Decyzja 85/474/EWG dotycząca wniosków o zwrot oraz wypłaty zaliczek w odniesieniu do niektórych środków zmierzających do dostosowania zdolności produkcyjnych w sektorze rybołówstwa

DECYZJA KOMISJI
z dnia 16 września 1985 r.
dotycząca wniosków o zwrot oraz wypłaty zaliczek w odniesieniu do niektórych środków zmierzających do dostosowania zdolności produkcyjnych w sektorze rybołówstwa

(85/474/EWG)

(Dz.U.UE L z dnia 24 października 1985 r.)

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Gospodarczą,

uwzględniając dyrektywę Rady 83/515/EWG z dnia 4 października 1983 r. dotyczącą niektórych środków zmierzających do dostosowania zdolności produkcyjnych w sektorze rybołówstwa(1), w szczególności jej art. 10 ust. 4,

a także mając na uwadze, co następuje:

wnioski w sprawie zwrotu oraz wypłaty zaliczek, które mają być składane Komisji przez Państwa Członkowskie, muszą zawierać określone dane wykazujące, że wydatek jest zgodny z dyrektywą 83/515/EWG oraz, że odnosi się do środków zatwierdzonych przez Komisję zgodnie z art. 7 tej dyrektywy;

w celu umożliwienia przeprowadzenia skutecznej kontroli Państwa Członkowskie muszą przechowywać dokumenty towarzyszące, na podstawie których wyliczono pomoc, do dyspozycji Komisji przez okres trzech lat od daty wypłaty końcowego zwrotu;

muszą zostać ustanowione szczegółowe zasady i procedury w celu wykonania przyznanego Komisji uprawnienia dokonywania wypłat zaliczek;

środki przewidziane w niniejszej decyzji są zgodne z opinią Stałego Komitetu ds. Rybołówstwa,

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł  1

Wnioski w sprawie zwrotu, określone w art. 10 ust. 1 dyrektywy 83/515/EWG są zgodne z tabelami zawartymi w załącznikach 1, 2 i 3.

Artykuł  2

Państwa Członkowskie przechowują do dyspozycji Komisji, przez okres trzech lat po wypłacie końcowego zwrotu, wszystkie dokumenty towarzyszące lub ich uwierzytelnione odpisy, na podstawie których wyliczono pomoc przewidzianą w dyrektywie 83/515/EWG, jak również kompletną dokumentację beneficjentów.

Artykuł  3

Wnioski w sprawie zaliczek, określone w art. 10 ust. 3 dyrektywy 83/515/EWG, są składane przez właściwe Państwo Członkowskie.

Wnioski takie sporządza się w formie przedstawionej w załączniku 4.

Artykuł  4
1.
Zaliczka nie przekracza 25 % kwoty kwalifikującego się wydatku, jaki ma być poniesiony w ciągu roku, do którego odnosi się taka wypłata.
2.
Zaliczki niewykorzystane w ciągu roku, w odniesieniu do którego zostały wypłacone, potrąca się z zaliczki, jaka ma zostać wypłacona w następnym roku. Komisja może zażądać od danego Państwa Członkowskiego zwrotu całości lub części wypłaconej zaliczki w przypadku gdy nie jest możliwe dokonanie takiego potrącenia.
Artykuł  5
1.
Na zakończenie każdego roku, na który została wypłacona Państwom Członkowskim zaliczka, przygotowują one sprawozdanie dotyczące działań przeprowadzonych w danym roku. Sprawozdanie to wpływa do Komisji do dnia 1 czerwca następnego roku.
2.
Zaliczek na następny rok nie wypłaca się do czasu przekazania Komisji sprawozdania określonego w ust. 1.
Artykuł  6

Wykaz statków, w odniesieniu do których przyznano premię za ostateczne wycofanie, opracowuje się z wykorzystaniem formularza, którego wzór jest przedstawiony w załączniku 5. Wykaz przekazuje się Komisji przed złożeniem wniosku w sprawie zwrotu.

Artykuł  7

Niniejsza decyzja skierowana jest do Państw Członkowskich.

Sporządzono w Brukseli, dnia 16 września 1985 r.

W imieniu Komisji
Frans ANDRIESSEN
Wiceprzewodniczący

______

(1) Dz.U. L 290 z 22.10.1983, str. 15.

ZAŁĄCZNIK

..................................................

Notka Wydawnictwa Prawniczego "Lex"

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

ZAŁĄCZNIK  1

WNIOSEK O ZWROT WYDATKÓW PONIESIONYCH W 19.. R. W WYKONANIU DYREKTYWY RADY 83/515/EWG

ZAŁĄCZNIK  2

WNIOSEK O ZWROT WYDATKÓW PONIESIONYCH W 19 W WYKONANIU ART. 3 DYREKTYWY RADY 83/515/EWG (CZASOWE OGRANICZENIE ZDOLNOŚCI PRODUKCYJNYCH)

ZAŁĄCZNIK  3

WNIOSEK O ZWROT WYDATKÓW PONIESIONYCH W 19 W WYKONANIU ART. 5 DYREKTYWY RADY 83/515/EWG (STAŁE OGRANICZENIE ZDOLNOŚCI PRODUKCYJNYCH)

ZAŁĄCZNIK  4

WNIOSEK O ZALICZKĘ ZA 19 W WYKONANIU DYREKTYWY 83/515/EWG

ZAŁĄCZNIK  5

OPIS KAŻDEGO STATKU, W PRZYPADKU KTÓREGO PRZYZNANO PREMIĘ ZA OSTATECZNE WYCOFANIE

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.1985.284.1

Rodzaj: Decyzja
Tytuł: Decyzja 85/474/EWG dotycząca wniosków o zwrot oraz wypłaty zaliczek w odniesieniu do niektórych środków zmierzających do dostosowania zdolności produkcyjnych w sektorze rybołówstwa
Data aktu: 16/09/1985
Data ogłoszenia: 24/10/1985
Data wejścia w życie: 01/05/2004, 19/09/1985