszczone są na odwrocie egzemplarza 1 dokumentu.",

powinno być: "(...) jako administracyjny dokument towarzyszący przemieszczaniu, w procedurze zawieszenia poboru akcyzy, wyrobów akcyzowych w rozumieniu art. 3 ust. 1 dyrektywy 92/12/EWG. Wskazówki dotyczące wypełniania i procedur używania dokumentu zamieszczone są na odwrocie karty 1 dokumentu.".

6. Strona 238, art. 1 pkt 2 - art. 2 ust. 2 zdanie drugie:

zamiast: "(...) »Handlowy dokument towarzyszący dotyczący przewozu produktów objętych podatkiem akcyzowym w ramach zawieszenia ceł«.",

powinno być: "(...) »Handlowy dokument towarzyszący stosowany przy przemieszczaniu wyrobów akcyzowych w procedurze zawieszenia poboru akcyzy«.".

7. Strona 238, art. 1 pkt. 3 - art. 2a ust. 1 zdanie drugie:

zamiast: "(...) wszelkie rodzaje ryzyka związane z przewozem w wewnątrzwspólnotowych przepływach zgodnych z ustaleniami dotyczącymi zawieszenia podatku, towarów objętych podatkiem akcyzowym przewożonych na podstawie dokumentu towarzyszącego opatrzonego takim stemplem.",

powinno być: "(...) wszelkie rodzaje ryzyka związane z wewnątrzwspólnotowym przemieszczaniem wyrobów akcyzowych w procedurze zawieszenia poboru akcyzy, dotyczące przesyłek przemieszczanych na podstawie dokumentu towarzyszącego opatrzonego taką pieczęcią.".

8. Strona 239, art. 1 pkt. 3 - art. 2a ust. 3 zdanie pierwsze:

zamiast: "(...) rubryki A towarzyszącego dokumentu urzędowego lub (...).",

powinno być: "(...) rubryki A administracyjnego dokumentu towarzyszącego lub (...).".

9. Strona 240, tekst w załączniku I zastępuje się tekstem w brzmieniu:

..................................................

Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

"ZAŁĄCZNIK

grafika

Zmiany w prawie

Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa z podpisem prezydenta

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 07.06.2024
Senat poparł zmianę obowiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów

W ślad za rekomendacją Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senat przyjął w środę bez poprawek zmiany w Kodeksie pracy, których celem jest nowelizacja art. 222 dostosowująca polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 05.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.1993.198.5/1

Rodzaj: Sprostowanie
Tytuł: Sprostowanie do rozporządzenia Komisji (EWG) nr 2225/93 z dnia 27 lipca 1993 r. zmieniającego rozporządzenie (EWG) nr 2719/92 w sprawie towarzyszącego dokumentu urzędowego dotyczącego przepływu, w ramach systemu zawieszenia podatku, produktów objętych podatkiem akcyzowym
Data aktu: 16/04/2009
Data ogłoszenia: 07/08/1993
Data wejścia w życie: 14/08/1993