Rozporządzenie 253/87 w sprawie zawarcia Umowy między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Rządem Republiki Gwinei zmieniającej Umowę między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Rządem Rewolucyjnej Ludowej Republiki Gwinei w sprawie połowów ryb na wodach przybrzeżnych Gwinei podpisaną w Konakry dnia 7 lutego 1987 r.

ROZPORZĄDZENIE RADY (EWG) NR 253/87
z dnia 19 stycznia 1987 r.
w sprawie zawarcia Umowy między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Rządem Republiki Gwinei zmieniającej Umowę między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Rządem Rewolucyjnej Ludowej Republiki Gwinei w sprawie połowów ryb na wodach przybrzeżnych Gwinei podpisaną w Konakry dnia 7 lutego 1987 r.

RADA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Gospodarczą, w szczególności jego art. 43,

uwzględniając Akt Przystąpienia Hiszpanii i Portugalii, w szczególności jego art. 155 ust. 2 lit. b) i art. 167 ust. 3,

uwzględniając wniosek Komisji(1),

uwzględniając opinię Parlamentu Europejskiego(2),

a także mając na uwadze, co następuje:

zgodnie z art. 15 akapit drugi Umowy w sprawie połowów ryb na wodach przybrzeżnych Gwinei, Wspólnota i Republika Gwinei przeprowadziły negocjacje w celu ustalenia zmian i uzupełnień do Umowy pod koniec pierwszego trzyletniego okresu obowiązywania Umowy;

w wyniku tych negocjacji dnia 12 lipca 1986 r. parafowano Umowę zmieniającą Umowę w sprawie rybołóstwa;

zgodnie z warunkami art. 155 ust. 2 lit. b) Aktu Przystąpienia ustalenie odpowiednich procedur w celu uwzględnienia wszystkich lub części interesów Wysp Kanaryjskich przy podejmowaniu decyzji w indywidualnych przypadkach należy do Rady, szczególnie uwzględniając zawarcie umów w sprawie rybołówstwa z państwami trzecimi; w tym szczególnym przypadku należy ustalić omawiane procedury;

zawarcie tej Umowy leży w interesie Wspólnoty,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

W imieniu Wspólnoty niniejszym przyjmuje się Umowę między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Rządem Republiki Gwinei zmieniającą Umowę między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Rządem Rewolucyjnej Ludowej Republiki Gwinei w sprawie połowów ryb na wodach przybrzeżnych Gwinei podpisaną w Konakry dnia 7 lutego 1987 r.

Treść Umowy załączona jest do niniejszego rozporządzenia.

Artykuł  2

Uwzględniając interesy Wysp Kanaryjskich, Umowa określona w art. 1 oraz, w stopniu niezbędnym do jej zastosowania, przepisy wspólnej polityki w zakresie rybołówstwa związanej z ochroną i zarządzaniem zasobami rybnymi, będzie również obowiązywała statki pływające pod banderą Hiszpanii, które są zarejestrowane na stałe w rejestrach właściwych władz na szczeblu lokalnym ("registros de base") na Wyspach Kanaryjskich zgodnie z warunkami określonymi w uwadze do załącznika I do rozporządzenia Rady (EWG) nr 570/86 z dnia 24 lutego 1986 r. w sprawie definicji koncepcji "produktów pochodzących" i metod współpracy administracyjnej w obrocie handlowym między terytorium celnym Wspólnoty, Ceuta i Melilla a Wyspami Kanaryjskimi(3).

Artykuł  3

Przewodniczący Rady zostaje niniejszym upoważniony do wyznaczenia osób upełnomocnionych do podpisania Umowy by stała się ona wiążąca dla Wspólnoty.

Artykuł  4

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie trzeciego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich Państwach Członkowskich.

Sporządzono w Brukseli, dnia 19 stycznia 1987 r.

W imieniu Rady
P. DE KEERSMAEKER
Przewodniczący

______

(1) Dz.U. C 294 z 20.11.1986, str. 6.

(2) Opinia wygłoszona dnia 12 grudnia 1986 r. (dotychczas niepublikowana w Dzienniku Urzędowym).

(3) Dz.U. L 56 z 1.3.1986, str. 1.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.1987.29.9

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Rozporządzenie 253/87 w sprawie zawarcia Umowy między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Rządem Republiki Gwinei zmieniającej Umowę między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Rządem Rewolucyjnej Ludowej Republiki Gwinei w sprawie połowów ryb na wodach przybrzeżnych Gwinei podpisaną w Konakry dnia 7 lutego 1987 r.
Data aktu: 19/01/1987
Data ogłoszenia: 30/01/1987
Data wejścia w życie: 01/05/2004, 02/02/1987